1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Knjižnice

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Aelis, 24. Rujan 2007..

?

Član sam _____ knjižnica.

1. Niti jedne.

50.0%
  2. 1

33.3%
  3. 2

16.7%
  4. 3

0 glas/ova
    0.0%
  5. 4

0 glas/ova
    0.0%
  6. Nema knjižnice u koju nisam učlanjen (5+)

0 glas/ova
    0.0%
  1. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Iako sam tisuću puta pročitala ime ovog podforuma, tek sada mi se na ime foruma nadovezala ideja - u koliko knjižnica ste učlanjeni? :dry: Idete li samo u školsku/onu na faksu ili su vaši apetiti ipak nešto veći? Jeste li učlanjeni u kakve specijalizirane knjižnice ili možda one s knjigama isključivo na stranom jeziku? Ja sam član Knjižnica Grada Zagreba, Nacionalne Sveučilišne Knjižnice, British Councila i Médiathèque de l'Institut Français. Moram se učlaniti i u Goethe Institut, ne može to samo tako. :evil:
    I još jedno bonus pitanje :spank: , koliko često uopće idete u knjižnicu?

p.s. za potrebe ankete, smatrajte KGZ i slične lance jednom knjižnicom. :hugz:

2. pandora

pandora Aktivan Član

ja san učlanjena samo u ovu u šibeniku... iman dvi iskaznice (do nedavno 3 al su mi mater i čača jednu ukinili jer im se nije dalo plaćati 3 članarine) :belj:
    kako mogu dignit do 6 knjiga u knjižnicu iden svaka 2-3 dana, pa oni ljudi tamo polude.. al pročitala san skoro pola knjižnice, srića šta uvik nešto novo dobivaju... *proud-on-herself*

3. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Učlanjen sam samo u gradsku knjižnicu "Ivan Goran Kovačić" u Karlovcu.
    trenutno je zatvorena, jer su izgladili novu zgradu, pa sele knjige... inače, podržavat će prvi kafić po europskim normama nepušenja, ali samo zato što se u knjižnici nesmije pušiti (tako mi je bar rečeno)

4. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Gradske knjižnice u Brodu i Đakovu te Fakultetska Knjižnica i Biskupijski Arkiv u Đakovu.
    Bogoslovsku knjižnicu ne brojim kad je na metar od sobe...

5. autumn

autumn |-O

ja san učlanjena samo u ovu u šibeniku...

I ja! :great: Tam po ljeti posudjujem ako si ne ponesem dovoljno. I bogdan ogrizovic na cvjetnom placu. Ali tamo nisam bila jako dugo, sve sam procitala. :great: :great:

6. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

U rodnome gradu sam učlanjena u knjižnicu, fala bogu, a pošto me tamo jako vole, uvijek posudim više od ograničenog, a puno puta mi i daju da uzmem one knjige što se ne mogu posuđivati (tipa monstruozno teške enciklopedije i tome slično :great:)

7. Elvenstar

Elvenstar missing

Trenutno samo KGZ. Prije sam bila i u Bogdan Ogrizović jer mi je bila blizu posla, ali sada više ne stignem toliko čitati pa mi je KGZ dovoljan. Osim toga prijateljica mi tamo radi pa mogu uzeti i više knjiga i duže ih ostaviti kod sebe :great: .

8. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Btw, frend jedan je uspio nabiti 2500 kn duga u knjižnici :great:

3 godine nije vratio 6 knjiga koje nije ni taknuo :great:

9. Ygor

Ygor Novi Član

KGZ su inače vrlo dobre. Odnedavno je i Vladimir Nazor u njima pa su se tako moje dvije članarine stopile u jednu.

No sustav im još nije kompletno izorganiziran (računala i to sve), mislim da bi se to možda moglo malčice bolje informatički povezati.

British Council, vi'š, na to sam zaboravio, može iskustva? Naime, tamo sam bio samo jednom, svojevremeno, kada sam polagao usmeni dio ESOL exam-a. Čini se korisno. Iako tada nisam obračao pozornost na tip literature koji drže, čini mi se da su to prvenstveno nekakvi časopisi i slično, na ENG?

Knjižnicu faksa i NSK ne računam, jer tamo nikad nisam uzeo nešto što nije vezano uz struku i studij, jel, koliko to god veliki užitak bio, ipak nije zabavno štivo :D

10. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Ja sam učlanjena u knjižnicu Medvedgrad. Prije sam je često posjećivala zbog Interneta :lol: i tu i tam sam znala posuditi koju knjigu,al ne često. Sad dugo nisam bila tamo jer mi je net dostupan gotovo 24 sata/dan,a knjiga imam doma,fala bogu i sad sam se namjerila da prvo to doma moram pročitati pa ćemo onda dalje :laugh:

11. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

British Council, vi'š, na to sam zaboravio, može iskustva? Naime, tamo sam bio samo jednom, svojevremeno, kada sam polagao usmeni dio ESOL exam-a. Čini se korisno. Iako tada nisam obračao pozornost na tip literature koji drže, čini mi se da su to prvenstveno nekakvi časopisi i slično, na ENG?
    Da, sve je na engleskom, ali previdio si dobar dio literature. Naime, časopisi su samo jedna od stvari, imaju i dosta knjiga, pa čak i dosta fantasy knjiga (sigurna sam da to Eydišane zanima :laugh: ). Ne može se, dakako, mjeriti s, recimo, Bogdanom Ogrizovićem, ali u redu je. Osim knjiga, imaju i nešto audio-knjiga, video kazete i DVDe. DVDa isto ima dosta, iako je sve (knjige i filmovi) fokusirano uglavnom na proizvode iz Ujedinjenog Kraljevstva, a meni je fora to s DVDima da, kad si član, ne moraš platiti posudbu kao npr. u videoteci nego je posudba besplatna, a rok za vratiti posuđeni DVD je 5 dana. To može jedino biti nezgodno ako posudiš seriju (imaju i serije), ali produživanje je isto moguće. Sve u svemu, mislim da se British Council isplati. Članarina je na godišnjoj bazi, mislim da je redovna 120kn; 50% popusta ako si član KGZa (obrnuto ne vrijedi), a ako se ne varam, prošle godine su studenti imali besplatno, ili barem neki veliki popust. Ne znam kako je ove godine, morala bih svratiti sad koji dan obnoviti članarinu.

12. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Zamjetih kako puno naroda veli da toliko visi po svojim uobičajenim knjižnicama da im daju posuditi više knjiga... Kako feakish, ali nitko garant nije otišao dalje od mene, ja sad i krvnog roda u knjižnici imam! :laugh:

13. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ja ne koristim usluge knjižnice. ako baš želim pročitat neku knjigu sa guštom (rijetkost je ali se događa) onda ju kupim i držim doma stalno...

14. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Zamjetih kako puno naroda veli da toliko visi po svojim uobičajenim knjižnicama da im daju posuditi više knjiga... Kako feakish, ali nitko garant nije otišao dalje od mene, ja sad i krvnog roda u knjižnici imam! :laugh:
    Teta mi je zamjenica direktora NSK. :love: Ali samo jednom sam to iskoristila, trebale su mi neke stvari za maturalni rad koje mi nisu dali da posudim "normalnim" putem. :lol:

15. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Označio sam nijednu, jer službenu bolničku knjižnicu ne svrstavam u taj red. U knjižnici (osim navedene) nisam bio barem 8 godina. kad me knjiga zanima, ja ju obično kupim :laugh:

a tko zna, možda me negdje nisu izbrisali iz članstva, pa sam zapravo lagao.... :unsure:

16. Prije sam bio učlanjen u Medvešćak i Vjevericu, ali sad mogu uzimat knjige iz škole (što ne brojim ko neku knjižnicu u koju se može učlanit jer su svi učenici učlanjeni) nemam više potrebu za posuđivanjem knjiga za lektiru. Ostale knjige kupujem ili posuđujem po preporukama, a ako netko nešto preporuči, obično isto i ima, što daje samo razlog više da ne koristim knjižnice.

17. Rin

Rin essjaydubya

Btw, frend jedan je uspio nabiti 2500 kn duga u knjižnici :belj:
    3 godine nije vratio 6 knjiga koje nije ni taknuo :lol:

Ja sam nabila 4000kn duga... 3 knjige nisam vratila od svoje 6 godine :belj: (a slikovnice FTLOG...) pa je pri ponovnom učlanjivanju kad sam imala 15 godina ženi pao mrak na oči... :belj: rekla mi je sam da kupim neke druge tri knjige....I jesam, neke povijesne pričice koje nitko još nije posudio. (Mislim, ženi je bilo svejedno, dugovala sam reklama-knjigu o podravkinim sendvičima, slikovnicu o katoličkim vjerskim običajima i Hrabricu)
    f♥♥kit, nismo imali dovoljno love ponovo se učlaniti tada i vratiti knjige, ali na kraju je sve ispalo ok.

18. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Nja nj nja...Imam i ja. Živio nepotizam i knjige koje jedino ja nosim koochee :belj:

19. Nijedna. Trenutačno otkrivam šta se sve nalazi u vitrinama moje stare a tog blaga imaaaa >OvO

20. Terranea

Terranea evil turtle

Ja sam učlanjena samo u kgz... I bila sam u British Councilu, i to zato što je prošle godine brucošima bilo free :mrgreen:
    I baš je bilo super dok sam bila, jer sam imala puno Pratchettovih knjiga na raspolaganju. :lol:
    Sad sam opet na milosti i nemilosti kgz-a i njegovih mnogobrojnih članova koji ne namjeravaju vratit Tiganu. :lol:

Podijelite ovu stranicu