1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Film Klub - Žetva

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Belmorn, 1. Listopad 2007..

1. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

The Reaping ili Žetva je novi film u videotekama, kojeg ćete (nadam se) pogledati i komentirati idući tjedan u Film Klubu. To je horrorac s Hilary Swank o 10 egipatskih pošasti.

2. josephbt

josephbt Novi Član

MORTI IMA NEKIH SPOJLERA - VORNING

meni je uistinu bilo krivo sto sam 25kn spljugao na ovaj film.

prvih 40 minuta je jos bilo gledljivo, gradi se atmosfera, likovi napreduju, bas se lijepo ustanovljuje situacija i uspije se u tome da se gledatelja lijepo uzivi.

a onda odjednom teze sranje i kenja. naime, kad mi eksplicitno pokaze "nu, to je tako" onda mi bas i ne ostavlja puno mjesta masti, jelda? i sad si ja ne mogu brijati o filmu jer mi je ionako sve receno, nema vise one neke misticnosti s pocetka i ostao je samo "horror" akcic u kojem cekam jos jednu biblijsku posast da zgromi stanovnike Havena. votevr.

al ajde, to jos kako tako i progutam. sranja koja ne progutam su: 1) ateistica znanstvenica koja se doslovno preko noci preobrati u bozjeg krizara koji spasava svijet. cough, bullshit, cough. serem ti se na prokrscansku propagandu ovakve vrste. u stvari serem se na religioznu propagandu bilokakve vrste. 2) flashbackovi - zadnjih 15 min filma su 10 minuta flashbackova u kojima nam reziser i scenarist objasnjavaju "kuzis, to sam ti vec pokazao, vidis lukave detalje, ha???". f♥♥k off, dudes, nisam debos, skuzio sam prije pola sata, nije da ste napravili remekdjelo za nobela. kad mi guraju hintove maljem u glavu, budem sav nervozan.

jos samo jedno sranje ostane, a to je ona kenja s obratom(zadnjim obratom) na kraju. neam pojma sto se time htjelo reci, al malo si scenaristi skacu u usta time obratom. ak je sve to bozja kazna napravljena da zgromi sotoniste, nisu li onda oni pobijedili i onda taj nazovi bog i nije bas neka faca jer nije skuzio foru?

3. Nea

Nea curica

za očekivati je da ovdje bude spojlera :onoz:

@josephbt - jako želim da ovu svoju recenziju napišeš za portal jer je predobra, samo neka bude malo manje osobna i bez ružnih riječi :onoz:

:w00t: Jel može? http://www.eydis.info/public/style_emoticons//great.gif Ajd plizzzzz.....

Uglavnom se slažem s njom... Dakle, zavalih se sretna jer volim filmove s biblijskom tematikom i doista prvi pol sata je obećavalo dobru priču ali... http://www.eydis.info/public/style_emoticons//tired.gif

Glavni lik (znanstvenica) nije uopće razrađen, emocije i razmišljanja samo su dotaknuta da bi se moglo reći zašto je izgubila vjeru...

Onaj sex s "prvorođenim sotonistom" koji je kao bio san već sam gledala u nekom filmu...

Curica koja bi trebala biti anđeo Božiji je...pa ništa lik koji postoji da bi se događanje pošasti nekako stavilo u film :onoz:

To nije horor, a ako ja najveća kukavica na svijetu to kažem onda je stvarno tako :roll:

@josephbt - sve pošasti do zadnje napravljene su kao upozorenja da bi se sotonisti preobrazili i prestali tražiti način da ubiju curicu (kao što su u Bibliji pošasti pale na Egipćane da puste Izraelce), zadnja pošast je da će doći smrt svih prvorođenih ukoliko ovi ne odustanu od svoje misije, a onaj glavni tip je prvorođeni (i jedini rođeni) u svojoj obitelji...

Razočaravajuće... :dry:

4. josephbt

josephbt Novi Član

np, pg13 comming up

5. Nea

Nea curica

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  6. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

pg13 ti je jedan od oznaka za audio/video materijal koja označava za kakovu je publiku materijal prikladan. standard je, naravno, američki

rangiranja:
    G - General Audiences --> sadržaj primjeren za cijelokupnu publiku bez obzira na uzrast
    PG - Parental Guidance Suggested --> dio materijala može biti neprimjeren za djecu, gledanje na procjenu roditelja
    PG-13 - Parents Strongly Cautioned --> dio materijala mije primjeren za djecu ispod 13 godina, upozorenje roditeljima
    R - Restricted --> materijal neprimjeren za mlađe od 17, gledanje uz pratnju roditelja ili skrbnika
    NC-17 --> materijal zabranjen za gledanje osobama koje imaju 17 ili manje godina

7. josephbt

josephbt Novi Član

Ovaj fil me je koštao 25kn. Da li se to isplatilo? Pa i ne baš.

Film počinje poprilično dobro, pratimo mladu znanstvenicu(H. Swank), gorljivu ateisticu, koja se bavi znanstvenim objašnjavanjem čuda. U tome joj pomaže kolega, veliki vjernik. Znači par funkcionira poput Muldera i Scully.

Nakon uvoda, u kojem nam pokažu kako njih dvoje funkcioniraju, kreće prava radnja. Rijeka u nekoj američkoj zabiti u Louisianni se navodno pretvorila u krv. Naravno, naša junakinja krene objasniti pojavu. I tako, prvih 40 minuta je još bilo gledljivo, gradi se atmosfera, likovi napreduju, baš se lijepo ustanovljuje situacija i uspije se u tome da se gledatelja lijepo uživi. Tu i tamo poneki šok stvarno može trznuti gledatelja.

Kad odjednom, katastrofa i neuvjerljivost. Sva ona mističnost s početka se počne gubiti. Zašto? Jer je režiser odlučio pokazati sve, i to baš sve, i to eksplicitno. A kad mi eksplicitno netko pokaže "nu, to je tako" onda mi baš i ne ostavlja puno mjesta mašti, jelda? I sad si ja ne mogu brijati o filmu jer mi je ionako sve rečeno, nema više one neke mističnosti s početka i ostao je samo "horror" akcić u kojem čekam da još jedna biblijska pošast zgromi stanovnike Havena. Zovemo dosadu i nezanimljivost, dosada i nezanimljivost na scenu molim.

Al ajde, to još kako tako i progutam. Bilo je i lošijih horora. Stvari koje ne progutam su: 1) ateistica znanstvenica koja se doslovno preko noći preobrati u božjeg križara koji spašava svijet. Kašlj, njesra, kašlj. Mrzim prokršćansku propagandu ovakve vrste. U stvari, mrzim religioznu propagandu bilo kakve vrste. 2) flashbackovi - zadnjih 15 min filma su 10 minuta flashbackova u kojima nam režiser i scenarist objašnjavaju "kužis, to sam ti već pokazao, vidiš lukave detalje, ha???". Ajmo šetnja, nisam ograničen, skužio sam prije pola sata, nije da ste napravili remekdjelo za nobela. Kad mi se guraju hintovi maljem u glavu, budem sav nervozan.

Jedina "zanimljiva" stvar koja će se zbiti do kraja filma je "ideološki trenutak". Naime, ispostavi se da je za sve natprirodne nepogode kriv, ni više ni manje nego Bog. Ideš. Inače je u sotonističkom hororu naš junak osuđen na milost i nemilost natprirodnih sila, jedina pomoć mu dolazi iz njega, a ovdje sve izaziva Bog da bi izbrisao selo sotonista. Nažalost, tako se i dogodi. Mogla je naša junakinja i ne biti tamo, isti rezultat bi bio.

Za kraj ostane još samo jedna neugoda, a to je ona fora s obratom(zadnjim obratom, ne ovim s Bogom) na kraju. Naime, ispostavi se da je junakinja trudna i da nosi nekakvo supersotonisticko-vrag-na-Zemlji dijete. Nemam pojma što se time htjelo reći, al malo si scenaristi skaču u usta time obratom. Ako je sve to božja kazna napravljena da zgromi sotoniste, zašto to nerođeno dijete preživi, nisu li onda oni ipak pobijedili sotonisti i onda taj nazovi bog i nije baš neka faca jer nije skužio foru?

8. Nea

Nea curica

9. Belmorn

svaka čast, to se traži :smile:
    kak se kaže, jutro je pametnije od večeri, a sad jedva vidim čitat (ovako na preskokce mi se čini ok), tak da sutra sve lijepo pročitam, uredim, dodam koju fotku i objavim.

btw - josephbt, trebat ce mi puno ime i prezime za portal. pošalji na pm

10. Belmorn

pročitao, i da bi se to objavilo trebaš promjeniti par stvari...
    previše si se osobno unio u to, ne pričaj iz prvog lica. ovo je recenzija, ne lektira.

primjer: "išlo mi je na živce" zamjeni s "gledatelju bi moglo ići na živce."

dalje, dovoljno je reći o čemu se radi u filmu, otkrivanje završetka nema smisla. znači, onaj zadnji dio ukloni, jer nitko ne želi spoilere u recenziji filma kojeg bi netko možda i gledao. ljudi obično pročitaju recenziju filma jer nisu sigurni žele li ga pogledati. ako pročitaju nešto dobro o filmu (i ne otkriju kraj) idu ga pogledati, u suprotnom su sretni što su pročitali recenziju i na vrijeme shvatili da je riječ o smeću od filma.
    (znam da ovako zvuči grubo, al neznam drugačije. napraviš tih par promjena i bit će to jako dobra recenzija)

meni je osobno žao što sam film stavio u film klub.

11. josephbt

josephbt Novi Član

quick re:
    sad sam online 5 minuta, nista do utorka, tako da tek u utorak ili mozda srijedu. hokay? valjda je hokay.

12. Nea

Nea curica

13. Sammael

Sammael Knjižničar

Meni je film ok. Bolji od vecine horrora koji dolaze ovih godina.
    Bar IMA pricu za razliku od sranja poput Hostela.

14. Kron

Kron Novi Član

Meni je drago sto ste ga stavili u film club.
    Htio sam ga skinuti i pogledati ali sada vidim da je film dno dna i da mi se nebi svidio.
    Usteda zivaca vremena i bandwitha.

15. josephbt

josephbt Novi Član

recenzija, take 3

Ovaj film me je koštao 25kn. Da li se to isplatilo? Pa i ne baš.

Film počinje poprilično dobro, pratimo mladu znanstvenicu(H. Swank), gorljivu ateisticu, koja se bavi znanstvenim objašnjavanjem čuda. U tome joj pomaže kolega, veliki vjernik. Znači par funkcionira poput Muldera i Scully. Skoro, jer ona je nevjernik, a on...ma kužite.

Nakon uvoda, u kojem nam pokažu kako njih dvoje funkcioniraju, kreće prava radnja. Rijeka u nekoj američkoj zabiti u Louisianni se navodno pretvorila u krv. Naravno, naša junakinja krene objasniti pojavu. I tako, prvih 40 minuta je još bilo gledljivo, gradi se atmosfera, likovi napreduju, baš se lijepo ustanovljuje situacija i uspije se u tome da se gledatelja lijepo uživi. Biblijske pošasti jedna po jedna napreduju i sve se zamata u ozračje nadolazeće katastrofe. Tu i tamo poneki šok stvarno može trznuti gledatelja.

Kad odjednom, katastrofa i neuvjerljivost. Sva ona mističnost s početka se počne gubiti. Zašto? Jer je režiser odlučio pokazati sve, i to baš sve, i to eksplicitno. A kad se eksplicitno pokaže "nu, to je tako" onda se baš i ne ostavlja puno mjesta mašti, jelda? A hororima mašta treba. I tako si gledatelj ne može brijati o filmu jer mu je ionako sve rečeno, nema više one neke mističnosti s početka i ostao je samo "horror" akcić u kojem se čeka da još jedna biblijska pošast zgromi stanovnike Havena. Zovemo dosadu i nezanimljivost, dosada i nezanimljivost na scenu molim.

Al ajde, to se još kako tako i proguta. Bilo je i lošijih horora. Stvari koje teško prolaze su: 1) ateistica znanstvenica koja se doslovno preko noći preobrati u božjeg križara koji spašava svijet. Kašlj, njesra, kašlj. Prokršćanska propaganda ovakve vrste bi mogla smetati nekima. 2) flashbackovi - zadnjih 15 min filma su 10 minuta flashbackova u kojima nam režiser i scenarist objašnjavaju "kužis, to sam ti već pokazao, vidiš lukave detalje, ha???". Ajmo šetnja, pa nisu gledatelji ograničeni, skužili su prije pola sata, nije da ste napravili remekdjelo za Nobela. Na ovaj dio filma bi mnogi mogli dobiti visok tlak, tretiranje ljudi poput male djece baš i ne donosi bodove.

Jedina "zanimljiva" stvar koja će se zbiti do kraja filma je "ideološki trenutak", tj. nešto poprilično čudno za natprirodne horore. Naime, inače je u sotonističkom hororu naš junak osuđen na milost i nemilost natprirodnih sila, jedina pomoć mu dolazi iz njega, dok se oko njega vrte glave, juha od graška leti okolo i veliki psi jedu ljude. Ovdje je situacija malo drugačija, tako da će se naša junakinja naći u situaciji da dobija pomoć sa svih strana, što je, iako očekivano, za horore neuobičajeno. Zanimljivo u najmanju ruku.

Za kraj ostane još samo jedna neugoda, a to je fora s obratom na kraju. Ne s prvim obratom ili s drugim(svaki horor mora imati 3-4 obrata) nego sa zadnjim. Bilo bi zanimljivo vidjeti jedanput horor bez tog zadnjeg obrata. Onako, čisto iz fore. Da kad bude kraj, da je stvarno kraj, a ne da čekaš još jedno okretanje.

16. Belmorn

ovako je već bolje :yeah:
    stavim sutra recenziju online, dodam par slika

17. Belmorn

Podijelite ovu stranicu