1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

F.e.a.r.

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Aronys, 14. Listopad 2007..

1. Aronys

Aronys Pleb

FPS igra First Encounter Assault Recon ili skraćeno F.E.A.R. je jedna od onih igara koje jednostavno daju više. Igra u kojoj je okoliš veoma interaktivan, a neprijatelji su veoma inteligentni. A.I. je u toj igri vrlo dobar, neprijatelji ne dolaze jedan po jedan ili dva, tri odjednom, već u odredima protiv kojih se morate boriti. Također, međusobno komuniciraju i jedni drugima si dojavljuju gdje se nalazite, te kako da vas ubiju.
    Igra sadrži priču inspiriranu japanskim horor filmovima kao što je Krug, no to je samo jedan element. Također, imate opciju Slow Motion, kojoj usporite vrijeme, tako da možete brže reagirati, kad se nađete u opasnim situacijama, gdje vas neprijatelji (koji su uglavnom specijalci) okruže i kad se morate probiti van.
    Igra je izašla 2005. i odmah je proglašena igrom godine, pa ako je još niste zaigrali, morate.

2. Orion

Orion Novi Član

Igrao, prešao nedavno. Veri najs grafika, priča, cijeli horror doživljaj. 4.5/5 od mene. :)

Slow motion je zgodna stvar no osobno sam je vrlo rijetko koristio jer sačmarica je rješavala sve moje probleme. :D

AI je po meni relativno glup i nije mi predstavljao veliki problem. Male skupine neprijatelja je lako riješit, za veće treba malo strpljenja i dovoljno municije za sačmaricu. [​IMG] :lol:

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Erm... ti si ocito fulao i recenziju na portalu, i Perine postove okolo o ovome :lol:

4. kalthir

kalthir woof woof

Po čemu je okoliš "veoma interaktivan"? :hmm:

5. Orion

Orion Novi Član

Ode BUM! kad ga napucaš? :laugh:

To sam već 3-4 put pročitao u svezi FEARa... :) IIRC, kutije i štajaznamštasvene uglavnom reagiraju kada ih napucaš... teško da bi se moglo nazvat interakcijom. :)

6. abominacije

abominacije (/:=D

igra je shooter.

a to je interakcija na razini u vidu gornjeg zakljuchka.

7. Aronys

Aronys Pleb

Da, igra je shooter. U njoj ti zbilja ne treba primjerice komp s na kojem bi riješavao puzle. Ali nisu samo takve stvari, tj. što idu BUM. Možeš downloadat podatke s laptopa u igri, onda preslušavati poruke s telefonskih sekretarica, a botovi mogu čak praviti i zaklon od raznih objekata u igri. Vjerojatno se to može i u multiju, mada ga nikad još nisam igrao. A imate i u multiju slow motion, samo ne znam kako su to izveli.

8. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

A cuj, obicno igre koje u sp imaju nekakvo usporavanja vremena, u multiju jednostavno ubrzaju lika.

9. Aronys

Aronys Pleb

Da, al sam u nekom traileru vidio da ti fakat uspore sve oko tebe :laugh:

10. kalthir

kalthir woof woof

kad sam igrao sjećam se da nije radilo usporenje. wikipedija kaže da se to radi preko nekog powerupa, i to samo u posebnoj inačici mp-a.

ali ono. slušanje poruka/skidanje s laptopa je nešto što postoji tamo negdje od '00., ako ne '98. a korištenje zaklona je skriptirano, pa ne vidim neku interaktivnost u tome.

11. Aronys

Aronys Pleb

F.E.A.R. Perseus Mandate izlazi u Australiji 1. studenog, dakle za manje od mjesec dana. U Europi će izaći 16. To je drugi expansion pack, dok se prvi zvao Extraction Point, a izašao je 2006. Ovog puta, stavljeni ste u ulogu point mana druge F.E.A.R. ekipe, a na početku se nalazite u podzemlju ispod grada i morate se naći s članom svojeg tima. Za razliku od prvog expansiona, u kojem ste opet bili u ulozi originalnog point mana iz F.E.A.R.-a, te ste se na početku našli u Black Hawku koji vas je na kraju originalne igre prevozio na sigurno (no znamo kako je to završilo :D) i nije bilo nikakve priče, već ste samo morali doći do novog extraction helikoptera; ovdje radnja teče paralelno s originalnim F.E.A.R.-om. Također vas Alma, ona djevojčica, hebe u zdrav mozak s priviđenjima i ghoulima, te imate i dobar stari Slow Motion. Kao u originalnom i prvom expansionu, tako ćete se ponekad prestrašiti i u ovom expansionu. Igra još uvijek ima elemente horora. Nadajmo se samo da su dobri kao i u originalnoj verziji.

12. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Nije losa igra , nes sam je malo igrao dok je izasla.
    Ponekad igram mp verziju tj. FEAR Combat.

13. Aronys

Aronys Pleb

Igrao, prešao nedavno. Veri najs grafika, priča, cijeli horror doživljaj. 4.5/5 od mene. :)

Slow motion je zgodna stvar no osobno sam je vrlo rijetko koristio jer sačmarica je rješavala sve moje probleme. :D

AI je po meni relativno glup i nije mi predstavljao veliki problem. Male skupine neprijatelja je lako riješit, za veće treba malo strpljenja i dovoljno municije za sačmaricu. [​IMG] :laugh:

Jesi li igrao na najtežoj razini? :omg:

14. kalthir

kalthir woof woof

um. pathfinding i tactical ai je isti bez obzira na razinu težine. samo se povećava preciznost pucanja i količina štete potrebna da se ubiju.

15. Orion

Orion Novi Član

QFT.

Nisam igrao na najtežoj razini baš iz tog razloga. Nemam stvarno živaca za tako nešto jer znam da komp vara... stoga FPSe većinom igram na normalnoj težini. Manje živciranja, dobra zabava, brže je prijeđem. ^^

16. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

sve shto sam imao rec za fear sam rekao na portalu. imba igra, imam i prvi i expanziju origigi, i ne zalim ni lipe za to. zbilja zakon igra.

;D

17. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Orig. single player igre? LAWL.

18. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Da. Zaposleni ljudi u civiliziranim zemljama actually kupuju original igre.

19. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Orig. single player igre? LAWL.

a tko je rekao da je single player igra? igrao sam je vec pun kufer puta prek neta. cisti slaughter po klaustrofobichnim levelima. :D

i da, jednom prilikom cu slikat svoj stack od oko 30ak-40ak origigi cedejeva/devedejeva PC igara ;))

20. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

I kakve to veze ima sa Hrvatskom, pirati nisu iz inata i neciviliziranosti nego iz činjenice da ljudi žive na kreditima i pola plaće davaju za prehranu? LAWL.

Imam i ja par originala te vrvim civilizinarošću.

Podijelite ovu stranicu