1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Gurps Trotter Independent Trading...

Rasprava u 'Naramak Pustolovina' pokrenuta od Exxar, 12. Prosinac 2006..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ova kampanja je nastala spontano iz nekih mojih ideja koje vec duze vremena zelim ostvariti, i Perinog nedolaska na najavljeni i dugoocekivani session.

Radnja se odvija in a galaxy far far away... Na jednome planetu nasa dva junaka imali su svoju bounty-hunting/troubleshooting/investigation/fix-you-up-with-what-you-need/general-shady-bussiness agenciju u predgrađu velikoga grada. I bješe im lijepo i dobro, njihov vječni san nabavak starshipa i otisnuće sa dosadnog planeta u bespuća svemira...

I tako dobiše oni posao da prevezu neku veću količinu sitnoga contrabanda, droge kako im je rečeno u povjerenju, iz jednog skladišta do spaceporta. No umjesto da pri predaju dobe svoju teško zarađenu platu, zasjednu ih specijalci. Ispalo je da je murjak kojemu su zadnjih godina plaćali školovanje kćeri odjednom postao dobrica i prijavio ih svojim nadređenima. I tako oni bili osuđeni na 10 godina teškoga rada u dalekoj penalnoj koloniji na mračnoj strani jednoga mjeseca u drugome kraju sektora.

No, na putu njihov prison ship biješe napadnut. I vidi vraga, system failure and all that stuff, te jednome od njih popuste okove. Ovaj se brzo i oslobodio svog kompanjona (koji je, usput receno, potpuno humanoidni droid). I tako njih dvoje otkrili da je omanja flota starfigtera onesposobila engine od shipa, izbušili par rupa, i dockali se uz jednu. Ispalo je da su dosli osloboditi svoga šefa, jednoga inače poznatoga gusara/teroristu. U svom tome kaosu, naši heroji dokopaše se escape poda, u zadnji tren prije nego je ship gruno.

Nakon par dana plutanja usred ničega, pokupio ih je "free trader" ship Trotter, kapetana Henrik Redeyea. Henrik je ispao oke tip, i pomogao našim herojima da stanu na noge na planetu Sentinel II, kamo je putovao. S obzirom da su u svome maticnome sistemu smatrani mrtvima nakon ekplozije prison shipa, motivirani imenom broda njihova spasioca, naši heroji su poprimili identitete Delboy i Rodney Trotter. Jeremiah Blackwell, fixxer s kojim ih je Henrik spojio, isfurao im je nove isprave, i angažirao za neke posliće... Ali to je priča za neki drugi put (nakon što se odigra, hehe).

Uglavnom, trenutno su Ficho (Rodney) i Sherpa (Delboy) u svojoj novoj "bazi" - sobi unajmljenoj u motelu. Imaju nešto sitno para, par blaster pistola i baterija, te trebaju obaviti koji poslić za Jeremiaha da skupe pare za prijevozno sredstvo, pa za najam ili cak kupnju hq-a da pošteno mogu firmu otvorit, a nakon toga... Jednom će zaraditi svoj vlasiti ship, i vinuti se ka zvijezdama kao independent traderi!

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Na jednome planetu nasa dva junaka imali su svoju bounty-hunting/troubleshooting/investigation/fix-you-up-with-what-you-need/general-shady-bussiness agenciju u predgrađu velikoga grada.
    Napomena, jako cesto iz ciste dosade uzimamo zidarske poslove da bi imali nesto kesa... Btw exx pikni charactere :laugh: da ih mi dobijemo i da ih rulja moze vidjeti

3. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

to cete onda igrati samo vas troje ili ima jos mjesta?

4. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

kak to da nitko nije Uncle Albert? :laugh:

5. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Bila su dva playera na sessionu. Prvi iduci koji dodje ce biti Albert :lol:

On the account of that.... Pero jarane, ocu tebe kao gusarskog uncle Alberta!!!1!1!!1!

EDIT: f♥♥k, zaboravljam da je Peri rikno komp pa ga nema na netu :lol:

6. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

weeeee...lucky bastard ce imat najboljeg lika :lol:

necu vise spammat ovdi :lol:

7. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

oću ja bit Denzil! il Trigger!

8. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

uu ev ja cu bit boycie :lol:

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Evo vam sheetovi.

Tebe sam Ficho malo tweakao... uglavnom, ako primiš svoj HP ili više damagea u jednom udarcu u onaj dio tijela u kojemu ti se nalazi braintape (1/2 HP ako ti je braintape u ruci/nozi odnostno 1/3 HP ako ti je u šaci ili stopalu), disablean si, no dokle god ne pokupiš HPX10 damagea (skalirano za ruku/nogu/šaku/stopalo) u taj isti dio, ziv si, samo ti se treba popravit tijelo ili nabavit novo.

Neovisno o tome di ti je braintape, ako primiš svoj HP damagea u glavu, odu ti senzori uk♥♥♥c, ako primiš u torzo paraliziran si od vrata na dolje. Efekti damagea na udove su kao kod ljudi.

Biraj di ti se nalazi braintape. Savjetujem glavu ili torzo, najviše štete mogu izdržati.

10. Seeker

Seeker semi-retired

povodom salvatoreove ideje kako za obranu od ilithida braintape se nalazi u juznom djelu torza ;)

11. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

e ex , a tko bi mogao biti tko ? tj. koga se sva moze uzeti , kolko bodova i tak ...il ak su likovi premade kaj ima ?

12. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Igrate humane. Ima aliena ko dreka, kao u star warsima, al vi ste svi hoomani. A sada jeste li cyberani, malo, puno ili uopce, nije me briga. Iako je mjesto full cyborga vec zauzeto, tak da to nemrete igrat.

Morate igrati scum. Status -1. Bounty hunteri, reposession men, smuggleri, prevaranti i slicno (dovoljno neuspjesni/low profile da nisu Status 0). Bitno je da se mozete zvati "freelancerom", i da nabavljate poslove preko "fixxera", odnosno agencija koje potpuno legitimno sređuju ekipi ugovore za razne poslove na granici zakona.

U svakom slucaju, ako igrate lika koji je native planeta na kojemu se igra, taj lik zivi u fukodrom motelima i slicno. Nemate vlastitu gajbu, a opreme imate kolko mozete kupit sa starting parama.

Trenutno je u partyu detektiv sa nesto techie sposobnosti, i full cyborg bounty hunter, ex soldier. Ono sto je pozeljno su razni inventor/techie/gadgeteeri, prevaranti, lopovi i sverceri, no morate imati barem malo combat capabilitya. Znaci pucat iz pistolja.

13. Seeker

Seeker semi-retired

cini mi se da ce ovo ipak zazivjeti bolje nego sto smo ocekivali?

14. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

E totalno... prednost ovoga je sto od mene zahtjeva max sat vremena pripreme za session, dok ISWAT zahtjeva 6-8.

15. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Denzil je dostavljač/smuggler type, jelda?

16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ma ne morash bit dostojan liku iz serije ako se tako nazoves, lool :viking:

17. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

:dry: ali u tome je čar! u tome je poanta! a ak se ne varam dobro bi vam došao jedan takav lik :dry:

18. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

mda , da , meni dobro zvuci :dry:

19. Sherpa

Sherpa Legenda

I tako se mi skupili kod Exxa u petak i odlucili igrat, Black Raven, kloshar, psycho i ja... I ficho je trebao doci no on je jebino dugo kasnio... I tako ja dolazim do exxa i on mi otvara vrata... Vidim ja vec on malo happy (a znam da je rekao da ce kupit cugu pa zbrojio 2 i 2)... I tako Black Raven mi pokazuje lika za trotere dok je klosharr radio lika za ravenovu kampanju... I tako se mi zaj♥♥avamo sve dok psycho nije dosao kad smo napokon odlucili nesto igrati, mislim dovraga, to je i razlog zak'e smo se i okupili :dry:

I ubrzo smo shvatili da je to bila KRIVA ideja :dry:... I totalno smo poceli igrati mucke u svemiru :onoz:, ja sam Delboy, ficho (koji nije dosao je Rodney), Black raven je uncle Albert , psycho je Boycie, a kloshar je Denzil....

I tako ja nakon sredjenih dokumenata sretnem, nikog drugo doli ti, svog ujaka Alberta koji mi se je (nekako, ili mozda zato sto smo rod) prikrpao te smo ujutro ja i on itisli naci posao kod fiksera di smo susreli josh dva odrpanca koji su isto trazili posao i igrom slucaja oni se nama skrpali...

I tako nam pederko nudi poslove no trebaju nam neke dozvole, no kako sam ja jedini koji tamo nesta ima para odlucim srediti "dogovor" s ostalima. I tako ja sam si uzeo sve dozvole a boycie i denzil su morali potpisat ugovor da je 10% njihove zarade moje. Boycie se htio svadjat pa je skoro imao susret s mojim oruzjem...

I tako nama pederko da posao i tip nas ugovorom koji potpisem s njim te nas dere za 50%, to jest malo ovom malo onom, malo njemu i mi u k♥♥cu no dobro idalje nam ostane 7,5k. I krenemo mi van no boycie mu odluci prodati auto na sto pederko popizdi te ukljuci turrete koji sj♥♥u nogu

No uspije nekako izac van, al ne, idalje on prodaje neki nepostojeci auto te na silu proba otvoriti vrata pederkovog ureda, no pickica je provela struju kroz vrata pa je boycie zavrsio na suprotnom zidu nakon dodira s vratima. A ujak albert mu proba copit blaster no bezuspjesno...

(DM nam je sada vec skoro pa mrtav pijan, dva puta je okinuo sa stolice, a mi se trgamo od smijeha njegovim potezima)

I tako izadjemo mi van i boycie odluci leci na klupicu. I sada nama dm ide pokazati kako je on legao na klupicu te improvizira lezanje na klupici na svom stolcu te naravno, cudna li cuda okine sa stolice, mislim stvarno ovo ide u antologijsko :dry: :onoz:

I dobro podigne se dm sa stolice sada vec mrtav pijan :dry: te tvrdi kako on moze dalje voditi :dry:. I sada boyciea koji lezi na klupici uoce skinjate (njih pet i pocmu ga mlatiti)
    Albert: Sad ih je 6, imam social cameleon disad.
    Delboy: Sad ih ima 7, ja imam isto to
    Albert: Vidi vidi, to nam je obiteljska crta
    Denzil: (planira se prikljuciti) Sto je tu za mene
    Albert: Djelimo na 3 djela umjesto na 4

I tu je DM bio :dry: te prekinuli mi, no ova kampanja ce biti j♥♥aCKA

20. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

BITNO (c/p iz onog drugog topica):

Oke, bumo napravili reality rollback za ono kaj je bilo kod fixxera, s obzirom da se pola stvari ne sjecam. Nastavit cemo igranje nakon sto ste od njega pokupovali licence i prije nego sto si ti kreno prodavat auto (to je nekako zadnje cega se sjecam 100%).

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu