1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Isus Krist

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Nea, 11. Studeni 2006..

1. Nea

Nea curica

Kao prvo, molim bez ikakvog vrijeđanja tuđih uvjerenja kao i bez vrijeđanja Isusa Krista. Možete iznijeti svoje viđenje i vjerovanje bez pljuvanja. Hvala svima. Krenimo s razgovorom.
    :lol:

Da li je Isus Krist postojao? Ako je, da li je bio običan čovjek ili doista Sin Božiji? Što je to u priči o njemu da je preživio tisućljeća i da još uvijek ima utjecaj na cjelokupno čovječanstvo? Na vjernike kao Mesija, na ateiste kao osoba koja je najviše osporavana, objašnjavana i analizirana u cijeloj povijesti? :belj:

2. Sherpa

Sherpa Legenda

To je dogma. Sad sve ovisi tko je hoce postovati a tko ne

3. Kathegar

Kathegar =I=

IMO...da postojao je neki tip koji se zvao Isus(jerbo je Isus bilo tipično ime tada)...prozvan prorokom od strane svojih sljedbenika...fejkao uskrsnuća i izlijecenja...proglasen bogom :belj: to je moje mišljenje i na tome ostajem pozz :lol:

4. Psychaki

Psychaki Gost

Vrlo vjerojatno je postojao, ali je našao dobre promotore, pa se kroz mnoge godine nizom (ne)sretnih okolnosti uzdigao do današnjeg, kultnog, statusa.
    Mislim, nije bio loš , kosica, bradica i halja .... yea bejb :belj:

5. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Vjerojatno je postojao ali ja mislim da je on bio alkemicar, nista drugo

I vjerojatno je popio eliksir zivota i tako "uskrsnuo"

To je moje misljenje

6. Psychaki

Psychaki Gost

Vjerojatno je postojao ali ja mislim da je on bio alkemicar, nista drugo

I vjerojatno je popio eliksir zivota i tako "uskrsnuo"

To je moje misljenje

A sada logičko /RPG :cool: / pitanje , bio je MRTAV na onom križu, nije mogao ništa popiti .
    Osim ako ti misliš da je pomoću ELIKSIRA preživio sve muke, što nema smisla, jer ako je bio tako dobar alkemičar , ne bi si takvo što ni dopustio, da on pati. Ipak su alkemičari krajnji egoisti. :cool:

7. Nea

Nea curica

Ali ako je Isusu bio samo mit i dogma kršćanstva kako to da je taj mit toliko preživio i još je i dan danas tako rasprostranjen po svijetu za razliku od mitova bilo koje druge mitologije? I kako to da i dan danas mnogi znanstvenici istražuju njegov život, mjesto gdje je živio, raspet, pokopan i sve ostalo u vezi toga? :cool:

8. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

A sada logičko /RPG :tired: / pitanje , bio je MRTAV na onom križu, nije mogao ništa popiti .
    Osim ako ti misliš da je pomoću ELIKSIRA preživio sve muke, što nema smisla, jer ako je bio tako dobar alkemičar , ne bi si takvo što ni dopustio, da on pati. Ipak su alkemičari krajnji egoisti. :love:

Mozda je morao umrijeti misleci da ce ga zaboraviti

Ali se vjerojatno varam

9. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

vjerujem da je psotojao i da je bio vecina onog sto Biblija o njemu kaze...nisam vjerski fanatik, ali ono sto pise u Bibliji, nitko ne moze osporit da je utjesno i da daje nadu u bolji zivot nakon ovog..

10. Bunny

Bunny Novi Član

vjerujem da je psotojao i da je bio vecina onog sto Biblija o njemu kaze...nisam vjerski fanatik, ali ono sto pise u Bibliji, nitko ne moze osporit da je utjesno i da daje nadu u bolji zivot nakon ovog..
    u tom i je poanta svega..ljudim treba ta vjera..i nesto za sto se se uhvatiti kada je tesko... :tired:
    osobno ne vjerujem u Isusa Krista...necu objasnjavat zasto jel smatram da se o tim stvarima nema smisla raspravljat jel su tu svi u pravu..i svatko ima pravo na svoj vlastiti izbor..i cemu onda uvjeravanja nekog drugog u svoje... :love:

11. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Ah, ta današnja mladež... :tired:
    Ništa ne vrednuju, ništa ne cijene...
    Uglavnom, Isus je povijesna osoba, kao i Muhamed ili Buda...
    Šta se tiče njegovih moći ili trikova (biraj), konkretnije hodanja po vodi, znanstvenici imaju par teorija. Neka spika s kristaliziranim pjeskom i plićakom... nisam baš siguran.
    A magično liječenje... čak i da nije "Stvarno" pomagao, rulja je u to toliko vjerovala, da su se sami izlječili. Placebo ili moć vjere. Biraj.
    ps- Isus je Epic level Cleric s Celestial moćima!!!

12. Eniyel

Eniyel Vampiruša

ja mislim da je Isus kao osoba postojao, no da nije imao ove neke iscjeliteljske moci i etc, vec je bio neko ultimativno dobro etc. i ljudi su ga postovali, i vjerovali mu, a razapeli su ga jer su ga tadasnje vlasti smatrale velikom opasnoscu posto ga je velik broj ljudi slijedio, to bi bila neka moja teorija :viking:

13. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Obično ne volim ovakve rasprave što se tiče vjere. Ja sam ateista pa ne vjerujem da je postojao Isus kakvoga prikazuju u Bibliji. Možda je postojao neki Isus, ali se kroz vrijeme, narodne predaje i takve stvari slika skroz iskrivila i dobili smo ovo što nam sada poslužuju. Što se tiče da je bio mučenik, ok. kroz povijest je bilo dosta ljudi koje su proglasili mučenicima, ali što se tiče uskrsnuća i načina na koji se rodio (Marija djevica, cmon :dry: ), zar zaista možete u to vjerovati? :laugh:

14. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

ja vjerujem da je postojao Isus i da je bio dobar covjek i to ali ne i da je bio doslovno sin bozji i uskrsnuo i sva ta cuda radio
    zivcira me sto kad nekom ko inace vjeruje u bibliju kazes da je to vjerojatno metafora onda kaze "ne nikako to je stvarno tako bilo eto pise tu" a sve ostalo kaj je dokazano da nije tako, je metafora
    evo recimo kad je isus od 2 kruha i pol ribe (ili kak god je isla prica) je nahranio pun k ljudi on im je zapravo objasnio da treba djelit i to i nije zapravo uskrsnuo nego se nakon njegove smrti ta vjera pocela sirit medju ljudima i on je uskrsnuo u njima ili tak nes uglavnom...

15. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

:hugz: pa danas mnogi ljudi liječe dodirom zašto i on ne bi mogao izvoditi čudesa? ili recimo neki ljudi koji znaju borilačke vještine mogu jednim pritiskom paralizirati protivnika...to nije snaga samo znanje..a zašto on nije mogao imati takvo znanje i biti drugačiji? :hugz:

Meni je to jednostavno nemoguće. Ne vjerujem ni da ovi danas ljudi liječe dodirom, jer da je tako pa mislim da bismo imali znatno manje bolesnih. Što se tiče paralize, jednostavna stvar zaustavljanja krvotoka.

16. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

:evil2: pa danas mnogi ljudi liječe dodirom zašto i on ne bi mogao izvoditi čudesa? ili recimo neki ljudi koji znaju borilačke vještine mogu jednim pritiskom paralizirati protivnika...to nije snaga samo znanje..a zašto on nije mogao imati takvo znanje i biti drugačiji? :tired:

Na to sam i ja pomislio
    Zasto nebi mogao biti netko iznimne moci
    Vjerojatno je takav covjek i prije njega postojao ali nema konkretnih zapisa
    Mozda i danas zivi takav covjek ali nece u javnost zbog bojazni od prevelike navale ljudi koji zele izljecenje ili tako nesta

Meni je to jednostavno nemoguće. Ne vjerujem ni da ovi danas ljudi liječe dodirom, jer da je tako pa mislim da bismo imali znatno manje bolesnih. Što se tiče paralize, jednostavna stvar zaustavljanja krvotoka.

I nemaju svi ljudi pozitivnu energiju ljecenja (po mojoj teoriji) tako da nemogu svi ljeciti
    A oni koji mogu oni se vec time bave
    Samo moras vise istrazivati

17. Gost

Gost Iluminata Ultima

Sad malo vise sa strane zavjera , posto je Marija zatrudnjela bezgrijesno to upucuje u genetski inžinjering iliti vrlo pojednostavljeno umjetna oplodnja , dosli mali zeleno - bijeli , uštrcali isusa i rodio se mali sa par dodatnih moci tj. malo razvijeniji um u stranu izljecenja ili je imao strašnu karizmu pa su mu ljudi pretjerano vjerovali .. al necu sad dalje
    Ima i jos jedna koja je jaaako apstraktna , ali recimo da su opet elijeni dosli i odlucili malo usporiti BRZI napredak čovječanstva i pukli hologram dolje , ostatak je proslost :love:

Prvo i osnovno Amerikanci su dokazali da žena u svojim spolnim organima ima jednu malu žlijezdu za koju u početku nisu znali čemu služe. Ali su 1986. saznali da ako dolazi do specifične stimulacije te žlijezde da ona nakon nekog vremena može proizvesti muško sjeme (tj. spermu). Tada su Ameri shvatili da je to prirodni obrambeni sistem kako je priroda zaštitila ljudsku rasu od izumiranja, ukoliko bi svi muškarci pomrijeli u ratovima ili na neki drugi način. Dakle "bezgrešno začeće" je naučno dokazano.

Vanzemaljci nisu nikad imali utjecaja na zemlju niti će imati, to su spekualcije New Age pokreta koje su namjerno lansirane iz crnomagijskih središta tvoraca kaosa, s jedne strane, i globalnih vlada s druge strane. Jer ako se vi bavite vanzemaljcima i iluzijom, ne stignete se baviti samim sobom i stvarima oko vas. Suptilni i perfidni načini manipuliranja vašom sviješću kako bi određene svjetske korporacije zadržale status quo i moć.

Što se tiče samoga Isuseka nemojte shvaćati stvari iz biblije doslovno, Isus je govorio u parabolama, a mnoge stvari su i zapisane u parabolama, simbolima i paradigmama. Možda "vratiti vid" ne znači iscijeliti "slijepoga" već znači probuditi unutarnji vid, gdje je slijepa duša napokon progledala. :love:

18. abominacije

abominacije (/:=D

Što se tiče samoga Isuseka nemojte shvaćati stvari iz biblije doslovno, Isus je govorio u parabolama, a mnoge stvari su i zapisane u parabolama, simbolima i paradigmama. Možda "vratiti vid" ne znači iscijeliti "slijepoga" već znači probuditi unutarnji vid, gdje je slijepa duša napokon progledala. :love:

prezirem tvoju naviku tepanja ljudima i opchenito korishtenja umanjenica, koje otkrivaju neke unutarnje nesigurnosti...
    no slozhio bih se sa citiranom izjavom...

19. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

@Gost
    Ok, fakat nisam znao za ovu žlijezdu .
    Sto se tice 2. odlomka - dobro znam da je sve to neka "propaganda" al ne mozes reci sa sigurnosti da smo sami u svemiru (?) , a inace imam sasvim dovoljno vremena da se bavim i samim sobom i drugima .
    A ovo sa isusom je manje vise poznata stvar (samo neki fanatici ne misle tako)

20. Psychaki

Psychaki Gost

prezirem tvoju naviku tepanja ljudima i opchenito korishtenja umanjenica, koje otkrivaju neke unutarnje nesigurnosti...

Tepanje općenito je ponižavanje onoga kojemu se tepa, ako se radi o odraslim osobama. A i tepati djeci je idiotski. Koliko mi je poznato, iskrivljavanje riječi prilikom obraćanja maloj djeci može pomoći razvoju govornih mana.

Tepanje i umanjenice prilikom obraćanja ženskom stvoru je također jedan od razloga što je ovo društvo još uvijek patrijarhalno. Tepanje idiotima/idiotizmu kod treba je tu najzastupljenije.
    bljah.

A sada on topic : Da li Biblija govori nešto o tome da će se "Isus vratiti " ili nešto slično, nisam 100% ziher, ali bilo bi zakon da se stalno reinkarnira .
    Ili da recimo, danas živi neki isus.
    I onda ga Ameri slučajno ulove kao terorista .
    Mislim da se u tom slučaju više ne bi jadao starom "Oprosti im , jer ne znaju što čine" , već "Bilo bi vrijeme da pristsneš taj crveni gumbić" :lol:

Podijelite ovu stranicu