1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Flags Of Our Fathers

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Nazgul_rulez, 29. Siječanj 2007..

1. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Skinuh dotično remek djelce sa neta neki dan i sinoć se udostojih pogledati ga ...

Jednostavno nemam komentara ..Clint Eastwood je napravio fenomenalan film ...

Kroz film se otkriva prava istina o podizanju zastave na Mt.Suribachi na Iwo Jimi ...

U filmu i nema toliko scena borbe koliko je prikazan psihološki profil trojice "heroja" koji to u stvari nisu ...

NJihov život nakon što su proglašni herojima , njihovo "prostituiziranje" pred medijima i javnosti , te na kraju njihov kraj ...

Fenomenalan film zaslužuje ocjenu 10/10 :cocky:

2. Nechrarh

Nechrarh Gost

Gledao sam ga, ali mi nije baš nešto....solidna 5 no nikako desetka.....drugi film (iz perspektive kosookih), Letters from Iow Jim je puuuuuuuuuuuuuuuuuno bolji ;)

3. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

@Nazgul: pobogu jel tebe zanima ista drugo osim 2.svjetskog rata? barem nesto :love:

4. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

@Nazgul: pobogu jel tebe zanima ista drugo osim 2.svjetskog rata? barem nesto :cry:

da.

zanima ga jos i prvi, i potencijalni treci... :omg: :love:

5. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

i nije jedini koga zanima potencijalni treći

6. Nazgul_rulez

@Nazgul: pobogu jel tebe zanima ista drugo osim 2.svjetskog rata? barem nesto :ninja:

Pa naravno da me zanima ... recimo Korejski rat ...Vijetnamski rat ....svi ovi mali lokalni ratovi :evil2: :cry: :cry:

Sinoć opet pogledah FOOF .... ma fenomenalan film , za Letters from Iwo Jima nemogu reći jer ga nisama još nabavio , ali ako je bolji od ovoga ond skidam kapu Clintu Eastwoodu ... :cry:

7. abominacije

abominacije (/:=D

Pa naravno da me zanima ... recimo Korejski rat ...Vijetnamski rat ....svi ovi mali lokalni ratovi :ninja: :cry: :evil2:

bit che od tebe uzoritog partizana, samo chekaj :cry:

8. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

9. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja sam kupio knjigu i pročitao ju u dahu...jedva čekam da pogledam film. Jel već snimio letters from Iwo? da li u filmu kažu što znači Iwo Jima?

10. Nazgul_rulez

Neznam , navodno je paralelno snimao obadva filma ... Letters nisam još pogledao , a u FOOF ne kažu što znači Iwo Jima :nice:

11. Dark knight

Dark knight Novi Član

neznam zasto ali FOOF mi nece na kompu ni na WMP ni na DIVX jedino na DVD-u :nice:

12. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

upravo ih pogledao,kataf♥♥kinstrofa....potpuno razocarenje

13. Nazgul_rulez

Zašto razočaranje , zato što nije full ratni film ili ?

Objasni malo ...

Ja upravo skidam Letters from Iwo JIma ... pa da vidimo koliko je bolji/gori od FOOF

14. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

pa da,ocekivao sam bitku za iwo jimu,a dobio nekakv filmic koji ne govori tocno o borbi za iwo jimu ni u potpunosti o tim flag raiserima,vec nes zbrckano do boli....alč sam cuo da su lfij bolji od foofa!

15. Nazgul_rulez

Hmm ... zato što si očekivao nešto drugo zato si i razočaran ... ja sam filmu pristupio bez ikakavih očekivanja , zato me oduševio toliko , naime kompletna atmosfera koja se proteže kroz film , prikrivena kritika američke vlade , odnos lažnh heroja prema javnosti ... pogotovo trenutak kada su upoznali majke poginulih heroja , majke onih koju ustvari i jesu podigli zastavu ... i na kraju sama sudbina 3 obična vojnika koji su postali poznati zbog nečega što nisu napravili ...

Što se tiče Letters from Iwo Jima ... pokušao sam ga skinuti no naišao sam na corrupted file ....damn , morma skinuti i pogledati pa onda mogu usporediti filmove ...

No kako god bilo , Clint Eastwood je napravio fenomenalan film :smile:

16. I Flags i Letters. Izvandredna dva filma jednog od najpoštenijih filmaša današnjice. Umjesto o prenapuhanim idealima i herojima većih od života, kao ratni filmovi iz doba Johna Waynea, Zastave naših očeva i Pisma s Iwo Jime govore o ljudima i njihovom nošenju sa takvim, krajnje ekstremnim okolnostima rata u svim njegovim segmentima, dakle prije, za i poslije rata, a ne samo prije, za i poslije (pobjedničke) bitke. Takvi me filmovi dovode u napast da si počnem kupovati originale i skupljati filmoteku, jer 'caru carevo', i po toj potpuno ispravnoj logici, Eastwood i ljudi koji su oživotvorili njegovu viziju su zaslužili respekt nas koji to kasnije uživamo. Ali to je druga priča za drugu neku sekciju (;

Podijelite ovu stranicu