1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Knjige Koje Su Vas Promijenile ...

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Mercenary, 21. Siječanj 2007..

1. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Knjiga koja je na vas ostavila najveći utjecaj i izmjenila neke stavove?

Kao što je Psy rekla ...

Koja vas je knjiga uzdrmala , ostavila neki prokleto dobar osječaj u vama :ninja:

2. Pahuljica

Pahuljica Novi Član

Braća Karamazovi
    Lavovi Al-Rassana
    Gospoda Glembayevi
    Zbirka pjesama Edgara Allana Poe-a

:love: :ninja:

3. Psychaki

Psychaki Gost

Mnoge . . .Recimo od H. Hessea . . . sada mi baš ne pada napamet, ali još se sjećam kako je Nietzscheov opus svojedobno dosta utjecao na mene, dok nisam počela sama rasuđivati . . . no nešto je ostalo . . .... .. :ninja:

4. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ovako jedna koje se mogu sjetiti (još mi je friška donekle) je Lavovi Al-Rassana jer mi je pomogla da skužim jednu stvar :ninja:

5. Anack

Anack Novi Član

Braca Karamazovi. Prije par dana dovrsio. Jos uvijek sam pod dojmom.
    A inace, pripovjetke od Matosa. Cvijet sa raskrsca, Lijepa Jelena, Oko Lobora itd. A i neke pjesme ( Jesenje vece recimo ).
    Jesenjinove Ispovjesti mangupa.
    Haiku pjesme od Bashoa.

6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Nakon osnovne me se jako mlo knjiga dojmilo. Gosopodar Prstenova prije desetak godina, a kasnije možda Karenjina makar ne znam.

Nema te knjige koja će me promijenit kao jedna njena riječ.

7. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Sva su djeca prije spavanja slušala rafinirane bajke, a meni je moja mama čitala grčke mitove... Mislim da je to poprilično utjecalo na moj život.
    Početkom osnovne je to bio Mali princ. Krajem osnovne je to bila Anne Rice...
    A od srednje škole svaka knjiga koju pročitam ostavi neki trag na meni.
    Doduše niti jedna mi nije totalno promijenila stavove.

8. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

(znam da sam dosadan s ovim, ali:) Ime Ruže :ninja:
    Lovecraftove neke priče o snovima i sl.
    Vianove priče i osvrti

9. morski_pas

morski_pas Novi Član

Junaci Pavlove ulice :D

10. Elvenstar

Elvenstar missing

Sa jedno 14, 15 bio je to Hesse, Demijana i Stepskog vuka pročitala sam tada jedno desetak puta. U to vrijeme puno sam čitala i Castanedu, LOTR, Baudelaira i Poa. Kasnije je bilo još puno dobrih knjiga ali ne mogu se sjetiti baš nijedne da me nešto posebno promjenila. Što sam starija to me teže nešto dirne toliko da bi me promjenilo.

11. abominacije

abominacije (/:=D

zlochin i kazna - dostojevski (osobno najbolja knjiga)
    brave new world - huxley
    naked lunch - burroughs

i naravno...
    matakovichevi stripovi... kad sam kao djechak od 7 godina prvi put u ruke uzeo njegov album "pterodaktilicharstvo za pochetnike" i kada sam po prvi puta vidio tu savrsheno preciznu i inteligentnu brutalnost bio sam zaprepashten kako neshto takvo uopche postoji i josh je toliko prokleto dobro...

12. Anchica

Anchica Novi Član

Vrli novi svijet ili Brave new world... Jednostavno obozavam tu knjigu :onoz:

13. Elvenstar

Elvenstar missing

:onoz: Kako sam zaboravila na Huxleya?! ! Obožavala sam ga.

14. Sergei

Sergei Novi Član

Sa jedno 14, 15 bio je to Hesse, Demijana i Stepskog vuka pročitala sam tada jedno desetak puta. U to vrijeme puno sam čitala i Castanedu, LOTR, Baudelaira i Poa. Kasnije je bilo još puno dobrih knjiga ali ne mogu se sjetiti baš nijedne da me nešto posebno promjenila. Što sam starija to me teže nešto dirne. :lol:
    Hesse sa 14-15... Impresivno!

Mene se dojmio Stepski Vuk.
    Ima još:
    Kompletan Houellebecq i Henry Miller.
    Jack Kerouac - Na Cesti - ovo je bilo prilično intentivno!

15. Anria

Anria Aktivan Član

gospodar prstenova i galeb jonathan livingstone......nisu to samo obične knjige....

16. Sin

Sin Paladin of Eydis

LOTR zbog kojega sam se uopce navukao na fantasy i Martinov opus općenito zato što je genijalac, također Ništa lažno koja govori o stradavanjima u Vukovaru...

17. Istar

Istar Novi Član

(skoro krenuo pisat na engleskom.. tj. napisao pol topica pa prebacio na hr... kada pises na vise mjesta..)

Prije svega bih naglasio da me svaka knjiga navela da razmislim o necemu.. makar na trenutak.. one loshije u samoj ideji, ili nacinu pisanja. Nazalost zadnje vrijeme se susrecem sa mnogim idejama koje su sjajne i onda dodje do toga da svoje zamisli ne zna kako spada prebaciti na papir..

Nekako sam odrastao uz knjige i tako su mi neke knjige ostale u posebnom pamcenju..

Krenulo sa Junacima Pavlove ulice..

Philip Pullman : Njegove Tamne Tvari, djelo koje mi dalo misliti...

Ja, Lucifer, djelo koje ne moze biti ludje, pravi primjer modern devila..

Lavovi AL - Rassana.. likovi i djelo uz koje sam se najvjerojatnije najvise od svih vezao..

Gaiman : Americki Bogovi.. heh.. jednostavno kaos.. gdje meni ne moze biti bolje... moj element.. (uz odlicne price i horrorce koje pishe..)

Simmons : Hyperion Spjev (uz zvucnu podlogu danskog benda, Manticora , koji je prepjevao Hyperion u 10 odlicnih speed/power pjesama)

Ne mogu reci da nisam odusevljen Kishonom koji nas je nazalost nedavno napustio..

Potom cijelokupni Dostojevski.. meni maestralan.. kao i cijeli ruski realizam btw..

Brrr... sada se ne mogu sjetiti vishe niti imena svega sto bih zelio.. ali knjige ipak mogu napraviti cudo od nas..

(uufff zalosno moje pamcenje... moram si gledat biljeske za to.. a nekaj pamtim predobro.. bljak..)

18. Hitokiri

Hitokiri Novi Član

hmmm....neznam sad sto me promjenilo full al bilo je par knjiga....prekjucer molio necaka da mi u knjiznici uzme sve djelove winnetuu-a...neznam jel ko cito al ja sam odrasto na karl may-u....taj covjek tako dobro pise...a u zivotu se nije mako iz njemacke kamoli stao nogom na divlji zapad.....sjecams e kad sam u osnovnoj procito winnetou-a do kraja plako ko malo dijete :D:D

19. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ja, Lucifer, djelo koje ne moze biti ludje, pravi primjer modern devila..

Lavovi AL - Rassana.. likovi i djelo uz koje sam se najvjerojatnije najvise od svih vezao..

Gaiman : Americki Bogovi.. heh.. jednostavno kaos.. gdje meni ne moze biti bolje... moj element.. (uz odlicne price i horrorce koje pishe..)

Simmons : Hyperion Spjev (uz zvucnu podlogu danskog benda, Manticora , koji je prepjevao Hyperion u 10 odlicnih speed/power pjesama)

:baby:

20. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Josh moram i dodati i sve sto sam procitao od A.P.Kezelea :cocky: Jednostavno se nakon njegovih knjiga osjecam kao ... Bolji covjek

Podijelite ovu stranicu