1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Knjižnica Vs. Kupovanje Knjiga

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Aelis, 28. Listopad 2006..

1. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Potaknuta genesisovim postom
    mene zanima dal je netko procitao najnoviju knjigu (Velika obmana) i sto misli o njoj. Ja sam je vidio u Algoritmu i djeluje mi zanimljivo, sad je cekam u knjiznici.

zanima me što radite ako vas neka knjiga zanima: kupite ju ili ju posudite u knjižnici? Jer ja recimo nisam član KGZa i skoro svaku knjigu koju želim pročitati, čini mi se OK i ne bih imala ništa protiv da ju imam u kolekciji - kupim. U British Councilu posudim koju knjigu tu i tamo, ali ni to nije prečesto.
    Drugo pitanje, ako se već odlučite kupovati knjigu, kupite li ju na hrvatskom (ukoliko postoji prijevod), na engleskom ili u originalu (ako original već nije na engleskom)?
    I treće pitanje, što mislite o cijenama knjiga kod nas?

2. Psychaki

Psychaki Gost

Potaknuta genesisovim postom
    zanima me što radite ako vas neka knjiga zanima: kupite ju ili ju posudite u knjižnici? Jer ja recimo nisam član KGZa i skoro svaku knjigu koju želim pročitati, čini mi se OK i ne bih imala ništa protiv da ju imam u kolekciji - kupim. U British Councilu posudim koju knjigu tu i tamo, ali ni to nije prečesto.
    Drugo pitanje, ako se već odlučite kupovati knjigu, kupite li ju na hrvatskom (ukoliko postoji prijevod), na engleskom ili u originalu (ako original već nije na engleskom)?
    I treće pitanje, što mislite o cijenama knjiga kod nas?

Ovako, ja najviše volim kad mogu kupiti knjigu.
    Činjenica je da uglavnom nemam para. A puno čitam. Pa kupujem kad me nešto ZBILJA zanima, a inače posuđujem, iako mi to baš nije drago (urednički komentari nekih idiota , sljepljene stranice i taaaako :D)
    Član sam 4-5 knjižnica i KGZ-a, koji ih ima posvuda.
    Knjige kupujem na hrvatskom, OSIM ako se radi o poeziji, gdje sam nadasve skeptična prema ikakvim prijevodima. Ili Pratchettu :D , kojeg je blasfemija čitati na hrvatskom (pogotovo ako Raos prevodi).
    Cijene knjiga....pa meni je naravno previše, ali uvijek se nađu sniženja, pa interliber i tako....a i uvijek dobijem brdo super knjiga za rođendan i druge prilike, pa očito da drugima nije tako skupo.
    Iako, za neke knjige bude i premala cijena.

3. Nea

Nea curica

Kada bih mogla kupila bih sve knjige koje mi se sviđaju jer se često nekoj zaista dobroj vratim par puta, recimo "Sto godina samoće" Kada sam bila mlada kupovala sam više, no sada si jedva priuštim jednu knjigu u 3 mjeseca :onoz: :cocky: :cocky: i najgore je što za rođendan dobivam gluposti poput komada odjeće, kozmetike i takva bespotrebna sranja a samo se 1 osoba sjetila pokloniti mi knjigu :nice:

No i knjižnica ima svojih čari. Učlanih mamu još davno pa sada mogu dizati 6 komada odjednom :cool: i nikada se tamo ne zadržim manje od sat vremena jer biram i biram i uživam, ali onda opet kad pročitam neku dobru toliko bih je željela prisvojiti na onaj pravno neprihvatljiv nači koji povlači za sobom kažnjivo- zatvorske mjere. :yeah:

Kupujem samo na hrvatskom jer ne znam dobro engleski. :yeah:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  4. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Član sam knjižnice pa dosta posuđujem, jer dosta i čitam. Kako nisam nešto debeloga džepa uglavnom za knjigama samo slinim po izlozima. Naravno, ako mi je knjiga predobra, odreknem se hrane toga tjedna pa se počastim tu i tamo nekom knjižicom.

5. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

i najgore je što za rođendan dobivam gluposti poput komada odjeće, kozmetike i takva bespotrebna sranja a samo se 1 osoba sjetila pokloniti mi knjigu :cocky:
    Ovo mi je jako čudno. Mi ("mi" as in moje društvo) smo baš komentirali da se osjećamo jako nemaštovito jer skoro svima za rođendane/Božić/Uskrs kupujemo knjige. :cool:

Što se tiče mojeg kupovanja knjiga, nemojte misliti da sam ja neki milijuner koji svaki dan kupuje knjigu. :cocky: Prosječno kupim jednu knjigu u 2 mjeseca, ali ni ne trošim puno para na neke druge stvari pa mi se skupi dovoljno. Jednostavno volim osjećaj da je to moja knjiga. *shrug* I užasno pazim na knjige, ne volim ih posuđivati jer sam perfekcionist što se knjiga tiče i želim da budu u savršenom stanju. Također mrzim, MRZIM kada posudim knjigu s mekim uvezom i onda ju osoba kad ju čita otvori onako do kraja pa mi na hrptu dobije onu "crtu". Takve ljude mlatim velikom palicom. :yeah: I još jedna stvar, živcira me kad knjige istog serijala izdaju u različitim veličinama/uvezima i slično. Npr sad "Stablo ljeta" je meki uvez, a sve dosadašnje Kayeve knjige su tvrdi. Ili Artemis Fowl kojeg u Algoritmu imaju svaku knjigu u drukčijoj veličini. [​IMG] I'm a book-snob, what can I say?

6. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

ako mi se knjiga koju sam procitao u knjiznici svidi, onda cu je i kupiti ako imam para. najvise mrzim kada na neki izlazak (citaj alkohol) spickam 200kn a za to sam mogao kupiti dvije lijepe knjige :cocky:
    u zadnje vrijeme dosta citam i eBookove u pdfu. zavalim se u krevet, laptop na krilo i citam :) Naravno da se nikako ne moze usporedjivat sa pravom knjigom ali preko neta je puno lakse doci do nekih stvari, pogotovo ako su neke opskurnijeg sadrzaja... ne znam je li tko od vas bio u Zadarskoj knjiznici ali ja bi se tamo mogao preseliti i ziviti par godina :DD

7. Nea

Nea curica

Ovo mi je jako čudno. Mi ("mi" as in moje društvo) smo baš komentirali da se osjećamo jako nemaštovito jer skoro svima za rođendane/Božić/Uskrs kupujemo knjige. :cocky:

Ne treba ti biti čudno jer moje društvo nema iste afinitete kao ja, a ljudi obično poklanjaju drugima ono što bi željeli sami imati :cocky:

8. kalthir

kalthir woof woof

Uvijek kupujem knjige. Neuroza mi onemogućava da čitam posuđene knjige. Broj knjiga koje kupim na mjesec varira. Prosjek je negdje 3-4. Obično gladujem preko dana pa novce koje mi stara daje za užinu koristim da bi kupio knjige. Cijene su mi uglavnom prihvatljive. Gornja granica za jednu knjigu mi je 70-80 kn. Naravno, ako se radi o nekakvoj kolekciji naravno da ću dat i više (recimo amberske kronike 1-5 100kn, orwellovi romani 135, etc.) Uvijek kupujem engleske knjige.

9. Nea

Nea curica

U Zg ima veći izbor knjiga kako djelima tako i cijenama. Ja u Brodu nisam mogla naći nigdje Sto godina samoća :cocky: nečuveno. Jedino iješenje mi je kada dođu tipovi iz Zg ii drugih gradova u Brod pa prodaju one polovne knjige ili one s nekim malim tiskarskim greškama inače...

:cocky: jab da meni mama daje džeparac :cool:

10. no_iq

no_iq Novi Član

većinom ih posuđujem u knjižnici, ali bilo bi mi ih draže kupovati...
    ali kad bih kupio svaku koju bih želio...
    a što da kažem...
    ne volim pdf jer mi se stvarno ne da gledati toliko u ekran, osim kad gledam crtiće ili sam na internetu.

11. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Da imam para kupovao bih knjige , vrlo rado ... Ali pošto nemam para ... :laugh:

12. Pahuljica

Pahuljica Novi Član

hmmm, volim kupovati knjige i stalno ih kupujem (i love my daddy :laugh: ), ali nema veceg zadovoljstva nego otici u knjiznicu i u tisini citaonice citati 4-5 sati :nice:

13. Sherpa

Sherpa Legenda

Na zalost ima toliko knjiga koje bi ja doma ... Cijena cesto nije puno... realna je no za studenta je odjenom toliko para za knjigu iskesirati jako puno pogotov kad nemas stalan izvor prihoda niti imas roditelje koji te financiraju... Radje se strpim da je procitam kad dodje u knjiznicu...

Zbilja dugo vremena nisam citao a onda sam otkrio kako ubiti vrijeme u tramvajima i sad sam se ponovo vratio citanju :laugh:

14. Psychaki

Psychaki Gost

kako ubiti vrijeme u tramvajima i sad sam se ponovo vratio citanju :laugh:

Zaista ČUDESNO ponekad djeluje na koncentraciju, pogotovo kad je gužva :nice:

15. no_iq

no_iq Novi Član

Na zalost ima toliko knjiga koje bi ja doma ... Cijena cesto nije puno... realna je no za studenta je odjenom toliko para za knjigu iskesirati jako puno pogotov kad nemas stalan izvor prihoda niti imas roditelje koji te financiraju... Radje se strpim da je procitam kad dodje u knjiznicu...

Zbilja dugo vremena nisam citao a onda sam otkrio kako ubiti vrijeme u tramvajima i sad sam se ponovo vratio citanju :onoz:

lagano je kupiti jednu knjigu, no onda ih vidiš još 3-4 koje bi želio pa se ne možeš odlučiti...

inače, ja u tramvajima ne mogu čitati prevelika gužva.
    u busu još nekako ide.

16. pandora

pandora Aktivan Član

posjećujem knjižnicu naravno, pogotovo otkako se renovirala i postala jedna od najboljih u RH... =) baš san hepi šta i mi imamo nešto šta valja...

17. Psychaki

Psychaki Gost

Zagrepčani, jeste li čuli da se KGZ spaja sa Ogrizovićem, Nazorom i još dvije knjižnice , sve će biti umreženo tako da će ljudi sa jednom iskaznicom imati pristup 50ak knjižnica ! :)
    To je Grad ispljunuo lovu :rocks: :rocks: :rocks:

18. Nea

Nea curica

:rocks: sve lijepe i dobre stvari se događaju u Zg, vi ste država u državi :rocks:

19. pandora

pandora Aktivan Član

:lol: sve lijepe i dobre stvari se događaju u Zg, vi ste država u državi :rocks:

naravno... :sad: slažen se... a mi smo malo manja selendra od okolnih selendri koju su poharali kinezi... !!! :rocks: :rocks:

20. Psychaki

Psychaki Gost

EH, ljudi moji, ali zato lijepi divan Zagreb sa smogom i gužvama u prometu ima prirez od 18%!

Podijelite ovu stranicu