1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Kako Je Nastao Život

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Nea, 8. Veljača 2007..

1. Nea

Nea curica

Po znanosti život nastade ovako:

U knjizi iz biologije 7. razred piše ovako: (prepisujem :ave: )

"Postupni razvoj života na Zemlji nazivamo biološka evolucija. Započinje prije približno 3,8 milijardi godina pojavom nukleinskih kiselina. U praoceanima je prema nekim teorijama nastala tvorevina nalik stanici ili prastanica. To je možda bila tek kapljica praocena obavijena opnom u kojoj su se našle zarobljene čestice (molekule) organskih spojeva i nukleinskih kiselina. Prastanica je morala imati i neka svojstva živih organizama..."

Obratite pažnju na boldane riječi...

Prema kršćanskoj religiji (ta je moja i s njom sam najbolje upoznata i zbog toga je i citiram) život nastade ovako:

"U početku Bog stvori nebo i zemlju..."

Ne čine li vam se obje teorije jednako nevjerovatne i vjerovatne? :cheers:

E sada svemogući Darwin :mad:

Svi znamo kako čovjek posta od majmuna i neda mi se o tome jer uopće ne uzimam njegovu teoriju za ozbiljno. Ne zbog toga što me vrijeđa što u meni čuči mali majmun (jer to je istina) :ave: nego način kojim je on došao do svojih zaključaka. :mad:

No, evo i jedna podatak na koji naiđoh:

Imajte na umu da je nedavno preko 400 znanstvenika potpisalo deklaraciju s kojom izražavaju sumnju u daljnju valjanost Darwinove teorije evolucije (Recently, the Discovery Institute published an updated list of “Over 400 Eminent Scientists” willing to sign off on A Scientific Dissent From Darwinism: We are skeptical of claims for the ability of random mutation and natural selection to account for the complexity of life. Careful examination of the evidence for Darwinian theory should be encouraged. )

Dakle, što vi mislite o svemu ovome? :omg: I slobodno postajte primjere drugih religija u kojima se govori kako je nastao život ovdje kod nas, kao i druge znanstvene teorije koje objašnjavaju nastanak života ili teorije koje podržavaju ili ne, Darwina. :laugh:

2. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

darwin mi je i dalje najuvjerljiviji
    ako znamo da se zivot razvijao od jednostavnijih oblika prema slozenijima ida su se sve danasnje zivotinje razvile iz istih korjena te se postupno djelile u skupine zasto covjek ne bi nastao od majmuna (iako je postojala i neka teorija da se covjek razvio od medvjeda) :)
    iako darwin (barem po onom sto smo mi ucili u skoli) u nijednom djelu direktno ne tvrdi da se covjek razvio iz zivotinje ali ja smatram da ljudi jesu zivotinje i uopce ne shvacam odakle ideja da to nismo

a prvi zivot navodno je nastao s takvim nekim opnama i cudima ali tesko je uopce definirat sto je zivo (jel bit bice bitak batak patak i ostalo) ili reci kako je nastao prvi zivot mozda je slucajnost a mozda neko vise bice ali ako je postojalo vise bice prije prvog zivota onda u biti prvi zivot nije prvi i pitanje je kako je nastao prvi prvi zivot :)
    uglavnom pre komplicirano :cheers:

3. Sammael

Sammael Knjižničar

Sad cete me popljuvat, al ja mislim da je i Darwin i religija upravu.
    Ja na evoluciju gledam kao na alat kroz koji bozanstvo stvara.
    Nisam katolik, ne svidja mi se organizirana religija, ali jesam vjernik.
    Slobodno mi se smijte.

4. Jarlaxle

Jarlaxle Aktivan Član

ja više vjerujem evoluciji... teško mi je povjerovat u neko božanstvo... iako bi još moglo proči da postoji neko više biće koje nas je stvorilo il neš ali nisam vjernik...

a i uvijek postoji mogučnost da su se neki elijeni malo zaj♥♥avali i slučajno nas stvorili...

5. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Darwin je u pravu :omg:

Uostalom što je loše u tome da smo majmuni i mi imali zajedničkog pretka. Majmuni su cute :omg: . Večina ljudi je ionak ostala kao majmuni, ali zarobljeni u ljudskom tijelu. :omg:

Tko zna što će se razviti iz nas za par milijuna godina ako to doživimo, valjda opet majmuni. :omg:

6. Marvin

Marvin Novi Član

netko nije bio na vjeronauku zadnjih desetljeca vidim...

Danas ce ti svaki (ili svaki mladji) svecenik reci da to sto pise u knjizi postanka nije nuzno ono sto se dogodilo. Cijela biblija je pisana u svoje doba za svoje doba. Ono sto se u bibliji dogadjalo 7 dana mozda se dogadjalo 7 miljardi godina... ili 2.4 miljarde ili manje ili vise, no svejedno, nemozes bas doslovno shvacati bibliju.

a sto se tice teorije evolucije naprema darvinizmu imas dvije kimave teorije... jedna koja ima kakve takve znanstvene dokaze i pokazatelje i trebas ponesto vjere da stvarno vjerujes u to i drugu koja se potpuno zasniva na tome da vjerujes da se to tocno tako dogodilo...

osobno mislim da je kreacionizam apsolutno i totalno sranje...
    cak ni crkva ne uzima kreacionizam kao svoju tezu ak se ne varam (i tu ne mislim na nekakve sekte i kvazireligije u americi)

7. Sherpa

Sherpa Legenda

Znanost ispred vjere. Bibilijsko nastajanje sam u startu odbacio, ja cu stati uz Darwina

8. Marvin

Marvin Novi Član

Znanost ispred vjere. Bibilijsko nastajanje sam u startu odbacio, ja cu stati uz Darwina

mislis leci ^^

9. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Darwin rulez ... chorch suckzz :omg:

Vjerujem da je ipak čoek nasto slučajno kad su se dvije čestice nečega prasnule i nastala je prva bakterija koje je vremeneom evoluirala u pametnu bakteriju , pa onda u amebu , pa u sunašce , pa u neku prahistorijsku glistu , pa onda koroz hrpu tih transformacija i mutacija je dogurala do čovjeka :yeah:

10. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Biblijska geneza je opisana slikovito i figurativno da budale onog doba mogu nekako shvatiti kak su i od čega nastali.
    Čovjek nije nastao od majmuna, imali smo istog pretka.
    Čuo sam jednu teoriju da je život na zemlju došao u ledu s nekog meteorita koji se zabio.

11. Auryn

Auryn Novi Član

ja sma isto negdje izmedju bozjeg stvaranja i darwinove teorije.

Sto se tice darwina neki dan je bila emisija na NG-u o jednom majmunu koji danas zivi. Taj majmun izgleda apsolutno isto kao jako ruzan i dlakav covjek. Hoda uvijek na dvije noge i ima sve pokrete i grimase covjeka. OK te stvari se mogu nauciti, ali je njemu konstitucija tijela i lica strasno covjekolika...

Uglavnom pokusali su dokazat da je on posebna vrsta izmedju majmuna i covjeka (znaci nas pretak).

12. Sajla

Sajla Novi Član

dakle...prvo i osnovno..
    biblija je pisana u formi prica prepunih simbola a na nama je da ih protumacimo...ako se itko upustio u pothvat citanja biblije (i tu ne mislim na džepno izdanje) mogao je primjetiti da se o stvaranju covjeka pise na nekih 2 (ako i toliko) strane....jer biblija se ne bavi postankom covjeka nego zivotom i smislom...ne onim tjelesnim nego duhovnim

ok...sad dalje....jos ni dan danas se nezna kako je nastala prva stanica ali je pretpostavka puno..i nije samo jedan faktor u igri.za sintezu jedna stanice potrebno je vise od samih atoma..tu su u igri elektricko praznjenje i uv-zracenje..jos 1952 godine su anorganskom sintezom proizvezede organske molekule (iz plinova ch4, nh3, co2)...smedji talog koji je dobiven je sadrzavao izmedju ostaloga i lijeve i desne aminokiseline (sve zive organizme tvore samo lijeve aminokiseline i to njih 20)..
    no ono sto je poljuljalo tu tezu je pad murchinson-meteorita u kojemu je tkodjer bilo organskih spojeva iz sinteze (1952.)
    danas se spektralnom analizom zvijezda i planeta detektiraju jednostavni organski spojevi(metanol i aminokiseline)...jer nije samo zivot ono sto vidimo prostim okom:)

dakle nezna se tocko kako je nastala prva stanica ali najvjerojatnije je nastala mjesavinom svega ovoga:)

a sto se tice evolucije covjeka...ne darwin nije u potpunosti u pravu ali velikim dijelom je...jos uvijek mi neide u glavu da postoje ljudi koji vjeruju da je netko isao zakopavati kosture i da je sve to zapravo laz...
    da mi smo evolucijski potomci majmuna i zajedno sa covjekolikim majmunima i majmunima u sirem smislu spadamo u uskonosne majmune a sa sirokonosnima u prave majmune (a sa njima u primate)..
    toga se nije netko samo sjetio to je tako i znanstveno dokazano...najveci dokaz tome (osim genskog koda) je to da dok je dijete u majcinoj utrobi ono prolazi cijeli razvojni niz...od plivacih kozica do covjeka...
    i mislim da to nije nista cega bi se mi trebali sramiti...jer mi smo ti koji smo zeznuli evoluciju...a sad nam ona pocinje vracati...

@belm...meteorit je zapravo led...samo sto se pna putovanju kroz svemir na njega nakupljaju cestice prasina i stijenja

13. Psychaki

Psychaki Gost

Eh eh da nije bilo ModrozelenihAlgi nitko od vas ne bi sad tu disuckao i šepirio se po planetu nam.
    :onoz: :up:

14. Bunny

Bunny Novi Član

reci kako je nastao prvi zivot mozda je slucajnost a mozda neko vise bice ali ako je postojalo vise bice prije prvog zivota onda u biti prvi zivot nije prvi i pitanje je kako je nastao prvi prvi zivot :)
    uglavnom pre komplicirano :up:

S ovim se slažem ,ne vjerujem u teorije evolucije niti krščanske.Mislim da prvi život nije ono što mi smatramo prvim životom. :onoz:

15. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Sad cete me popljuvat, al ja mislim da je i Darwin i religija upravu.
    Ja na evoluciju gledam kao na alat kroz koji bozanstvo stvara.
    Nisam katolik, ne svidja mi se organizirana religija, ali jesam vjernik.
    Slobodno mi se smijte.

e, s ovim covjekom se slazem. :up: :onoz:

16. Marvin

Marvin Novi Član

ja mislio da govorimo o nastanku zivota na zemlji a ne opcenito... ak je opcenito onda ja uopce ne zelim imati ikakvog udjela u beskrajno besmislenom nagadjanju...

17. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

ja mislio da govorimo o nastanku zivota na zemlji a ne opcenito... ak je opcenito onda ja uopce ne zelim imati ikakvog udjela u beskrajno besmislenom nagadjanju...

po meni je ovo prvo samo malko manje beskrajno besmisleno

18. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Svi pričaju o čovjeku a kako je nastala žena? Navodno imamo istog pretka ali...

Uostalom čovjek nije nastao od majmuna nego majmunolikog čovjeka koji je nastao iz majmuna koji je nastao iz bla.., a ako se ide baš u krajnosti onda se može reći da je nastao iz bakterije i opet bi bili u pravu.

Samo što danas nema više te čovjek-majmun međuvrste pa se ljude uglavnom povezuje sa majmunima..

19. Marvin

Marvin Novi Član

po meni je ovo prvo samo malko manje beskrajno besmisleno

i po meni... al dovoljno manje da mogu tratit svoje vrijeme na rasprave ^^

20. Nea

Nea curica

netko nije bio na vjeronauku zadnjih desetljeca vidim...

:tired: Točnije zadnja 2 :belj:

Danas ce ti svaki (ili svaki mladji) svecenik reci da to sto pise u knjizi postanka nije nuzno ono sto se dogodilo. Cijela biblija je pisana u svoje doba za svoje doba. Ono sto se u bibliji dogadjalo 7 dana mozda se dogadjalo 7 miljardi godina... ili 2.4 miljarde ili manje ili vise, no svejedno, nemozes bas doslovno shvacati bibliju.

:lol: znam to, htjela sam samo usporediti znanost i religiju jer ipak su to 2 struje koje danas progovaraju o nastanku čovjeka i baš ovih zadnjih godina traže način da se nađu na istom putu... zbog toga crkva uz kreacionizam priznaje i darwina...

dakle...prvo i osnovno..
    biblija je pisana u formi prica prepunih simbola a na nama je da ih protumacimo...ako se itko upustio u pothvat citanja biblije (i tu ne mislim na džepno izdanje) mogao je primjetiti da se o stvaranju covjeka pise na nekih 2 (ako i toliko) strane....jer biblija se ne bavi postankom covjeka nego zivotom i smislom...ne onim tjelesnim nego duhovnim

ok...sad dalje....jos ni dan danas se nezna kako je nastala prva stanica ali je pretpostavka puno..i nije samo jedan faktor u igri.za sintezu jedna stanice potrebno je vise od samih atoma..tu su u igri elektricko praznjenje i uv-zracenje..jos 1952 godine su anorganskom sintezom proizvezede organske molekule (iz plinova ch4, nh3, co2)...smedji talog koji je dobiven je sadrzavao izmedju ostaloga i lijeve i desne aminokiseline (sve zive organizme tvore samo lijeve aminokiseline i to njih 20)..
    no ono sto je poljuljalo tu tezu je pad murchinson-meteorita u kojemu je tkodjer bilo organskih spojeva iz sinteze (1952.)
    danas se spektralnom analizom zvijezda i planeta detektiraju jednostavni organski spojevi(metanol i aminokiseline)...jer nije samo zivot ono sto vidimo prostim okom:)

dakle nezna se tocko kako je nastala prva stanica ali najvjerojatnije je nastala mjesavinom svega ovoga:)

a sto se tice evolucije covjeka...ne darwin nije u potpunosti u pravu ali velikim dijelom je...jos uvijek mi neide u glavu da postoje ljudi koji vjeruju da je netko isao zakopavati kosture i da je sve to zapravo laz...
    da mi smo evolucijski potomci majmuna i zajedno sa covjekolikim majmunima i majmunima u sirem smislu spadamo u uskonosne majmune a sa sirokonosnima u prave majmune (a sa njima u primate)..
    toga se nije netko samo sjetio to je tako i znanstveno dokazano...najveci dokaz tome (osim genskog koda) je to da dok je dijete u majcinoj utrobi ono prolazi cijeli razvojni niz...od plivacih kozica do covjeka...
    i mislim da to nije nista cega bi se mi trebali sramiti...jer mi smo ti koji smo zeznuli evoluciju...a sad nam ona pocinje vracati...

@belm...meteorit je zapravo led...samo sto se pna putovanju kroz svemir na njega nakupljaju cestice prasina i stijenja

:evil: :lol: :lol: svaka čast na postu... :rocks:

ovo boldano u vezi znanstvenih teorija nastanka stanice... želim reći kako su one jednako ne/vjerojatne kao i vjerovanje da je čovjeka stvorio Bog na svoju sliku i priliku, a opet se cijeli svijet njima više priklanja... :belj:

boldano u vezi darwina.... eto to što ti kažeš ali neki uzimaju njega i njegovu teoriju stopostotno dokazanom...

:lol: đizuz da kažem svima, ne sramim se toga što sam postala od majmuna nego što to još uvijek jesam...

ajd ako netko zna, neka mi još malo objasni taj genetski kod :lol: i na koji način je on dokaz da smo postali od majmuna? i što je s gentskim kodovima blizanaca? :lol:

Podijelite ovu stranicu