1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Hranidbeni Lanac

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od suring, 29. Ožujak 2007..

1. suring

suring Novi Član

:lol: :wtf: :belj: :cry: :cry: :ninja: :belj: :belj: :lol:

U ovom topicu želim pisati o "hranidbenom lancu" među ljudima...kako se međusobno gazimo da bi došli do nečega bez trunke obzira prema ljudima a pritom ne štedimo na "jezikoslovlju" i "blagoglagoljivosti"... A ni na djelima... koliko ste puta bili "zlobni" na taj način prema brači, sestrama, ukućanima, ljudima koje viđate svaki dan... koliko puta ste "zgazili" drugu osobu da bi došli do onoga što želite makar im samo stali na cipelu da bi bili malo iznad njih... "Hranidbeni lanac" je svojevrsna ambicioznost ali i više od toga jer ambicije su želje a "hranidbeni lanac" tko će biti bolji i potruditi se dovoljno da nekoga "skrati za glavu"...

Koliko ste puta pričali nešto "loše" ili učinili nešto loše nekome samo da bi porasli u očima drugih ljudi?

Hajde sada... budimo iskreni... nadam se da će ovaj topic zaživjeti jer se to konstantno događa oko nas...a u to ne ulazi samo "hranidbeni lanac" već i zlostavljanje, odbojnost, neprijateljstvo a nekada i smrt...pa ugodna tema... Jel?

Hranidbeni lanac prikazuje vezu između životinja i biljaka i način kako dolaze do hrane:

Ovo je normalni "hranidbeni lanac"...definirajte "ljudski" među ljudima... (naknadno napisano : ne morate objašnjavati taj lanac riječima i u kojem smjeru on ide, ako baš želite onda možete...)

2. Psychaki

Psychaki Gost

3. Sin

Sin Paladin of Eydis

@psy - skraceno zeli suring reci o nacinima i prezivljavanjima i probijanjima u ljudskom drustvu... tj. vaše mišljenje o tome, slične situacije i ostalo...

4. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Jednostavno,ljudi su gamad! Gaze jedan drugog di stignu i kad stignu. Eto,mene je jednom jedna bivša frendica optužila,u biti naljutila se što se družim s njenim tada,jel,gotovo bivšim dečkom,koji joj ustvari nije niti bio dečko i lagano me odkantala,spopljuvala,a ja jadna,ni kriva ni dužna. Samo sam odabrala s kime ću se družiti. Smatram da me "pojela". A da ne pričam o nekakvim smicalicama iza leđa od drugih ljudi koji vrebaju ko neki grabežljivci i čekaju da te rane u neki slabo mjesto.
    Zaključak-ljudi su gamad i pojest ćemo jedni druge. Eto :belj:

5. Ma nisu ljudi TOLIKA gamad da ćemo se pobit. Ja ne kradem drugima zasluge niti ikaj tako, ali se zato sve najgore stvari mogu primjeniti na moje čije navike poprimam.

Evo lanca kod kuće. Nije baš hranidbeni al je novčani, recimo. Ne kužim kakav lanac bi mogao napravit od svih tih drugih stvari, pa je novac onaj za koji sam napravio. A ljude da gazim.... no way, they r my friends..

.............IZVOR NOVACA (mama, tata, baka, deda..) -> moj brat i sestra -> moja genijalnost, trampim usluge za novac -> glavni potrošač (ja) (iako ostane nekaj) -> zahtjevi... -> ostalo + IZVOR NOVACA (mama, tata, baka, deda..)........

6. suring

suring Novi Član

... no way, they r my friends...

ovo je do jaja izjava... a lanac ti je isto super...samo novac je više kapitalističko sredstvo rušenja...a ovo je podlo i pokvareno i nije bitno da li je zbog novca, zbog ljubavi ili zbog bilo čega drugog...to ljudi trebaju vidjeti... napisao sam ovo zato što ljudi većinom ostanu kao slijepi na to pa na kraju bude :dragon: ...počneš pucati a kad skontaš gotovo je... želim postići nešto s ovim topicom a to je da ljudi krenu o tome razgovarati i "vani"...da pokažu kako se osjećaju i zašto se osjećaju tako kako sse osjećaju :belj:

Jednostavno,ljudi su gamad! Gaze jedan drugog di stignu i kad stignu. Eto,mene je jednom jedna bivša frendica optužila,u biti naljutila se što se družim s njenim tada,jel,gotovo bivšim dečkom...

Pa lijepo je to... došla si do zaključka... i što sad... hočeš li stati na tome...ili je ta prijateljica još živa... sve te stvari i događaji itekako utječu na vaš život...ako ih ne riješite odmah, mislite nakon nekog vremena će proči...i bude dobro al neko vrijeme...ako ne riješiš, to ostane zakopano i na kraju više ne znaaš što je a to može biti iskra koja će potaknuti sve druge krijesove na sapozapaljenje... :belj:

7. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ljudi su inteligentne životinje sa naglaskom na životinje i svim dobrobitima koje uz to dolaze a možemo vidjeti u dokumentarcu Divlja Amerika.

8. suring

suring Novi Član

Ljudi su inteligentne životinje sa naglaskom na životinje i svim dobrobitima koje uz to dolaze a možemo vidjeti u dokumentarcu Divlja Amerika.

čovjek je životinja sa kejpabilitijem brejnstorminga al samo kad treba sj♥♥at drugog čovjeka...prijatelji su tu da te izvuku iz govana, a ti onda padaš ravno u njih...pa se dižeš, pa padaš, pa se dižeš, pa padaš...i tako cijelo vrijeme dok se ne budeš mogao ustati sam al tad je već kasno,,,umireš...već su te izgazili toliko da ne možeš ništa...čovjek ne stari zato što mu se organi "troše" i raspadaju... čovjek umire zbog drugog čovjeka...da se ta perverzno bolesna igra nastavi kroz eone jer će čovjek živjeti vječno kroz sve druge ljude...

9. Sin

Sin Paladin of Eydis

slazem se... ljudi su sadisticke zivotinje koje se hrane na tudoj muci i boli....

10. abominacije

abominacije (/:=D

klasichan sluchaj polupune i poluprazne chashe.

kao shto se zhivot mozhe tumachiti kao konstantno dizanje i vrachanje u blato tako se mozhe uzeti i kao jedan prekrasan put na kojem ponekad nalazimo lokvice blata. sitne.

oba stava su pogreshna. preveliko fokusiranje na jednu stranu spektra onemoguchava nam da se u obzir uzmemo onu drugu te da se sa njom nosimo i postaje nam odbojna u tolikoj mjeri da nam slomi volju chak i poneki kratak susret s njom. vrijedi za obje strane, da napomenem.

pozitivna energija je u istoj mjeri sastavni dio zhivota kao i ona negativna.

valjda.

11. suring

suring Novi Član

slazem se... ljudi su sadisticke zivotinje koje se hrane na tudoj muci i boli....

pa kako ko brate... znaš da uvijek kad god donosim neke važne odluke, one budu suicidne...jako loše...a znam što je dobro iloše i pozitivno i negativno i tko je tu uz mene a tko ne i tko mi može pmoći a tko neće ni da tražim kap vode...sve to znam...a opet nekim kozmosom dođe to da nekako usereš...na neki način...to treba biti tako, kako god zvučalo...neke stvari trebaju biti na svom mjestu da bi druge određene poživjele... da..

12. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Pa lijepo je to... došla si do zaključka... i što sad... hočeš li stati na tome...ili je ta prijateljica još živa... sve te stvari i događaji itekako utječu na vaš život...ako ih ne riješite odmah, mislite nakon nekog vremena će proči...i bude dobro al neko vrijeme...ako ne riješiš, to ostane zakopano i na kraju više ne znaaš što je a to može biti iskra koja će potaknuti sve druge krijesove na sapozapaljenje... :rocks:

Ne pričam s njom više od godinu.

13. Mislim da sam opće cijeli topic hranidbenog lanca shvatio malo drukčije od nekih, pa...da kažem svoje mišljenje.
    Mislim da si prijatelji i to oni pravi prijatelji ne pokušavaju međusobno nauditi i da ljubomora neće stat između njih. Ako stane, moraš se zapitat jeste li i bili PRAVI prijatelji/prijateljice i prije toga.(@pasion of love - ne mislim da je stala između tebe i nje nego nje i tebe, if you know what I mean - i'm not blaming you for anything for you acted as you thought appropriate). Sjećam se kad smo u prvim razredima osnovne učili u školi kaj je to pravi prijatelj. Pravi prijatelji si otkrivaju sve tajne, sve dijele, pomažu si i ne pokušavaju gurnuti drugoga pod vlak, ne misle dobro je dok vatra gori u njegovom vrtu, nisu međusobno emocionalno odvojeni (a opet ni prebliski) i naravno, kao primjer za ovaj topic, nastoje biti izjednačeni u hranidbenom lancu.
    Kako bi hrandibeni lanac trebao prikazivati i naš put kroz vrijeme, jer većina ljudi prelazi u neke druge stadije tog lanca tijekom odrastanja, starenja... E, sad, to je malo teško prikazat. Kak bi to alegorijski zgledalo...vjerojatno kao već navedeni put života (utrka u ovom slučaju) sa barama i lokvicama blata. Prijatelji su ljudi koji će nas rado dić iz tih lokvica unatoč tome što će time izgubiti vrijeme (metafora na novac ili trud) koje im je potrebno da uspješno dovrše utrku. Ljudi koji su iznad nas u hranidbenom lancu (nas naravno neće pojest, ali...) će nas gaziti (oni koji nisu prijatelji, ofkorz) koliko mogu da se uspnu i više. To, naravno, nije moralno, niti podržavano od strane većine nas, mirnih ljudi koji se pošteno borimo za svoj položaj ( :rocks: ), ali je uobičajeno u svijetu. Ako netko nešto želi, svoje želje stavlja ispred tuđih. Što, istina, krši neke zakone ("Ljubi bližnjega svoga kao što ljubiš samoga sebe", "Ne ukradi", "Nikad ne poželi nikakve tuđe stvari", "Nikad ne poželi tuđeg ženidbenog druga"...) ali što današnjeg čovjeka briga za to?? Ljudi čine sve da bi uspjeli i dobili ono što žele, i razumijem to, ali hranidbeni lanac tada dobiva sasvim novu podjelu...
    od onoga kaj je prije bilo po činovima, kastama i sl. danas je po količini novca i utjecaju.

Hranidbeni lanac danas ima samo jedno pravilo...koje se oblikuje na puno načina...

koliko ljudi poraziš/ubiješ/pokradeš toliko ljudi vrijediš

U današnjem svijetu (zato se i bojim odrasti lol) prijatelji postaju saveznici a ostali samo konkurenti i neprijatelji, što rezultira već navedenim katastrofama....sve za položaj u tom lancu..

14. Nea

Nea curica

Padanje i ustajanje je život...

Ljudi oko nas... pa stvar je u tome kako se TI postaviš prema tome...

Oni koji ti podmeću nogu i ti je otkriješ što te spriječava da im okreneš leđa i zauvijek odeš?

Oni od kojih možda ne možeš otići a zlostavljaju te (recimo tako je meni i kolegici na poslu od strane šefice) opet sam biraš što ćeš učiniti s tim. Kolegica i ja još nikada nismo bile tako blizu kao sada da damo otkaz no to ne činimo jer nam treba posao i bojimo se kako preživjeti bez njega. No zar je zaista tako? Možda smo samo predugo na jednom mjestu i bojimo se nešto pokrenuti i promijeniti :tired:

Danas su na vrhu, kao i uvijek oni bez morala, na nama je, mislim, da sami izaberemo da li ćemo imati "moć" i odustati od svojih moralnih načela ili ćemo biti gdje jesmo zadvoljni sobom...

15. suring

suring Novi Član

Ne pričam s njom više od godinu.

nema veze što ne pričaš s njom više od godinu dana...to je najgore kod ljudi...ponos je povrijeđen i nitko ne želi povući prvi korak...a potreban je samo sms i par riječi koje govore...hej, evo mislim na tebe ovih dana. Bilo bi lijepo kada bi otišli na kavu... :nunchake:

16. suring

suring Novi Član

istina na pyromaniaca...međutim, nisi sasvim u pravu... da je to samo tako kako ti kažeš...ne bih otvorio ovaj topic...ljudima više nisu važni novci ili želja za uspjehom...toliko smo gazili druge (nesvejsno/svjesno) da ni ne primjećujemo kako smo se navukli na to kao na junk... A što se tiče pravila koja se ne poštivaju, crkvena pritom mislim...to nije ni važno jer svi idemo sa mišlju pravila su tu da ih se krši...počevši od najsitnijeg prelaska preko crvenog do ubojstaava, silovanja itd... svaki dan, sve više i više ulazimo u neku rutinu koja nam je strana i povlačimo se za društvom...samim tim sadističkim načinom života ćemo se uništiti, ako nas ne unište i pregaze drugi... pritom ti prijatelji mogu poslužiti kao opravdanje ili namjera... "prijatelji su tu da se krše" pošto da, svi stavljamo svoje potrebe ispred drugih osoba...kako se kaže, moj križ je nateži bez obzira na veličinu, masu itd... predložio sam slijedeće: pošto je ovo kapitalističko društvo, (i mi smo jer nam je novac nametnut pa ne moš ništ bez njega) predložio sam da se svi počnemo penjati na mount everest...onaj tko prvi dođe do vrha, taj je pobjednik sve dok ne dođe dolje, a onda opet, ako želi biti pobjednik, treba se popeti sa svima drugima...i tako stalno dok se više nitko ne bude mogao penjati i dok svi budemo izgubili želji "za biti prvi"...tada će nastupiti neke promjene... al male... a možda je netko ostao dolje predugo pa nije dobio priliku biti prvi...pa krene gore sam...i na pola puta se zapita zašto ovo radi...pa ovo je samo penjanje na mount everest...zašto moram biti prvi... ako se čovjek ponaša prema svemu onako kako je i da vidi pravu prirodu svih stvari i događanja...ne smisla, da ti znaš točno u svakom trenutku što znači što...ali da znaš zašto si trenutno u toj situaciji u kojoj jesi...tad će i prijatelji biti nešto drugo a ne ljudi koji nas vade iz naših usputnih lokvica...već će biti ljudi koji će se nasmijati svaki puta kad vide da smo uspješno zaobišli još jednu lokvu...

17. suring

suring Novi Član

Padanje i ustajanje je život...

Ljudi oko nas... pa stvar je u tome kako se TI postaviš prema tome...

Oni koji ti podmeću nogu i ti je otkriješ što te spriječava da im okreneš leđa i zauvijek odeš?

Oni od kojih možda ne možeš otići a zlostavljaju te (recimo tako je meni i kolegici na poslu od strane šefice) opet sam biraš što ćeš učiniti s tim. Kolegica i ja još nikada nismo bile tako blizu kao sada da damo otkaz no to ne činimo jer nam treba posao i bojimo se kako preživjeti bez njega. No zar je zaista tako? Možda smo samo predugo na jednom mjestu i bojimo se nešto pokrenuti i promijeniti :nunchake:

Danas su na vrhu, kao i uvijek oni bez morala, na nama je, mislim, da sami izaberemo da li ćemo imati "moć" i odustati od svojih moralnih načela ili ćemo biti gdje jesmo zadvoljni sobom...

netko ti nogu podmetne, leđa ćeš mu okrenuti samo u trenutku pada...ustaješ se gledajući ga u oči...navika je nešto što si čovjek ne želi priznati...kažem ti, možda da se raspitaš dalje za posao u sličnim oblastima...pa vidiš što se nudi...tvoja šefica sigurno uživa jer zna da ima fine i poslušne ovce za radnike...ovo nije komunizam...nitko ti ništa ne nalaže već sama sebi postavljaš standarde, ciljeve i sve ono što želiš ispuniti...ako nađeš neki drugi posao...savjetujem ti da ideš, da se makneš iz "nezdrave okoline" gdje je već mijenja sam, postalo jako napeto za sve koji tamo rade jako dugo...promijeniti sredinu znači promijeniti pogled na svijet a samim time se otvaraš i mijenjaš...ti odluči dal ćeš na bolje ili... samo nemoj dopustiti da te netko gazi bezrazložno...a jesam glup...ne daj da te gazi i ako ima neki razlog...ne postoji opravdanje za takve stvari... samo oosjećaj nadmoći i ništa više...

18. Sin

Sin Paladin of Eydis

problem je sto ljudi nemaju granice... ako ukradu zvakacu nije problem i tu je pocetak svega... javlja se potreba da ukradu nesto vise i vise i vise i vise... te onda opljackaju banku... ubiju covjeka i tako dalje... ne znam javlja mi se situacija kada mi kazu zasto se sekiras oko nekih stvari... ili zasto ne prijedes preko nekih sitnica... pa u tome i je problem u sitnicama vidis kakav je tko... ako ti je netko sto puta izgubio upaljac, jedan puta ce ti izgubiti neku vrijednu stvar...

a sve se to moze primjeniti i na covjeka... znaci ako jednom zeznes... mozda ces jos milijun puta, ali ako oprostis mozda ces isto jos milijun puta.... problem je u tome sto ljudi ne postavljaju neke kriterije... necu dopustiti da me se j♥♥e kao budalu, ali cu oprostiti, ali ako osjetim da je ta osoba losa za mene, treba se maknuti od nje... no takoder sto su nase granice... ako nam je trava ok... jednog dana ce nam i heroin biti ok... i ne ne slazem se s nikim od vas ako ste sad pomislili ne mozes znati sto je sto ako nisi probao... nisam probao ali sam vidio sto je drugima prouzrocilo i to mi je sasvim dovoljno... tako i prijateljstvo... gaziti ce te onaj koji gazi i druge i njemu nema pomoci te naravno gaziti ce te onaj kome dopustis da te gazi... te zbog toga se trebaju staviti neke granice i dovidenja... nisam za bezlicna oprastanja, samo da bi bili eticni... ako ces oprostiti oprostiti ces zato sto ti je do te osobe stalo, zelis joj ukazati na problem, te da se to stanje promijeni... ako ne stjeraj u materinu... naravno da je problem takodjer u stjeranju u materinu... sto se to ljudi boje napraviti... iz nekih njima znanih razloga...

19. abominacije

abominacije (/:=D

*snip* no takoder sto su nase granice... ako nam je trava ok... jednog dana ce nam i heroin biti ok... i ne ne slazem se s nikim od vas ako ste sad pomislili ne mozes znati sto je sto ako nisi probao... nisam probao ali sam vidio sto je drugima prouzrocilo i to mi je sasvim dovoljno... *snip*

offtopic:

stvar je u tome shto ti od droge (trave u ovom sluchaju) zhelish.

ako je tebi cilj od trave biti 'high' i nabrijan, to je losh izbor. nikada to nechesh time postichi. uloga marihuane je vishe meditativna, znachi pogodna za analizu nekih vidova svijeta oko tebe s kojima bi se inache ustruchavao baviti. iz bilo kojeg razloga. isto tako marihuana opushta i kao da potiche ranije zatomljene teme razgovora.
    eh, sad, da se vratim na zapocheto. nema nimalo istine da si nakon trave osudjen na tezhe droge. na temelju chega? to je tvrdnja identichna onoj da nakon shto probash pivo kasnije morash potrazhiti absinth ili neku opakiju rakiju. iz moje perspektive alkohol i droga su izjednacheni. razlika je samo u drushtvenoj stigmi naspram potonje.
    da sumiram. ukoliko trazhish osjechaj nabijenosti energijom i sumanuto divljanje andrenalina to nechesh pronachi u najshire dostupnoj drogi, marijuani. to oni koji to trazhe to che i uvidjeti. te prijechi na neshto shto im je u stanju ponuditi zheljeno stanje. osobno znam na desetke ljudi koji marihuanu konzumiraju povremeno, tek radi poticanja neke zanimljivije interakcije. nikada u razgovoru s njima nisam naishao na zhelju da se prijedje na neshto 'tezhe'. chak niti na skunk. naravno, definicija 'tezheg' je krajnje neprikladna poshto heroin i marihuana nisu u nikakvoj medjusobnoj vezi, osim onoj u koju ih prisilno dovodi zakon.

20. Psychaki

Psychaki Gost

kad smo kod toga, ovo me podsjetilo, čitala sam nedavno jedan zanimljiv članak, pogledajte : http://www.net.hr/zdravlje/page/2007/03/22/0057006.html

Podijelite ovu stranicu