1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Hranite Li Se Zdravo?

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Ares, 21. Studeni 2006..

1. Ares

Ares Gost

Da li redovno doručkujete,ručate i večerate? i šta uglavnom jedete?

ja se uglavnom nezdravo hranim !!!

2. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Pet ( minimalno ) obroka na dan , a u njima ima svega - mesa , kruha , veggies and fruties :lol:

MIslim da se fino zdravo hranim :roll:

3. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

ne volim jest neposredno nakon buđenja... tak da mi doručak bude oko pola sata prije ručka. inače jedem što se stavi pred mene + jogurti i mandarine kad mi je dosadno.

4. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

normalno da se nehranim zdravo, meni dan bez cokolade i cipsa nije dobar dan :roll:

a sto se tice normalnih obroka, jedem jednom dnevno i ako je na meni da si sama pravim jesti uvijek ce mi glani izbor bit pomfrit :lol: i tona kruha :lol:

5. Eniyel

Eniyel Vampiruša

jedem dva puta na dan, rijetko kad doruckujem, i sad ne mogu reci da se zdravo hranim ali jedem dosta povca i voca, s druge strane i cokoade i nekakve grickalice kada mi se ne jede nesto konkretno

6. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Nisam sigurna koliko se zdravo hranim jer ne jedem meso. Doduše jedem ribu i ostale morske životinjice :lol:

Većinom mi je doručak jedini konkretni obrok tjekom dana kad su mi predavanja cijeli dan. Slaba sam na čokoladu, ali dobra čokolada je zdrava :roll:

7. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

Nisam sigurna koliko se zdravo hranim jer ne jedem meso. Doduše jedem ribu i ostale morske životinjice :lol:

Većinom mi je doručak jedini konkretni obrok tjekom dana kad su mi predavanja cijeli dan. Slaba sam na čokoladu, ali dobra čokolada je zdrava :lol:

pa crna cokolada je zdrava, iliti cokolada za kuhanje, koju ja nemogu smisliti... mlijecne cokolade, e to je vec druga prica :roll:

8. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Tamna čokoada s perverzno visokim postotkom kakaa i još ako je u kombinaciji s cimetom ili čilijem :mmm: :love:

Ove ostale čokolade su na granici šećernih pločica.

9. Nea

Nea curica

Totalno nezdravo se hranim i obožavam sve proizvode svinjokolje. :love:

No, ono što mi je zanimljivo je da se danas sve više hrane koju su redovito jeli naši djedovi i bake i oni prije njih proglašava ubojicom, a imam osjećaj da su oni uz puno teži fizički rad i uvjete života ipak zdravije proveli život i duže živjeli. Da li je to do "nezdrave" hrane ili što više nema pravog prirodnog sjemena npr. već su sve sami hibridi a tlo je totalno zatrovano umjetnim insekticidima i umjetnom prihranom tj. gnojivima? :mmm:

10. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Pokušavam pravilno jesti i naglasak je na pokušavam. Doručak, ručak, večera su mi obavezni sa nečim između, obično voće (ponekad i kolači ako ih ima u kući). Uglavnom jedem uvijek u isto vrijeme, to mi je neka bolesna navika. Meso, povrće, voće sve mi je na jelovniku ma da više volim šta mi se u tanjuru nalazi tjekom ljetnog perioda, više salata, manje masnog. Ali što se tiče hrane nisam izbirljiva, pojest ću uglavnom sve što mi se posluži, ponekada i u abnormalnim količinama. Valdis mi je svjedok :love:

11. Seeker

Seeker semi-retired

hmm, studentski zivot+zivim solo+skoro nikad nisam doma=katastrofa
    najcesce mi je jedini posteni obrok u MENZI!!! A i tada obicno uzmem dvije porcije sto se na meni vidi, inace sendvici, peciva, slatko, slano, cokolino, sve sto je brzo

12. mtm

mtm U hladu voćke

trenutno se ne hranim bas zdravo,ali uskoro opet ulijece jedna gym freak faza tako da ce se i to promijenit

13. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Rekla bih da se hranim relativno zdravo. Uvijek doručkujem (da, i kad je škola ujutro), ručam i večeram, a neki puta imam i međuobroke koji su, priznajem, uglavnom slatki. :love: Ali ručak mi je uvijek balansiran i ima i mesa i povrća i ribe i svega zdravoga, ako već nije sve fino. :mmm:

14. Psychaki

Psychaki Gost

Doručak jedem obavezno (osim ako kojim slučajem ustanem oko, recimo 14 h :lol:) i često on bude najzdraviji.
    Jedem puno voća (barem u zadnje vrijeme), kruh ne jedem (ili vrrrrlo rijetko), ručak najčešće bude zdrav (ako ga ne radim ja i ako se uopće sjetim ručka :mmm: ), a večere....to je malo problematično jer ili ih ne jedem ili jedem jako kasno.
    Plus neizbježna čokolada u kasnije večernje sate.
    Nakon treninga barem ne jedem ....
    Grickalice i sl. u zadnje vrijeme sve manje, pokušavam se zdravo hraniti zadnjih mjeseci pa jedem nekusnije mješavine žita i raznih gluposti , sve sa puno E-ova :mmm:
    No uvijek uleti kakva torta ili nešto slično :wtf: , pa sav trud ode u vodu.

Dakle...samo se nastojim zdravo hraniti :love:

15. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

trudim se što više mogu..jedem skoro sve što se nudi kad ručam doma, a to je skloro uvijek^^....naravno imam i ja poroke, jedem slatko isto, ali ne u velkim količinama...obično jedem pet-šest puta na dan^^

16. DsAg

DsAg Novi Član

3 - 5 obroka dnevno, hrana ovisi o tome što mi paše u tom trenu ali meso mora bit u bar jednom od obroka. I da, mora bar nekoliko puta tjedno bit chipsa i prave, jake čokolade :gun:

17. kalthir

kalthir woof woof

ne. dvije faze.

1.)jedem sve što mi se nađe na putu, cijeli dan provedem s nečim u ustima (:gun:)
    2.)ne jedem skoro ništa. jedan, eventualno dva obroka na dan, bez ičega 'sa strane'.

problemi sa probavom su svakodnevnica.

18. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

meh...mene rijetko muči probava...a imam fakat weird kombinacije^^

19. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

ajme.. u zadnje se vrijeme tako lose hranim da imam osjecaj da cu umrijet za par dana..
    neredovito i toliko razbacano..

ja jedem jako cesto ali jako malo (takav mi je zelucic, ko u vrapca) ali tu tesko da ima kvalitetne hrane..
    osjecam se ko amerikanka..

jedva cekam praznike pa da opet nesto normalno pojedem :laugh:

20. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

ajme.. u zadnje se vrijeme tako lose hranim da imam osjecaj da cu umrijet za par dana..
    neredovito i toliko razbacano..

ja jedem jako cesto ali jako malo (takav mi je zelucic, ko u vrapca) ali tu tesko da ima kvalitetne hrane..
    osjecam se ko amerikanka..

jedva cekam praznike pa da opet nesto normalno pojedem :love:

dođi k meni u zagreb da odemo u SC :laugh: :laugh:

Podijelite ovu stranicu