1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Gurps Kampanja By Raven

Rasprava u 'Naramak Pustolovina' pokrenuta od Black_Raven, 6. Prosinac 2006..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

ovako.

u dogovoru sa exxarom ce se njegov ISWAT koji vodi utorkom rotirati u istom terminu sa jednom malom kampanjicom koju ce PROBAT vodit yours truly...

Poshto mi je ovo prvi susret sa GM-ovanjem gurpsa, sve ce biti dosta...ummmm...njubasto bar shto se brojki tiche.

u postavi su mi zasada:

Exxar
    Sherpa
    Seeker

moguche je prihvatiti josh jednu izgubljenu dushu u ovaj tulum, no potpisujete ugovor kojim se morate pojaviti na svim gejmovima, inache cu vam uzeti prvorodjeno dijete i dushu... :lol: :lol: :lol:

anyway, prica je sljedeca:

likovi:

200 pointova TOTAL likovi.

40 pointova advantages / 40 pointova disadvantages

max 5 quirkova koji se racunaju. (listano ih mozete imati bezbroj)

16 = maksimalna statistika (znaci STR, IQ, DEX, HT)

morate po skillovima biti opredjeljeni za neku vrstu duznosti u vojsci u svemiru.
    preporuceni tipovi likova: vojnik (ground trooper), vojnik (pilot lovca :lol: ), vojnik (medic), vojnik (topnik /tenkist/mech driver), vojnik (vojni inzinjer, tehnicar, mehanicar itd...mostly non combat), vojni znanstvenik, test pilot koji radi za vojsku, itd...

maximum millitary rank = 3 (to je lieutenant)

TL = 9

ne smijete imati:

1. superpowers
    2. psionics/magiju
    3. kibernetiku ili elektronske dijelove tijela/whatever
    4. ista slicnog od gore navedenog

pricha:

vasi likovi direktno ili indirektno rade za vojsku (ili kao standardni military personell, ili kao contracted).
    godina je oko 2100-te. opremu si nemojte apsolutno nikakvu stavljati, sve cete dobiti na samom gejmu.
    Svijet je nesto kao zemlja, samo alternativan, tako da je suncev sustav moguce sasrat i nasrat kako god se GM-u sprdne, ili kako god mu paha. Imate "Zemlju" koja je oko 2020-te godine potpuno globalizirana, i sve su se nacije ujedinile u jednu veliku grupaciju pod nazivom United Nations. 2025-te godine pocinju kolonizirati skoro pa cijeli svoj sustav, i rade se experimenti sa terraformiranjem planeta. Sve ogromne korporacije na zemlji vide ogromnu zaradu u tome, pa pocinju masovno investirati i komercijalizirati rad i zivot u svemiru. zemlja se jako rasteretila time, pa je sad na njoj cak ugodno zivjeti. 2070-te godine izbija rat izmedju kolonija i zemlje (citaj korporacija i zemlje), koji se nakon par godina zavrsi primirjem, i sad su odnosi hladni, ali se trguje i promet ide izmedju frakcija. Svaki planet drzi prostor oko sebe za svoj teritorij (u nekom razumnom radijusu, jer se nikome ne da zujati po svemiru i rastezati i onako smanjene vojne snage na prazan prostor u ovako napetom podrucju), a sve ostalo je tzv "badlands". ima puno postojecih komercijalnih stanica i napustenih vojnih i istrazivackih postaja koje su sad preuzele male grupice koje se bave svim i svacim. od krijumčarenja rude/opijata/oruzja, do cisto pljackanja komercijalnih letova i konvoja. Vas brod je stacioniran na granici zemljinog teritorija kao show of force, i to je vise manje to. tehnoloski, racunajte da se beam weapons koriste, no samo na tezim brodovima, lovcima i tenkovima/mechovima, jer jos uvijek zahtijevaju enormne kolicine energije, a rucno naoruzanje je balisticko, iako caseless. shieldovi postoje, iako isto kao i za beam weapons, samo na tezim brodovima i vozilicama.
    stacionirani ste na brodu U.N.S.S Saratoga. Jedna oveca krstarica koja je trenutno blizu mjeseca.

da...ALIENI NE POSTOJE...bar koliko vi znate. :lol:

kampanja je inspirirana:

starcraftom, Command & Conquerom, Aliens vs Predatorom, F.E.A.R.-om, Starship troopersima, Space: Above and Beyond, Battlestar Gallacticom, itd...you get the picture.

bit ce klisheja, boli me kita. bit ce malo zaj♥♥a sa brojkama, posto tek pocinjem uciti voditi gurpse, boli me briga, patite. bit ce zabavno, boli me isto tako briga. :lol:

keke?

k.

get it while its hot!!! :smile:

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

kampanja je inspirirana:

starcraftom, Command & Conquerom, Aliens vs Predatorom, F.E.A.R.-om, Starship troopersima, Space: Above and Beyond, Battlestar Gallacticom, itd...you get the picture.

da...ALIENI NE POSTOJE...bar koliko vi znate. :lol:

Yeah, riiiiiiiiiiiiiiiiiiiiight :smile:

3. Black_Raven

Yeah, riiiiiiiiiiiiiiiiiiiiight :lol:

stfu, n00b iswatovac ninja ozhujsko killer! :lol: :lol:

:smile:

4. Seeker

Seeker semi-retired

like sta ako nestignem napraviti char do utorka (naime poznati su vam moji problemi sa kompom a harcopy knjiga nemam)?

5. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja sam vozac letjelica bilo za space putovanja ili helikoptere i avione :tired:

6. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

is it possible i join? :tired:

7. Jarlaxle

Jarlaxle Aktivan Član

ja bi se isto volio pridružit...

8. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

pa ocuu jaa
    posto sam ja iz iswata :) brijao sam da automatic upadam :)

bio bi nes ala Skandrel iz SW-a

pretpostavljam da se igra gurps 4E?

9. Black_Raven

prvo - nema scoundrela. moras bit military pripadnik. (bar nekako)

drugo - tko se pridruzi MORA moc dolazit na gejmove. ovo nece bit ko iswat tko dodje, dodje. ovo ce bit, ne mozes doc, ubijem ti lika, i zovem za iduci gejm nekog drugog igraca. jedino ako mi se izjasni vise od 2 playera da ne mogu doc na gejm, onda ga otkazujemo. sorry, ali sto jest, jest.

ako mozete ovo ispunit, onda mozete uc u izbor.

samo jedno mjesto btw.

10. Jarlaxle

Jarlaxle Aktivan Član

a kada će biti gejmovi?

napisao si da će se to rotirati s exxarovim gejmom ali meni je problem to kaj ja imam svaka dva tjedna popodne nastavu i tada nemogu. dakle, ako bi to bilo svaka dva tjedna kada imam ujutro nastavu, meni ok... pa me zanima kada misliš počet s tim i kolko često će to biti...

11. Black_Raven

cca svaki drugi utorak oko 17 sati

- pocinjemo prvi iduci utorak. 12.12.

12. Jarlaxle

Jarlaxle Aktivan Član

a kada misliš počet s tim? jer ja mogu svaka dva tjedna ali mogu tek za dva tjedna jer sljedeći tjedan imam popodne nastavu... jer ako misliš počet s tim sljedeći tjedan onda se neću ni prepirat za mjesto u partyu...

13. Black_Raven

gle, pocinjemo 12.12-og, a prvi iduci gejm je dva tjedna nakon toga. vjerojatno ce dolaziti do promjena tokom samog gejma, al ak je skola, skola je. jebiga, sorry drug. termin je takav, i on je non-negotiable. next candidate. :caress:

14. Sherpa

Sherpa Legenda

postoji sansa da ce tu i tamo doci do izmjene u samim terminima (ili BR nece moci ili Exx nece moci) no kako mi se cini BR trebaju konstantni playeri koji nece morati paziti jer je skola ili nije

15. Black_Raven

da. stvar je u tome da je kampanja takvog tipa da si ne mogu priustiti jumpanje playera in and out iz gejma u gejm. ili igrate ili ne. jako jednostavno. :caress:

16. Jarlaxle

Jarlaxle Aktivan Član

dobro, ja neću igrat. ja ni nevolim neš igrat ako se nemogu na svakom gejmu pojavit...

17. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Je, termin smatrajte da je svaki utorak od 5 nadalje. To jel ce vodit Pero ili ja ce se cesto znati tek dan prije.

18. Psychaki

Psychaki Gost

Uopće ne pratim ovo inače, ali slučajno sam pročitala i ono gledam...wtf?... ovo nije fantasy :love:
    Zvuči j♥♥eno.

19. abominacije

abominacije (/:=D

da, kubure, bionichki usadci, zhenke s tri sise (advantage -20) i papir prepun brojki... :love:

20. Sherpa

Sherpa Legenda

Ajd lijepo vas molim da ne spamate po ovom topic,
    @BR ajd de bolan promjeni naziv topika u nesto "pametno"

Ne nije... nije potrebno da svaki roleplay sistem bude fentzi. Mi cemo malo u buducnost

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu