1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Epizode 9 - No One Lives Forever

Rasprava u 'PBF Arhiva' pokrenuta od Uniq, 15. Ožujak 2007..

1. Uniq

Uniq Novi Član

Muk i tisina u prostoriji....

2. Sajla

Sajla Novi Član

Previously on Star Trek Executioner...

Nakon razgovora sa romulankom Sathranom kapetan Max ju je pogodio fazorom te otišao u svoju kabinu gdje ga je nakon nekog vremena vidno zbunjenog nastalom situacijom pronašao Lt.Chuthlag. Za to vrijeme Lt.Youn je sa doktorom Sobekom u bolnici pokušavao spasiti život savjetnice Syr koja je bila otrovana dok je Lt. Xis nestala iz bolnice. U tom trenu na mostu broda došao je poziv sa romulanskog broda...bio je to romulanac koji se raspitivao za stanje svoje posade. Kapetan se nakon poziva zaputio u bolnicu na pregled zbog svog gubitka pamćenja dok je Lt. Chuthlag otišao porazgovarati sa Lt. Younom u blagavaoni. U trenu dogovaranja daljnje strategije oglasila se crvena uzbuna...romulanci su prijetili napadom na brod u slučaju da se troje romulanaca ne preda. Lt. Chuthlag je otišao po dva romulanca te ih uz prvotne poteškoće doveo neozlijeđene na most. Nakon što su predali dvoje romulanaca i mrtvo tijelo romulanke romulanski brod je počeo napad na brod kapetana Maxa uz veliku pomoć špijuna unutar broda Executioner...Lt. Xis je iskljičila štitove te su romulanci gađali brod torpedom. Za neko vrijeme je paljba prestala te su romulanci uvidjeli svoju pogrešku i prestali sa paljbom. Nakon što se situacija smirila kapetan Max je izdao zapovijed da se privede Lt. Morganath te su Lt. Chuthlag i Lt. Youn riješili taj zadatak i doveli zarobljenika u sobu za sastanke na pomno ispitivanje...no ispitivanje nije davalo nikakve rezultate..zarobljenik nije davao nikakve informacije...

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Ni kapetan nije nista bolje prosao. Vidio sam da se klingoncu ovaj nacin rada ne svijda, znaci, nisam bio jedini. Ovo ispitivanje nikuda ne vodi osim ka gubljenju vremena.

"Kapetane" - prekinem grobnu tisinu koja je preuzela prostoriju "I sami vidite da ovo nema smisla, imamo li ja i Lt. Chuthlag dopustenje da to izvedemo van propisa" - kapetan me je samo pogleda

"Znam da se federacije ne slaze s ovakvim nacinom, no njihov plan je bio onesposobiti, ako ne i unistiti ovaj brod, ne smijemo im dati priliku da se to ponovi. Takoder niti neznamo koliko ljudi je josh ukljuceno u ovaj prejekt"

Klingoncu se krv uzbuktala, izgleda da mu se nije svidjelo to sto je donedavni kolega postao izdajicom, samo je cekao trenutak da se razracuna sa Morganathom, samo je cekao kapetanovo dopustenje.

Na njegovu srecu nije ga predugo cekao, kapetan je sluzbeno zavrsio ispitivanje te izasao iz sobe, znak je bio i vise nego jasan.

"Lt. Chuthlag, mislim da klingoncima ove stvari leze, ionako imate obrede di se mlatite"

Klingonac, koji ni sekunde nije skidao pogled s Morgantha samo je klimnuo glavom uz "bit ce ucinjeno"

Izasao sam iz sobe te krenuo provjeriti situaciju u bolnici. Strazari su bili na broju te su me pustili nutra bez imalih problema.

Doktor Sobek je sjedio za svojim radnim stolom i ispijao neko pice. Nije bilo one standardne guzve u bolnici sto nikako nije mogao biti losh znak.

Prisao sam radnom doktorevom radnom stolu koji mi je samo rukom gurno PDA. Prelistao sam napisano, uz mnogo glupavo strucnih rijeci shvatio sam kljucno.

"A Xis?"

"Njeno stanje se polagano stabilizira, ako me zelite pitati kada cete moci razgovarati s njom morat cu vam reci da na to pitanje josh uvijek nemam odgovor. Cim bude u stanju pricati pozvat cu vas."

"Uredu, idalje je drzite pod zastitinim poljem, ne zelimo da pobjegne niti nista slicno"

Zaputio sam je do restorana popiti casu soka te se zaputio josh jednom prema sobi za ispitivanje. Lice ispitanika je bila jedva prepoznatljivo, krvavo i prepuno masnica, no po izrazu klingonceva lica shvatio sam da nista nije uspio

"Chuthlag, dosta bi bilo, mislim da necemo saznati odgovor, zaputimo se do kapetana da nam da nova naredjenja, a usput da mu javimo da se savjetnica oporavlja no da ce mozda imati problema sa svojim telepatskim sposobnostima dok se potpuno ne oporavo"...

4. Uniq

Uniq Novi Član

Otisao sam iz sobe, vidio sam da necemo dobit nikakve informacije. Nadam se da ce njih dvojica izvuc kakav ukorisnu informaciju. Zaputio sam se prema mostu da vidim jeli sve u redu tamo. Nakon provjere mosta otisao sam u svoj ured da malo odmorim i da razmislim o svemu.

"Kapetane..."

"Recite..."

"Nista nismo saznali od zarobljenika, ponovo je u celiji, zelite li da nastavimo kasnije s ispitivanjem ili ne?"

"Netreba sve je u redu, ja cu kasnije popricat s njim, sada odmorite vas dvojica malo, odspavajte, vracamo se u bazu pa cemo tamo vidjeti dali se da sta saznati trebat ce nam skoro cijeli dan do tamo pa predlazem da se odmorite malo, to je naredba."

"U redu kapetane, javit cemo se kasnije..."

"Jos jedna stvar samo, provjerite samo jeli sve u redu s warpom i dali je osiguranje na brodu na sovjim mjestima, ne zelim vise iznenadjenja dok ne dodjemo do baze..."

"Kapetane smatrajte to ucinjenim."

Legao sam malo u sobi na krevet razmisljajuci o spijunima na brodu i nije mi sve bas sjelo, da sve ono sta su napravili urade trebalo bi ih biti vise, stanje na brodu je lose, moral je pao a i vidi se na ljudima da imaju neki strah u ocima. Napokon smo ulovili spijune i sad je sve sigurnije nadam se na brodu, jos uvijek je osiguranje aktivno ali po malo cemo i to rijesiti da se ljudi osjecaju sigurno. Lagano sam zaklopio oci da ne razmisljam vise o tome, nadam se da cu odspavat bar sat vremena prije nego krenem na duznost opet...

5. Sherpa

Sherpa Legenda

Kapetanova zapovijed mi je dosla kao olaksanje. Zaputio sam se u kabinu te nakon sonicnog tusa legao na krevet i zaspao. Nisam mogao vjerovati da sam se probudio nakon 8 sati sna. Bio sam uvjeren da ce me cim zaspem probuditi uzbuna na brodu ili poziv od nekog od visih casnika.

Iz kabine sam se zaputio prema restoranu da nesto pojedem. Raspolozenje je bilo umrtvljeno, svima se je na licima vidio strah, mnogi su naculi sto se dogadja, a glasine se brzo sire. Primjetio sam da su i mnoge oci uprte u mene, ljudi mi nisu vjerovali.

Nakon objeda otisao sam provjeriti warp jezgru koja je bila uredu, startao sam dijagnozu senzora te posao provjeriti zatvorenike, Morganath je spavao dok kod Xis nije bilo nikakve promjene... Krenuo sam prema mostu u iscekivanju dolaska u bazu...

6. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Sa nevjerojatnim sam užitkom udarao dojučerašnjeg prijatelja ... izdaja je bila meni nepojmljiv čin ... mrzio sam izdajice iz dna duše

Nakon nove serije udaraca , pogledao me ispod oka i samo promrsio kroz zube : "Neznaš što radiš , nemam ti što reći ...ovako me nećeš slomiti , a i ako me lomiš oni neće dopustiti da ijedna iječ izađe iz mene ...tišina je njihovo oružje ..."

Nakon toga sam ga počeo još jače udarati ... vjerojatno iz bijesa i saznanja da sam nemoćan pred zadatkom postavljenim pred mene .

Uskoro je kapetan zapovijedio da se zarobljenika ostavi na miru , ipak će pokušati na drugi način ...

Nekako mi je bilo lakše ...jer sam ipak djelomično vjerovao da Andrus nije kriv ... bar ne pravi Andrus

Produžio sam u kantinu " Ledenu colu s metvicom ...."

Ispijajući napitak primjetio sam da sam umoran ... nije bilo ni čudo s obzirom na događaje koji su obilježili proteklih par dana

Odlučio sam otići pod tuš i odspavati malo ...

7. Uniq

Uniq Novi Član

Nakon odspavanih par sati ustao sam iz kreveta, krenuo prema sonicnom tusu, otusirao se i spremio za smjenu, do baze smo imali jos par sati putovanja. Dok sam spavao nitko me nije budio tako da pretpostavljam da je na brodu sve u redu. Uzeo sam ledeni caj u udubio se u izvjesce koje moram napisati. Nakon pola sata zavrsio sam s pisanjem...

"Lt. Youn jeste li budni?"

"Da kapetane recite?"

"Dodjite u moj ured za pola sata."

"U redu kapetane."

"Usput provjerite dali je sve u redi s warp jezgrom i pogonom opcenito i donesite mi izvjesce."

"Odmah kapetane"

Jos moram pozvat nekoga...

"Lt.Chuthlag dali ste budni?"

"Da kapetane, bas provjeravam status osiguranja na brodu..."

"Bas to sam vam htio reci da napravite i napisete izvjesce na brzinu, za pola sata dodjite u moj uredi donesite ga, za to vrijeme recite svojim judima da se opuste sada nema razloga za brigu nadam se da cemo dod baze mirno doci..."

"U redu kapetane krecem na posao."

Nadam se da ce izvjestaji biti u redu i da bar sada je sve dobro na brodu. Krenuo sam prema kuhinji da nesto pojedem. Putem do kuhinje gledao sam ljude svi su se cinili u redu, mozda samo na prvi pogled ali sad je sve bilo u redu. Dosao sam u kuhinju i narucio dorucak. Bilo je dosta ljudi u kuhinji, sjeo sam sam za stol koji je bio slobodan i poceo uzivat u dorucku nakon dugog vremena. Proslo je desetak minuta otisao sam jos po vrucu cokoladu, sjeo za stol ponovo i ispijajuci proucavao nesto na padu kojeg sam uzeo usput...

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Ionako sam manje vise sve napravio prije nego mi se je kapetan javio. Izvjesce je vec bilo spremno, imao sam vremena prije odlaska kapetanu na brzinu provjeriti holodekove, te njihovu funkcionalnost. Vrijeme je brzo proslo te sam se zaputio prema kapetanovom uredu. Znao sam da ne kasnim no kapetan i Lt. Chuthlag su vec bili tamo. Predao sam svoje izvjesce nakon sto je kapetan prosao kroz klingoncevo izvjesce.

"Izgleda da se je situacija smirila" - kaze kapetan dok je ustajao "Warp jezgra radi, stitovi su spremni, nauruzanje je spremno, teleporteri su funkcionalni te nema novih spijunskih aktivnost."

Skoro dvije minute je kapetan gledao izvjesca te nakon mrtve tisine opet progovori "No josh uvijek mi nije skroz jasan slucaj s Romulancima, znate li vas dvojca ista o tome". Samo klimanjem glave kapetan je dobio dva negacijska odgovora.

"Za 3 i pol sata ovom brzinom smo u bazi, do tada imate slobodno. Mozete ici"...

Zaputio sam se prema strojarnici dati naredbe i uzivati u slobodnom vremenu...

9. Uniq

Uniq Novi Član

Obojica su otisli iz ureda, imao sam jos neke stvari za napraviti. Presao sam jos neke stvari i procitao, tada sam dobio poziv iz SF.

"Kapetane dali smo na sigurno kanalu..."

"Samo malo admirale...evo sada mozete pricati."

"U redu, kapetene imamo problem. Danas oko 12 sati dogodio se napad u bazi koju ste napustili zadnju prije sastanaka romulancima. Bomba je bila podmetnuta te je u toku eksplozije i nakon nje poginulo sedmoro ljudi. Napadi su poceli biti sve ucestaliji. Jos uvijek nemozemo otriti o cemu se radi i tko stoji iza toga. Kada se vratite u bazu osigurajte brod i dodjite do mog ureda pozvao sam sve kapetane koji su u blizini da odrzimo sastanak o sigurnosti. Ukoliko... samo malo...."

"Admirale?"

"Upravo sam dobio jako losu vijest, dva broda koja su pristala u zadnjih dva sata u bazu koju sam pozvao su sabotirana, oba kapetana su ubijena, u bazi je proglasena crvena uzbuna. Kada dodjete do baze nemojte pristat nego cemo se dogovorit oko teleportacije izravne u sobu za sastanke. Uz vas jos je samo jedan kapetan ostao ziv koji je trebao sudjelovat u sastanku. Moram mu odma javit...Cut cemo se kasnije jos..."

"Admirale sta se desava?"

"Kasnije kapetane, moram ga upozorit..."

"Ali..."

Link se prekinuo, nije mi bilo bas jasno sta se desava, netko je poceo ubiat kapetane u toj bazi. Ali kako znaju gdje je tko tocno u odredjenom trenutku? Zasto mi se cini da je netko s crha upleten u to sve.

"Lt.Chuthlag za 2 sata stizemo do baze, zelim da se kompletni brod osigura od mogucih napada i sabotaza, postavite ljude na svoja mjesta, zelim da..."

"Crvena uzbuna"

Potrcao sam na most u tom trenutku...

"Sta se desava..."

"Kapetane cini mi se da nas netko prati..."

"Na zaslon odmah...Nema nista...jeste li sigurni..."

"Da kapetane senzori su pokazali u dva navrata da nas slijedi netko ali izgubimo ih nakon sekunde..."

"Svi na svoje pozicije..."

10. Sherpa

Sherpa Legenda

Opet se je oglasila crvena uzbuna, krenuo sam prema mostu gdje mi je u ovom trenutku bilo i mjesto. Usao sam u turbolift no pricekao sam Lt. Chuthlag da dodje jer se je nekim slucajem nasao na istoj palubi kao i ja.

"Imas li ideju o cemu je sada rijec?" - priupitah klingonca

"Ima veze s kapetanovim pozivom od maloprije, davao mi je naredbe kada se je zacula uzbuna."

Obojca smo bili nestrpljivi i cekali da dodjemo do mosta kako bi vidjeli sto se dogadja. Kepetan je vec bio na mostu te je promatrao ekran na kojem se osim uobicajenih zvijzda nista nije vidjelo.

"Lt. Youn, odma sjednite za svoju konzolu i potvrdite mi da li nas netko prati, Lt. Chuthlag, zelim odma sve takticke podatke i spremnost broda za moguci sukob"

Nakon svega par sekundi tisine odvratio sam kapetanu: "Prate nas, no dobro se skrivaju"

"Romulanski?"

"Neznam"

"Kapetane," - ubaci se klingonac - "brod je u jako loshem borbenom stanju, bitka s Romulancima je ostavila posljedice koje nismo josh uvijek stigli sanirati"

"Kakve su nam sanse" - priupita kapetan

"Nikakve ako su odlucili napasti nas" - ubacim se - "siguran sam da nas mogu presresti i unistiti, tocnije, vec su par puta to mogli uciniti. Stanica nam je predaleko, no za sada nas, iako su imali prilike, nisu napali."

"Odrzavajte istu warp brzinu, ako nas napadnu zelim svu raspolozivu energiju kako bi mogli prezivjeti tu borbu"

Na brodu je usljedila uzurbanost, no nije se bas puno rijeci culo.

"Kapetane, stici cemo do stanice za svega 5 minuta"...

11. Uniq

Uniq Novi Član

"Nece nam biti dosta tih 5 minuta, maximalni warp sad...!

"Kapetane na maximalnom smo warpu brze nemozemo, ne zelim preopteretiti warp jezgru opet..."

"U redu je samo jos malo..."

"Kapetane, nema nikoga vise iza nas, izgleda da su nas prestali slijediti..."

"Jeste li sigurno Lt.Youn?"

"Nista vise ne ocitavam kapetane..."

"Izadjite iz warpa i pristanite u bazi."

Otisao sam do ureda, moram zavrsiti izvjestaj prije nego napustim brod...

"Kapetane pristali smo, sta nam je ciniti..."

"Lt. Chuthlag pripremite zatvorenike i odpratite ih do baze, Lt.Youn molim vas rijesite probleme s warpom. Ostalim ljudima dajte dopust do jutra i neka se svi sutra jave u 6.00 ujutro."

"U redu kapetane..."

U tom trenutku dobio sam poziv od admirala...

"Kapetane Max, dali je gotovo izvjesce o misiji?"

"Admirale biti ce gotovo za pola sata, bas zavrsavam..."

"Donesite molim vas izvjestaj kod mene za pola sata, imam nove informacije..."

Krenuo sam dalje u pisanje izvjestaja...

"Crvena uzbuna..."

Zar opet... izletio sam na most odma...

"Sta se desava?"

"Kapetane netko je neovlasteno teleportirao dvoje ljudi s broda."

"Koga?"

"Neznamo jos ali nestali su s radara u tom trenutku."

"Lt. Chuthlag i Lt. Youn, sta se desava...?"

12. Sherpa

Sherpa Legenda

Warp jezgra je bila u dobrom stanju, bitka s Romulancima je nije ostetila koliko je ostetila neke pomocne sustave radi kojih nismo mogli iskoristiti pun potencijal Warp jezgre. Neke popravke bi trebalo obaviti u bazi, na svu srecu sada smo u njenom dometu, no kako sam ljudima dao slobodno ujutro cu napraviti raspored posla.

I dok sam provjeravao tok antimaterije zacuo se je zvuk susjedne konzole u vec praznoj strojrnici. Poletio sam prema konzeli da provjerim sto se dogadja. Teleportacija dvoje ljudi popracena s crvenom uzbunom koja se je upravo oglasila.

*comm*

............

Klingonac je upravo dobio zapovjedi od kapetana te ih je krenu izvrsiti. Dosao je u zatvor po zatvorenika te je sam josh cetvero ljudi poveo ga pri maksimalnoj zastiti. Zatvorenik nije pokazivao ni najmanji osjecaj ljutnje radi dobivenih batina. Oglasila se je crvena uzbuna.

*comm*

...........

"Kapetane upravo sam otkrio neovlasteno teleportaciju dvoje ljudi" - odgovorih

"Zatvorenici?" - Priupita

"Ne kapetane" - oglasi se klingonac - "Zatvorenik Morganath je pod mojom komandom"

Na trenutak je kapetan iskljucio vezu s nama no nakon svega dvadesetak sekundi veza se je ponovo uspostavila

"Javio mi se je doktor Sobek te javio da je zatvorenica Xis nestala, strazari su onesposobljni od toga dvojci zivot visi na niti, ostali su stabilno"

"Mislim da treba sto bolje osigurati Morganatha" - odgovorim

"Slazem se s vama, to vam je naredba Lt. Chuthlag"

No odgovora nije bilo. Veza s njim se prekinula, kapetan je ostao na izravnoj vezi samnom

"Upravo lociram zadnje koordinate Lt. Chuthlag. Cijela paluba je ostala bez napuna,. Ovo nije slucajnost. Krecem ograditi palubu i onesposobiti teleportere"

...............

Sve se je zacrnilo oko klingoncevih ociju. Naredio je svom timu da postupe za ono sto su iztrenirani u ovakvoj situaciji. No samo se je cuo tup pad jednog po jednog od strazara na pod, sada je i klingoncu bilo jasno da je netko ispustio plin po cijeloj palubi. Isteturao je i srusio se.

.............

"Kapetane, teleporter nemogu iskljuciti, kako god da pokusavama nekto blokira moje kodove. Korak je ispred nas"

"Pokusat cu ja onemoguciti ih svojim kodovima"

"Prekasno kapetane josh jedna osoba se je teleporitala"

"Tko?"

"Nisam siguran no kako se je na plaubi gdje je zadnji puta bio Lt. Chuthlag mogu samo pretpostaviti da nam je netko oteo zatvorenike.... Ocitavam tragove otrovnog plina na palubi i 5 zivotnih signala kako leze na podu palube, hitno cu ih teleportirati doktoru"

"Uredu, ucinite to te dodjite u moj ured"...

13. Nazgul_rulez

Hladno sam gledao Morgantha dok sam ga primao za mišicu kako bih ga sproveo u zatvor na postaji .

Osjećaj prijateljstva koji sam imao prema njemu je odavno nestao , sada je za mene bio najniže biće koje može postojati ...izdajica ...

*comm*
    Sgt.Pucchi , izvještaj molim
    *comm*
    Gospodine sve je osigurano , nema znakova uljeza nigdje u blizini
    *comm*
    Otvorite oči širom ovo mi se nikako ne sviđa , pripremie se za brzo djelovanje po potrebi
    *comm*
    Da gospodine , primio na znanje

Pogledom sam pratio sve oko sebe , osjećao sam da će se nešto desiti ....

Nestalo je svjetla , sjenka je preletjele ispred nas ...čuo se tupi udarac metala o pod i šištanje plina ...

Počeo sm se daviti , samo je Morganth stajao uspravno ... gad je očito dobio nekakvu zaštitu ...

Nisam se više mogao držati na nogama , pao sma na pod ... mrak oko mene ...

14. Uniq

Uniq Novi Član

"Lt. Chuthlag gdje je zatvorenik? Lt. Chuthlag?"

"Lt. Youn gdje je Lt. Chuthlag?"

"Neznam kapetane trebao je ispratit zatvorenika do baze..."

"Uzmite ljude i pronadjite ga sto je prije moguce..."

Ovo nije slutilo na dobro, onaj brod koji nas je slijedio izgleda da je tu negdje, nemozemo ga detektirati tocno. Prividno smo ga izgubili ali izgleda da nas je pratio cijelim putem...

"Kakvo je stanje senzora?"

"Kapetane sve radi u normali."

"Nadjite taj brod!"

Nista nije pomoglo, brod nismo mogli otkriti....

"Kapetane nasao sam Lt. Chuthlaga..."

"Sta se desava?"

"Izgleda da su napadnuti na neki nacin, zatvorenik je nestao, Lt. Chuthlag i ostali su u losem stanju..."

"Teleportirat cemo vas direktno u bolnicu odmah. Dolazim odmah tamo..."

Krenuo sam prema bolnici, opet sabotaza na brodu ili sta se desava... zatvorenik je nestao ali nije jedini jos jedan zatvorenik je nestao iz bolnice, izgleda da su im prevrijedni pa su ih dosli izvuc. Najgore od svega toga je sta su uspjeli i to usred jedne od nasih baza. SF ima velike prppuste u zadnje vrijeme, na ovaj nacin svako moze sabotirati bazu ili nedaj boze planet. Imao sam cudan osjecaj da to nije bio zadnji put sta cemo se susrest s njima i zatvorenicima.... Stigao sam u bolnicu....

"Lt. Youn izvjestaj molim? Lt. Chuthlag jeste li u redu? Sta se desilo?"

15. Sherpa

Sherpa Legenda

Krenuo sam prema palbi gdje je pao klingonac i njegovi ljudi, osjetio sam plin i istog trena zatvorio vrata. u konzolu sam ukucao filtriranje zraka u prostoriji no za svaki slucaj sam usao sa zastitnom maskom na licu. Pronasao sam 5 ljudi na podu te ih izravno teleportirao u bolnicu.

*comm*

"Kapetane sada je sve u doktorvim rukama, ja krecem prema vama"

"Nije potrebno za minutu sam u bolnici"

*comm*

Klingonac je polako, iako osamucen dolazio sebi. Kapetan je usao, nije ni postavio pitanje, a ja sam odma progovorio

"Sigruan sam u jedno. Netko se je teleportirao na nas brod te pomogao da se Xis teleportira, to nije ocekivao pa se je i doticna osoba morala teleportirati. Time nam je ta osoba ostavila trag. Jer ipak ona nije mogla doci sama do teleportera. Zatim se ponovo vratila po Morgantha koji je sam otisao do teleportera. Provjera ce potrajati, da li cemo ista otkriti nisam siguran, no nemamo bolju opciju..."

16. Uniq

Uniq Novi Član

"U redu je Lt.Youn napravite sta je vise moguce u ovom trenu, ja cu morati skoro ici u bazu na sastanak jedna, nakon toga cete me izvjestit dali ste sta saznali..."

"U redu kapetane..."

"Ako me budete trebali javite mi se na sigurnom kanalu, na ovom bordu vise nista nije sigurno."

"Doktore kako je Lt. Chuthlag, kako su ostali?"

"Lt. Chuthlag je stabiliziran morat ce ostat do sutra ovdje da se odmori i da napravim dodatne pretrage..."

Otisao sam iz bolnice i krenuo prema mostu, razmisljao sam o tome kako su uspjeli teleportirat tako brzo "svoje" ljude s broda, nesto mi govori da je jos netko upetljan u to, nemoguce da su znali tocno gdje su i odkuda trebaju teleportirat...
    Dosao sam na most sve je bilo u redu, dio posade otisao je vec s broda, sada nije bilo nikakvih problema svi sustavi su radili. Krenuo sam prema uredu i cekao poziv admirala da dodjem na sastanak...

Nakon desetak min dobio sam privatnu poruku iz baze da dodjem za pola sata sam do jednog kluba na postaji, potpis je bio cudan, na kraju poruke bilo je slovo X... nakon par sekundi sjetio sam se odredjene nepoznate osobe koja mi je rekla da ju tako oslovljavam. Uzeo sam fazor s sobom jer nisam nikome vise vjerovao ponajprije toj osobi koja nije htjela otkrit svoj identitet. U tom trenutku dobio sam poziv iz baze.

"Kapetane imamo za vas novu misiju od velike vaznosti, molim vas dodjite za 2 sata u moj ured da vas obavjestimo o daljnjim planovima."

"O cemu se radi?"

"O tome cemo kad dodjete."

"U redu, imam za vas par novih informacija..."

S fazorom ne rekavsi nikome otisao sam s broda i krenuo u onaj klub da vidim o cem se radi, znatizelja je bila prevelika....

17. Sherpa

Sherpa Legenda

Naredio sam svom timu da izvuku sve podatke iz teleporterskog zapisa. Bilo kakvu sitnicu koja ce nam moci pronaci genetski zapis osobe koja se je teleportirala. no to ce potrajati.

Otisao sam do bolnice posjetiti klingonca kojem je ponos bio jaci od inteligenciju u tom slucaju. Istog se trena htio vratiti na duznost i uloviti odbjeglog zatvorenika. Netko se je dobrano pripremio, no klingonac to nije htio prihvatiti. Naredio sam doktoru da ga nekim blagim seditivom smiri, nije mi to bilo drago, covjek mi je bio nadredjeni, no nije se ponasao realno, a svaka minuta mi je bila vazna.

Napokon se smirio te sam u normalnom razgovoru zatrazio od njega da mi prebaci zapovjednistvo nad svojim ljudima dok je on u bolnici. Hitno su mi trebali kako bi mogao napraviti analizu akcija protivnika i pronaci sve tragove koje imam, iako ljut sto mora biti u bolnici, shvativsi koliko to hitno napraviti dopustio mi je. Od njegovih ljudi sam slozio tim, prikljucio im dva tima inzinjeraca, i josh jedan tim sastavljen od razno raznih znanstvenih casnika.

Trebalo mi je puna dva sata da sve to sastavim sa planom rada...

18. Uniq

Uniq Novi Član

Motao sam se malo po bazi prije nego sto sam krenuo prema mjestu dogovora. Sve se cinilo u redu s bazom i ljudima tako da sam polagano krenuo da vidim o cemu se radi. Ta osoba X mi je stalo u glavi, neznam sta zeli od mene, jer da su me htjeli ubiti vec bi to napravili, znaci da im za nesto trebam, ne razumijem sta se desava...

"Dobar dan kapetane...."

Netko me je pozdravio ali nisam primjetio tko prosao smo jedno kraj drugoga, trenutno me nista nije zanimalo sta se desava, primjetio sam samo da je bila zenska osoba kada je vec prosla kraj mene. Misli su mi bile usmjerene na taj tajni sastanak, usao sam na ugovoreno mjesto, bilo je puno ljudi, to je bio znak da cu biti siguran ovdje, nadam se da nece biti nevolja. Dosao sam za sank...

"Molim vas ledeni caj od brusnice..."

Pretvarao sam se da je sve normalno, ali pretrazivao sam ocima sve oko sebe da vidim jel ima itko poznat trenutno ovdje ali nitko nije bio previse ocit za tako nesto, kao da su svi gledali svoga posla. U tom trenutku prisao mi je covjek s lijeve strane...

"Kapetane sjednite za stol u kutu tamo preko, vidite tamo gdje nema nikoga, pa ce vas se netko jos pridruziti..."

"A tko ste vi..."

"Saznat cete sve na vrijeme..."

Krenuo sam prema stolu i pokusavao vidjeti dali me jos netko prati do stola ali kao i do sada nitko nije bio uocljiv toliko. Sjeo sam stavio caj na stol i cekao da vidim tko ce mi se pridruzit. Pogledavao sam okolo i narucio jos jedan caj posto nisam imao pametnijeg posla trenutno. Proslo je pola sata a nitko nije sjeo za moj stol, sad sam se vec osjecao da me netko pravi budalom. U tom trenutku pala mi je na pamet idea da su me mozda namjerno s broda maknuli. U tom trenutku sam se digao s stolice i krenuo prema izlazu brzim koracima...

19. Sherpa

Sherpa Legenda

Tek sto sam stigao podjeliti plan rada dobio sam poziv preko komunikatora. Zaputio sam se prema bazi. Skoro pa sam se sudario s kapetanom. Cudno me je pogleda, i ja njega isto.

"Kapetane sto ste me pozvali da vam se pridruzim?"

"Kada?"

"Pa prije nekih 10 - 15 minuta nisam siguran u tocno vrijeme"

"Gdje da mi se pridruzis?" - kapetan je ocigledno bio zbunjen

"Za onim stolom." - te pokazem stol

"Upravo sam od tamo ustao, no mozda nas zbilja netko treba. Vratimo se tamo sjesti"

Kapetan je narucio Coca-colu, dok se ispred mene nasla dobra stara turska kava.

"Ako me vi niste pozvali tko je? - priupitah kapetana kroz sapat

"Neznam. No to sada nije ni vazno."

Vrijeme je prolazilo, nakon jedno 15 minuta sto nam se nitko za stolom nije pridruzio krenuli smo natrag prema brodu. I dok smo kapetan i ja raspravljali o sigurnosti na brodu osjetio sam fazor naslonjen na ledja. Po reakciji bio sam uvjeren da je i kapetanu netko naslonio fazor.

"Ne okrecite se, za vase dobro. Nastavite hodati kao da se ovo nije dogodilo."

Nastavili smo prema brodu, a nasa pratanja je idalje bila iza nas no napokon je i progovorila.

"Znam za vas problem s špijunima, i znam da imate josh jednog špijuna na brodu. Njega necete loviti, on je vasa veza, ako ga ne otkrijete postoji velika sansa da ce vas odvesti do svoga sefa. Taj špijun je..."

Trnci su prosli kroz mene kada sam cuo spijunovo ime, no vise nisam osjecao fazor na ledjima. Okrenuo sam se istovremeno kada i kapetan, no nas sugovornik se izgubio u moru ljudi na ovoj stanici. Brod je bio nasa sljedeca destinacija...

20. Nazgul_rulez

Otvorivši oči zabljesnulo me svjetlo bolnice ... u glavi mi je lupalo stotine bubnjeva ... Morganth ... stisnuo sam šake ... neču imati milosti kada ga slijedeći put vidim , ako ga uopće vidim .

Polako sam se pridigao , doktor je to primjetio pa je prišao ...

"Poručniče , da uvijek sam znao da ste vi Klingonci tvrda vrsta ... nemože vas se samo tako srediti ..."

"Doktore , moji ljudi ....? "

" Učinio sam sve što sam mogao , nažalost koncentracija plina je za dvojicu bila fatalna ... njihove stvari su ondje na stolu , vjerujem da ćete se vi za to pobrinuti ... "

" Hvala vam doktore ... doktore imate li ovaj , nešto za glavobolju ... čini mi se da će mi se glava razletjeti u tisuće komada "

"Naravno poručniče , uzimajte jednu crvenu i jednu bijelu svakih sat vremena do sutra , tada će vam biti sasvim dobro "

Rekavši to dao mi je dvije male ampulice pune sitnih točkica ...

" I poručniče ...ni ne pomišljajte da to sve odjednom strpate u sebe ... bojim se da vam onda ne bih mogao pomoći "

Kimnuo sam glavom i pokupio stvari sa stola , pozdravio doktora i izišao van u hodnik ...

* Comm*
    Kapetane .... Lt. Youn .... gdje ste ?

Podijelite ovu stranicu