1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Ko živ, Ko Mrtav

Rasprava u 'PBF Arhiva' pokrenuta od CountZero, 12. Studeni 2007..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. CountZero

CountZero Novi Član

Sišao sam niz 6 jako visokih stepenica i našao se u manjoj prostoriji koja se može nazvati ostava interesantnih predmeta. Ormar je bio skoro prazan. Osim nekoliko napitaka sumnjive vrijednosti, tu je bio nezaobilazn pogrebnikov pomoćnik, zeleni prašak za levitaciju. Nemogu ni da zamislim kako su spuštali sanduke u grob prije njegovog otkrivanja. Pored ormara je bila mala škrinja koja nije privlačila pažnju.

U svakom slučaju, ne kao drugi zid prepun raznoraznih oružja i oruđa. Mač koji je zauzimao centralni dio težio je bar 15 kilograma. Imao je korice ukrašene motivima iz nekog starog epa, o borbi protiv dvoglavog zmaja, koji su prelazili i na balčak. Jedva sam ga izvadio iz korica i imao sam problema da zamahnem sa njim. Srećom tu je bilo još gomila kojekakvih sječiva kojima mogu rukovati bez problema. Pregledao sam ih i iznenađeno zaključio da sve izgleda kao novo.

Kada sam završio sa tim obratio sam pažnju na oklop i dva odjela koja su bila pored. Odmah sam primjetio da su i ta dva odjela u stvari oklopi, samo lakši i ne toliko kompletni. Dok sam razgledao sve to vrijeme je proletilo nevjerovatnom brzinom. Shvatio sam da se moram vratiti na posao.

Ipak, nešto me je privlačilo da vidim zašto je i škrinja sakrivena ovde. Unutra se nalazilo nekoliko, ko zna koliko starih, listova papira i jedna knjiga. Ta knjiga je bila Necronomicon.

2. CountZero

CountZero Novi Član

Oporavak od ideje da posjedujem knjigu kao što je Necronomicon je bio brutalno prekinut zvukom otvaranja tajnih vrata. Ščepao sam najbliži mač i popeo se uz stepenice brzinom koju, vjerovatno, nisam posjedovao ni u mladosti.

Kad sam se popeo mislio sam da sanjam, tamo stoji najčudniji starac na svijetu, sa najčudnijim šeširom, obučen u čudnu haljinu, sa još čudnijim mačem. Tetovaže po licu i rukama su bila jedina koliko, toliko normalna stvar.

Napravih mačem figuru poznatu kao ujed zmaja, više da dodjem sebi, nego u pokušaju da ga napadnem. Ispala je poprilično loše, što zbog mog iznenadjenja, što zbog činjenice da godinama umjesto mača držim lopatu.

3. Veles

Veles ljuta zvijer

"BISMALA!!!" vikne Mehrid iznenađeno. Zavijori se plašt i sjevnu iskre. Sa agilnošću i brzinom nevjerojatnom za starca njegovih godina, Mehrid odbije udarac preteškog mača. U ruci je stiskao britki jatagan, valovite oštrice i balkča napravljenog od zlatom opkovane bedrene kosti, koja je, po svemu sudeći, dolazila od ljudskog bedra.

"Nemoj mi se zaj♥♥avat, jarane!" dahtao je Mehrid, stiščući jatagan s obadvije ruke, spreman za borbu "Prestari smo i ti i ja za ovakva sranja! Spušćaj tu kladu od mača prije nego me naćeraš na nešto šta ćemo obojica požalit! Znaj, u svoje sam doba ovim jataganom sasjeko više ljudi nego što si ih ti pokp'o za svojih dana!"

4. CountZero

CountZero Novi Član

U ušima mi je zujalo od napora kojem sam bio izložen proteklih nekoliko sekundi, tako da nisam razumio šta stranac priča, ali bih po izrazu lica rekao da nije došao na borbu. Malo sam se odaljio i pustio da se mač osloni o zemlju proklinjući trenutak kad sam uzeo ubjedljivo najteži mač koji sam imao. Tada sam shvatio da mi je u svoj toj strci ispala knjiga koja obično radi neprilike svima oko sebe.

5. Veles

Veles ljuta zvijer

Mehrid se lagano opusti, iako se još na njemu vidjelo da je napet k'o puška. Malo je falilo da mu adrenalin ne počne curiti kroz uši. Zavrti jatagan u šaci i potom ga vještim i hitrim potezom vrati u korice za pojasom, koje prekrije ponovo svojom tamnom haljom, tako da se mač uopće nije ni primjećivao.

"Nemoj da ti ponovo taka glupost padne na pamet!" priprijeti on prstom "I nemoj mislit da ga ne mogu potegnut brže nego prvi put, ako treba! Bit ćeš mrtav prije nego tresneš o tlo, ako opet probaš nekog šejtana izvest! j♥♥o te daidža, amidža i sva rodbina do sedmog koljena..."

Mehrid je duboko disao, pa posegne u džep svoje halje sa suprotne strane mača i izvuče malu kesicu iz koje uzme neku travu koju počne užurbano žvakati da se smiri. Svo je vrijeme pritom držao oko na knjizi koju je njegov protivnik, naizgled još blijeđi u licu od njega, ispustio na zemlju.

"Bilo kako bilo, možda će još neke sreće izać' iz ovog nesretnog susreta! Vidim da nisam bez razloga dolazio ovamo, o ne! No prvo da se predstavim: Mehrid Munjeni, zvjezdoznanac, gatar, volšebnik... i, ako se smijem pohvaliti... nekromant nezanemarive moći! Jes' kad čuo za mene, možebit?"

Blijedi starac nasuprot njemu promatrao ga je dubokim, tamnim očima. Ne da nikakavog glasa od sebe, ali niječno zavrti glavom kao odgovor na Mehridovo pitanje.

"E, to samo dokazuje koliko sam dobar!" promrmlja on, pa se nasmije sebi u brk, kando nešto opušteniji "Hehe, ta fazona uvijek pali!"

6. CountZero

CountZero Novi Član

Polako sam dolazio do daha. Moj "gost" se takođe, malo opustio. Čak je počeo žvakati nekakvo čudo. predstavio se. kao Mehrid, nekromanser, možeš mislit. Iako je od ovog čuda svašta očekivati. Ko zna, kao što reče, možda i nešto dobro izađe iz ovog susreta.

"Ja sam Spiridon. Lokalni pogrebnik. Dok smo napravili pauzu, mogao bi da me upoznaš sa razlogom svoje posjete. I bolje ti je da ne pomišljaš o nastavku borbe. Obojica smo stari, pa bi u nastavku sreća odlučila. A ja sam spreman pomjeriti mjesto spavanja 40 metara južno, gdje sam spremio svoju grobnicu."

7. Veles

Veles ljuta zvijer

"Upoće ne slutim da ti vlastiti grob nije mrzak, jerbo, uzevši u obzir kakvu literaturu čitaš, očigledno ne kaniš biti baš previše mrtav u njemu, je l' da?" Mehrid se mrko nasmije "A sad, razlog Mehine posjete... pa, to ti je, bolan, malo komplikovano, jes! No s druge strane, uzevši u obzir da smo se tako našli, je li, nas dvojica, zbilja nema smisla da tebi Mehrid ide valjati uobičajena sranja koja ima u rukavu za ovakve situacije, jok! Kratko i jasno: Meho mora izvesti jedan nekromantski ritual, od sumraka do zore! A ti ćeš mi bolan, pomoć u tome, ponajmanje time što ćeš me snabdjeti potrebnim... eh... materijalom, je l' te! Da sve bude pošteno, Meho te voljan platit lijepu paru za to, ako budeš voljan. A ako ne budeš, može onda Meho lijepo potražit pomoć kod gradskih vlasti, da opet sve bude pošteno, pa njih usput izvjestit kakve sve ti stvari izvodiš na njihovom groblju! Nije Meho nikakav ekspert za zakonodavstvo u Wolfenburgu, ali nekako sumnjam da se nekromanciju ovđe tolerira išta bolje nego na Istoku odaklem je Meho doš'o, e! Pa ti sad biraj, moj jarane!"

8. CountZero

CountZero Novi Član

"Ovako, ja bih mogao iskoristiti usluge jednog čarobnjaka. Imam čarolije, ali u meni nema dovoljno magije da ih izvedem. Ako si to što tvrdiš imaš sa čime da se cjenkaš. Ako ti nije jasno zašto će pogrebniku usluge čarobnjaka, znaj da sam se nekad i ja bavio drugim stvarima."

9. Veles

Veles ljuta zvijer

"Pametan si, znači, efendijo!" kimne Mehrid, a sarkazam u glasu mu zamijeni poštovanje "Ti bi znači plaću u magiji, ne u parama! Mudro, nema što! No dobro! Usluga za uslugu, dakle. Reci Mehi što trebaš, pa će Meho tebi vidjet što može učiniti. A onda će Meho tebi objasnit što on treba, a ti onda vidi što se po tom pitanju može učiniti. Važi?"

10. CountZero

CountZero Novi Član

"Nedavno sam opljačkan. Želim da znam ko je to uradio i kako da nadjem tu osobu." Ovaj lik je jako sumnjiv. Od takvih se može svašta očekivati, pa čak i to da održi svoju riječ. Vidjećemo.

11. Veles

Veles ljuta zvijer

"To bi se lako dalo srediti!" zamišljeno će Mehrid "Naprosto prizoveš nekog od svojih najnovijih gostiju na groblju i pitaš ih tko ti se ušuljao u kuću u noći u kojoj je bilo belaja! Duše mrtvih, po pravilu, nakon smrti neko vrijeme ostaju bilo uz svoja tijela, bilo uz mjesto svoje smrti, prije nego li pređu na drugu stranu, u dženehem ili dženet! Što nas dovodi onoga što Mehi sada treba..."

Mehrid uzdahne pa polako i strpljivo počne objašnjavati što je imao na pameti:

"Duša, koja je umrla naročito nasilnom ili tragičnom smrću, nakon te smrti, u cjelini ili u djelu, ostaje vezana uz mjesto svoje smrti, ili mjesto koje joj je nanjenlo tu tragediju, što je često jedno te isto. E sad, misli si Mehrid, dapače, siguran je u to, ti na svome groblju zasigurno imaš mrtvaca koji su nedavno došli iz tamnica vojvode od Wolfenburga, bilo da su zbilja umrli u tim tamnicama, bilo da su u njima proveli svoje najbjednije dane prije nego što su omastili omču. Njihove duše, ili sjene njihovih duša, sigurno još proganjaju ta mjesta. E a vidiš, Mehi hitno trebaju povjerljive informacije upravo od tamo, iz wolfenburških tamnica! Moram provjeriti je li tamo završio jedan dasa kojeg sam poslan potražiti na Zapad! Preš'o sam preko pola svijeta da bi ga naš'o i, iskreno govoreći, već sam pomalo očajan... Što objašnjava zašto sam se voljan ponovo spetljati sa nečistim silama podzemlja da bih ga naš'o! Shvaćaš, bolan?"

12. CountZero

CountZero Novi Član

"Ni ja nevolim da se bakćem sa dušama prokletih, ali šta je tu je. Groblje je puno takvih, kakve ti tražiš. Nećemo imati problema da nađemo jednog takvog. Evo, recimo, juče sahranjen, obješen prije dva dana, jedan stranac koji je opljačkao jednu dvorsku damu. On može pomoći obojici. Ako se ne varam noćas je puni mjesec, pa bi trebalo da požurimo sa pripremama. Čarolije imamo" rekoh pokazujući na crnu knjigu "imamo osobu koja će ih izgovoriti, ja ću obezbjediti žrtvu, naravno, ne ljudsku, za napitke nisam siguran, tačnije, nevjerujem da sve imam."

13. Veles

Veles ljuta zvijer

"Crna mačka ili crni pjevac, a ponajbolje oboje, bili bi dovoljna žrtva!" nonšalantno će Mehrid "A šta se tiče svega ostaloga, ne beri brigu, bolan, ima Meho još jednog asa u rukavu. Normalno ne bih prič'o o takvim stvarima, ali kad vidim već da si ti u grlu ogrez'o u tome k'o i ja..."

Mehrid izvuče iz svoje crne halje zlatni amulet s crveni draguljem, pritisne ga i u oblaku iskri i dima pojavi se crni džin sjajne kože i ognjenih očiju.

"Gazda Meho... šta ćemo?" reče on s otegnutim licem i prekriženim rukama na prsima. Tada spazi blijedog grobara i iznenadi se kao i grobar vidjevši njega "A k'o ti je ovaj?"

"Ovo ti je Jusuf!" objasni Mehrid Spiridonu, ignorirajući džina "Efrit iz prvog kruga dženehema, zarobljen u ovoj hamajliji koja ga posve kontrolira! Nabavio sam ju dok sam još radio na Istoku! Mjenj'o leteći ćilim za njega, al' ipak mislim da sam dobro proš'o, kolko god mi ponekad ide na živce. Nije da je baš najbistrija zvijezda na nebu, shvaćaš, al' poslušan je i vrijedan, kol'ko se to već od njegove sorte može očekivati! Jusufe..."

"Da, gazda Meho..." Jusuf će vidljivo iznerviran "Ako si se prest'o pretvarat da te ne mogu čut kad stojim na pedalj od tebe, jeb'ga, jer sam glupi džin i ne shvaćam ništa pod kapom nebeskom..."

"Ćut, hajvane!" otpili mu Mehrid, pa nadoda Spiridonu "Da, k'o šo čuješ, voli se i uzjoguniti ponekad... Nego, paz' 'vamo, Jusufe: ovaj efendija i ja ćemo se večeras malo baviti crnom magijom, a to je nešto po tvome ukusu, je li?"

"Oooo, gazda Meho, pa što odmah ne kažeš!" Jusuf će, odjednom oduševljen. Oči su mu naročito opako zasjale "Samo reci šta treba i Jusuf će to odmah napraviti, dok bi dlanom o dlan! Reci, deder, šta ćemo radit? Proklet nekog? Satrt? Zarobit nečju dušu? Prizivate efrita višeg reda iz nižeg kruga?"

"Ništa tako egzotičnog, Jusufe! Više-manje standardan ritual prizivanja duhova, za koji će nam trebat priprema raznoraznih i sastojaka svakojakih, znaš već kako to ide: sol, tamjan, svijeće, krede, krug moći... Jesam šta zaboravio? Prošlo je vremena otkako se Meho zadnji put petljao s nekromancijom..."

14. suring

suring Novi Član

Stao sam na trenutak, duboko udahnuo, smirio svoje biće da postane svjesno na ovoj duljini.

Potpuno različita osoba nego prije par trenutaka, kročila je mjesnim grobljem prema Mehridu.

Pored Mehrida je bila još jedna osoba - Pogrebnik - pomislih i nastavih dalje.
    Nije me primjetio već je kao neki šarlatan mahao rukama po zraku i jako glasno pričao o - Nekorman... To je bio i moj učitelj -, nije mi izlazilo to iz glave - Nekroman, nekroman, nekroman, nekroman... -

-Ovo nije moglo čekati - upadne on prije nego sam uspio nešto izustiti.

- On je nekroman. Kako to nisam ranije osjetio - rekoh u sebi - Nisam siguran kakve su ovo vijesti, no, Bezimeni je ostao u čeliji, nisam ga mogao provesti jer je bilo previše čuvara. On je izrazio želju ostati u zatvoru i spreman je sresti se sa svojim usudom. Rekao mi je da ti samo to prenesem. Bio je jako smiren dok je to govorio. -

Mehrid nije bio zadovoljan ishodom što se i vidjelo po njemu. Bio je... Tužan i sa sjetnim pogledom u očima govorilo mi je da je taj "insan" njemu bio jako vrijedna osoba.

- I i još nešto. Tamo je bila jedna mlada žena, koja je očito po načinu stajanja, šepala na jednu nogu. Nju sam morao onesvijestiti udarcem u vrat jer je držala ispružen mač prema tvom prijatelju. Tako da, vjerujem da će ga optužiti i za to. -

15. CountZero

CountZero Novi Član

Kuku, lele, u šta sam se upetljao. Ovaj čudak iz amajlije izvlači pravog, pravcatog demona. I tretira ga kao običnog slugu. Mislio sam da mi je jučerašnji dan loš, ali to očigledno nije ništa prema današnjem. Pokušavam da izgledam kao da mi se takve stvari dešavaju stalno. Neznam koliko mi uspjeva.

Uglavnom, vrlo brzo smo skupili sve što nam treba. Ja sam uhvatio svog najboljeg pijevca, njegov demon je obezbjedio ostalo. Dok smo to uradili pala je noć. Malo prije vremena smo počeli.

Dok je moj partner još raspravljao sa svojim demonom, ja sam crnom kredom nacrtao jednakostranični trougao, i u njemu upisan krug. Dok sam ja završio sa crtanjem, demon je nestao, pa smo nas dvojica počeli sa iskopavanjem potrebnog nam leša. Njega smo stavili u krug, dok smo nas dvojica i pjevac, zauzeli pozicije u trouglu, van kruga.

Počeo je da maše rukama i baca čini. "Dignissim iriure, zzril nulla nonummy nulla zzril consectetuer dolor dolore tincidunt." Još živog pjevca je počeo da posipa nekim napitkom.

Tu nas prekid naki Mehridov poznanik. Zar ne vidi da smo u poslu? Priča nešto tiho sa Mehridom, tako da ih ja nečujem. Mehrid izgleda tužno, ali nastavlja sa obredom.

"Consequat suscipit nibh lobortis vel enim ad duis vero ut at, dolore in eum dolore magna zzril ut, molestie ex feugiat, quis, nostrud ea, vel." Sada je na red došao leš.

"Ut et eu velit hendrerit volutpat volutpat ut duis dolore duis, vero odio suscipit, autem in." Kako sa je svoje pozicije uspio da dohvati pjevca, onim svojim čudnim mačem nikad mi neće biti jasno. Pjevac se srušio i krvlju posuo unutrašnjost kruga.

"Consequat odio at tation quis enim vero ea feugait ex lorem wisi praesent luptatum ut vulputate." I tu je stao. Ja sam bio ukočen od samog početka.

16. Veles

Veles ljuta zvijer

Premda je znao mnoge jezike a tekst Nekronomikona mu je bio sve samo ne nepoznanica, Mehrid se ipak mučio valjajući preko jezika čini na tom drevnom zapadnjačkom jeziku magije i moći. Njegov džin, Jusuf, držao mu je crnu knjigu otvorenu i s vremena na vrijeme mu pomagao u bajanju.

"Ma k'o to sad gnjavi?" Mehrid će, vidljivo iživciran, kada je vidio pridošlicu gdje im dolazi iz noći "Šta je ovo, bogati, volšebništvo il' dernek? Oh..."

Mehrid se nemalo iznenadi ugledavši svog suputnika s puta do Wolfenburga, kojeg je ranije poslao u izviđanje. Na opće iznenađenje, Mehrid tutne knjigu u ruke svojemu efritu i nonšalantno mu poruči da preuzme, pa krene prema svom crnom znalcu na raport.

"Ti, bolan, k'o da ciljaš da se pojaviš u najgore moguće vrijeme: prvo onomadne na drumu, sad vođe na groblju. Da čujem, što imaš Mehi za reć. Mora da je važno kad nije moglo dočekat jutro!" kando će nafrnjeno Mehrid, premda je ta maska odmah pala s njegovog lica čim mu je čovjek u crnom počeo pričati o svemu što je doznao iz zatvora. Mehrid je, dapače, djelovao vrlo impresionirano njegovim pothvatom u kojem je uspio infilitrirati wolfenburške tamnice "Hmmm... da. Zvuči mi kao da govoriš istinu, jer ne znam kako bi mi mogao te stvari slagati. To je zaista on, dakle... u tamnici, kažeš, i kane ga obijesiti ujutro? Ako ni zbog čega drugog, onda zato što si ti mjesto njega zveknuo tu hanumicu..."

Mehrid zagladi bradu pa se polako okrene, gledajući nonšalantno natrag prema obredu kojeg je sada već posve suvereno vodio Jusuf, bajajući čarolije iz Nekronomikona, jednu strašniju od druge.

"Ipak, nećeš se sad uvrijedit' ako tvoje informacije Mehrid odluči provjeriti! Vidiš, Meho je u međuvremenu zaključio da bi mu mrtvi ovoga grada, naročito oni koji su i sami prošli kroz wolfenburške tamnice i skončali u njima, mogli reći kudikamo više nego živi... " Mehrid mahne rukom i pozove čovjeka u crnom za sobom, da se pridruži ritualu "'Ajde, bolan, što si se ukipio, dolaz' vamo! To bi trebalo biti poučno iskustvo, ako ništa drugo, da vidiš što te čeka ako se na vrijeme ne raspametiš!"

17. Veles

Veles ljuta zvijer

"j♥♥o ga, jarani moji, tako vam je to!" objasni Mehrid svima prisutnima, zauzevši ponovo svoje mjesto vrhu trokuta koji je okruživao truplo u središtu rituala "Nije crna magija k'o kafenisanje, da mo'š prekinut kad god oćeš! Sad kad smo započeli, nema nam druge nego svršit s time! I nadati se da će i nakon toga ovđe ostat samo jedan mrtav!"

Vjetar je huktao preko groblja, crni oblaci navlačili su se preko neba, zaklanjajući zvijezde, u daljini se valjalja grmljavina i parale munje. Mehrid je ponovo uzeo crnu knjigu, ali uopće više nije gledao u tekst. Zaklopio je oči i pružio jednu ruku iznad trupla pred sobom, te izgovorio zadnje riječi zadnje čarolije u knjizi.

"Nihil lobortis Audantonis, agmar Loreadus, qel Illuyankas, lot Liris, in Morlyen!"

Posljednja mu se riječ utopi u zaglušujućem vrisku koji nije odjeknuo sa ovog svijeta. Znamenja iscrtana i ispisana u podu bljesnu zelenkastom, nadnaravnom svjetlošću i poput munje sjevnu u truplo oko kojeg bjahu ispisana. Nezemaljska energija sjevene iz mrtvačevih očiju, ustiju i nosnica, dok su mu se udovi divljački koprcali.

"PUSTITE ME! PUSTITE! OSLOBODITE ME! NE MOŽETE... NE SMIJETE... NE ČINITE MI OVO!" odjekivao je glas usred vriskova, kudikamo strašniji od njih.

"Mrtvi duše, oslobodit ćemo te naših čini, nakon što učiniš ono što tražimo od tebe..." reče Mehrid polahano. Glas mu je bio smiren, ili se barem trudio ostati takav, premda se na starčevom licu jasno čitao strah i, što je još bitnije, gađenje zbog ovakvih postupaka "Prema predrevnim zakonima magije iz tame prije same zore vremena, zapisanim u crnoj knjizi Nekronomikona, ti si sada dužan odogovriti na sve naše upite, sa svim znanjem onoga svijeta, a bez da pritom slažeš ili skrivaš istinu od nas!"

"ONAJ KOJEG TRAŽIŠ, STARČE, UISTINU JE U TAMNICAMA WOLFENBURGA: MOLI I ČEKA NA TEBE, SPREMAN NA KAKAV GOD USUD DA MU NOSIŠ! SADA ZNAŠ SVE ŠTO ŽELIŠ, PUSTI ME NAPOKON! OSLOBODI ME VIŠE! PREKLINJEM TE! SMRT JE NIŠTA PREMA OVOME...!"

Mehrid zapovjednički digne ruku, ali ne reče ništa, već značajno pogleda u Spiridona, dajući mu do znanja da je sada njegov red. Truplo na podu grčilo se i udaralo udovima poput ribe na suhom, sjajeći zlokobnom emeraldnom svjetlošću.

18. CountZero

CountZero Novi Član

Srećom imam spremnu grobnicu, tu malo niže. ovo nemože na dobro izaći. Ovaj, šta je da je, prekide ritual na pola, i ode razgovarati sa svojim prijateljem, a mene ostavi sa onim svojim demonom i do pola prizvanom dušom. Mislio sam da ću se onesvjestiti. Zatim se, kao da je prekinuo partiju šnapsa, a ne ritual prizivanja mrtvih, vratio i nastavio.

"PUSTITE ME! PUSTITE! OSLOBODITE ME! NE MOŽETE... NE SMIJETE... NE ČINITE MI OVO!" Vrištalo je prizvano biće. Njegov glas neću nikad zaboraviti. Kada je dobio informacije koje je želio, moj partner iz nužde, je stao. Vrisci su se nastavili. NEEEE. PUSTITE MEEEEEEEEEEEE. PUSTITEMEEEEEEE. NE. Nije mi bilo jasno šta čeka, zašto ne završava sa ovim.

Onda mi je sinulo, da i ja imam posao da obavim. "Juče sam imao posjetioca, koji je odnjeo nešto važno. Znaš li ko je on i gdje ga mogu naći."

"AAAAAAARGH. ZNAM, A ZNAAAŠ GA I TI. TO JE TVOJ STAAAAAAARI POZNANIK ETIJEEEEEL. OTIŠAO JE U ZEMLJU TROOOOOOLOVA DA NAĐE KLJUČ ZA TVOJU MAPU." odgovorilo je biće kroz vriskove.

Nadam se da je ovo kraj mučenju, tog jadnika. I da će Meho brzo da ga vrati tamo gdje pripada.

19. Veles

Veles ljuta zvijer

Mehrid, vidjevši da je vrag već odavno odnio šalu, brže-bolje krene dovršiti ritual i osloboditi zarobljenu dušu. Iz crne knjige pročita čaroliju raščinjavanja. Mrtvo se tijelo propne i emeralnda svjetlost sjevne iz njega, raspršivši se po groblju poput plamenova koji nestanu u noći. Truplo tresne na hladno kameno tlo, ali ne prestane se micati; polako je vuklo obamrle udove i oslovljavalo se na njih. Iz očiju, ustiju i nosa nije mu više dopirao ukleti sjaj, već mrkla tama, crnija od same noći. Vrištanje koje je paralo uši svima prisutnima utihne, ali umjesto njega začuje se drugi zvuk, još stravičniji (ako je to uopće bilo moguće): duboko, promuklo stenjanje, nalik na podrigivanje pregoleme žabe krastače.

"Bismala!" Mehridu ispadne crna knjiga iz ruku od straha i šoka "Što je ovo? Ovo ne može biti... Ja... prekinuo sam vradžbinu, oslobodio sam ga..."

Tada mu odjednom sine. Mehrid pogleda u svog džina, koji je stajao na udaljenom kraju trokuta prekriženih ruku i tiho se cerekao, sa upravo šejtanskim sjajem u očima. "JUSUFE! ŠTO SI OVO NAPRAVIO, ZA IME SVIJETA?"

"Oooh, znaš ti mene, gazda Meho... Nisam ti ja baš najbistrija zvijezda na nebu, je li, ja stara hajvančina... Šta, pa zar je onda čudno da sam negdje zabrljao s prizivanjem? Promijenio, recimo, zagovor za čaroliju otpuštanja? Dešava se, gazda Meho, dešava se...."

"ŠEJTANE JEDAN!!!" vrisne Meho, van sebe od bijesa, pa potegne amulet iz svoje halje i, vitlajući njime, nasrne na neposlušnog džina "Satjerat ću te natrag u hamajliju, nećeš više nikad vidjeti svjetlo danaaaaaAAAARGH!!!"

Mehrid jaukne kada ga odalami mrtvac, koji više uopće nije bio mrtav. Digavši se na noge između džina i čarobnjaka, navali na potonjeg i odalami ga svog snagom. Mehrid proleti kroz zrak i tresne leđima o nadgrobni spomenik, skljokavši se poput vreće. Hamajlija mu ispadne iz ruke i razbije se na kamenoj ploči. Crveni kristal rasprsne se u nebrojene komadiće, a u istome trenu prsnu i okovi oko zapešća crnog džina.

"HAHAHAHAHA! Slobodan sam, slobodan!" manijakalno se nasmije Jusuf "Zbogom, gazda Meho i crk'o daboga da! Vidimo se u dženehemu, đe ću onda ja malo za promjenu biti gazda, a ti kljuse!"

Efrit pljesne rukama i nestane u bljesku crvenog plamena. Hodajuće truplo zareži, pa se ogleda oko sebe, ispruženih ruku i otvorenih, slinavih ustiju iz kojih je dopirala sama tama. Oglasi se izmučenim, promuklim glasom, koji je jedva uspio progovoriti jednu riječ: "BRAINZ!"

20. CountZero

CountZero Novi Član

Desilo se ono što sam očekivao od samog početka. Sve je otišlo do vraga. Moj partner nije mogao da poništi čaroliju koju je njegov demon bacio. Došlo je do kratkog sukoba između njih dvojice i demon je pobjedio uz pomoć prizvanog duha i posjednutog leša. Kada sam očekivao da nas sve dokrajči, on je jednostavno nestao. Znao je da će duh/leš biti dovoljan da nas sve pobije. Ja sam nas sve smatrao mrtve, ali sam odlučio da probam pomoći starcu. Zaletio sam se i svom težinom udario leš koji se približavao starcu da završi započeto. Odbio sam se kao od kameni zid. Mislim da udarac nije ni osjetio, ali zato ja jesam. Srušio sam se pored iskopanog groba. Nisam mogao da se uspravim. Sve je bilo gotovo.

Tada sam primjetio sjenku koja se kreće prema lešu. Potpuno sam zaboravio na misterioznu osobu koja je prekinula ritual. Jadnik, misli da može nešto da uradi da promjeni našu sudbinu. Samo će sutra umjesto dva, naći tri leša.

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu