1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Formula 1

Rasprava u 'Sport' pokrenuta od genesis, 22. Listopad 2007..

1. genesis

genesis Novi Član

Vidim da je topic o F1 iz nekog razloga zakljucan, a nakon onog jucer jednostavno moram otvorit novi

To sto je Kimi napravio je jedna od najboljih stvari u sportu opcenito. I neopisivo mi je drago da su Ron Dennis i njegov ljubimac Hamilton na kraju izgubili sve zbog idiotske taktike i nekorektnog odnosa prema dvostrukom svjetskom prvaku. Da su malo vise pomagali Alonsu, on bi bio prvak bez problema

:think:

2. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

go kimi :belj:
    ove godine mi je ekšli drago da je ferrari naguzio meklaren u oba poretka... čisto iz principa mi je drago...

3. Velena

Velena vintage queen

Je,i meni je drago zbog Kimija, a Alonsa mi je žao. Zadnja utrka je stvarno bila fenomenalna, a ono vijećanje poslije i tužakanje oko goriva, kome će se oduzet bodovi i tako ipak Hamiltona posjest na tron je sramotno.

4. Sherpa

Sherpa Legenda

Hamilton se nema kaj buniti... Popustali su mu maksimalno... Nepravilna voznja iza sejfti kara... nije kaznjen... dva seta guma na treningu... nije kaznjen... Zasto nije kaznjen? Jer se borio za naslov...

5. Thor

Thor Aktivan Član

Svaka čast Kimiu, al ipak mu je Massa u ovoj zadnjoj utrci odradio najveći dio posla( uz Hamiltonove početničke pogreške), tako da svaka čast Massi :bravo:
    Al zato sam bio prestravljen zadnjih par krugova kad su ona tri luđaka počela divljati. :cool:

6. Uniq

Uniq Novi Član

Vidim vecina ovdje Ferrari navijaca, ja sam Mclarenovac ako se to tako kaze. Svaka cast Kimiu na osvojenoj tituli, samo mi je drago da idiot Alonso nije osvojio, i nadam se da ce otic iz Mclarena sto prije, sto se tice Hamiltona mali ce bit prvak sigurno samo zavisi oce li jos uspjet sazrijet do sljedece sezone. Btw Hamilton se nista nije bunio nego je rekao da Kimi zasluzuje titulu i svaka mu cast, a onaj idiot Alonso neka se gono u Renault pa nek tam se uvlaci u dupe onom Flaviu, covjek zna vozit ali kao osoba je pokvaren kao rijetko tko. Draze mu je bilo da Kimi osvjoi nego Hamilton, to sve govori kakav je timski igrac i covjek.
    Osobno mi je Massa super, makar vozi za Ferrari ali on je predobar, a i brazilac je tako da ono na Sennu me podsjeca i nadam se da ce se on borit isto za prvaka sljedece godine.
    Neznam jel netko primjeti ali meni je Kubica isto lud, da tip vozi za bolju momcad tko zna sta bi tip radio, nakon one nesrece tip hladnokrvno dalej vozi kao da se nista nije desilo...

7. genesis

genesis Novi Član

Vidim vecina ovdje Ferrari navijaca, ja sam Mclarenovac ako se to tako kaze. Svaka cast Kimiu na osvojenoj tituli, samo mi je drago da idiot Alonso nije osvojio, i nadam se da ce otic iz Mclarena sto prije, sto se tice Hamiltona mali ce bit prvak sigurno samo zavisi oce li jos uspjet sazrijet do sljedece sezone. Btw Hamilton se nista nije bunio nego je rekao da Kimi zasluzuje titulu i svaka mu cast, a onaj idiot Alonso neka se gono u Renault pa nek tam se uvlaci u dupe onom Flaviu, covjek zna vozit ali kao osoba je pokvaren kao rijetko tko. Draze mu je bilo da Kimi osvjoi nego Hamilton, to sve govori kakav je timski igrac i covjek.
    Osobno mi je Massa super, makar vozi za Ferrari ali on je predobar, a i brazilac je tako da ono na Sennu me podsjeca i nadam se da ce se on borit isto za prvaka sljedece godine.
    Neznam jel netko primjeti ali meni je Kubica isto lud, da tip vozi za bolju momcad tko zna sta bi tip radio, nakon one nesrece tip hladnokrvno dalej vozi kao da se nista nije desilo...

Nakon onoga kako su Alonsa tretirali u McLarenu, sta si ocekivao?

Da su u McLarenu imali i malo mozga i tretirali Alonsa kao svjetskog prvaka, kako i zasluzuje, on bi bez problema pobijedio i ove godine, sigurno nebi u zadnje dvije utrke prokockao 17 bodova prednosti

Nisam ja neki Alonsov fan, ali covjek je stvarno dobar vozac i razumije se u bolide (kako se McLaren poboljsao, a Renault pokvario kad je on promjenio momcad)i nije mi jasno sta je bilo ovima u McLarenu

8. Sherpa

Sherpa Legenda

A kako su ga tretirali??? Daj o cemu pricamo FFS??? To sto je stari svijetski prvak te je od pocetka sezone imao podrsku, a suvozac koji je debitant je ispao bolji od njega. U koga bi vi onda ulagali vise svojih resursa...

Za mene ja Massa najdrazi vozac, covjek em dobro vozi em je timski igrac

9. Thor

Thor Aktivan Član

Također je Massa moj favorit, pošto je nasljednik Schumia.

10. Menocchio_Diogen

Menocchio_Diogen Aktivan Član

j♥♥eš tretiranje BILO KOGA kao svjetskog prvaka, prvog vozača il štogod. Dva vozača moraju biti u jednakoj poziciji.
    Osobno mi je žao što Hamilton nije uspio, velik je talent, a bome ima i muda. Sljedeća sezona će bit zanimljiva, da bar renault malo nabilda bolid tako da se 3 ekipe mogu boriti za naslov.

11. genesis

genesis Novi Član

A kako su ga tretirali??? Daj o cemu pricamo FFS??? To sto je stari svijetski prvak te je od pocetka sezone imao podrsku, a suvozac koji je debitant je ispao bolji od njega. U koga bi vi onda ulagali vise svojih resursa...

Hamilton je na pocetku imao bolje razultate od Alonsa, ali na kraju je ispalo da je ipak Alonso (bar zasad) puno bolji vozac, samim time sto je imao isti broj bodova kao i Hamilton, koji je u drugom djelu sezone imao podrsku Rona Dennisa, za razliku od Alonsa.
    I Alonso nebi nikad prokockao 17 bodova u zadnje dvije utrke

12. Sherpa

Sherpa Legenda

Prokockao je 3 boda ispred kimija... :love:

13. genesis

genesis Novi Član

3 boda nisu 17 bodova

14. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Nadomak smo početku nove sezone, pa smatram da treba oživjet ovaj topic. Nakon turbulentne i nadasve zanimljive prošle sezone, niti od ove se ne očekuje manje, već čak i više. Odakle početi? Možda najbolje od noviteta vezanih za same bolide, a to je da nema traction, ni launch controla od ove godine. Pomoću ovoga će se zasigurno iskristalizirati jednom za svagda tko je najbolji vozač, barem je to moje skromno mišljenje. Što se tiče momčadi i rasporeda vozača u pojedinima, stvari stoje ovako:

Ferrari
    Kimi Raikonnen
    Felipe Massa

BMW Sauber
    Nick Heidfeld
    Robert Kubica

Renault
    Fernando Alonso
    Nelson Piquet (Junior)

Williams
    Nico Rosberg
    Kazuki Nakajima

Red Bull
    David Coulthard
    Mark Webber

Toyota
    Jarno Trulli
    Timo Glock

Torro Rosso
    Sebastien Bourdais
    Sebastian Vettel

Honda
    Jenson Button
    Rubens Barrichello

Super Aguri
    Takuma Sato
    Anthony Davidson

Force India
    Adrian Sutil
    Giancarlo Fisichella

McLaren Mercedes
    Lewis Hamilton
    Heikki Kovalainen

(Imajte na umu da je redoslijed po osvojenim konstruktorskim bodovima).

Što se utrka tiče, ove godine po prvi puta imamo i noćnu utrku u Sinagapuru, a po najavama i Malezija će biti noćna, no tek od slijedeće sezone.
    Popis utrka po datumima:

14.-16. ožujka-Velika Nagrada Australije

21.-23. ožujka-Velika Nagrada Malezije

4.-6. travnja-Velika Nagrada Bahreina

25.-27. travnja-Velika Nagrada Španjolske

9.-11. svibnja-Velika Nagrada Turske

22.-25. svbinja-Velika Nagrada Monaka

6.-8. lipnja-Velika Nagrada Kanade

20.-22. lipnja-Velika Nagrada Francuske

4-6. srpnja-Velika Nagrada Velike Britanije

18.-20. srpnja-Velika Nagrada Njemačke

1.-3. kolovoza-Velika Nagrada Mađarske

22.-23 kolovoza-Velika Nagrada Europe

5.-7. rujna-Velika Nagrada Belgije

12.-14. rujna-Velika Nagrada Italije

26.-28. rujna-Velika Nagrada Singapura

10.-12. listopada-Velika Nagrada Japana

17.-19. listopada-Velika Nagrada Kine

31. listopada do 2. studenog-Velika Nagrada Brazila

Kao što se vidi iz priloženog, sezona će biti DUGA, zapravo najduža ikada, sa najviše utrka. Obzirom na broj utrka, samo se nadam interesantnoj sezoni, a sudeći po vozačima i momčadima, dosadno ne bi trebalo biti. Tri giganta, Alonso, Raikonnen i Hamilton će nastaviti žestoku borbu, barem se ja nadam, no ne smijemo zaboraviti niti ostale, poput dvojca iz BMW-a, Heidfeld se dokazao da se može boriti za postolja, Kubica je sve bolji, a i ostale momčadi, poput Williamsa možda zasjaje, Red Bull je solidan i dalo bi se tu još štošta raspravit.
    Evo ovo je samo ugrubi uvod u sezonu, sa komentarima i vijestima, slobodno raspravljajte ovdje :lol:.

15. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Toyota
    Jarno Trulli
    Timo Glock
    za ove ja navijam ove sezone...

mda... o novouvedenim promjenama... to će se kroz prve 2-3-4 utrke vidit kak funkcionira... trebalo bi popravit stanje, no ko zna...

16. Sherpa

Sherpa Legenda

Onakav kraj sezone nisam ocekivao, no to je sport i takve stvari su uvijek dobre. Zapravo bilo mi je jakjo drago sto je MCLaren, to jes njegovi vozaci popusili naslov jer su se vise obazirali jedan na drugoga nego na sam naslov. No tome je kraj posto je Alonso presao natrag u momcad koja ga je i proslavila. Sto je super stvar, posto mozemo ocekivati josh jednu jaku momcad uz McLaren i Ferrari. Također svidja mi se postava BMWa i volio bih da se i njihovi vozaci ukljuce u utrku za naslov, a ne da non stop vise oko 4 mjesta kao treci najbolji konstruktor prosle godine (ako me pamcenje sluzi). Takoder treba pripaziti na Toyotu i Hondu, jako su nepredvidljivi, jedne sezone u vrhu druge nigdje, te ne namjeravam za njih nista predvidjati.

Btw imam jedno pitanja. Kakav je bodovni sistem ove sezone, ja se nadam da ga nisu vratili na stari koji boduje samo prvih sestero, jer mi se vise svidja konstanta dobre forma nego par bljeskova sto ovaj stari sistem omogucava.

17. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

The top eight finishers in each Grand Prix score points towards both the drivers’ and the constructors’ world championships, according to the following scale:

1st place: 10 points
    2nd place: 8 points
    3rd place: 6 points
    4th place: 5 points
    5th place: 4 points
    6th place: 3 points
    7th place: 2 points
    8th place: 1 point

(The only exception to this is when a race is suspended and cannot be restarted. If less than 75 per cent of the race distance has been completed half points are awarded, and if less than two laps have been completed, no points are awarded.)

For example, if in a given race Jenson Button finishes third for Honda and team mate Rubens Barrichello fifth, then Button and Barrichello score six and four points respectively towards the drivers’ championship, while Honda score ten points (six plus four) towards the constructors’ championship.

The driver with the most points at the end of the season is declared drivers’ champion. Similarly the constructor with the most points is declared constructors’ champion.

In the case of a dead heat for a championship place then the driver or team with the higher number of superior race results will be awarded the place. For example, if McLaren and Renault finish the season top of the table on equal points, then the team with the most race wins will be declared champion.

ovo stoji na službenim stranicama, najave za promijene nisam vidio tako da mislim da bodovanje ostaje kao je bili - prvih 8 inkasira bodove...

18. Thor

Thor Aktivan Član

Ove godine očekujem da se i Massa uključi u borbu za naslov.

19. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

teško, kraj kimija... al opet sve ovisi o startu sezone...

20. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Bodovni sistem se mijenja od sezone 2009., koliko je meni poznato.

Podijelite ovu stranicu