1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Etnologija

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od quixoticelixer, 16. Srpanj 2007..

1. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Etnologija :w00t: samostalna povijesna znanost koja proučava one elemente kulture pojedinih naroda koji nose etnička obilježja, tj. utvrđuje etničku povijest ljudskih skupina.

Pošto mi sljedeće godine predstoji upis na filozofski, kao jedan od izbora razmatram i etnologiju.
    Htjela sam pitati kakva su vaša iskustva ako je studirate ili znate nekog tko studira, ali isto tako i neke općenite stvari; zanima li vas mitologija, kultura, neki stari običaji, tradicionalna glazba ... ? :belj:

2. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

nisam siguran za studij, ali obozavam proucavati tradicije ostalih naroda, njihove mitove, glazbu i norme. Proucavajuci druge covjek dobije priliku da se distancira i upozna nacin shvaca svijeta na jedan drugi nacin, od onoga na koji je navikao cijeli zivot. To mi se posebno svidja, gledati na svijet drugim ocima, cime ne samo naucis mnogo o sebi i drugima nego i toj velikoj misteriji koju nazivamo covjekom :)
    pogotovo ako se radi o davno iscezlim i manje poznatim kulturama.

3. Nea

Nea curica

Predivno rečeno Samy :belj: a uz to, ako se doista trudiš shvatiti onda se učiš i toleranciji i poštivanju drugih koji su različititi a opet isti kao mi...

I ima nešto posebo u pročuvanju normalnog svakodnevnog života "običnih" ljudi iz nekih drugih vremena... :w00t:

4. *Salome*

*Salome* Novi Član

moje ko0legice su redom zadovoljne etnologijom, samo što ima dosta za učiti :blush:
    dakle, nije, usprkos općem mišljenju, "prelagan studij za debile koji ne znaju što će sa sobom" :blush:

5. quixoticelixer

Nitko to od nas nije rekao :blush:
    Zato predstavlja još veći izazov :blush:

6. *Salome*

*Salome* Novi Član

Nitko to od nas nije rekao :spank:
    Zato predstavlja još veći izazov :girly:

ma vi niste, ali ima ekipe koja tako misli, čak i na FF-u :girly: :cry:

7. Freya

Freya goddess of eydis

jedno vrijeme sam i ja studirala etnologiju. Točnije jednu godinu! :lol: To jest dala sam prvu godinu i onda dalje ništa......ispisala sam se. A eto! Mladost - ludost! :lol: Žao mi je što nisam nastavila i zato što u nekim dijelovima ima puno toga bliskoga arheologiji.

A ta godina mi je bila prezanilmljiva........radili smo Ameriku, od Eskima i Aleuta, preko sjevernoameričkih indijanskih naroda, pa srednju Ameriku i sve tamošnje civilizacije, onda narode i kulture u Andama svo do Inka! :lol:

Osim toga radili smo prednji istok: Irak, Iran, Afganistan i tako to..... a u nacionalnoj smo radili keramiku, proizvode od drveta, tipove kuća.........ma zakon!! :lol:

Najzanimljivija mi je bila Amerika i tad sam skužila koliko zapravo malo znamo o tim narodima i koliko se općenito podliježe raznim stereotipima i predrasudama serviranima u literaturi, filmovima i td. :mrgreen:

8. quixoticelixer

Wow :lol:
    Baš si lijepo ovo rekla, sad si me još više zaintrigirala :mrgreen:
    Očito da su ti od te godine ostale lijepe uspomene ^^

9. Freya

Freya goddess of eydis

Jesu!!! A etnologija me zanima i dalje!! :great:

10. Terranea

Terranea evil turtle

ja bih to htjela studirati :kiss:
    uz povijest umjetnosti...
    al tu pum nikako da ulovim...

Meni je ta etnologija strašno privlačna, ima nešto magično u svim tim običajima civilizacija.... :love: :

11. *Salome*

*Salome* Novi Član

ja bih to htjela studirati :belj:
    uz povijest umjetnosti...
    al tu pum nikako da ulovim...

Meni je ta etnologija strašno privlačna, ima nešto magično u svim tim običajima civilizacija.... :onoz: :

pa PUM uopće nije teško upisat :cocky:

12. quixoticelixer

pa PUM uopće nije teško upisat :onoz:
    Ja sam čula da je bila jako tražena ove godine :cocky:

13. abominacije

abominacije (/:=D

nije bash. ja sam doshao kao 600 i neki, te je je josh bilo.

uglavnom. dok sam sjedio u onoj drvenoj klupi promatrajuchi display koliko je josh ostalo mjesta bilo je potrebno odluchiti shto zapravo zhelim. u igri su bila tri studija. sociologija, antropologija, te kulturna antropologija, odnosno etnologija. na kraju sam se odluchio za dvojni studij sociologije i antropologije.

zashto? poshto mene primarno zanima chovjek te njegov kompletan razvoj, a ne samo kulturoloshki. upravo je fascinantno kako iza svakog oblika kulturnog dostignucha stoji odredjen visoko apstraktan skup ideja. u tome, vjerujem, lezhi i sama privlachnost prouchavanja kultura koja nije vlastita (mada se gotovo uvijek otkrije kako je i ona za koju vjerujemo, iz koje potjechemo, da je poznajemo, strana). poshto, u globalu, gotovo sva imaju isti cilj, ali razlichite puteve do njega. prikazati neshto shto se ne mozhe oblikovati rukom. shto je uvjetovalo bash te potrebe i ciljeve? mozhda se odgovor krije u chovjekovom fizioloshkom razvoju? ipak vjerujem da je bilo suprotno.

jedva chekam 10. mjesec.

14. *Salome*

*Salome* Novi Član

nije bash. ja sam doshao kao 600 i neki, te je je josh bilo.

uglavnom. dok sam sjedio u onoj drvenoj klupi promatrajuchi display koliko je josh ostalo mjesta bilo je potrebno odluchiti shto zapravo zhelim. u igri su bila tri studija. sociologija, antropologija, te kulturna antropologija, odnosno etnologija. na kraju sam se odluchio za dvojni studij sociologije i antropologije.

zashto? poshto mene primarno zanima chovjek te njegov kompletan razvoj, a ne samo kulturoloshki. upravo je fascinantno kako iza svakog oblika kulturnog dostignucha stoji odredjen visoko apstraktan skup ideja. u tome, vjerujem, lezhi i sama privlachnost prouchavanja kultura koja nije vlastita (mada se gotovo uvijek otkrije kako je i ona za koju vjerujemo, iz koje potjechemo, da je poznajemo, strana). poshto, u globalu, gotovo sva imaju isti cilj, ali razlichite puteve do njega. prikazati neshto shto se ne mozhe oblikovati rukom. shto je uvjetovalo bash te potrebe i ciljeve? mozhda se odgovor krije u chovjekovom fizioloshkom razvoju? ipak vjerujem da je bilo suprotno.

jedva chekam 10. mjesec.

ahahaah nadobudni brucoši mljaca mljaca
    :cry:

men dragi studira sociologiju i njemu je super, a antropologijom su svi prezadovoljni, a ima i posla (tako kažu)

:bash:

Ja sam čula da je bila jako tražena ove godine :cocky:

ma i nije, isto kao i prošle i one prije. PUM samo zvuči jako fensi i romantično, ali ne razgrabi se tako brzo. studij kao takav ima mnogo nedostataka, posebice sad kad je provedena bolonja, i mnogo ljudi odustane nakon prve godine :cry:

15. Terranea

Terranea evil turtle

pa PUM uopće nije teško upisat :heart:

Teško je kad si 700 i neki. :cocky:

16. *Salome*

*Salome* Novi Član

Teško je kad si 700 i neki. :ninja:

zato ne treba bit 700 i neki :laugh:

iako je i to super rezultat, kad se uzme u obzir konkurencija :lol:

17. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

18. Jaktens Tid