1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Kokoš Ili Jaje?

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Nea, 29. Listopad 2006..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Nea

Nea curica

Znam da je ovo pitanje staro, isfurano i možda nekima dosadno, ali pošto se ono može primjeniti na bilo čiji postanak ne bi li se trebali zapitati:

Kokoš ili jaje?

Naišla sam na netu na odgovor da je prvo postala kokoš pošto se iz jajeta razvije pile samo ako kokoš leži na njemu i grije ga, tako da tu ne bi trebalo biti neodumica. Da li? :lol: Jer kako je nastao čovjek (mislim po Darwinu kojeg btw nikako ne volim :wtf: )? Prvo je nastala žena da doji bebu muškarca? :lol:

Bez zahebancije i spominjanja inkubatora i mlijeka u prahu, molim. :onoz:

2. genesis

genesis Novi Član

Jaje.

Prije su bile neke zivotinje koje su licile kokosi i onda su one kroz generacije i generacije evoluirale i postajale sve slicnije kokosi, sve dok se nije rodila kokos beta, koja je bila strasno slicna kokosi, samo zbog jedne sitnice drukcija i onda je i ona evoluirala i na kraju snjela jaje iz koje se rodila kokos kakvu mi danas poznajemo

3. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

Jaje.

Prije su bile neke zivotinje koje su licile kokosi i onda su one kroz generacije i generacije evoluirale i postajale sve slicnije kokosi, sve dok se nije rodila kokos beta, koja je bila strasno slicna kokosi, samo zbog jedne sitnice drukcija i onda je i ona evoluirala i na kraju snjela jaje iz koje se rodila kokos kakvu mi danas poznajemo

ali ako je kokos beta evoluirala u dansnju kokos onda je ipak kokos bila prva :onoz:

4. genesis

genesis Novi Član

ali ako je kokos beta evoluirala u dansnju kokos onda je ipak kokos bila prva :onoz:

Ne, kokos beta je bila jako slicna danasnjoj kokosi, a njezino dijete je bila kokos

5. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Kako su gmazovi evolucijski bili prije ptica, one su nasljedile taj način donošenja potomaka. Dakle prvo je bilo jaje.

6. pandora

pandora Aktivan Član

ajme koja tema....
    ja mislin da je kokoš koja je snila jaje... :)
    jedino logično objašnjenje.... stvorena je kokoš kao odrasla kokoš a ne jaje... :)

7. pandora

pandora Aktivan Član

a čuj... kad smo mogli darwina...
    btw šta se njega tiče... profa na faksu nan je u petak 45 min punila glavu glupostima da je čovik nasta od majmuna i da su to znanstvene činjenice koje se ne mogu opovrgnit... :rocks: tila san je gađat nečin...

8. Psychaki

Psychaki Gost

a čuj... kad smo mogli darwina...
    btw šta se njega tiče... profa na faksu nan je u petak 45 min punila glavu glupostima da je čovik nasta od majmuna i da su to znanstvene činjenice koje se ne mogu opovrgnit... :rocks: tila san je gađat nečin...

Uvijek treba biti otvoren i široke perspektive.

Dakako da čovjek nije nastao "od majmuna".
    No znanstvene činjenice ukazuju na to da su čovjek i majmun imali zajedničkog pretka.
    :rocks:

9. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Kokoš, koja je evoluirala iz nečeg drugog da bi uopće mogla snesti jaje.

10. Anchica

Anchica Novi Član

Kokoš... Jer je... Ummmm... Jer ak je bilo jaje i izlegao se pijetao koj ne moze nesti jaja..... :rocks: :rocks: :rocks:

11. darko

darko Gost

12. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Uostalom jel pitanje Kokoš il jaje il kokošje jaje? Kolko znam jaja su bila puno prije kokoši pa ne nesu ih samo one.

13. Eniyel

Eniyel Vampiruša

14. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

Kokoš... Jer je... Ummmm... Jer ak je bilo jaje i izlegao se pijetao koj ne moze nesti jaja..... :belj: :lol: :lol:

kolko sam ja upoznat sa kokosjim spolnim zivotom kokos bez pijetla ce malo teze izlec pilica :)

15. pandora

pandora Aktivan Član

a kako bi nastalo jaje bez kokoši?
    da nisu bili kokoš i pivac i onda nastalo jaje? :unsure:

16. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Evo što misle stručnjaci:
    Prema mišljenju trojice Britanaca - znanstvenika, filozofa i uzgajivača peradi odgovor je jaje, izvijestile su britanske novine.

Ključ odgovora na ovo prastaro pitanje leži u činjenici da se genetički materijal ne mijenja tijekom života neke životinje, što znači da je prva ptica koja je evoluirala u pile morala je najprije egzistirati kao embrio u nekom jajetu, zaključio je profesor John Brookfield sa sveučilišta u Nottinghamu, prenosi Fena.

On smatra da upravo zato organizam koji se nalazio unutar ljuske jajeta morao imati isti DNK kao i pile u koje se kasnije pretvorio.

Mišljenje ovog britanskog znanstvenika specijaliziranog za evolucijsku genetiku podupiru profesor filozofije David Papineau s King's Collegea u Londonu te direktor peradarske farme Great British Chicken, Charles Bourns.

Papineau, stručnjak za filozofiju znanosti, smatra da se prvo pile izleglo iz jajeta, iako je ono pripadalo drugoj vrsti (ptici) no, radilo se o kokošjem jajetu jer se u njemu nalazio embrij pileta. "Dakle, zaključak je da je prvo bilo jaje", smatra Papineau.

Bournsova teorija nije iznesena u The Timesu, Daily Mailu i Independentu koji su objavili ovu priču, zabilježivši samo njegov zaključak da su "jaja bila tu davno prije nego što se pojavila prva kokoš".

17. Nea

Nea curica

Zanimljivo :laugh:

A što mislite da li je prvo nastala žena ili muškarac ili usporedo u istom trenutku? :viking:

18. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Ako idemo od Biblije,muškarac-ako idemo od stvarnog svijeta...ne znam...mislim da istodobno jer sve kreće od evolucije-bakerije-ameba....bla bla bla.......čovjek

19. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

ja sam se odlucila na jaje.. nema nekih osobitih razloga, imam par cinjenica i ne da mi se razmisljat vise o tome kako je moglo i da li je bilo tako pa si zabetonirah ideju da je malo jaje prvo doslo... :bless:

20. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Ali dinosauri su nesli jaja
    Tako da je jaje prvo :yeah: :yeah:

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu