1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Komp & Stuff

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Nea, 1. Studeni 2006..

1. Nea

Nea curica

Što su to RSS kanali? :viking:

2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ako mislis na RSS feed za linkanje sadrzaja putem XMLa onda evo lijepo sročeno. :viking:

RSS is a protocol, an application of XML, that provides an open method of syndicating and aggregating Web content. Using RSS files, you can create a data feed that supplies headlines, links, and article summaries from your Web site. Users can have constantly updated content from web sites delivered to them via a news aggregator, a piece of software specifically tailored to receive these types of feeds.

Primjerice možeš napraviti RSS za vijesti koji generira XML sa glavnim sadržajima i formatima koje netko na taj način vrlo lako može objaviti putem svojeg sajta.

3. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Ili laicki receno ako dodas rss bookmark mozes pogledati automatski koje su novosti na tom sajtu bez da odlazis na sam sajt.

4. Nea

Nea curica

Tnx Samy sada napokon kužim :mrgreen:

5. Eoden

Eoden Novi Član

Ovak, kupio sam GeForce 7600GT AGP, imam Athlona Bartona XP 2800+, 1GB rama na 333mhz, ploca nije nesto: AsRock k7s8xe+, i ono sto mislim da mi je najveci problem: napajanje je 300W.

Sljedece :)
    Gledao sam kolko mi napajanje treba za komp i ispalo je 281W.. sto bi znacilo da mi je ovo dovoljno.

Al naime, imam problem, a to je los fps (frame per second - za laike :laugh: ), pogotovo u WoWu.. koji je totalno nezahtjevan. Imam u Oblivionu oko 32fps vani sa max detaljima i oko 40fps unutra, dok u WoWu imam oko 10-22fps sto mi se cini retardiranim u najmanju ruku... frend sa 6800ultra ima 110fps. Probao sam mijenjat skoro sve opcije i razlika izmedju max detalja i min detalja mi je kojih 5 frameova u raidu nekom.. a vani oko 10fps.

Ak ima netko neke ideje kak da ovo rijesim nek slobodno nes napise. Mislio sam da mi napajanje sere za graficku al posto imam ''dosta''- barem po onome sto moj pc zahtjeva, ne bi trebalo.

:omg: :omg: :ave: :ave: :ave: :lol: :ave: :ave: :lol: :ave: :ave: :lol: :help: :help: :help: :help:

6. abominacije

abominacije (/:=D

pa ovo che mozhda biti malo lame savjet... ali... jesi instalirao najnovije drivere? ako shteka, probaj staviti originalne koje si dobio s grafichkom...
    inache... probaj posuditi neko jache napajanje, jer grafichka zna puno vishe povuch kad je upregnuta...

7. mtm

mtm U hladu voćke

ne vjerujem da je napajanje,vjerojatno krsni driveri neki,probaj dloadat omega drivere za nvidiu sa omega drivers

8. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

:respect: pa sad.. kazes da ti oblivion radi dobro.. znaci. zasto traziti hardveski uzrok?.. probaj reinstalirat wow, stavit novi patch, instalirat najnoviji directx, nabavit originalnu verziju (ak vec nemas), defregmentirat particiju na kojoj je instaliran wow, nekim alatom pocistit registry i provjerit brzinu spajanja tvog kompa na wow servere.. to je sve sta mi trenutno pada na pamet :smile:

9. Eoden

Eoden Novi Član

:love: :love: :love: steta...

napravio sam 100% sve sto ste naveli :( .. :cocky: :cool: :nice: :onoz: :onoz: :onoz: :omg:

reinstall sam windovse, wow, instalirao najnovije drivere, prije toga probao stare, ofc imam najnoviji dx, takodjer pocistio registry, sa 3 programa za brisanje drivera sredio njih, probao i trackat blizzard.

no nis ne pomaze :lol:

wtb more help plx.. jos jedino napajanje nisam probao

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  10. mtm

mtm U hladu voćke

a ako ti oblivion radi ne bi napajanje trebalo bit problem jer bi ti se rusio sistem kad bi povukla grafa,6600 gt treba cca 20ak ili 24 ampera,ne sjecam se tocno

provjeri jel ti agp namjesten na x8

btw cuo sam da neke od tih kartica imaju problema sa write combiningom pa i to probaj iskljucit,u properties=>settings=>Troubleshooting

ako ti se ne rijesi time,vrati nazad write combining

11. Eoden

Eoden Novi Član

agp je na 8x, probao sam iskljucit wc al nije pomoglo, pa sam vratio nazad.... nestaje mi ideja vise :(

12. abominacije

abominacije (/:=D

napajanje posudi od frenda...

13. mtm

mtm U hladu voćke

nemam previse iskustava sa tom grafom,provjeri malo ofisl forume,mozda je neko imo isti problem

14. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Čija je grafulja ? JEl možda Galaxy ? :lol: :lol:

Ovako , ako nemaš neko brand napjanje od 300W velika je šansa da ti ono van daje samo 220-250 W , no to nije uzrok zbog čega ti se to dešava .

U principu instalacija friških drivera na friške prozore bi trebala riješiti problem .

Druga stvar , poznato je da su neke igre optimizirane za određene VGA .

Veći dio ih je optimiziran za nVidiu , a manji dio za ATI . Pogledaj da li ima kakva informacija oko problema sa tom VGA na blizzardovim stranicama .

Ploča ti je druga bolna točka , kada je izašla bila je jedna od najstabilnijih platformi za sckt A procove , ako već nećeš mijenjati kompletno sve daj uzmi bar drugu ploču , imaš po 300 kn dobrih scktA ploča .

Imam ja doma jednu takvu ASRock k7s8x ploču i radila je dobro 2 godine i sada sraćka ...

15. Eoden

Eoden Novi Član

Bash cu danas posudit napajanje od frenda 400w pa cu vidit, i pogledat forume itd jos malo vise. btw od Leadteka je vga, fala na pomoci. Cujemo se jos^^

Fakat sve cudno.. gledam malo reviewe od graficke i ispada da je u rangu as pci-e u razlici od mozda 2% performansi, a jaca je oko 20% od 7800. Tak da ono o.O ne kuzim zas ne radi kak spada sve.

16. Nazgul_rulez

Fakat sve cudno.. gledam malo reviewe od graficke i ispada da je u rangu as pci-e u razlici od mozda 2% performansi, a jaca je oko 20% od 7800. Tak da ono o.O ne kuzim zas ne radi kak spada sve.

Erm ..7600 GS jača od 7800 ???????????????????????????

Ajd bogati ja ti kupim 2* 7600 GS ti meni jednu 7800 i ja zadovoljan :lol: :lol: :lol: :lol:

7800 poždere 7600 GS u bilo kojem pogledu :lol:

http://www.ldlc.com/fiche/PB00037603.html - 7800 GS

http://www.presence-pc.com/prix/49525.html - 7600 GS

Pogledaj karakteristike pa sam vidi koja je bolja :lol: :lol:

Ili da ti skratim muke jer smo obadvije imali na poslu na benchu i 7800 je dala oko 30% bolje rezultate :lol:

17. Eoden

Eoden Novi Član

18. Dark knight

Dark knight Novi Član

SS_Wiking @ komp buraz

NIje mi se dalo loggati ...

E ovo je već druga stvar , samo što nisi obratio pozornost da jeova 7600 TDH verzija . kojoj je dignut radni takt do bola ( čitaj do pregaranja :lol: ) koristi GDDR3 memoriju od 1,2ns ...

N s druge stane 7800GS daje puno bolje rezultate u benchu od 7600GS

Ali kajgod kupio si solidnu VGA s kojom možeš igrati sve ... al još uvijek neznam koji drek je taj problem koji te muči :lol:

19. Eoden

Eoden Novi Član

Evo bas citam na Blizzardovom forumu.. i dost ljudi se zali na problem sa 7600 i 7800 serijom.. neki lik sa 6800 imao 50fps stalno, prebaci na 7800 i padne mu na 10 fps i nemre dic nikak.. totalno weird.. takodjer sam nasao na nvidia forumu al nece otvorit stranicu :S

btw na prijasnji post: Erm.. pa ova moja je ta ista identicna. 7600GT TDH AGP, 12/5 je sad.. da se otkljucat na 16/6

20. Nazgul_rulez

Ček ček malko ti imaš 7600GS TDH ????????????

E onda imaš j♥♥eni problem :laugh: :cool: :laugh: :cool: :laugh: TDH se jako lijepo da otključati do bola dapače ,

a zake imaš srajna u WoW ..ne bi znal , probaj neki patch pronaći za to :laugh:

Podijelite ovu stranicu