1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Kay Ponovno U Zagrebu!

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Aelis, 22. Listopad 2006..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

http://www.algoritam.hr/novosti.asp?p=vijest&id=700

Dakle prevedena je prva knjiga iz trilogije Fionavar Tapestry i tom prilikom Guy Gavriel Kay (ponovno) dolazi u Hrvatsku!

Raspored:

ZAGREB
    23.10. ponedjeljak., Hotel Dubrovnik, dvorana BAN 1, Gajeva 1, otvorena promocija s početkom u 20:00 sati
    24.10. utorak, Algoritam Bookshop, Gajeva1, potpisivanje knjige s početkom od 13:00 do 15:00 sati

VARAŽDIN
    24. 10. utorak, Algoritam Bookshop, Ivana Kukuljevića 7, otvorena promocija s početkom u 18:00 sati

OSIJEK
    25.10. srijeda, Gradska kavana, Trg slobode 7, otvorena promocija s početkom u 18:30 sati

Pozdrav svim starim i novim Eydisovcima. :w00t:

2. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Jel mi zna netko reci di je hotel dubrovnik, bas bi se zaletio do tamo veceras. Jel to onaj kraj zrinjevca? ne znam ulice tako da molim orijentacija po nekakvim gradjevinama/trgovima :))

3. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Jel mi zna netko reci di je hotel dubrovnik, bas bi se zaletio do tamo veceras. Jel to onaj kraj zrinjevca? ne znam ulice tako da molim orijentacija po nekakvim gradjevinama/trgovima :))

to ti je u gajevoj kod algoritma :smile:

4. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

5. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Preciznije, ugao Gajeve (dakle ulice gdje je Algoritam) i Trga bana Jelačića. To valjda znaš. xD

btw, nije previše ako želim da mi se potpiše na sve njegove knjige koje imam, jel'da? [​IMG]

6. Nea

Nea curica

:smile: naravno da nije previše. A ako ga ne upitaš nikada nećeš znati što on misli o tome. :girly:

Go girl :yeah:

7. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Nažalost u Zg neću stići, ali namjeravam promociju zaskočiti u Os :smile:
    Već vidim da ću morati popiti koji apaurin prije nego li prođem kroz ta vrata... I just love his books!

8. Lucky Fakerz

Lucky Fakerz Novi Član

argh, zašto to nisam prije saznao.... šmrc
    g.g.k. rulez

9. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Pa evo i kratkog reporta. :lol: Prvo i osnovno, čudno mi je da su samo 2 Eydisovca bila. :lol:
    Daklem, kao što sam spomenula gore, promocija Stabla ljeta održavala se u Hotelu Dubrovnik, s početkom u 20h. Prvo nam je trebalo da nađemo dvoranu, al ajde, sve je dobro što se dobro svrši. :coffee: Na promociji su, osim naravno samog Kaya, bili i Neven Antičević (glavni urednik) i Igor Kordej, koji je jedini ilustrator na svijetu koji je oslikao sva Kayeva djela na nekom jeziku. Cijela promocija je bila na engleskom (u jednom dijelu publike je čak bila i simultana prevoditeljica za one kojima je engleski predstavljao problem) i trajala je puna 2 sata. Poslije toga je još bio i mali prijem, ali mi nismo ostajali.
    Promocija je bila super. U biti se najmanje pričalo o Stablu ljeta. :fight: Kay je pričao o drugim djelima, o inspiraciji, o problemima koje je imao jer nije želio nastaviti pisati na isti kalup kao što je Fionavarska tapiserija i slično. Čak mu se dogodilo da je tadašnjoj urednici poslao polovicu Tigane i nisu mu uopće ponudili da bi ju otkupili! (i samo napomena, da, čita se Tigana i Fionavar :lol: ) Komentirao je i novu naslovnicu Lavova (klik za staru, ne mogu naći sliku nove, ali ista je samo što su promijenjena slova) i rekao da mu je super, da je naša jedna od rijetkih naslovnica koja je pokušala prikazati sukob između islamskog i kršćanskog, ali je problem bio što je naslov bio totalno nečitljiv. :lol: Sa sobom je već donio i završenu kopiju Ysabel (iako zasada samo jednom pročitanu/lektoriranu) koja bi negdje u ožujku 2007. trebala izaći u Velikoj Britaniji, ali naši je ne misle prevoditi sve dok ne završe s Fionavarom. :cry: Govorio je i o filmskoj adaptaciji Lavova Al Rassana (nije htio komentirati koje glumce bi želio vidjeti u kojim ulogama :lol: ), rekao da je istovremeno i sretan i strah ga je što knjigu prenose na veliko platno, no da se tješi činjenicom da, čak i ako film bude potpuni promašaj, knjiga će uvijek biti tu, nepromijenjena i jednako dobra kao što je bila i prije filma. Nakon toga bilo je par pitanja iz publike i kad je i to bilo gotovo, potpisivao je knjige.

Danas je od 13 do 15 sati bilo samo potpisivanje u Algoritmu. Kupih i Stablo ljeta te mi je uz to, potpisao i Svjetlost i Lavove (a jučer Tiganu i Arbonnu, tako da sad sve njegovo što imam, imam potpisano :lol: ). Čak me se i sjetio od jučer da sam postavila pitanje (Kako to da piše o europskoj povijesti ako je on Kanađanin i misli li pisati išta orijentalno ili autohtono američko (Indijanci and stuff); odgovor je bio da ga fascinira europska povijest, a ne zna o čemu bi slijedećem mogao pisati). ^__^ Sve u svemu, prilično ugodan i simpatičan čovjek. Slikala bih vam i svoje fensi potpisane knjige, ali mi digitalni fotić trenutačno nije dostupan, možda postam kasnije. ^^

10. Nea

Nea curica

Odličan izvještaj Arya i baš mi je drago što sada imaš sve njegove knjige potpisane :coffee: I baš si mi sada cool kad si mu postavila pitanje :cry: to obavezno navedi u svojoj biografiji :lol:

Iako ti malo zavidim što nisam bila tamo :fight:

11. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

I baš si mi sada cool kad si mu postavila pitanje :fight: to obavezno navedi u svojoj biografiji :cry:

Iako ti malo zavidim što nisam bila tamo :coffee:
    A ne možeš do Osijeka potegnuti? To ti je ipak bliže nego Zagreb. [​IMG]

12. Nea

Nea curica

Ne želim o svojoj financijskoj situaciji :tired:

13. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

There, there. [​IMG]
    Evo editala malo report jer sam se sjetila Ysabel i filma. ^^

14. Psychaki

Psychaki Gost

Đizs skroz sam zaboravila na to.
    A cijelo popodne u gradu.... :book:

15. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

a kad je u osijeku?

16. Nechrarh

Nechrarh Gost

Bio sam i ja tu u Zagrebu...uvaljao sam mu promotivne materjale od Srebrnog Zmaja :nice:
    Bio je oduševljen i na kraju sam mu poklonio i beđž od udruge :love:
    Malo sam pričao sa njim prije promocije u Hotelu i onda me frajer zatupio kako se jedan njegov lik u ovom Stablu zove Davor - odnosno Dave pa smo i o tome raspravljali...uglavnom, simpa tip - podsjeća me na jednom mojeg starog profesora iz MIOCA ( Rizmondo - je li nekome predavao?! )
    No moram piznati da sam otiša kada su krenula pitanja fanova jer više nemogu slušati takve izvaljotine :nice:

17. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

a kad je u osijeku?
    Lol, Dorca kaj je tak teško pogledati prvi post. :love:

18. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

a jebiga, naslov je kay ponovo u zagrebu, šta imam dalje čitat :fight:

19. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Otišla u Os, spopala ga prije predstavljanja knjige dok je još bio u Algoritmu i dobila potpis prije drugih tamo prisutnih! Ma nitko sretniji od mene!
    Tip je baš simpa :mrgreen:

20. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu