1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Etika Svemirskih Istraživanja

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Psychaki, 25. Studeni 2006..

1. Psychaki

Psychaki Gost

Za početak, jedan Saganov citat :
    "Ako postoji život na Marsu, vjerujem da ne bismo smjeli činiti ništa s Marsom. Mars tada pripada Marsovcima, čak i ako su oni samo mikrobi."

Mislite li da je kolonizacija drugih planeta etički ispravna i zaslužujemo li mi pobjeći sa ovog planeta kada istrošimo prirodne resurse ? Je li ona realno ostvariva i kome dati pravo da prvi "pobjegne" s planeta?
    I još brojna pitanja...ukratko...Koji su vaši stavovi o istraživanju Svemira ...

2. Seeker

Seeker semi-retired

kakvo istrazivanje svemira? nemamo mi pravo ni misliti o tome, svemir pripada americi

3. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

"Ako postoji život na Marsu, vjerujem da ne bismo smjeli činiti ništa s Marsom. Mars tada pripada Marsovcima, čak i ako su oni samo mikrobi."

Mislite li da je kolonizacija drugih planeta etički ispravna i zaslužujemo li mi pobjeći sa ovog planeta kada istrošimo prirodne resurse ? Je li ona realno ostvariva i kome dati pravo da prvi "pobjegne" s planeta?
    I još brojna pitanja...ukratko...Koji su vaši stavovi o istraživanju Svemira ...

Pa normalno je da je normalno
    PA dokazano je da ce ljudska rasa izumrijeti za 150 god ako nebudemo se kolonizirali
    Pa makar to znacilo da unistimo mikrobe na Marsu ili bica u Europi (Saturnov mjesec)

4. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

fala bogu da pripada nama, ko j♥♥e aliene, istrjebit ih treba ak ih ima :smile: ...fala bogu da treba otic sa Zemlje, ionak postaje tijesno...a di ces na bolje mjesto neg na Mars

5. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Kao da je ljudima bed istrijebiti vrstu ... :smile:

6. Kathegar

Kathegar =I=

Drito...istrebljuju sami sebe tak da :tired:

7. Seeker

Seeker semi-retired

kad imamo prakse u tome

8. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Psychaki,ako misliš na nas Hrvate,mi nećemo istraživati još ohoho. Prije će Zemlje nestati nego mi napraviti prvu letjelicu koja proći atmosferu, troposferu i kaj je ono treće,mezosferu? :tired: Uglavnom,pa....bilo bi lijepo kad bi mogli naseliti još koji planet, s time da ako bi vanzemaljci bili dobrodošli kod nas (što baš i ne bi rekla jer bi ih naša pametna i prekrasna vlada-kako mi Maajka reko,urokala do bola). Jer mi možemo sve,a drugi ne daj bože.

9. Acidus

Acidus Novi Član

Pa makar to znacilo da unistimo mikrobe na Marsu ili bica u Europi (Saturnov mjesec)
    ispravak netočnog navoda, Europa je Jupiterov satelit, a ne Saturnov...

A sad na temu... zašto ne... i mikroorganizmi su bez pitanja u našem organizmu, pa zašto mi nebi naselili nešta njihovo...

10. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

fala bogu da pripada nama, ko j♥♥e aliene, istrjebit ih treba ak ih ima
    Kill the mutant, burn the heretic, purge the unclean :tired:

11. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Kill the mutant, burn the heretic, purge the unclean :ninja:
    4 words - survival of the fittest
    ak se ETLF nisu u stanju zadržat Mars, ne zaslužuju da ga imaju :shoot: We'll go Pulp Fiction on their arses

12. Psychaki

Psychaki Gost

Sjetite se prve zapovijedi iz star treka.
    To bi zapravo bilo utjecanje na evoluciju tko zna koliko milijuna godina unaprijed za potrebe našeg malog bijednog opstanka od kojih par tisuća godina, AKO i toliko :ninja:

13. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Da ali Star academy jos nije izmisljena tako da Prime directive nevrijedi :unsure:

14. Seeker

Seeker semi-retired

i onda jednog dana ispadne da su ti mikrobi bili ljek za rak ili super inteligentna civilizacija a mi smo ih jednostavno satrli?

15. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Psychaki,ako misliš na nas Hrvate,mi nećemo istraživati još ohoho. Prije će Zemlje nestati nego mi napraviti prvu letjelicu koja proći atmosferu, troposferu i kaj je ono treće,mezosferu? :tired: Uglavnom,pa....bilo bi lijepo kad bi mogli naseliti još koji planet, s time da ako bi vanzemaljci bili dobrodošli kod nas (što baš i ne bi rekla jer bi ih naša pametna i prekrasna vlada-kako mi Maajka reko,urokala do bola). Jer mi možemo sve,a drugi ne daj bože.

Actually po nekim predviđanjima i ozbiljnijim istraživanjima kretanja razvoja nekih država u tehnološkom smislu, znanstvenici predviđaju da bi Hrvatska prvi satelit/letjelicu mogla poslat u svemir oko 2040. što u stvari i nije tako loše :tired: :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  16. Psychaki

Psychaki Gost

Kada smo radile istraživanje, legica je zapravo otkrila da postoji neka Hrv. svemirska ogranizacija i to ne neka zahebancija (kao što sam automatski pretpostavila) već nacionalna strategija. Morat ću to malo progooglati, ali ugl bio je smijeh :tired:

17. abominacije

abominacije (/:=D

vama nedostaje vjere u domovinu (pogled na grb, uzdah, patetichna suza)... tokom hladnog rata u rudjeru su chak i radili nuklearnu bombu... its no joke... :tired:
    btw, zar se nitko ne sjecha one reklame od francka za kavu? kad kao hrvati u svemiru... bestezhinsko stanje.. i dodje zhena liku: "bez brige, franck vakumirane kave ima dovoljno" i nastave plutati... i ispod pishe onim uber cool digital slovima pishe: "hrvatska eskpedicija u svemiru, 2020...."
    :tired:

18. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

i onda jednog dana ispadne da su ti mikrobi bili ljek za rak ili super inteligentna civilizacija a mi smo ih jednostavno satrli?
    karma, dude

19. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Kolonizacija drugih planeta je nužna za opstanak ljudske rase, pošto će se eventually sunce napuhnuti i progutati bliže planete, uljućujući i zemlju..

Osobno, ja sam veći zagovornik kolonizacije u smislu gradnje divovskih svemirskih brodova i stanica, nalaženja beživotnih planeta i expolatacije njihovih resursa, a ne preuzimanja planeta od neke vanzemaljske rase.. Tako bi se barem mogli seliti kad bi htjeli i trebali. Što se tiće uništavanja drugih bića, ja kažem uvjek isto.. ako nije inteligentno, i nebu uskoro postalo inteligentno,onda se računa kao prirodni resurs što se mene tiće..

Što se tiće Hrvatske u svemiru.. Mislim da bi ova zemlja mogla jako brzo dobiti polet ako si nabavimo kvalitetne politićare (čitaj dok sadašnji svi ne izginu prirodnim odabirom). Opčenito, ljudska rasa nemože ni neće kolonizirati druge svjetove bez da sama sebe ne uništo dok se ne ujedini kao jedan planet.. nemožemo imat francuze, amere i ruse pa ić kolonizirat.. Moramo imat "Ljude" pa ić kolonizirat.. If you get my drift...

20. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

sunce se jos jaako dugo nece napuhnuti

inace , j♥♥esw etiku i moral , srvajvl je najbitniji , pa ko kaj god reko

Podijelite ovu stranicu