1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Fobije Imate Ih? Imali Ste Ih?

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od autumn, 13. Rujan 2007..

1. autumn

autumn |-O

Da li imate neku fobiju? :lol: :lol: :onoz:
    Ali pravu fobiju, ne obican strah ili gadjenje. Ja imam arahnofobiju (pauci), i od kad smo dobili kabelsku telku moj zivot je postao prilicno kompliciran.
    Naime, kad okrecem programe, pogotovo animal planet, prvo zatvorim oci i poslusam sto pricaju pa tek onda gledam. Ili tlacim dragog da gleda i kaze jel sigurno. :lol: :lol: :lol:
    Ako ste se uspjeli rijesiti neke fobije napiste par rijeci o tome kako ste uspjeli.

2. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Jedna riječ - kukci! :lol: :lol: :onoz:

U zadnje vrijeme, posebice preko ljeta, postaje jako ozbiljno i pogubno ze mene i moju okolinu.
    Ne šalim se, jednostavno se ne mogu oduprijeti tome da skočim i zaskvičim svaki put kad mi nešto prozuji pored uha, nedajbože da mi se slučajno ukaže pred očima.
    Noću odbijam spavati dok buraz ne iznese posljednjeg letećeg stvora iz sobe.
    Ako netko zna kako mi pomoći, be my guest. :lol:

3. Elvenstar

Elvenstar missing

Potpisujem ovo za kukce u potpunosti, osim što mi ih ne izbacuje brat nego dragi.
    Bojim se i nepoznatih stepenica, nije to toliko strah koliko mi postane vruće, zlo i jedva se spustim njima. A tek one koje se vrte u krug :lol: . Zadnjih godina to ipak lakše podnosim, nekako se sredilo samo od sebe. :onoz:

4. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Neznam bash jel fobija, no odbijam rješavat testove inteligencije da ne ispadnem glup :lol:

5. autumn

autumn |-O

...
    nije to toliko strah koliko mi postane vruće, zlo i jedva se spustim njima. ...
    :lol: :onoz:
    Simptomi fobije i nisu puno drukciji. :lol:
    Ja sam pokusala pocet s malim, gledat ga na zidu i priblizavat se korak po korak. Nije pomoglo ali je prilicno interesantno promatrati nekontrolirane fizicke reakcije koje se događaju pritom. :lol:
    Bojim se svih kukaca osim bubamare, ali od njih normalno pobjegnem. :lol:

6. quixoticelixer

Bojim se svih kukaca osim bubamare, ali od njih normalno pobjegnem. :lol:
    Same here, jedini kukci kojih se ne bojim :onoz:
    Čak i ne bježim od njih ^^

7. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Imam strah od određenih stvari ali mislim da se to ne može nazvati fobijom.
    Imam katkad osjećaj da sam klaustrofobična,pogotovo kad se nalazim u onim starim liftovima, onda me malo počinje hvatati jeza,ali prođe (kad izađem iz lifta :lol: ).
    Inače mrzim kukce, paukove i sve ostale gmizavce.

8. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Mrzim.. kukce.. zujave.. ljigave

9. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Visina, definitivno! Do prije nekoliko godina nisam mogao pogledati dolje s nekog balkona ili slične povišene površine. Kad sam bio manji bilo je još gore, jednom sam cio dan proveo na krovu kuće na rubu živčanog sloma. Stanje se popravilo u zadnje vrijeme, trenirao sam se silaženjem s tavana, i virenjem preko ruba balkona s vrata... Sad me više ne hvata panika, ali mi i dalje nije svejedno kad se nađem na određenim visinama. Apsolutno znam da se nikada neću popeti na krov bilo čega.

10. quixoticelixer

Mrzim.. kukce.. zujave.. ljigave

Dosta nas je.. možemo organizirati neke grupne terapije :lol:

Visina, definitivno! Do prije nekoliko godina nisam mogao pogledati dolje s nekog balkona ili slične povišene površine. Kad sam bio manji bilo je još gore, jednom sam cio dan proveo na krovu kuće na rubu živčanog sloma. Stanje se popravilo u zadnje vrijeme, trenirao sam se silaženjem s tavana, i virenjem preko ruba balkona s vrata... Sad me više ne hvata panika, ali mi i dalje nije svejedno kad se nađem na određenim visinama. Apsolutno znam da se nikada neću popeti na krov bilo čega.

I hear you...
    Popravlja se i meni u zadnje vrijeme, ali još uvijek znam sanjati kako se nalazim na nekom odvratno visokom balkonu bez ograde... užas :lol:

11. pandora

pandora Aktivan Član

kako i zašto uopće nastaju fobije? negdi san pročitala da se mala dica ničeg ne boje, ali s vremenom se razvija strah od svega i svačega... :lol:

12. Sherpa

Sherpa Legenda

Ko klinac sam se uzasno bojao visine, pri malo vecim visinama (par metara) imao sam filling kao da se tlo udaljava, a i noge kao da su pocele klecati. No od prvog razreda srednje skole, kako sam ljeto proveo kod bake te isao u branje duhana, vise nemam taj problem. Vljesanje duhana gjde stojish na improviziranim klimavim objektima dok je kraj tebe otvor tavana natjera te da se saberes... Tako da sam svoj problem sredio.

13. quixoticelixer

kako i zašto uopće nastaju fobije? negdi san pročitala da se mala dica ničeg ne boje, ali s vremenom se razvija strah od svega i svačega... :lol:
    Kao posljedica nekih loših iskustava? :lol:
    A znam da se može prenijeti s roditelja na dijete, tijekom ranog djetinjstva..

Ko klinac sam se uzasno bojao visine, pri malo vecim visinama (par metara) imao sam filling kao da se tlo udaljava, a i noge kao da su pocele klecati. No od prvog razreda srednje skole, kako sam ljeto proveo kod bake te isao u branje duhana, vise nemam taj problem. Vljesanje duhana gjde stojish na improviziranim klimavim objektima dok je kraj tebe otvor tavana natjera te da se saberes... Tako da sam svoj problem sredio.

Dlanovi mi se oznojili. :lol:

14. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Ja sam poprilično siguran da je onaj dan na krov bio početak svega...

No, bolje i fobija od visine nego od mraka. Moj brat ne može zaspati be upaljenog TV-a ili svjetla i kad prolazi kućom pali sva svjetla po redu bez iznimke.

15. quixoticelixer

No, bolje i fobija od visine nego od mraka. Moj brat ne može zaspati be upaljenog TV-a ili svjetla i kad prolazi kućom pali sva svjetla po redu bez iznimke.
    Ajoj.. ja ne mogu zaspati ako nije mrak :lol:

16. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Ne mogu ni ja, a dijelimo sobu. Sad zamislite mene kako se krvavih očiju :lol: frenetično zibam naprijed-nazad pjevajući dječje uspavanke :lol: i imate neku opću sliku moga stanja oko 2-3h ujutro... :lol:

17. quixoticelixer

Ne mogu ni ja, a dijelimo sobu. Sad zamislite mene kako se krvavih očiju :lol: frenetično zibam naprijed-nazad pjevajući dječje uspavanke :lol: i imate neku opću sliku moga stanja oko 2-3h ujutro... :lol:
    Auf, stvarno mi je žao... :cry:
    Tak i moj buraz kad mene nema doma, kad mora sam spavat u sobi :cry:

18. Eniyel

Eniyel Vampiruša

ovo ljeto sam skuzila da se bojim visina, ali samo kada se penjem po nestabilnim i lose osiguranim stepenicama ili se nalazim na vrhu a ograde su lose ili ih nema i slicno :omg: inace nemam nikakvih fobija :mad:

19. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Imam fobiju od pasa :mad:

Iz ranog djetinjstva ... :omg:

20. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Zar ti otac nije zabranio Net?!

Meni se čini kako ćeš naglo razviti i fobiju od starog. :omg:

Podijelite ovu stranicu