1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Knjiga U Ruci

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Sherpa, 21. Listopad 2006..

1. Sherpa

Sherpa Legenda

Eto ja citam "Smrt trave" od Johna Christophera (pravim imenom Samuel Youd)

vi?

2. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

e ja citam Langolijere od Stevena Kinga :yeah: :cheers:

3. Ja kopam po knjigama kod sebe doma, za sada mi se izbor kreće oko Tolstojevog Uskrsnuća i nekoje Krležine knjige, pa ćemo vidjeti...

4. Orion

Orion Novi Član

Star Trek: Starfleet Corps of Engineers #39 - Grand Designs

Neloša serija knjiga. 38 down, 30 to go. :yeah: :cheers:

5. kalthir

kalthir woof woof

Platon-Republika.

Pure pwnage.

6. Paavali

Paavali Novi Član

Čitam nakvu knjižicu Konačna zemlja... to je jedna od onih što nexus izdaje...

7. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Čitam Lady of Poison iz priests serije Forgotten Realms romana. Autor je Bruce R. Cordell i moram pohvaliti njegov stil pisanja. Piše jako sterilno i objektivno, te pokriva sve detalje. Jako lijepo.
    Inače, priča je o kleriku koji je izgubio kontakt s svojom božicom.

8. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Wicked: The Life and Times of the Wicked Witch of the West.

Temelji se na Baumovom Čarobnjaku iz Oza i priča životnu priču WWW, otkad se rodila, pa sve do trenutka kad je postala WWW, i najvažnija stvar, zašto. Super je knjiga i nije baš za manju djecu kao što je to bio Čarobnjak. :w00t:

9. Psychaki

Psychaki Gost

Među ostalima, Pavličićeva "Koraljna vrata"
    i "Zovem se Crvena" Orhana Pamuka (nakon 2 mjeseca čekanja!)

Pralelno tu je još i "Tirena" , "Osman" i "Suze sina razmetnoga" (zbog proklete komparacije),
    a na čekanju je "Klub Dante" od Pearla i Krležin "Veliki meštar sviju hulja".

Sve čari paralelnog čitanja :P . Počela sam miješati likove iz raznih knjiga.

10. Nea

Nea curica

Pročitala Bijeg od Cille Naumann i prelijepa je knjiga. Preporučam :unsure:

Trenutno čitam Pompeje od Roberta Harrisa. Radnja je smještana u posljednja 2 dana prije erupcije Vezuva, a vrijeme, običaje, izgled grada i građevina je predivno dočarana. :think:

11. Dark angel

Dark angel Novi Član

Evgenij Onjegin... lektira... bljaaaak... :pjukes:

12. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Najzad došla do Gozbe vrana od G.R.Martina pa trenutno uživam u njoj (budući da mi e-books ne predstavljaju toliki užitak, morala sam čekati 100 god da dođe kod nas u kjnižnicu).

13. Melardhoniel

Melardhoniel Novi Član

poceh citat danas jedan povijesni roman "Posjet kraljeva lijecnika" svedskog pisca Pera Olova Enquista..
    radnja smjestena na danski dvor krajem osamnaestog stoljeca, vrijeme prosvijecenih aposolutista i iskonskih promjena u svijesti ljudi....and so on...

procitala sam tek nekoliko strana ali mi se za pocetak svidja...vidjet cemo dalje.... :w00t:

14. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Čita se "1984."

So far i :fight: it :coffee:

15. kalthir

kalthir woof woof

Čita se "1984."
    So far i :tired: it :tired:

Drugo čitanje me nije oduševilo koliko i prvo. Dunno why. Baš sam sad na njegovim Burmese Days

16. pandora

pandora Aktivan Član

upravo se pročita Eragon (Christoper Paulini)....
    mali je stvarno genije kad je to sa 15 napisa :)

17. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Eragon je onako.. osrednje dobar. Ali svejedno sam ga s guštom pročitala i htjela bih pročitati i nastavak (vidjela sam da su ga konačno dobili u Algoritmu). :)
    Pročitala Wicked. Jako zanimljivo u biti. Točno ono što je Kay rekao na promociji Stabla ljeta, ista priča može se ispričati iz bezbroj perspektiva. Zanima me na što bi ličio LotR kada bi se netko potrudio napisati ga iz Sauronove perspektive... :smile:

18. pandora

pandora Aktivan Član

hm... neznan... onda bi moga za godinu-dvi doći u šibenik, kako su oni brzi....
    a lotr... da... lol

19. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Meni se svidio Eragon, ali ću se načekati dok dođe kod nas nastavak.
    Jedva čekam film, gledala sam trailer i činimi se poprilično OK (osim glavnog glumca jer mi se nečini posebno... Eragon).

20. pandora

pandora Aktivan Član

Meni se svidio Eragon, ali ću se načekati dok dođe kod nas nastavak.
    Jedva čekam film, gledala sam trailer i činimi se poprilično OK (osim glavnog glumca jer mi se nečini posebno... Eragon).

a ono šta me jedino nervira u ciloj knjizi (a i našin knjigama općenito) je prijevod imena...
    ajmeeee :onoz:
    npr. garrow = gero, saphira = safira itd... :yeah:

Podijelite ovu stranicu