1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Kako Izdati Zbirku Pjesama?

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Nea, 16. Studeni 2006..

1. Nea

Nea curica

Da li je itko od vas makar približno upoznat kako bi se mogla izdati zbirkica pjesama i kolika bi cijena mogla biti? Ako možda imate nekoga (pošto ovdje svi znaju punu teglu ljudi :nice: ) od koga bi mogli dobiti neke informacije da li bi ste ih mogli ovdje postati?

Hvala :evil2:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  2. Zeljko

Zeljko Novi Član

Mislim da je cijena bila cca 2.000 KN za 100 komada formata približno A5 sa 100-ak stranica. Tebi vjerojatno treba manje stranica pa bi cijena trebala biti niža. Ali ovo je sve pod upitnikom jer se više ne sjećam broja (cijene).

3. Nea

Nea curica

:lol: joj hvala...

Pa mislila sam recimo na manju knjižicu pjesama koje bi bile od ljudi ovdje s foruma i kada bi jedno vrijeme skupljali to ne bi bilo tako teško za ostvariti :lol: :lol: :mad:

Mogli bi se reklamirati na forumima i sajtovima s poezijom te usmenom predajom i da knjižice prodamo samo po 5 kuna (jedne žvake) skupili bi da otplatimo tu knjižicu i da izdamo još jednu :lol: :nice: :lol:

Što mislite? :evil2:

4. Eniyel

Eniyel Vampiruša

super ideja, ja sam za :nice: :evil2:

5. ako smijem i ja se pridružujem :lol:
    jer čini mi se kao super ideja :ninja:
    ako mogu išta napraviti, bila bi mi čast :lol:

6. DsAg

DsAg Novi Član

Pitam tetu pjesnikinju u subotu pa javim. I ima da mi platiš bar kavu kad dođeš u ZG jer će mi žeivci otić s tom ženom... Al za tebe Nea ću otrpit i to... :ninja:

7. Psychaki

Psychaki Gost

Bankarušo, mislim da bi cijena trebala biti oko 10kn ^^
    Ni to nije puno :belj:

8. Nea

Nea curica

:belj: DsAg :omg: platim i burek :belj:

Samo ako nas se dovoljno prijavi i počnemo skupljati novac bit će moguće.... samo malo dobre ovlje :belj:

9. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Ne zelim bit party pooper, no cak i da izdate zbirku pjesama, tko ce ti to kupiti? danas se prodaju krimi romani, horror knjige, povijesne knjige, specijalizirane knjige o nekoj tematici, fantasy romani se prodaju ko drek, i to je vise manje to. zbirke pjesama nisam vidio u shopu vec pun kufer vremena. a i kad se izdaju zbirke pjesama, to izda neki đeda od 70+ godina, i onda njegovo drustvo iz neke pjesnicke ekipe to pokupuje, i amen. A sa cca 2000 kuna troshka za samo izdat to, onda cete imat srece da od prodanih primjeraka pokrijete samo taj troshak. To ce ti kupit 10-20 ljudi tu sa eydisa, mozda jos koji zalutali zaljubljenik u poeziju, i thats-that.

:belj:

10. Psychaki

Psychaki Gost

Pa , svi ćemo se složiti da zarada nije cilj :belj: možemo računati na hrvatski mentalitet, koji će sam za sebe kupiti knjigu "jer je tako jeftina" :belj:

11. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Pa , svi ćemo se složiti da zarada nije cilj :belj: možemo računati na hrvatski mentalitet, koji će sam za sebe kupiti knjigu "jer je tako jeftina" :belj:

a cuj...ak je to spika, onda umjesto 2000 kn, uzmite jedan dobar iglični printer za 100 kuna (ima rabljenih), kupite ogromnu zalihu traka za njega, i onu mašinicu za uvezivanje, i kamion papira...cca trosak oko cetvrtine od tih 2k kuna. i eto tuluma... :belj:

12. DsAg

DsAg Novi Član

Bah, ubaciš par pjesama o nogometu i/ili pivi i pobrineš se da se to sazna pa da vidiš navale! Možda ubacit i koju s golotinjom...

13. Farrukh

Farrukh Novi Član

a zbirka priča i pjesama? ja bih htio vidjeti i koju neinu priču tamo :laugh:

14. Nea

Nea curica

Ne zelim bit party pooper, no cak i da izdate zbirku pjesama, tko ce ti to kupiti? danas se prodaju krimi romani, horror knjige, povijesne knjige, specijalizirane knjige o nekoj tematici, fantasy romani se prodaju ko drek, i to je vise manje to. zbirke pjesama nisam vidio u shopu vec pun kufer vremena. a i kad se izdaju zbirke pjesama, to izda neki đeda od 70+ godina, i onda njegovo drustvo iz neke pjesnicke ekipe to pokupuje, i amen. A sa cca 2000 kuna troshka za samo izdat to, onda cete imat srece da od prodanih primjeraka pokrijete samo taj troshak. To ce ti kupit 10-20 ljudi tu sa eydisa, mozda jos koji zalutali zaljubljenik u poeziju, i thats-that.

:cocky:

Ne nisi party pooper, treba nam svakako i netko realan :cocky: I doista niti tvoja ideja nije loša. No, kad bi nas više pristalo i svatko neka uzme recimo 10 knjižica sigurno će ih prodati u društvu, roditeljima i njihovim frendovima (uz obavezni pogled "izgubljenog bambija" :love: ) :cocky: u školi i na faxu... Možemo se reklamirati na forumima i sajtovima namjenjenim ljudima kao što smo mi, ne zbog love nego zbog toga da kažemo da imamo vlastitu zbirkicu. :nice: :evil2: Bilo bi ovo iz gušta, a onda tko zna..Korak po korak...

a zbirka priča i pjesama? ja bih htio vidjeti i koju neinu priču tamo :love:

Ne, to je namijenjeno samo prljavim forumašima :love:

E sada mi je pala još jedna ideja. Mogu nam se pridružiti i slikari sa svojim slikama (vjerovatno samo crno bijelim) kojima bi popratili pjesme ha? :cocky:

Hajde da se dogovaramo, nemojte gubiti nadu i odmah odustati... Obični ljudi mijenjaju svijet samo ako istraju. :cocky:

15. Laucien

Laucien The Harper

Njah, moram se složit sa ravenom... i'm outta this :)

16. Midria

Midria Novi Član

vau, Laucien, ovo je bilo zbilja brzo....nisam stekla dojam o tebi da tako brzo odustjesh...

da, Pero je apsolutno u pravu, bog zna da li bi to itko kupio, no opet, (ako sam dobro shvatila) Neina je idea izdati knjigu NAŠIH pjesnika i pisaca, popračenu slikiama NAŠIH slikara....dosta bi se toga nakupilo, vjerujte, a deset ljudi bi najmanje s ovog foruma kupilo knjigu po 15-20 kn( zbilja mala cijena u usporedbi s kretenskim zbirkama starih dedeka od 100 kn.), izrađenoj nama za gušt, da jednog dana kćerima i sinovima, te njihovim lćerima i sinovima možemo sa zadovoljstvom u stare dane reci kako smo jednom izdali zbirku pjesama, dok smo bili mladi i nadobudni :cocky: . Naslo bi se ljudi, ako nista drugo onda obitelji rodbine i najbližih prijatelja kojima će biti baš velika fora imati zbirku pjesama u kojoj se našla i tovja pjesma. A dug bi se otplatio, nitko ne bi bankrotirao, i svi bi se opet vratili u normalu, samo sa jednom tamocrvenom knjižicom na polici prepunoj pjesama i slika i priča naših prijatelja. :cocky:

Prema tome, Nea, ja sam apsolutno za. :devil:

17. Eniyel

Eniyel Vampiruša

mid ovo si jako lijepo napisala :devil: :cocky:

18. Laucien

Laucien The Harper

Ma nisam nikad ni razmišljao o izdavanju svojih pjesama, tako da ipak neću... Puno sreće vama ostalima, a ako trebate sredstava, ja ću rado pomoći

19. Zeljko

Zeljko Novi Član

Kao udruga možete tražiti dotaciju od nadležnog ministarstva (Ministarstvo kulture?). Na njihovom proračunu se to neće osjetiti, a vi ćete potpomoći kulturni razvoj društva. Molbi bi svakako pridonijelo navođenje broja novih postova svaki dan na ovom forumu i sl., da pokažete da ste aktivni u ovome.

20. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

1. Nisu udruga (osim ako ja nešto gadno nisam fulao)
    2. Dotaciju od ministarstva bi dobili nagodinu, ako bi dobili uopce.

Necu ulaziti u isplativost/neisplativost ovoga projekta, jer se ni najmanje ne kuzim kolko se ovakve stvari prodaju, a i na kraju krajeva poezija me uopce ne zanima.

No, ako zelite ovako nesto izvest, samo naprijed :respect:

Za tehnicke detalje se raspitajte kod Gutschya, on se kuzi u to, i zna tiskare okolo.

Podijelite ovu stranicu