1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Kompliciranost

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Bunny, 22. Listopad 2006..

1. Bunny

Bunny Novi Član

mene zanima sta za vas znaci kada nekome kazete da je ta osoba komplicirana?
    po cemu to zakljucite... :evil:

2. kalthir

kalthir woof woof

:evil:
    Dunno. Ja nikad nisam naišao na nekog kome bi rekao 'Ti si komplicirana osoba.'. Niti da bi mislio o njima da su komplicirani. Na što točno misliš pod 'komplicirana'? Neshvatljiva? Sa puno problema? Dosadna?

3. Bunny

Bunny Novi Član

:nice:
    Dunno. Ja nikad nisam naišao na nekog kome bi rekao 'Ti si komplicirana osoba.'. Niti da bi mislio o njima da su komplicirani. Na što točno misliš pod 'komplicirana'? Neshvatljiva? Sa puno problema? Dosadna?
    pa neznam...jedan moj prijatelj mi prilicno cesto govori da sam ja komplicirana po pitanju nekih stvari...sto ja uopce ne mislim...zato i pitam..sta to uopce znaci biti kompliciran...jel on to ne zeli definirati... :evil:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  4. Nea

Nea curica

Vjerovatno zbog toga što imaš drugačije poglede na stvari od njega i toga se čvrsto držiš?

5. Psychaki

Psychaki Gost

Najčešće ljudi misle na to da radiš slona od buhe :D
    I da pretjeruješ i izmišljaš u stvarima gdje bi sve trebalo biti jednostavno.

Recimo netko ti kaže da te želi poševiti.
    Ti to želiš, ali ne pristaneš zbog nekih nepotrebnih društvenih uvjerenja.
    Pa filozofiraš i to učiniš tek nakon nekoliko mjeseci obostrane patnje :laugh:

6. Eniyel

Eniyel Vampiruša

:belj: :belj: :laugh:

zar nisi mogla naci neku drugu usporedbu?

7. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Pa filozofiraš i to učiniš tek nakon nekoliko mjeseci obostrane patnje :belj:

LOL :laugh:

neznam kak to definirat, mozda je komlpliciran/a ona osoba koja jednostavno ima neku svoju specifičnu karakternu osobinu, primjerice opsjednutost nekim svojima idejama za koje neda kompromis ili neš....uglavnom dont ask me :belj:

8. Psychaki

Psychaki Gost

:belj: :belj: :laugh:

zar nisi mogla naci neku drugu usporedbu?

Naravno, ali ova je lakše shvatljiva :D

9. :belj:

Nisi sreo mene :laugh: ...

Od ovog što si naveo, mislim da se u koncept 'komplicirane' osobe najbolje uklapa ovo o mnogo problema. Točnije, osoba iz nekog razloga ne zna iznaći rješenje za njih, što u njoj izaziva više-manje prikriveni strah, koji okolina ipak osjeća kada komunicira s tom osobom. Također i kada čuju o kakvim se problemima radi (često laganima samima po sebi, ali zbog tih strahova ta spoznaja ne može doprijeti do te osobe) pa osobi jednostavno kažu što napraviti a ona kao da odbija... kako da ga shvatiš. Osim ako i sam nisi upoznat sa strahom i njegovom moći paraliziranja čovjeka, no ljudi se uglavnom ipak nauče djelovanjem savladavati većinu strahova u životu, i nije im lako shvatiti one koji to nisu uspjeli.

10. Bunny

Bunny Novi Član

Pa filozofiraš i to učiniš tek nakon nekoliko mjeseci obostrane patnje :laugh:
    pa neznam...mislim da je pocelo kad se prica oko ljubavi...jel ja tesko ulazim u takve stvari..a ja mislim da to nema veze s kompliciranošcu ili ne.. :cocky:

11. lolita

lolita Novi Član

i meni su govorili da sam komplicirana, i fakat sam bila, i to me udarilo u glavu i sad se nadam da nisam tako kompicirana.. u kojoj sam ja mjeri bila komplicirana?! jednostavno- komplicirana-nisam znala sto zapravo zelim i ponasala se cudno.. bila sam idiot po tom pitanju, malo sam ok pa dignem neku buku bez razloga, pa ovo,pa ono.. ni najbolja enciklopoedija mene tada nebi mogla pojasniti niti objasniti..
    komplicirana? jednostavno turbo zbunjena i turbo glupa.. valjda :))

12. DsAg

DsAg Novi Član

Nekad su komplicirani ljudi oni koji svako malo mijenjaju način razmišljanja i time postaju teški za predvidjeti i shvatiti a nekad oni koji oko svega filozofiraju i, kako je to Psychaki rekla, rade slona od buhe.

13. mtm

mtm U hladu voćke

kompliciranost otkriva slozenost a samim time i vise mogucnosti nego jednostavnost...........+ entropija je gg sto se mene tice.....

14. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Kaj se tiče kompliciranosti,ovisi.
    Neko može biti kompliciran jer ne zna sastaviti neku normalnu rečenicu nego kaže nešto na sasvim kompliciran način. To je ono kad veliš da pričaš puno a ustvari niš ne kažeš.
    A može se neko nazvati kompliciranim kada nešto radi pa može napraviti u 3 poteza,a on napravi u 23.
    Eto,to je za mene komplicirana osoba.

15. Nea

Nea curica

kompliciranost otkriva slozenost a samim time i vise mogucnosti nego jednostavnost...........+ entropija je gg sto se mene tice.....

:tired: ovo je odlično rečeno iako... ne znam što to znači entropija? :tired:

16. DsAg

DsAg Novi Član

Mjera za nered u sustavu. Ako se ne varam, detaljno se radi u kvantnoj fizici...

"Entropija , termodinamička veličina vezana uz toplinu i temperaturu. Nosi informaciju o količini nereda u sistemu i njegovoj mogućnosti da obavlja koristan rad - što je nered veći to je sistem manje sposoban obavljati koristan rad. Entropija sistema u zadanom stanju vezana je uz broj različitih mikroskopskih uređenja sistema, tj. čestica od kojih se sastoji, koji proizvode isto makroskopsko stanje danih termodinamičkih parametara (temperature, volumena i tlaka). Prema drugom zakonu termodinamike, entropija zatvorenog sistema može samo rasti do maksimuma ili ostati konstantna. To znači da sistem postaje 'neuređeniji' s protokom vremena i sve manje koristan s obzirom na izvlačenje korisnog rada iz sistema. Otvoreni sistemi (kao organizmi npr.) mogu postajati 'uređeniji' s protokom vremena na račun 'uneređenja' ;) okoline, ali entropija cijelog svemira se i dalje povećava. Ovaj osnovni zakon fizike baca sjenu sumnje na mogućnost proizvodnje nanometarskih strojeva (nanorobota), jer bi to zahtijevalo pozicioniranje molekula u vrlo termodinamički nevjerojatne konfiguracije. Takve strukture morale bi imati vrlo nisku entropiju i prema tome bi težile degradaciji ('uneređenju') osim ako bi bile u mogućnosti ekstrahirati energiju i 'negativnu' entropiju iz okoline, što bi im omogućilo očuvanje strukture i svrhe. Ovo je karakteristika živih bića, pa bi nanoroboti prema tome morali imati osnovne karakteristike života. "

17. Psychaki

Psychaki Gost

Joj offtopic, ali OBOŽAVAM TERMODINAMIKU. I entropiju. Toliko da im posvećujem priče :cocky: :book:

18. Nea

Nea curica

DsAg hvala na objašnjenju :think:

Po ovome zaključujem da sam ja entropično komplicirana osoba. :unsure: i nije mi uopće jasno zašto mi se drugi bune zbog toga kad je meni najteže. :think: Ja moram živjeti sa sobom ne oni. :smile:

19. Bunny

Bunny Novi Član

DsAg hvala na objašnjenju :think:

Po ovome zaključujem da sam ja entropično komplicirana osoba. :smile: i nije mi uopće jasno zašto mi se drugi bune zbog toga kad je meni najteže. :laugh: Ja moram živjeti sa sobom ne oni. :ave:
    ja sam sama sebi to objasnila..tako da ja smatram da sam ja samo drugacija.. :think: a oni..mah zasto biti jednostavan i jednak poput svih ostalih...to je dosadno :smile: :unsure:

20. Nea

Nea curica

ja sam sama sebi to objasnila..tako da ja smatram da sam ja samo drugacija.. :think: a oni..mah zasto biti jednostavan i jednak poput svih ostalih...to je dosadno :smile: :unsure:

:laugh: sada ću te uvijek citirati :think: :smile:

Podijelite ovu stranicu