1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Klape

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Nea, 10. Rujan 2007..

1. Nea

Nea curica

Kad smo već kod mora tko je njegov bolji predstavnik od prekrasnih glasova dalmatinskih klapa... :lol: Klapsko pjevanje je višeglasno muško ili žensko pjevanje, podrijetlom iz Dalmacije. Nastaje udruživanjem pjevača ili pjevačica s pjevačkim sposobnostima u posebnu družinu (skupinu, klapu) kako bi uživali zajedno u pjevanju.Početke klapskog pjevanja možemo tražiti u glagoljaškom pjevanju crkvenih bratovština. Glagoljaško pjevanje sačuvano je usmenom predajom kroz deset stoljeća kao specifična hrvatska sastavnica liturgijskog pjevanja po obredu zapadne crkveDanas u Hrvatskoj djeluju brojne klape, s bogatim i raznovrsnim repertoarima. Najpopularanije su dakako dalmatinske klape, ali ne smijemo zaboraviti niti na primorske i istarske, kao niti na studentske klape u ostalim gradovima, ponajviše u Zagrebu.Izvor: WikipediaKlapa Puntari- Samo moru virujenKlapa maslina - Da te mogu pismom zvatiOvo su one koje sam mogla naći na jubitu, međutim nema jedne od mojih najdražih :lol: : Jute san se zaljubio,i Ribari i Umrli su kapitani :lol: Volite li poslušati klape? Vaše omiljene klapske pjesme? I sve ostalo... :laugh:

2. Eniyel

Eniyel Vampiruša

joj, to je jedna od rijetkih stvari zbog kojih volim ici na more, svako ljeto na susjednom otoku ima nekoliko festi pa se mogu cuti klape :evil:

tiha, mirna noc obavijena zvijezdama, lagani morski povjetarac mijesa se sa mirisima ruzmarina, lavande i borova, a u pozadini klape se cuju kao kruniste cijeloga događaja

moji starci vole slusati klape dok se vozimo u autu a i doma, pa je tako i meni uslo u naviku, moram priznati nimalo losu

a pjesme Ribari, Konoba, Da te mogu pismom zvati, ......

:tired:

3. Isenhart

Isenhart Fantasy-Hr Urednik

Aaa svakako glazba vrijedna spomena ;)
    Osobno, nemam neke prevelike interese, ali moja sestra bi itekako volila ovaj topic.

Tu i tamo se uhvatim kako pjevušim stihove u nadobudnim satima.. :evil: Izdvojio bih dvije klape koje sam nekoliko puta u životu poslušao uživo. Svim obožavateljima preporučam posjete Dubrovniku. Ovdje i hoteli, restorani plate da sviraju po čitavu noć uz toplu večeru i miris mora u zraku. Ragusa i Maslina :tired: Postoji još jedna gdje mi pjeva prijateljica iz srednje škole, ali sad se ne mogu sjetiti imena.

4. Psychaki

Psychaki Gost

5. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

6. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Eny je sve rekla....
    More,noć,klape u daljini....
    prekrasno :laugh: :up:
    Odma poželim opet da je ljeto :up:

7. pandora

pandora Aktivan Član

he he.. klapa maslina! bubica je leđenda, a "da te mogu pismon zvati" služi za raznorazne prigode...

a bila mi je super i teuta, kao mlada klapa iz šibenika. al eto, raspali su se kad je toni poginija...

Podijelite ovu stranicu