1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

G.i. Jane

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Vanaleto, 10. Rujan 2007..

1. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Gledah jučer navečer onaj film s Demi Moore i Vigom Mortenesenom o prvoj ženi u elitnim SEAL jedinicama i problemima s kojima se morala suočiti.
    Tema me zaintrigirala i poželjeh je raspraviti s vama.
    Dakle, tema je žene u vojsci, na bojištu, u ratu općenito!
    Ima li ravnopravnosti na ovom najelementarnijem nivou?
    Jesu li hrvatske obitelji spremne slati svoje kćeri na prvu liniju i pokapati njihove ostatke?
    Mogu li žene psihloški i fizički izdržati napor vojnog treninga i zlostavljanje svojih muških kolega?
    Zaslužuju li žene dvostruki standard u vojsci i žele li ga uopće?
    Hoćemo li slijediti primjer Izraelaca i odrediti obavezni vojni rok i ženama?
    Neka nam naše forumašice kažu imaju li ambicija pucati iz velikih topova i biti sposobne sastaviti oružje za 30 sec...
    Neka nam forumaši-roditelji iskreno priznaju žele li svoje kčerkice slati u vojsku, u rat, u zlostavljanje ako ih neprijatelj zarobi...
    I na karju, pitanje u korijenu svega ovoga: Znači li 'spolna ravnopravnost' da žene moraju moći biti sposobne za sve što mogu i muškarci?

2. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Hmm žene na fronti ... ne hvala ... ionako bi ih vlastiti vojnici nakon par mjeseci onesposobili ispaljivanjem salvi iz svojih ručnih topova ... :evil2:

3. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

U filmu je neki tip bubnio kako Izraelci više ne šalju žene na prvu liniju jer su ih muškarci pokušavali spasiti i kad im nije bilo spasa, pa posljedično tome i sami 'uzaludno' pogibali...

4. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

ja bi bez beda u rat..iako sam inaće mirotvorac...
    ali da moram, ne bi bilo beda..ajmo glava na nulu, puška u ruku i vozi. Ako mogu muškarci, mogu i žene...jer nisu žene slabije, što se desi kad u vojsku dođe neki jado od 45 kila koji ne može ni pušku držati??? :)

5. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

nemam ništa protiv žena u vojsci - to je karijera koju su odabrale i zaslužuju da im se omogući. dvostruki standardi - nikada i nikako. zašto? zato što je jedinica jaka samo onoliko koliko je jaka najslabija karika dotične jedinice. zvuči okrutno, ali život i rat jesu okrutni.
    što se izraelaca tiče - kod njih vladaju drugačiji uvijeti nego kod nas. kod njihovih žena je jak nacionalni ponos. zato su efikasne kao vojnici, a i više operativke tajnih službi. iskreno, ne bih htio dopasti na ispitivanje agentici mossada koja drži svoju naciju i vjeru svetinjom. mislim da bih propjevao čim bi se našao u istoj sobi s dotičnom...
    držim da su žene kao špijuni efikasne kao i muškarci, ako ne i više...
    eto, my 2 cents... nebih imao ništa protiv da sam na prvoj liniji fronte uz ženu pod naoružanjem koja je prošla standardnu obuku kao i svi ostali. ako to nije bila standardna obuka, već ublažena verzija iste prilagođena ženama, nema šta tražiti na frontu. eh, da. žene bi bilo dobro trenirati kao snajperiste...

6. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Što je pak s onim prigovorima kako žene imaju 40% manje mišićne mase nego muškarci i da im 25% tjelesne mase čini salo? Kako odgovoriti na to?

što se izraelaca tiče - kod njih vladaju drugačiji uvijeti nego kod nas. kod njihovih žena je jak nacionalni ponos. zato su efikasne kao vojnici, a i više operativke tajnih službi. iskreno, ne bih htio dopasti na ispitivanje agentici mossada koja drži svoju naciju i vjeru svetinjom. mislim da bih propjevao čim bi se našao u istoj sobi s dotičnom...

Klosh, vidim pratiš NCIS! :evil2:

7. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

U filmu je neki tip bubnio kako Izraelci više ne šalju žene na prvu liniju jer su ih muškarci pokušavali spasiti i kad im nije bilo spasa, pa posljedično tome i sami 'uzaludno' pogibali...
    aha, a svaki vojnik je kirurg opće prekse koji može jednim pogledom ustanovit da se žrtva da spasit... :laugh: pokušaj spašavanje druga po oružju, bez obzira na spol, dob, vjeru, boju kože, i štajaznamštosvene nikada ne smije biti okarakteriziran kao uzaludan.

Što je pak s onim prigovorima kako žene imaju 40% manje mišićne mase nego muškarci i da im 25% tjelesne mase čini salo? Kako odgovoriti na to?
    Klosh, vidim pratiš NCIS! :evil2:
    prvo - imaš i muškaraca koji imaju tolki postotak sala pa im nitko ne prigovara... :laugh:
    drugo - da, zanimljivo mi je kak uvijek svi podj♥♥avaju onog kvazi-digića. a i lab-tehničarka je hawt...

8. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Znači moto US NAVY: "No man is left behind!"

9. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Što je pak s onim prigovorima kako žene imaju 40% manje mišićne mase nego muškarci i da im 25% tjelesne mase čini salo?

nemoj da umrem od smijeha

10. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Znači moto US NAVY: "No man is left behind!"
    to je USMC... sjedi, 2. ponovi gradivo. :evil2:

11. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Dvojka, da baš! Mogu na prste nabrojiti sve dvojke koje sam u životu dobio. Odbijam ocjenu, dođem na drugi rok.

Dakle, dame naše, što bi vi da naša Vlada sutra donese zakon da je vojni rok obavezan i za vas?

12. Psychaki

Psychaki Gost

prije bi žene išle , nego muški koji redom svi služe civilnu. pfuj.

13. Sherpa

Sherpa Legenda

Ako gledamo sa strane trazenja ravnopravnosti spolova onda bi i zene trebale imati obaveznu vojsku. No zene su slabiji spol, pricajte vi sto hocete no to je jednostavna istina. Da se mene pita trebala bi postojati samo profesionalna vojska bez ikakavih glupost kao obavezni vojni rok ili civilno sluzenje. Tu bi svatko imao pravo izbora, kako muskarci tako i zene.

No u samom treningu ne bi smjelo biti nikakve razlike, ako narednik kaze primjerice pumpaj 100 sklekova onda to moraju raditi svi, bilo muski bilo zenski. (slazem se s klosharom da je jedinica jaka kao njena najslabija karika). Ako sve to moze izdrzati onda je i zasluzila da bude u vojsci za koju se prijavila, ako ne fulala je profesiju.

14. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

prije bi žene išle , nego muški koji redom svi služe civilnu. pfuj.

Kad samo samosvjesni pojedinci i prema tome pacifisti. :evil2:

15. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

nis ja kriv šta su rekli da sam nestabilan i za civilno... :evil2:

16. autumn

autumn |-O

Prvo i osnovno ja bi ukinula sluzenje vojnog roka i za decke.
    Drugo, gledala sam na bbc-u neki show u kojem se skvadra prijavi da budu pripadnici S.A.S-a. Tamo ih par tjedana "treniraju" pa odaberu najboljeg kandidata.
    Uglavnom, zene su, predvidljivo, prilicno lose u nosenju 50 kilograma opreme na ledjima 40 km kroz pustinju ali su se pokazale puno bolje pri ispitivanju kad ih zarobe i u pamcenju polozaja neprijatelja.
    Znaci, ako radimo zajedno nema nam kraja. :evil2:
    Jednakopravnost i jednakost nisu istoznacnice.

17. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Slažem se, to što smo fizički slabije ne znači da nismo jednake il čak bolje u drugim područjima.
    Trebalo bi uvest profesionalnu vojsku i dopustit i ženama i muškima koji žele i mogu da se time bave kao što je sherpa rekao^^

18. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Nemamo mi para za pravu profesionalnu vojsku...
    Ionako, nitko ne garantira da žene neće biti šikanirane. Kakvi seljaci drže vlast kod nas, sve je moguće...

19. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Jednakopravnost i jednakost nisu istoznacnice.
    To je tocno, i treba uzimati u obzir. No kao sto je vec receno, u vojsci ne smijes biti slabiji od ostalih. Sada jesi li slabiji zato sto manje vjezbas ili zato sto si zensko ili pigmejac, tough luck, tvoj problem. Nabildaj se pa cemo pricat.

20. autumn

autumn |-O

To je tocno, i treba uzimati u obzir. No kao sto je vec receno, u vojsci ne smijes biti slabiji od ostalih. Sada jesi li slabiji zato sto manje vjezbas ili zato sto si zensko ili pigmejac, tough luck, tvoj problem. Nabildaj se pa cemo pricat.

Slazem se, i vjerojatno postoji neki standard (fizicki) koji treba zadovoljiti da se moze uc u profi vojsku. Ko ga zadovolji moze ko ga ne zadovolji ne moze, bez obzira na spol.
    Nikad nisam odobravala to da se manje ocekuje od zena samo zato sto su zene.

Podijelite ovu stranicu