1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Gurps Steamworld X Superheroes And Steampunk

Rasprava u 'Naramak Pustolovina' pokrenuta od Sammael, 23. Siječanj 2007..

1. Sammael

Sammael Knjižničar

U kratko:
    Steamworld X je svjet u kojem visoka tehnologija 19 stoljeca se ispreplice sa superjunacima, supernegativcima i superneutralcima.

Jos ste tu?
    onda na setting

Svijet Steamwold X-a je bio identican nasem do 1.1.1800. Tada su se na nebu pojavile tisuce cudnih letjelica oblikovanih poput tanjura, ali velicine manjih gradova. Nakon pocetne panike koja je obuhvatila svjet, ljudi su se uskoro naviknuli na letjelica s obzirom da nakon 6 mjeseci one se nisu pomaknule niti ucinile ista. Svaki pokusaj komunikacije ili napada na nijh bio je ignoriran.
    16.6.1800 sve se izmjenilo. zrake svjetla iz letjelica pocele su naizgled nasumicno otimati ljude. gotovo osam posto populacije zavrsilo je u letjelicama.
    Tocno 10 dana kasnije vraceni su. Neki od njih potpuno nepromjenjeni. Neki od njih kao organska kasa. Ali neki... Sposobnosti trcanja brze od metka, skakanja preko najvisih zgrada te zaustavljanja lokomotive rukama su postale svakodnevna pojava. Takodjer supergenijalni ljudi su poceli raditi na novim stvarima.
    Svijet se zauvijek promjenio.
    Godina je 1847.

Europa:

Sveta Katolicka crkva proglasila je promjene abominacijama, sve osim empatije. Empatija je proglasena svetim darom. Svi empati pripadaju katolickoj crkvi gdje god ona ima prevlast. Te gdje god drugdje mogu doci do njih. Ordo Sant Georgius (Red svetog Jurja) redovnicki red u kojem svi redovnici su empati i ratnici zaduzeni za kontrolu Abominacija. Novi papa mora biti iz Ordo Sant Georgus. Spanjolska, portugal, juzna francuska i italija pripadaju Svetoj Alijansi i pod potpunom kontrolom su Pape Georgiusa Magnusa

Nakon kraceg superhuman rata Francuska i Njemacka su ujedinjene u Novu Franacku. Superhumani su diskriminirani, tehnologija vlada. Najvisa tehnologija svjeta je u rukama nove franacke i kancelara Bismarcka

Cijelo podrucje Austrougarske te srednja i istocna evropa do rusije su dio labavog saveza, bacni natrag u feudalno doba, jakih gradova drzava i malih kraljevstava od jednog do dva sela. Zajedno su okrenuti samo prema van.

Rusija je zatvorena u sebe, prepuna gradjanskih ratova izmedju Cara i njegovih superpowered Kozaka, te svih koji zele iskoristiti nove snage za sebe.

Nordijske zemlje su se vratile korjenima. Po cijeloj Europi prica se o letecim vikinskim brodovima koji siju teror.

Engleska i irska zatvorene su u trajnoj magli. Price o Carstvu Albiona se sire, ali NIKO se nikad nije vratio od tamo da bi rekao sa sigurnoscu.

Sjeverna Amerika:

Istocna obala sjeverne amerike, kako kanada tako SAD je stopljena u zamlju kojoj upravljaju korporacije. Superpowered ljudi imaju cesto izbora za raditi za Korporaciju ili pavati s ribicama. Postoje male grupe pobunjenika.

Indijanske zemlje su indijanske. Sukobi s indijanskim samanima su se pokazali previse bolnima za daljnje osvajane.

Juzna amerika

Nova indijanska carstva su se uzdigla iz pepela. Male krscanske kolonije prezivljavaju uz pomos Ordo Sant Georgius.

Azija

Muslimanske zemlje su se ujedinile pod Ottomanskim carstvom. Na kratko. Religijska pitanja i plemenska neslaganja pretvorila su muslimanske zemlje u konstantno bojiste

Ujedinivsi seljake dakle golemu kolicinu superhumana, Wei Woo, Budisticki svecenik poveo ih je na carstvo. Kineska teokracija sad vlada golemim dijelom azije, osvojivsi sve zemlje sjeverno od koreje (koja je pod protektoratom Japana) Kina grabi naprijed velikim koracima i postaje jedna od svjetskih velesila

Indija je raskomadana. Velik dio je pod vlascu Britanskih Superhumana koji nisu bili u Albionu tjekom Promjene Niti jedan indijac niti indijka se nisu vratili s mocima. Ne zna se zasto

Japan i Korea su se ujedinili u Carstvo Sunca (korea je pristala da bi bila zasticena od Kine). Mocna ratnicka kasta Samuri Tenshi (Angel Samurai) odrzava red u ime Cara. Car vlada apsolutno, Carska obitelj je Superhuman sa nevidjenim telepatskim mocima.

Singapur je slobodna luka pod vlascu osobe zvane samo Lee. Lee drzi singapur neutralnim trgovackim centrom. Nitko ne krsi Pravilo Nebeskog Mira. Oni koji ga prekrse odvedeni so do Lee-a. Kad se vrate, imaju um malog djeteta.

Oceanija

Realtivno malo Aborigina se vratilo s Letecih brodova. Svi koji jesu imali su iste moci. Povezane sa snovima. Bjelci su protjerani s Australije. Zermlja snova za Aborigine postala je zemlja nocnih mora za strance.

Novi zeland nakon cudne implozije nestao s lica zemlje

Afrika

Osim malog djela samog juga juzne afrike gdje vladaju Afrikkaneri (potomci Nizozemaca) afrikom vladaju mali warlordi po jednom ili rijetko vise od jednog sela. Najmocniji nikad ne vvladaju sa vise od pet.

Dodatak:

Nitko s mocima ne prezivljava duze od 30 godina. Oni koji su moci dobili umrjeli su svi (osim onih ubijenih ranije) kad su dosegli 30. Moci su nasljedne. Sada vlada druga generacija.

2. abominacije

abominacije (/:=D

nice...
    posebno dio sa franachkom i bismarckom...
    nedostaje imho malo poveznica izmedju kontinenata... nekako je prepusto... po mom mishljenju dolazak superhumana koji bi predvodili jakim idejama i energijom bi trebao ostaviti malo vechi trag na svijetu. bio bi nice touch razvoj nekih superoruzhja... pa neka konkretna prijetnja... zli mastermind nikome nikad nije nashtetio ^^
    a sad o samom settingu, vrlo dobro potenciranje zanimljivosti svakog kontinenta, mada opet, ponavljam, nekako mi je sve prepusto. nedostaje nagovjeshtaja intriga. posljedica velikih sukoba. razvoja super oruzhja od strane super umova.
    kao shto sam rekao na pochetku dolazak tolike kolichine nove energije i potencijala u stari svijet kojeg je polako pochela nagrizati dekadencija... nekako nedostaje apokaliptichnih vizija :)

toliko za sad... keep up the good work!

edit:
    i da ne spominjem nastanak novih vjerskih pokreta/organizacija. sigurno je u tih 8% bilo stravichnih karizmatika sa ludim idejama... adolf comes to mind:)

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Vidim da si smanjio dobnu granicu sa 50 na 30 ^^

Ae ti fino odgovori na par pitanja za charactera:

Od kuda ti odgovara da su characteri? Ono, bio si prico da je dosta zemalja 100% zatvoreno i da se nemre niti nutra niti van. Aj ih bar nabroji na jednom mjestu.

S obzirom da igram swordsmana, zanima me koji se skillovi koriste. Konkretno je li se koristi kombinacija Saber/Main-Gauche, ili nekaj drugo? Jer od sword skillova postoje Broadsword (koji se osim za klasicne srednjevjekovne maceve te katane koristi i za konjanicke sablje), Rapier, i Saber. Pogledaj malo u prvi Basic Set pa reci sto mislis.

4. Sammael

Sammael Knjižničar

Ovo je sturi pregled.
    Pogledaj malo, ne nedostaje intriga i promjena.
    Prvi svjetski rat je nastao zbog kolonija, ali ovdje kolonijalno drustvo (koje je obiljezilo 19 st) je nestalo.
    Bilo kakav rast SADa je zaustavljen, SAD je postao korporacijska zemlja (cyberpunk-steampunk mix)
    Veliki sukobi su zaustavljeni sa "balance of terror" jedini golemi sukob koji se dogodio bije je izmedju francuske i njemacke i svjet je vidio kako je to proslo. Superhumans su persone non grata u Novoj Franackoj, a franacka je centar tehnoloskog svjeta. Neki od superhumana mogu napraviti stetu malih nuklearnih bogova i nitko ne zeli bit prvi koji pokrene takav nacin ratovanja.
    Tehnoloski skokovi su golemi, sve do mehanickih racunala. ALI nepravilno rasporedjeni. velik dio svjeta je vracen natrag u feudalno doba. Oni koji su otisli dalje od ostalih otisli su fakat daleko. Steam automobili u svakoj garazi, zeppelini prekrivaju nebo. svako djete ima prenosni telegraf. (telefonija je pod drzavnom kontrolom)
    u srednjoj evropi pojavilo se puno karizmatika, ali balansiraju jedni druge i udruzeni su (labavo) protiv vanjskih opasnosti.

Oh da Religije
    Elgise de Technologie
    Crkva rodjena u Franackoj. Sada drzavna religija. Koja tvrdi da su brodovi sami bili tehnoorganski bogovi i da se tehnologija mora spojiti s ljdima da bi i sami postali bogovi svojim radom i umom. Svi smo Sudjeni da budemo bogovi, govori veliki vodja Elgise de Technologie Heirich La Roche. (Heinrich Stjena, prvi Apostol Crkve tehnologije i njen osnivac. Pravim imenom Karl Heinrich Marx. Ime je promjenio u kombinaciju njemackog i francuskog kao primjer pravog Franackog jedinstva)

Svarogovy Otroky
    Medju slavenskim narodima prosirio se kult Svarogove Djece. (uz iznimku rusije gdje je stvoren kult Cara koji se bori s Pravoslavnim svecenicima za prevlast) Militaristicka religija koja propovjeda panslavensko jedinstvo. Ne postoji centralno vodstvo nego stotine malih zajednica koje se sve pozivaju na Knjigu Svetovida Sina Svarogovog. Putujuci proroci koji cesto imaju sposobnost predvidjanja buducnosti, zvani jednostavno Djedovi putuju kroz slavenske zemlje i sire nauk Svarogove Djece. Pokusaji zarobljavanje jednog od djedova nikad ne uspjevaju jer oni nikad nisu tamo gdje je zasjeda.

Anima Angelicus
    Andjeoske duse. Ili andjeoska hereza, kako je nazivaju je najrasireniji kult medju superhumanima u europi i brzo se siri medju ostalim superhumanima. Kult propovjeda da su u ljudska tijela stavljene duse andjela da zastite svjet od dolaska velikog zla. One koji izrabljuju svoj "Dar" kult proglasava Palima i lovi.
    Vodja kulta je misteriozna Elder jedini superhuman koji je prezivila preko 30 godina od dobianja supermoaci.

+mnogi mali misticni kultovi, te divlji rast religija poput Voudouna (koji vlada gradom New Orleansom)

Exxar:
    Smanjio sam dobnu granicu zbog toga da dobijem brzu izmjenu generacija.
    Likovi mogu biti od svuda OSIM albiona. Ostale zemlje koje su zatvorene, zatvorene su za strance. Domaci idu kud hoce (osim u Japanu, gdje se za izlaz mora traziti dozvola Cara)
    da pojednostavimo ako uzmes broadsword priznat cu ti sve velike maceve ukljucujuci scimitare, saber sve vrste sablje I shortsword (slican napad, drugcija obrana al cu priznati) ukljcujuci konjicku, i sve lagane maceve pod rapier, ti odaberi sto ti najvise pase.

5. abominacije

abominacije (/:=D

hmm... zvuchi sjajno chovjeche. :)

jel bi mogao ja kao gurps newbie igrati? :yeah:

6. Sammael

Sammael Knjižničar

hmm... zvuchi sjajno chovjeche. :)

jel bi mogao ja kao gurps newbie igrati? :yeah:
    moram vidjet jel smo jos uvijek popunjeni ako nismo dobrodosao. Vecina je newbija, ja prvi put igram gurps u 6 godina :)

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Likovi mogu biti od svuda OSIM albiona. Ostale zemlje koje su zatvorene, zatvorene su za strance. Domaci idu kud hoce (osim u Japanu, gdje se za izlaz mora traziti dozvola Cara)
    Vidis mene zanima kuda sam ja kao stranac mogao putovati ^^

Naime ideja lika je da je proputovao svijet od europe do japana kako bi naucio svoj sword art od razlicitih izvora... morati ce malo biti iskompaktirano zbog time limita, no jos se uvjek moze izvesti. Takodjer je putovao zato sto istrazuje zasto, kako i koji k♥♥♥c su ljudi dobili powere, urote i misterije vezane uz to, i naravno trazi lijek za time limit.

Btw, koncept lika je swordsman investigator, koji svojim superpowerima supplementa svoj swordsmanship. Sve powere sam objasnio kao manipulacija "energijom", tj. da lik nije swordsman bio bi jedan od onih koji pali okolo sa fireballovima i slicno (moze i to radit, al mu nije fokus).

8. Sammael

Sammael Knjižničar

Znaci nejdes na speedstera?

zabranjene zemlje su: Indijanski dio juzne amerike, sve osim istocne obale sjeverne amerike, albion, australia.
    Japan ima jednu otvorenu luku. Kina ima jedan otvoreni grad (Hong Kong) u muslimanske zemlje MOZE se ic, al je FULL opasno. Meka i medina su zatvorene

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Speedster komponenta je reducirana na auxiliary ability. Ili malo manje auxiliary, ovisno kolko ce pointa bit. Ali main feature charactera je power-supplemented swordsmanship.

10. Sammael

Sammael Knjižničar

cool. Sto je s ostalim igracima?

11. Jarlaxle

Jarlaxle Aktivan Član

pitaj fiću kaj je s ostalim igračima...

12. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Znam da ste puni , ali napravio bih lika , pa kad se mjesta oslobodi da uletim :smile:
    Koliko je bodova u pitanju , i koja se edicija igra (tj. koju knjigu da koristim za kreaciju)

13. Sammael

Sammael Knjižničar

800 bodova
    najnovija edicija

14. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Iako ne igram GURPS , :thanks: za setting :thanks:

15. Seeker

Seeker semi-retired

ja cu svog lika poceti ovaj vikend a jarl ti mi se javi pa se mozemo nesto dogovoriti da se nadjemo

16. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

to se igra na FF-u? (mogu doc gledat? :) (posto nema mjesta))

17. Sammael

Sammael Knjižničar

Od ovu subotu se igra.
    Imat cemo mjesta cini mi se, pa ak je ko zainterestiran, pitajte Obsiegera.(ficu)

Shalom!

18. Seeker

Seeker semi-retired

ja nemam pojma za prosto, pitajte exara, i btw javite mi

19. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

ja bih mozda igrao , lik je u procesu radjenja i ak se igra popodne onda stignem dovrsit lika ... di se igra btw?

hint za lika : sveucilisni profesor :tired:

20. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Update. Ne igra se ovu subotu zato sto nas vrli GM ima problema sa seminarom or something.

Podijelite ovu stranicu