1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Falconer

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od LyJade, 19. Rujan 2007..

1. LyJade

LyJade Adepta Sororitas

Falconer je švedski folk/power metal bend čiju trenutnu postavu čine: Mathias Blad(vokal), Stefan Weinerhall(gitara, backvokal), Jimmy Hedlund (gitara, backvocal), Karsten Larsson(bubnjevi) i Magnus Lindhardt(bass). Bend je osnovao Stefan Weinerhall 1999. nakon raspada benda Mithotyn. Oni sviraju stil power metala pomiješan sa folk instrumentalima i melodijom te su tako stvorili željeni srednjovjekovni zvuk.
    2000. godine su sklopili ugovor sa Metal Blade Recordsom i u studenom te godine otišli u studio raditi na svom prvom albumu pod nazivom Falconer koji je izdan u ožujku 2001. Taj album je postigao puno veći uspjeh nego što su svi očekivali pogotovo zato jer ga nisu uopće promovirali live nastupima. Krajem godine su se vratili u studio i početkom 2002. izdali svoj drugi album Chapters from a Vale Forlorn. Iako su odlučili da budu samo studio bend nisu mogli odbiti poziv za nastup na Bang your head festivalu u Njemačkoj. Drugi nastup su imali u Španjolskoj te iste godine na festivalu Rock Machina, te mjesec dana nakon toga još su nastupali na Wacken open airu. Ali Mathias(vokal) nikako nije mogao uskladiti vrijeme sa tom turnejom i nastupanju u mjuziklima koji su bili njegova strast te se ipak odlučio za mjuzikle. Na kraju za treći album nazvan The Sceptre of Deception(2003.) postava se ovako promjenila: kao vokal je stigao Kristoffer Gőbel, a na gitari i basu umjesto Jimmya i Magnusa su svirali Anders i Peder Johansson iz HammerFalla. Svoj 4. album su izdali 2005. pod nazivom Grime vs. Grandeur. Za rad na tom albumu su se vratili Jimmy i Magnus(gitara i bas), ali je Kristoffer Gőbel još ostao kao vokal. No svima je nedostajao Mathiasov unique glas i on se napokon vraća u bend krajem 2005. godine te Falconer izdaje svoj peti album Northwind, 2006. godine.

Njihova official page je http://www.falconermusic.com/

Neke od najboljih pjesama:
    Upon The Grave of Guilt
    A Quest for the Crown
    Royal Galley
    Lord of the Blacksmiths (album Falconer)
    Enter the Glade
    The Clarion Call (Chapters from a Vale Forlorn)
    Catch the Shadows
    Tower of the Queen (Northwind)

2. Nechrarh

Nechrarh Gost

Btw svirjau u Ortobaru u Ljubljani u 1 mjesecu......

3. Eniyel

Eniyel Vampiruša

odlicni su :laugh: a vokal je :tired:

pjesme
    The Clarion Call
    A Quest for the Crown
    Lord of the Blacksmiths
    Emotional Skies
    Waltz With the Dead
    Falconer
    For Life and Liberty
    Entering Eternity
    Lament of a Minstrel
    ......

4. abominacije

abominacije (/:=D

power mi je neshvatljiv. brutalno udaljen.

5. Nechrarh

Nechrarh Gost

power mi je neshvatljiv. brutalno udaljen.

...brutal gay....

6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

I meni slično makar sam BG dosta slušao u počecima. Ono extremna i brza mjuza opjevuje metro elijen rasu i zmajeve? wtf

7. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

bolji su bili dok su imali Mithotyn.

Ono extremna i brza mjuza opjevuje metro elijen rasu i zmajeve? wtf
    A ono, poluretardiran lik spreman za psihijatriju u corpsepaintu trci po sumi i pjeva o ljepoti lisca i potoka. wtf

8. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ne bih znao jer ih ne slušam. :) Zapravo jedino sam Immortal sluš prije pola godine od takve kategorije ali sigurno ne sa tematikom j♥♥enog potoka. :)))

9. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

10. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ajme kad se sjetim da ih slusam od prvoga albuma.... drugi jos nekako, treceg sam fulo, cetvrtog isto, a Northwind pogotovo prosle godine...

11. LyJade

LyJade Adepta Sororitas

Treći i četvrti mi nisu toliko dobri jer je drugi vokal....ali nisu ni loši...but Mathiasov glas :lol: beautiful

12. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

13. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Mitotin je bolji...Magičan. Ne ovaj paver slajd.
    A-a.
    Nikako.
    Deklarirano odbijam.

14. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Zakon su dečki :laugh:

15. LyJade

LyJade Adepta Sororitas

Da li vam se više sviđaju njihovi albumi dok je Mathias vokal ili kada je Kristoffer?

16. Eniyel

Eniyel Vampiruša

definitivno Mathias :laugh:

17. Isenhart

Isenhart Fantasy-Hr Urednik

U II. mjesecu tekuće godine prijateljica mi je dala dugo traeni CD Thy Majestie-a + dva albuma Falconera. Osobno, vokal i je preblag, ali moram priznati da mi je cjelokupni doživljaj bio više nego zadovoljavajuć. Radi se o "Falconeru" i "Northwindu". Favorit pjesme nema, previše su mi slične i naposljetku imam osjećaj da je bilo planirano da se pjesme svedu na isti doživljaj. :laugh:

18. Alis Wronsky

Alis Wronsky Kič-magičar, Lažni prorok, Čuvar Oltara tajni

Love the vocals :tired:

19. LyJade

LyJade Adepta Sororitas

meni je bilo najsmješnije kad sam Rin pustila pjesmu Lord of the Blacksmiths, ona je izjavila da Mathias ima savršen glas za mjuzikle..ja sam joj rekla "ma kaj ti znaš"..otišla doma na net i skužila da lik glumi u mjuziklima :great: :belj:

20. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Mathias je pola benda ak se mene pita...

Podijelite ovu stranicu