1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Koliko Ste Pobožni?

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Thaxll'ssyllia, 5. Siječanj 2007..

1. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Iako sam kršćanka, kršćanstvo mi nije drago. Zapravo nisu mi previše drage ni ostale vjere pa sam si složila samo svoju vjeru, koja je uglavnom mješavina kršćanstva i moje mašte. :blush:
    Pa da vas čujem što vi mislite o svojoj vjeri.
    Kad bi mogli birati koju biste za sebe vjeru odabrali?
    Imate li možda neku svoju verziju vjere koja vas ispunjava?

2. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

A kaj, ne možemo birati ? :sad:

I nisam pripadnik nijedne religije, ali vjerujem u Boga i
    ako biti pobožan znači u svakom djelu i misli djelovati u
    smjeru Boga onda i nisam baš :blush: but I'm getting there :sad:

3. Psychaki

Psychaki Gost

Ne u religijskom smislu, jer čak ni ne vjerujem.

4. abominacije

abominacije (/:=D

pobozhan u smislu da se krizhem kad prodjem ispred crkve i da slavim svakojake blagdane itd itd... - ne

5. Kathegar

Kathegar =I=

one word - Ne! haha-ha, ha-haha, haha-ha, ha-haha *evil Mandark laugh*

mrzim sve religije kojima "vladaju" ljudi...što znači sve... :unsure:

imam nekakvo svoje viđenje na svijet, svoju teoriju postanka...u bogove ne vjerujem jer su IMO bogovi mašta ljudi...

6. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

7. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Niti sam pobožna niti vjerujem u Boga niti sam pripadnica neke vjere. Ljudi imaju neku tendenciju iskrivljavanja stvari i podčinjavanja drugih sebi pa stoga ne bi izabrala ni jednu vjeru jer na neki način sve barem malo ograničavaju ljudsku slobodu i način djelovanja.
    Čula sam da je novi papa imao još jedan biser. Javno je rekao da su svi ateisti i ne kršćanski narodi sljedbenici Lucifera :unsure: Primjećujete li proturječnost ove izjave? :think:

8. Elvenstar

Elvenstar missing

Vjerujem da postoje energije i bića koji su daleko razvijeniji od onoga što mi možemo pojmiti, vjerujem u boga kao nekakvu praiskonsku energiju s kojom je sve počelo i anđele kao energetska bića svjetlosti, vjerujem u vile i vilenjake kao elementarna bića koja se brinu o Zemlji. Crkvu i njene nauke prezirem i smatram ih konstantnim pokušavanjem kontroliranja i zaglupljivanja masa, što im nažalost i uspjeva već 2000 godina.

9. Nea

Nea curica

Nikada dovoljno. Mislilm da na svijetu ima možda 10% pravih vjernika, svi mi ostali smo ateisti jer činimo stvari koje su nama potrebne i griješimo i pokajemo se i opet griješimo u istoj stvari (mislim na one stvari koje se odnose na vjeru).

Isto tako mislim da bi za boljitak ljudskog roda trebao postojati Bog, ako ne postoji, jer gledajte koliko ima religija danas i koliko "vjernika" i sve religije propovjedaju na svoj način strah od Boga, a mi ipak radimo užasne preužasne stvari jedni drugima i našoj planeti. Što mislite što bi tek od svijeta bilo kada bi se moglo dokazati da Bog ne postoji? Hvala Bogu :smile: što to nikada neće biti moguće dokazati pa će nas, makar u ponekima od nas, taj strah od neuzvraćanja njegove ljubavi učiniti da stopiramo ili ublažimo loše stvari koje poželimo učiniti.

10. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Huh ? A ne može se birati ? :smile: Pa uzmi mene za primjer - s rimokatolika sam postao unitarist :ball:
    Ukratko , i ja gorim u paklu s ovim ateistima i znanstvenicima . Ali nije to tako i loše . Barem je ekipa dobra :lol:

11. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Upravo sam to i rekla...nema vjernika nego samo ljudi koji se tako deklariraju, dakle svi smo ateisti i zato se događa ovo što se događa...
    Shvati da pojam Ateizam znaci svjesno negiranje bilokakvog postojanja boga, u bilo kojem obliku. To ne podrazumjeva tzv krscane koji vikendom ne idu u crkvu. Sto ti spominjes su jednostavno ljudi kojima puca ona stvar za boga jer ocito ne igra neku veliku ulogu u njihovom zivotu.

E i da, opet ste zaglibili u offtopic o krscanstvu i crkvi. No da cujemo kakva su vasa osobna uvjerenja o spiritualnosti, u sto vjerujete ako vjerujete?

12. Bunny

Bunny Novi Član

E i da, opet ste zaglibili u offtopic o krscanstvu i crkvi. No da cujemo kakva su vasa osobna uvjerenja o spiritualnosti, u sto vjerujete ako vjerujete?

Slažem se s ovim,zato jel uvijek kad se potegne neke tema o vjeri odmah se uzme kršćanstvo i 5 strana se raspravlja zašto netko vjeruje,a zašto ovaj drugi ne.
    No opet s druge strane teško je objasnit to u što vjerujem,mogla bi,ali mislim da to općenito nema nekog smisla zato što i da objasnim našao bi se netko tko bi tu po tome počeo pljuvat i objašnjavat zašto se s tim ne slaže and stuff like that, pa necu napisat,a i smatram da je to onak osobna stvar,zašto bi jedni druge uvjeravali u ono u što mi vjerujemo,znam da to ni nije poanta ovoga,ali to na kraju ispadne tako.
    No,a što se mog uvjerenja tiče jesam li prema tome pobožna pa i ne baš previše,nije mi to neki prioritet,samo kad se zadubim u neke teške misli o svemu općenito.

13. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Osobna uvjerenja o spiritualnosti? Ne znam. Ne vjerujem u Boga, Isusa i te stvari i to je jednostavno tako. Možda zato što ne volim misliti da je jedan čovjek svemoguć i početak svega (kažem čovjek jer ne znam kako da oslovim to ''svemoguće'' biće). Mislim da u principu svi ljudi djeluju po nekom svojem unutarnjem moralnom kompasu, ali s tom razlikom da nekima treba objašnjenje zašto rade to što rade pa se povezuju sa vjerom i Bogom i smatraju da ih neka viša sila vodi kroz život.

14. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Iako sam kršćanka, kršćanstvo mi nije drago. Zapravo nisu mi previše drage ni ostale vjere pa sam si složila samo svoju vjeru, koja je uglavnom mješavina kršćanstva i moje mašte. :dry:
    Pa da vas čujem što vi mislite o svojoj vjeri.

Tako je i meni
    Znam da Smrt nije vjera ali ona me najvise privlaci (ne da se sad ubijem ili tako nesto)
    A Zivot poslije smrti me uopce nezanima
    Cak su i mormoni s kojima cesto razgovaram rekli da sam zanimljiv covjek :dry:

Pokusavaju me preobratit ali ja se nedam :dry:
    Zadovoljan sam tu gdje jesam i to je to :laugh:

15. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Gledaj kamen po želji svaki dan i tako desetak godina...a sad ak te to "ništa" privlači.

16. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Ja nebi samo gledao taj kamen

Ja bi ga vjerojatno uzeo u ruku i poceo zonglirati (barem bi pokusao)

I ja sam vec oko 6-7 god ateist :blush:

Ili bi nasao nekakvo izoblicenje na kamenu pa bi u to gledao
    Svejedno mi je :evil2:

17. Frigg

Frigg Novi Član

Vjerujem da postoje energije i bića koji su daleko razvijeniji od onoga što mi možemo pojmiti, vjerujem u boga kao nekakvu praiskonsku energiju s kojom je sve počelo i anđele kao energetska bića svjetlosti, vjerujem u vile i vilenjake kao elementarna bića koja se brinu o Zemlji. Crkvu i njene nauke prezirem i smatram ih konstantnim pokušavanjem kontroliranja i zaglupljivanja masa, što im nažalost i uspjeva već 2000 godina.

otprilike se slažem...
    anyway, da ne duljim ovo je link na moj post pa pročitajte:
    http://wendhorn.blog.hr/arhiva-2006-10.html#1621703922

18. Psychaki

Psychaki Gost

energetska bića! energetska bića! :fight: :lol: :cry:

'oću link na energetska bića ? I gdje se mogu downloadati? Nadam se da prije toga komp ne mora prebaciti na Astral mod (hibernacija) . . .

Sad zaozbiljno . . . nije li Bog neko energetsko biće ili barem ona imaju podrijetlo od dotičnoga?

19. Valtel Zau'ett

Valtel Zau'ett Novi Član

20. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ne treba mi apsolutno ništa eksterno u što bih vjerovao i polagao svoje nade. Vjerujem u se i u svoje kljuse kak bi se reklo. Ne tvrdim da bog ne postoji, vec me nije briga; i da postoji, ne treba mi. Da ljudi porade na svojim problemima umjesto da cekaju da ih drugi rijese svijet bi bio puno bolje mjesto...

Podijelite ovu stranicu