1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Gotove Avanture

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Belmorn, 25. Listopad 2006..

1. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Ja osobno nisam nikad igrao ili koristio napravljene avanture, pa me zanima mišljenje onih koji jesu.

2. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

jednom. igrao. majkomila. -.-

ali premade avanture znaju imat zgodnih forica koje se daju pokrast za home-brewn kampanje! :laugh: :laugh:

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ima dobrih premade avantura. Narucili smo bili par komada od RPGA za onaj prvi Jam Session u LoMu, i cak su sasvim solidne. A ima i solidnih publishanih, od strane određenih manjih izdavačkih kuća.

4. kalthir

kalthir woof woof

No, with the advent of teh open gaming license...možemo slobodno reći needles in a haystack

5. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

nekad davno, prije kraha zvanog 3e u Dungeon magazinu su izlazile jako fine avanture i često sam ih koristio...

6. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Nikada napravljene jer moji Dm-ovi vole smišljati svoje pričice... Meni se osobno tako više sviđa jer se u toku igre nešto uvijek može iskriviti u svoju korist.

7. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Yup, znaju biti jako dobre DM-ovima s malo iskustva. Da ti dobre ideje i nacin kako to sve funkcionira, a kasnije lakse mozes sam.

8. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Prije dosta godina je frend vodio neku AD&D avanturu , nije lose bilo, al cini mi se da je nismo dovrsili, jer smo prekaoticni bili :laugh:

9. josephbt

josephbt Novi Član

ja odigro nekoliko wotc avantura. majko mila. nema veze kakav je dm, nista ne spasava te avanture. manjak radnje, manjak npc-a, manjak avanture!! bollocks.

u zadnjih nekoliko mjeseci sam daunl... ahem, dobijo od rodjaka iz amerike neke avanture od wotc-a. na prvi pogled i radnje i sadrzaja ima. bi ja to probo igrat s nekim, i vodio bi, ali iskreno ne znam kako mora izgledati party da to prezivi. malo su 2lethal.

10. Kron

Kron Novi Član

Ima ih dobrih i mogu se iz njih izvlaciti ideje, ali uvijek imaju fatalnu manu..... NIKAD se ne moze predvidjeti sto ce igraci napraviti.

Osobno ponekad koristim vec gotove tamnice i templatove za manje vazne NPC-e. Manje racunjanja i balansiranja za mene znaci vise vremena za smisljanje price.

11. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

dok sam igrao i vodio DnD nikad nismo koristili premade avanture, no otkako sam prešao GMati na WFRP gotovo iskljucivo koristim napisane avanture jer su predobre! ali mislim PREDOBRE! stede mi vrijeme tako da se mogu posvetiti osobnim questovima igraca, te citanju dodatnih materijala kako bi bolje docarao setting svijeta. doduse, nakon ove Ashes of Middenheim kampanje mislim voditi nesto svoje.

moram naglasiti da za razliku od DnD, to gotovo iskljucivo nisu official avanutre. naime, WFRP stimulira pisanje avantura od strane igraca tj. fanova. svake godine organiziraju sluzbeni natjecaj sa super nagradama. nazalost, ove godine nisam prosao kvalifikacije :-(

12. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Igrala sam jednu kampanju isključivo po premade avanturama, na kraju smo prošli tri i bili usred četvrte. Prva je bila The Sunless Citadel, pa The Forge of Fury, The Speaker in Dreams, na kraju smo se razišli usred The Standing Stonea (iz privatnih razloga). Zapravo u tom trenutku nismo igrali tu avanturu nego smo skroz zastranili svojim putem sa elementima Ebberona, konstruktima, pa nekakvim serverima za magiju koje smo greškom porazbijali i starim druegarom od kojeg sam trebala dobiti nešto za servere. I u ostale premade avanture ubacivao je svoje detalje, surađivali smo s posebnim odredima goblina koje je ubacio u priču i slično.
    Igralo se jako dobro, valjda to ovisi o fleksibilnosti DMa.

13. Aragorn

Aragorn Novi Član

Samo dva sessiona sam igrao gotovu avanturu i nije bilo loše no preferiram home made... nekako mi je odbojno igrat igre koje igraju svi ostali... ali ako vam dm nema vremena to je najbolji način da vas drži zabavljene...

14. Black_Raven

gotove avanture imaju po defaultu previse sore. znaju bit zanimljive price, no ubije sve pretjerano makljaziranje, a i zabole zglobovi od bacanja kockica...lol

15. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Ako sve prođe po planu, kad konaćno dovršim svoj site, na njemu će se u dogledno vrijeme moći skidati mape, itemi, settingzi i moje home made avanture..

To je nadam se u bliskoj budućnosti, samo se trebam pokrenut i poćet ozbiljno raditi na tome..

16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ajme. Razina pismenosti na internetu ce se prepolovit :happy2:

Iz iskustva, mislim da ce ti se dat stavljat samo stvari tipa itema i templata i slicno... istina, ne znam za tebe, no ja nikad nisam imo zivaca napisat avanturu u obliku koji bi bio dostojan javne objave :nice:

17. Black_Raven

aye.

moje biljeshke za neku avanturu bi sj♥♥ale u mozak i kriptologe najjachih zhivatza...

a ja lijen slozit to u nesh smisleno obichnim smrtnitzima... :P

18. Magi

Magi Novi Član

Ja obicno koristim gotove avanture ako mi se svidja prica.

Najbolji izvor avantura za Rokugan (samurajski D&D) mi je bio 7th Sea (swashbuckling RPG sa 2d10 sistemom). VRLO dobro razradjeni NPC-i i prica. Samu mehaniku sam morao prilagodjavati, ali je to trajalo max. po sat vremena po avanturi.

Podijelite ovu stranicu