1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Konzole

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Sherpa, 11. Prosinac 2007..

?

Moj izbor konzole bio bi

1. PlayStation 3

25.0%
  2. PlayStation Portable

0 glas/ova
    0.0%
  3. Xbox 360

50.0%
  4. Nintendo Wii

25.0%
  5. Nintendo DS

0 glas/ova
    0.0%
  1. Sherpa

Sherpa Legenda

Stalno se zalimo da su konzole unistile igre za PC, te se tu moram sloziti no zanemarimo sada to. Konzole (nazalost) preuzimaju trziste, eksluzive se rade za njih no sto nam nude. PS3 i Xbox nabrijavaju grafiku, PSP i DS su za van 4 zida nase sobe dok Wii pruza nesto malo vise od klikanja po joysticku.

Zato sam i stavio anketu, da imate para i odlucit ih utuci u jednu konzolu cega bi bili ponosni vlasnik. I molim vas nemojte poceti o Konzola vs PC jer svi znamo tu pricu i manje vise svi drzimo istu stranu

Što bi ste vi odabrali i zasto?

Kod mene bi PSP i DS odmah otpali jer imam pametnijeg posla raditi dok nisam doma od igrati igre, XboXovi aduti bi bilo Halo 3, Assassin's Creed i Orange Box, dok bi PS3 me mogao konkurirati sa Assassin's Creedom i mozda nekom tabacinom, no istina bog sve to imam i na kompu... Zato je za mene Wii trenutno broj jedan, paznja se ne posvecuje grafici, vecina igra je veoma zabavna, a uz sve to, da bi je prosao moram uloziti i nekog truda jer nisu bas lagane...

2. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

uffff... nezgodno pitanje....

moram se složiti sa vama, kolega, po pitanju psp i ds. te dvije konzole su mi najmanje privlačne jer jedina korist koju od njih vidim da bih imao dok sam negdje vani (nisam lud da pikam po nečemu minijaturiziranom dok sam doma na kauču) je reprodukcija mp3ca... no za to ionako imam mob sa memory cardom na koji stane sve kaj mi treba...

Wii... eh, da ga j♥♥eš, nisam igrao, ali sam vidio prezentaciju uživo i nije me se dojmilo... jebiga, možda konzola i valja (po papiru sa specifikacijama valja) no za mene je pojam nintenda SNES... aaah, the good old days... *suza u oku kane, prisjetim se Marija i Luigija*

x-box... po meni ovo je konzola koja ima najviše naslova koji me privlače... i onih najavljenih i onih već izdanih... ono malo što sam igrao na konzoli bilo je dovoljno za pozitivan dojam. jedina stvar koja me bode u oko je da je to proizašlo iz microsoftovog labosa... jebiga, kad su oni u pitanju sam skeptičan, iako mi sve ono šta čujem od ljudi koji koriste xbox sugerira suprotno... šta ćeš, ovaj vuk ne mijenja nit dlaku nit ćud...

ps3... ah, treća inkarnacija legendarne konzole... igrao sam na sve 3 inkarnacije ps i mogu ustvrditi da su u sonyju napravili odličan posao... naslova za nj također ne manjka, što je uvijek pozitivna stvar, kao i to da se na novijim inkarnacijama mogu igrati igre izdane za stare inkarnacije (eh, kad se sjetim... quake2... multitap... 4 đojstika... televizor dijagonale 102 cm... čr00 ekipa... *svrš*)...

neznam... s jedna strane je ps3 zbog tradicije i činjenice da sam na prethodnima proveo mnnoge zabavne sate... s druge strane je xbox koji ima dobru listu igara, no poteko je od billovog ms-a...

vjerojatno bih piknuo xbox... čisto znatiželje i promijene radi... :laugh:

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Wii... eh, da ga j♥♥eš, nisam igrao, ali sam vidio prezentaciju uživo i nije me se dojmilo... jebiga, možda konzola i valja (po papiru sa specifikacijama valja) no za mene je pojam nintenda SNES... aaah, the good old days... *suza u oku kane, prisjetim se Marija i Luigija*
    Ja sam ga sasvim dovoljan broj puta prezentirao i meni je nenadjebiva konzola, a ako cemo tako... imas i Super-komunisticko-brkatog-vodoinstalatera :lol: i to u jedno 5 ili 6 igara minimalno :mrgreen:

4. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ma znam... al nostalgija za 2d arkadama je prejaka...

5. autumn

autumn |-O

Malo offtopic. Jel netko zna gdje ima za kupiti ovih jacih PS3?
    Kupujem dragom a kad vec kupujem . . .

6. Sherpa

Sherpa Legenda

Ako mislis na 60GB PS3 njega trenutno nema i vrlo vjerojatno vise ga nece ni biti, trenutno je u ponudi samo 40GB model koji nema podrsku za PS2 igre, uz koji se dobiva samo jedan joystick. Za proljece je najavljen dolazak 80GB modela uz koji ce ici dva joysticka, podrska za PS2 igre, navodno i jedna ili dvije igre u paketu s njime. Kupi u Algoritmu jer ti upravo njegov pripremeni djelatnik pomaze, a cijena ce ti svuda biti ista. (ionako nam ljudi stalno govore da smo bolja pomoc od idiota u Playstation centru koji su nam prvi susjedi)

7. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Wii... eh, da ga j♥♥eš, nisam igrao, ali sam vidio prezentaciju uživo i nije me se dojmilo... jebiga, možda konzola i valja (po papiru sa specifikacijama valja) no za mene je pojam nintenda SNES... aaah, the good old days... *suza u oku kane, prisjetim se Marija i Luigija

:gay:

ima ga frend :mrgreen: jedan od best frendova tu na kvartu...hehe...

klosh, ak te puca nostalgija, skini si emulator za SNES igre, ja jesam i prej♥♥eno je :lol:

Secret of Mana :cry:

8. autumn

autumn |-O

:mrgreen:
    Samo je problem sto je bozic sad a ne na proljece. :cry: Jel ce postojat neki upgrade za ovaj od 40 da se mogu igrat igre sa PS2?
    Definitivno kupujem u Algoritmu onda, i tako sam vam cest gost. :lol:

9. Sherpa

Sherpa Legenda

Za sada ne postoji, mozda ce postojati no prilicno je upitno... Koji poslovnica Algoritam je u pitanju??? Btw cijena je 3199,00 kn i mozda imas na karticu od ZGB 5% popusta... (ne radim na blagajni pa neznam na sto sve ide taj popust).

10. Sammael

Sammael Knjižničar

ps3 suxa. Igre s dvojke ne rade. a patchevi vise odmazu nego pomazu. konzola je mocna, ali trenutacno nema niti jedan WOW title, a skupa je do bola. Mocnija je od x-box 360, ali ne toliko da bi opravdavalo cjenu.
    Za jedno godinu dvije ce bit isplativa, sa hršom dobrih titlova i nizom cjenom, SAD je najlosija od 3 dostupne.

X-box 360. Jeftiniji, sa najboljim titlovima, ako vam ide na zivce microsoft kupite x-box koji microsoft prodaje ispod cjene (i time mu napravite stetu) i instalirajte linux na njega.
    Pazite, Mass Effect, Gotham Racing, Naruto, Ninja Gaiden II, Warhammer: Battle March, i tako dalje i tako dalje.

Ako niste igrali Wii, neznate koliko je ZABAVAN. Nije mocan kao ostale konzole. Titlovi nisu jednako cool. ALI, koju jos konzolu mozete igrati sa bakom? (stara me rasturila u kuglanju), koju jos konzolu starci TJERAJU djecu igrati (da se malci razgibaju) , koja jos konzola se kupuje za staracke domove (KOD NAS?!?!?) frend ima ps3 i wii (on je dobio trojku jnegova sestra wii) kad smo dosli kod njega, svi smo htjeli isprobat PS3, zavrsili smo igrajuci wii, jednostavno je zabavniji.
    I sa najnizom cjenom, definitivni best buy,sto vise, uz dobar sales pitch mozete starce nagovoriti da vam ga kupe i uvjereni su da vam pomazu vjezbati.

11. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

ukratko, PS3 je sranje, sve drugo je bolje od njega, a osobno preferiram Komp :cocky: ako ga se redovito održava, nikada neće zastariti, i uvijek sve pokrene :lol:

12. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Cuo sam sve najbolje o Wii, definitivno bi to probao. PS 3 mi nije privlačan a XBox bi moozda al tek kad padne cijena.
    A posto nemam para za nis od navedenog , navjerojatnije ce prvo u moj dom doci PS 2.

13. Sherpa

Sherpa Legenda

@Sammael Igre s dvojke ne rade ovisno o modelu, na 40 GB niti nemogu raditi, na 60 GB modelu rade bez greske. A za Wii nemam sto reci osim :ave:

a osobno preferiram Komp :laugh: ako ga se redovito održava, nikada neće zastariti, i uvijek sve pokrene :lol:
    Procitaj moj prvi post i pocitaj svoj post. Trazio sam da se ne spominje PC u ovom topicu, zar je to tako tesko???

PS glasajte u anketi :help:

14. Sammael

Sammael Knjižničar

I na 60gb modelu znaju jako zezat.
    Ok popularni naslovi poput Final Fantasy ili Devil May Cry rade, ali malo opskurniji zezaju.

usput, da kazem nesto i o nintendo DS. Prezabavno. touch screen totalno mjenja iskustvo igre.
    Prasinu micete s knjiga u igri da puhnete na nju. tip vam prizna da je on kriv kad ga skakljate, mozete gurnuti nekoga sa mosta tako da ga gurnete prstom.

Ludo!

15. Sherpa

Sherpa Legenda

Da probao sam ga... Kolegica ga ima pa sam probao. Uglavnom Nintendo >>>>>>> PS + xbox (barem po meni)

Nintendo radi zabavne igre, ovi nabrijavaju grafiku... Vrag ti grafiku dajte mi zabavu :smile:. (kada smo se zaj♥♥avali da bi kod bacanja koplja u Wiiu trebalo baciti nunchucku da se rezultat prizna).

16. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

nikad nisa koristio konzole iz razloga da asm uvijek imao komp,a ps me nije zanimao.ali odigravsi par partija na ninbtendu wii bi se slozio,da je ZAKON.!!!ali svejedno,iako me mnoge stvari nerviraju,poput cinjenice da dosta igara napravljena samo za konzole,gajim misljenje da ako je igrica napravljena pomocu kompjutera i kompjuterske tehnologije,da bi se obavezno trebala napravit i PC verzija igre.(osim u slucaju WII jer je to...hm..tesko)

17. Twist of Sun

Twist of Sun Novi Član

sljedeći tjedan ću si kupiti ps3 jer ima najviše naslova koji me zanimaju makar dugo sam se dvoumio između wii-a i ps3
    nažalost (za nintendo) vidio sam trailere za mgs4 i najavu za ff13
    na xboxu mi super mass effect ali ne mislim plaćat M$-u za igranje igri preko neta a ionako se konzole puno kvare

18. Sherpa

Sherpa Legenda

A ono... soma sto kuna u samom startu manje za wii uz koji ionako dolazi wii sports... Za te razliku mogu kupiti 3 igre... Sada dodaj i barem jednu igru uz prazni ps3 i ode josh para, a uz dobru raspodjelu para umjesot ps3 i jedne igre imas wii i 5 igara + wii sports. Mgs4 trailer je bezze i igra mi se uopce ne svidja, a FF... ah nije potrebno da na to trosim rijeci. No dobro svatko ima svoj ukus. Ovisno gdje kupujes, no ako mozes zatrazi da probas i jednu i drugu konzolu.

19. Twist of Sun

Twist of Sun Novi Član

nemoj me mamit :D
    još nisam posve siguran za ps3
    danas sam baš gledao po youtube-u i wii me sve više privlači
    a inače veliki sam fan mgs-a još od jedinice koju sam igrao na PSX-u a FF su mi najdraže igre (iako je zadnja dobra bila devetka)
    meni grafika ništa ne znači i još uvijek igram igre sa snesa (neki dan sam počeo chrono trigger ponovo)
    ps3 sam mislio kupiti preko oglasnika jer je puno jeftinije
    makar zelda i mario galaxy izgledaju super :think:
    mislim da su sve konzole podjednako dobre..samo ovisi koje te igre više privlače

20. Sherpa

Sherpa Legenda

Moram :think:. Da imam para bez razmisljanja bih ga kupio jer je uzasno zabavan za razliku od PS3 i Xboxa. A vecina stvari sto ima za PS3 i Xbox ima i za komp tako da oni kraj kompa nemaju sanse, dok je Wii ono sto bi konzola zapravo i trebala biti. Ionako sam sada u razmisljanju da probam posuditi Wii na par dana :cool:

Podijelite ovu stranicu