1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Kako Izdati Zbirku Pjesama?

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Nea, 16. Studeni 2006..

1. Nea

Nea curica

Da li je itko od vas makar približno upoznat kako bi se mogla izdati zbirkica pjesama i kolika bi cijena mogla biti? Ako možda imate nekoga (pošto ovdje svi znaju punu teglu ljudi :nice: ) od koga bi mogli dobiti neke informacije da li bi ste ih mogli ovdje postati?

Hvala :evil2:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  2. Zeljko

Zeljko Novi Član

Mislim da je cijena bila cca 2.000 KN za 100 komada formata približno A5 sa 100-ak stranica. Tebi vjerojatno treba manje stranica pa bi cijena trebala biti niža. Ali ovo je sve pod upitnikom jer se više ne sjećam broja (cijene).

3. Nea

Nea curica

:lol: joj hvala...

Pa mislila sam recimo na manju knjižicu pjesama koje bi bile od ljudi ovdje s foruma i kada bi jedno vrijeme skupljali to ne bi bilo tako teško za ostvariti :lol: :lol: :mad:

Mogli bi se reklamirati na forumima i sajtovima s poezijom te usmenom predajom i da knjižice prodamo samo po 5 kuna (jedne žvake) skupili bi da otplatimo tu knjižicu i da izdamo još jednu :lol: :nice: :lol:

Što mislite? :evil2:

4. Eniyel

Eniyel Vampiruša

super ideja, ja sam za :nice: :evil2:

5. ako smijem i ja se pridružujem :lol:
    jer čini mi se kao super ideja :ninja:
    ako mogu išta napraviti, bila bi mi čast :lol:

6. DsAg

DsAg Novi Član

Pitam tetu pjesnikinju u subotu pa javim. I ima da mi platiš bar kavu kad dođeš u ZG jer će mi žeivci otić s tom ženom... Al za tebe Nea ću otrpit i to... :ninja:

7. Psychaki

Psychaki Gost

Bankarušo, mislim da bi cijena trebala biti oko 10kn ^^
    Ni to nije puno :belj:

8. Nea

Nea curica

:belj: DsAg :omg: platim i burek :belj:

Samo ako nas se dovoljno prijavi i počnemo skupljati novac bit će moguće.... samo malo dobre ovlje :belj:

9. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Ne zelim bit party pooper, no cak i da izdate zbirku pjesama, tko ce ti to kupiti? danas se prodaju krimi romani, horror knjige, povijesne knjige, specijalizirane knjige o nekoj tematici, fantasy romani se prodaju ko drek, i to je vise manje to. zbirke pjesama nisam vidio u shopu vec pun kufer vremena. a i kad se izdaju zbirke pjesama, to izda neki đeda od 70+ godina, i onda njegovo drustvo iz neke pjesnicke ekipe to pokupuje, i amen. A sa cca 2000 kuna troshka za samo izdat to, onda cete imat srece da od prodanih primjeraka pokrijete samo taj troshak. To ce ti kupit 10-20 ljudi tu sa eydisa, mozda jos koji zalutali zaljubljenik u poeziju, i thats-that.

:belj:

10. Psychaki

Psychaki Gost

Pa , svi ćemo se složiti da zarada nije cilj :belj: možemo računati na hrvatski mentalitet, koji će sam za sebe kupiti knjigu "jer je tako jeftina" :belj:

11. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Pa , svi ćemo se složiti da zarada nije cilj :belj: možemo računati na hrvatski mentalitet, koji će sam za sebe kupiti knjigu "jer je tako jeftina" :belj:

a cuj...ak je to spika, onda umjesto 2000 kn, uzmite jedan dobar iglični printer za 100 kuna (ima rabljenih), kupite ogromnu zalihu traka za njega, i onu mašinicu za uvezivanje, i kamion papira...cca trosak oko cetvrtine od tih 2k kuna. i eto tuluma... :belj:

12. DsAg

DsAg Novi Član

Bah, ubaciš par pjesama o nogometu i/ili pivi i pobrineš se da se to sazna pa da vidiš navale! Možda ubacit i koju s golotinjom...

13. Farrukh

Farrukh Novi Član

a zbirka priča i pjesama? ja bih htio vidjeti i koju neinu priču tamo :laugh:

14. Nea

Nea curica

Ne zelim bit party pooper, no cak i da izdate zbirku pjesama, tko ce ti to kupiti? danas se prodaju krimi romani, horror knjige, povijesne knjige, specijalizirane knjige o nekoj tematici, fantasy romani se prodaju ko drek, i to je vise manje to. zbirke pjesama nisam vidio u shopu vec pun kufer vremena. a i kad se izdaju zbirke pjesama, to izda neki đeda od 70+ godina, i onda njegovo drustvo iz neke pjesnicke ekipe to pokupuje, i amen. A sa cca 2000 kuna troshka za samo izdat to, onda cete imat srece da od prodanih primjeraka pokrijete samo taj troshak. To ce ti kupit 10-20 ljudi tu sa eydisa, mozda jos koji zalutali zaljubljenik u poeziju, i thats-that.

:cocky:

Ne nisi party pooper, treba nam svakako i netko realan :cocky: I doista niti tvoja ideja nije loša. No, kad bi nas više pristalo i svatko neka uzme recimo 10 knjižica sigurno će ih prodati u društvu, roditeljima i njihovim frendovima (uz obavezni pogled "izgubljenog bambija" :love: ) :cocky: u školi i na faxu... Možemo se reklamirati na forumima i sajtovima namjenjenim ljudima kao što smo mi, ne zbog love nego zbog toga da kažemo da imamo vlastitu zbirkicu. :nice: :evil2: Bilo bi ovo iz gušta, a onda tko zna..Korak po korak...

a zbirka priča i pjesama? ja bih htio vidjeti i koju neinu priču tamo :love:

Ne, to je namijenjeno samo prljavim forumašima :love:

E sada mi je pala još jedna ideja. Mogu nam se pridružiti i slikari sa svojim slikama (vjerovatno samo crno bijelim) kojima bi popratili pjesme ha? :cocky:

Hajde da se dogovaramo, nemojte gubiti nadu i odmah odustati... Obični ljudi mijenjaju svijet samo ako istraju. :cocky:

15. Laucien

Laucien The Harper

Njah, moram se složit sa ravenom... i'm outta this :)

16. Midria

Midria Novi Član

vau, Laucien, ovo je bilo zbilja brzo....nisam stekla dojam o tebi da tako brzo odustjesh...

da, Pero je apsolutno u pravu, bog zna da li bi to itko kupio, no opet, (ako sam dobro shvatila) Neina je idea izdati knjigu NAŠIH pjesnika i pisaca, popračenu slikiama NAŠIH slikara....dosta bi se toga nakupilo, vjerujte, a deset ljudi bi najmanje s ovog foruma kupilo knjigu po 15-20 kn( zbilja mala cijena u usporedbi s kretenskim zbirkama starih dedeka od 100 kn.), izrađenoj nama za gušt, da jednog dana kćerima i sinovima, te njihovim lćerima i sinovima možemo sa zadovoljstvom u stare dane reci kako smo jednom izdali zbirku pjesama, dok smo bili mladi i nadobudni :cocky: . Naslo bi se ljudi, ako nista drugo onda obitelji rodbine i najbližih prijatelja kojima će biti baš velika fora imati zbirku pjesama u kojoj se našla i tovja pjesma. A dug bi se otplatio, nitko ne bi bankrotirao, i svi bi se opet vratili u normalu, samo sa jednom tamocrvenom knjižicom na polici prepunoj pjesama i slika i priča naših prijatelja. :cocky:

Prema tome, Nea, ja sam apsolutno za. :devil:

17. Eniyel

Eniyel Vampiruša

mid ovo si jako lijepo napisala :devil: :cocky:

18. Laucien

Laucien The Harper

Ma nisam nikad ni razmišljao o izdavanju svojih pjesama, tako da ipak neću... Puno sreće vama ostalima, a ako trebate sredstava, ja ću rado pomoći

19. Zeljko

Zeljko Novi Član

Kao udruga možete tražiti dotaciju od nadležnog ministarstva (Ministarstvo kulture?). Na njihovom proračunu se to neće osjetiti, a vi ćete potpomoći kulturni razvoj društva. Molbi bi svakako pridonijelo navođenje broja novih postova svaki dan na ovom forumu i sl., da pokažete da ste aktivni u ovome.

20. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

1. Nisu udruga (osim ako ja nešto gadno nisam fulao)
    2. Dotaciju od ministarstva bi dobili nagodinu, ako bi dobili uopce.

Necu ulaziti u isplativost/neisplativost ovoga projekta, jer se ni najmanje ne kuzim kolko se ovakve stvari prodaju, a i na kraju krajeva poezija me uopce ne zanima.

No, ako zelite ovako nesto izvest, samo naprijed :respect:

Za tehnicke detalje se raspitajte kod Gutschya, on se kuzi u to, i zna tiskare okolo.

Podijelite ovu stranicu