1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Item Creation Rules

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Magi, 5. Rujan 2007..

1. Magi

Magi Novi Član

Treba mi sazetak pravila za GURPS 4e za izradu predmeta (oruzja i oklopa) za TL2, TL3 i TL4 (cijene materijala i rada te vrijeme izrade).

Ako je moguce, trebali bi mi podaci za jednog majstora koji radi sam, za majstora sa pomocnicima i za radionicu koju majstor samo nadzire.

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Sorry, can't help you there. Low-tech za 4. ediciju još nije ni na obzoru, tako da ćeš se ili morati osloniti na stara pravila (ako uopće postoje) ili odokativno nešto srediti.

Za izradu oklopa pogledaj HarnArmor, tamo imaš podatke koliko koštaju materijali i koliko radnih sati je potrebno za izradu. A ovu podjelu rada koju spominješ možeš modelirati tako da dižeš efektivne radne sate ovisno o skillu radnika (dakle majstor će u istom vremenu "proizvesti" više radnih sati od pomoćnika). Nažalost, za oružja nemam sličnih vrijednosti.

Ja sam proizvodno vrijeme predmeta od strane playera sredio tako da se vrijednost predmeta podijeli sa skillom, i onda još sa nekim odokativnim faktorom koji skalira potrebno vrijeme onako kako mi paše (koji je konstantan za danu kampanju).

3. Magi

Magi Novi Član

...Ja sam proizvodno vrijeme predmeta od strane playera sredio tako da se vrijednost predmeta podijeli sa skillom, i onda još sa nekim odokativnim faktorom koji skalira potrebno vrijeme onako kako mi paše (koji je konstantan za danu kampanju).

Moze malo detaljnije o iznosima, faktorima i sl. prema TL-u?

4. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Nisam određivao faktore ovisno o TLu. To se zasad koristi u samo jednoj kampanji koja je TL10. Pogledao sam koliko stvari vrijede u $, pogledao sam skill lika, rekao vrijeme izradnje je obrnuto proporcionalno skillu, podijelio vrijednost itema sa skillom, vidio da su brojke prevelike, rekao treba mi faktor neki sa kojim ce se sve to dijeliti, i odredio odokativno faktor tako da mi vremena budu razumna. Sad je li to realno ili ne, pojma nemam - pretposavljam da nije, i to by a long shot. No dobro mi sluzi u kampanji. Konkretno, ako se ne varam namjestio sam doticni faktor na 30 (a skill charactera je od +5 do +8 po mom sistemu).

5. Seeker

Seeker semi-retired

tocnije formula je: cijena/30/skill= broj sati,
    stim da bi se za gurps trebalo prilaogoditi u cjena/30/(skill-10)

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Sto definitivno nije realno s obzirom da npr. covjek sa skillom 2 duplo brze napravi predmet od covjeka sa skillom 1. Inace, to je pojednostavljenje sistema da se svakih sat vremena rola skill, i za svaki point successa se sadgradi $30 vrijednosti predmeta. No odgovara mi u kampanji jer nemam likove sa skillom 1 i 2.

stim da bi se za gurps trebalo prilaogoditi u cjena/30/(skill-10)
    Iako bi se tako dobila direktna konverzija naseg sistema, realnije bi bilo da se nas sistem prebaci u GURPS. Ako se cijena dijeli sa rasponom brojeva od 11 do recimo 20 umjesto od 1 do 10, ispadaju puno realniji rezultati s obzirom na skill lika - krivulja brzine rada puno više liči na pravac, što je IMO poželjno.

7. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Yup, slazem se.

Podijelite ovu stranicu