1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Filmski Efekti

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Nea, 19. Studeni 2006..

1. Nea

Nea curica

Volite li filmske efekte? Smatrate li da su oni preuzeli kontrolu nad cijelom filmskom proizvodnjom? Da li filmovi koji imaju efekte, a nemaju nikakvu priču pune blagajne, dok oni bez njih a kvalitetni su, sve više padaju u drugi plan, sve više u B produkciju?

:evil2:

2. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

Volite li filmske efekte? Smatrate li da su oni preuzeli kontrolu nad cijelom filmskom proizvodnjom? Da li filmovi koji imaju efekte, a nemaju nikakvu priču pune blagajne, dok oni bez njih a kvalitetni su, sve više padaju u drugi plan, sve više u B produkciju?

:smile:

pa efekti su danas vazan dio filmske industrije.. moram priznati da padam na filmove pune ubercool efekata :nice:

a i vecina onih dobrijih filmova nebi dostigla danasnju slavu da nisu imali dobro potplacene kompjuterase koji su im uljepsali film.
    no cisto sumljam da efekti mogu izvuci nekvalitetnu pricu :smile:

3. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Efekti su dobri dok služe priči. Problemi nastaju kad se dogodi obrnuto

4. genesis

genesis Novi Član

Efekti su ok, al film moze biti odlican i bez njih, npr. Borat

5. Pahuljica

Pahuljica Novi Član

efekti su dobri dok se umjereno koriste, ali kad pretjeraju s njima kao u trećem dijelu matrixa ..... upropaste film :think:

6. Psychaki

Psychaki Gost

Efekti su najčešće važni i korisni, no nisu i nužni za dobar film, barem ne još uvijek, po mojoj skromnoj procjeni

7. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

:nice:

Pa sigurno je da su veliki dio filmske industrije, a to su i već dulje vrijeme; oni kompjuterski su tek
    prije nekoliko godina preuzeli vlast..iako su i ovi obični još uvijek silno potrebni, a i meni su
    nekak draži - iako im je očitije da su samo -upravo to- efekti, nekak imaju jači utjecaj na doživljaj filma, barem meni. Al dobro, sve to ovisi za kakav se film koriste - npr. u LOTR-u je bez računalne animacije
    nemoguće išta prikazati skoro..

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  8. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

9. Dooku

Dooku Aktivan Član

što se mene tiče, nisu nužni.
    najgore od svega mi je kad u filmu nema pravih glumaca, nego su likovi kompjuterski napravljeni.

10. fikusindigo

fikusindigo J'onn J'onzz

odredjeni zanrovi vuku i nuzniost upotrebe efekata...no u ostalim se ne trebaju koristiti...uostalom ako nesto mozes prikazati realno, zasto kvariti efektima?

11. Aerendyl

Aerendyl Novi Član

Volim specijalne efekte. Trenutno ucim kako ih raditi :)

12. Nea

Nea curica

Mumija 3 ima odlične efekte :lol: Jeti je predivan zaljubih se u njega :sad: i predobro mi je napravljen onaj dijamant i one zmijice i tako :love:

13. Aronys

Aronys Pleb

Resurrect!

Enivej, dakle, zašto sam rezurektao ovu temu... pa, danas sam pronašao ovo: http://babel-research.eu/witb/stream/

Naime, o čemu se radi: lik koji je ovo napravio, bavi se specijalnim efektima iz hobija. Inače je student fizike. Ali radi specijalne efekte za film koji je zamislio. Na gore navedenom linku je njegov 9 minutni film, u kojem je sve efekte napravio potpuno sam. Ofkors, naučio ih je iz raznih tutoriala s neta i knjiga, al ono. Nakon što je stavio film na YouTube, vrlo brzo je imao pola milijuna gledatelja (ovaj film je nastao prije mjesec-dva), a danas ima već skoro milijun i po. Ubrzo su ga zvali iz Hollywooda. :D

Inače, kaže da je sveukupni budžet za ovaj kratki film bio 150 eura i jedna pizza. ^^

Meni ovo izgleda prej♥♥eno.

Da nastavim dalje.

Sljedeći link predstavlja tri grafička dizajnera, koji su u šest tjedana napravili scenu iskrcavanja u Normandiji, kakva je bila u Spašavanju vojnika Ryana: http://www.youtube.com/watch?v=WRS9cpOMYv0

Inače, kao što na početku videa piše, Hollywood je za tu scenu koristio 1000 statista... ovi su koristili samo sebe. I svoje znanje, ofkors. Rezultat je, kao što vidite, na Hollywoodskoj razini.

Evo samo kratki osvrt na neke grafičke dizajnere tamo, koji imaju prej♥♥enog talenta za specijane efekte. A nisu u Hollywoodu. :D

14. Aronys

Aronys Pleb

Oke, otkrio sam još jednog genijalnog dizajnera. Pierre Michel. Evo jedno njegovo djelo u koje sam se jednostavno zaljubio:

15. Lord

Lord Aesir Illuminati

:O no comment prej♥♥eno

16. Aronys

Aronys Pleb

17. Lord

Lord Aesir Illuminati

Evo još jedno djelo gospodina Michela: http://aimediaserver4.com/studiodaily/vide...&height=445

Vjerovali ili ne, ovo je rađeno u Adobe After Effectsu. Čovjek je majstor...

Filmić je genijalan, a plus slušao sam Keep of Kalessin - Kollossus koja se savršeno uklopila u filmić. Mislim da nekome tako pustim ne bi znao je li spot ili nema veze sa pjesmom.

Čovječe koji doživljaj :D

18. Aronys

Aronys Pleb

svi znamo za film 2012, koji trenutačno igra u kinima, brijem. iako je to još jedan film katastrofe, dakle priča kao priča je vjerojatno loša, malo sam prošvrljao na netu u vezi specijalnih efekata. kako sam se tek iznenadio...

naime, ovdje je sve objašnjeno:

ovo je vrhunac specijalnih efekata. sve izgleda toliko realno i detaljno, da nisam mogao vjerovat. dečki su stvarno obavili odličan posao.

19. Aronys

Aronys Pleb

20. Mshai

Mshai Aktivan Član

Lijepo je. Podsjeća me na našu ekipu iz Lighthousea kako su započeli. Jedina primjerka bi bila što mi se na maloj sviđaju samo oči - nekako mi je ipak drvena. Treba se dat dušu djetetu... a njena igra mi u nekim trenucima nije izgledala "dječje" niti živo. Ostalo sve odlično.

Podijelite ovu stranicu