1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Epizode 7 - Army Of One (part 1)

Rasprava u 'PBF Arhiva' pokrenuta od Uniq, 21. Studeni 2006..

1. Uniq

Uniq Novi Član

Skoro cijelu noc sam istrazivao po brodu, pratio zapise gdje je tko bio, pokusavao dokuciti tko je krtica ali jednotavno nije islo. Nadao sam se da je Lt.Xis imala vise srece oko toga, makar nisam bio optimistican. Tko god radi sobatze jedna ili vise osoba to joj jako dobro ide, pogotov skirvanje tragova.

Ustao sam otisao pod sonicni tus da jos malo razmislim o svemu, kasnije uzeo ledeni caj od brusnice i krenuo dalje logove odredjenih djelova broda. Pitao sam racunalo koliko znakova zivota ima trenutno na brodu i ocitalo je samo dvoje. Izgleda da su ostali otisli s broda u bazu da obave sve sto trebaju prije nego krenemo dalje.

U tom trenutku nije mi palo napamet pitati tko je drugi samnom na brodu nego jednostavno sam se udubio u citanje...

Bilo je vec oko 11 sati, za oko pola sata pocet ce ljudi dolazit ponovo na brod, nista nije otkriveno jos a imao sam osjecaj da necemo nista otkrit na ovaj nacin. Morao sam smislit plan kako sabotera ili vise njih namamit u stupicu. Jos uvijek nas je bilo samo dvoje na brodu, nisam se zamarao s tim stvarima imao sam druge brige na pameti. Ocekivao sam izvjesca mojih oficira cim dodju na brod da mi kazu ima li kakvih vijesti ili novosti, bilo sta da nam pomogne u rijesevanju ovoga.

U jednom trenutku opet sam imao onaj osjecaj da me netko promatra, nisam mogao ne misliti na to, jednostavno onaj osjecaj koji ne ide iz utrobe neka nelagoda kao da me netko nadgelda. Izasao sam van iz svoje kabine i dosao na most. Nije bilo nikoga, sjeo sam na svoju stolicu na mostu i provjeravao u kakvom je stanju pojedini dio broda.

Odjednom otvorila su se vrata iza mene, upitao sam tko je prvi sretnik ali nije bilo odgovora. Okrenuo sam se i vidio da nikoga nema, pomislio sam da sam poceo umisljat. Nastavio sam s radom dalje provjeravanja sustava. Nisam imao mira pa sam upitao racunalo ponovo pitanje koliko ima znakova zivota, i opet sam dobio isti odgovor. Hm ali ovaj put pitao sam gdje se nalaze i dobio sam odgovor kojem se nisam nadao, oba dva signala stizu s mosta. Okrenuo sam se oko sebe nije bilo nikoga, u prvi mah sam pomislio da nesto nije u redu s senzorima, provjerio sam ih isti sekundu. Radili su ispravno, pomislio sam u sebi da ipak nisam lud, da je netko samnom na mostu. Pokusao sam pozvat nekoga u bazi al sam se neugodno iznenadio, nitko me nije mogao cuti.

U tom trenutku znao sam da nesto nije u redu, nazalost fazor nisam imao sa sobom. Krenuo sam prema svojoj kabini, osjecao sam korake iza sebe okrenuo sam se i u tom trenutku...

2. Sherpa

Sherpa Legenda

07:00 bilo je vrijeme koje sam rekao kompjuteru da me probudi.

"Racunalo jer kapetan budan"

"Je ceka vas na dorucku u restoranu"

Na brzinu sam se spremio te krenuo prema restoranu, prijatelj mi je dobro vodio ovu stanicu. No vec dugo nisam bio na ljudskoj stanici i zazelio sam se dobre starog margarina i pekmeza, na moje cudjenje i kapetan je to isto doruckovao uz salicu crne kave. Pridruzio sam mu se jer me je ocekivao

"Dobar tek" - dobaci mi

"Hvala takoder, dugo nisam jeo nesta ovakvo"

"Ma nema do stare zemaljske hrane a ne sva ova klingonska sraja koja mozes danas naci na nasim jelovnicima"

"Ma ti crvi su zbil..." - sa smjeskom odgovorim

"Molim te, jedem, zgadit ces mi dorucak"

Nastavili smo u miru pricati i prisjecati se anegdota iz mladosti. Nismo prestali pricati i zaputili smo se prema njegovom uredu. Prekrasan pogled na nebo prekrio mi je brod koji mi je dopremio novu warp jezgru. Bila je ista kao i prosla no meni je bila prekrasna no odlucio sam ostaviti svoje ljude na dopustu koji im je kapetan odobrio te pricekati s ugradjivanjem jezgre.

Pobrao sam neke nove holodek programe, skopirao sve tehnicke izmjene koje su se dogodile za vrijeme mog izbivanja te odlucio iskoristiti podatke koje mi je admiral dao...

Krenuo sam prema brodu kada mi je na stanici jedan covjek u prolazu pruzio PDA. Ono sto sam procitao morao sam istog trena reci kapetanu

*comm*

"Kapetane imam vam hitno nesta reci"

.....

"Kapetane jeste li tu?"

*comm*

No odgovora nije bilo. Nekako mi se cini da u svoj ovoj guzvi na postaji ni u jednom trenutku nisam primjetio kapetana. Sigurno je ostao sam na brodu. Prislonio sam desnu ruku na fazor te uzurbano krenuo, prema ne previse udaljenom, ulazu u brod.

3. Uniq

Uniq Novi Član

Glava mi puca, u mraku sam nista ne vidim. Osjecam da sam zavezan, sjedim na stolici nekakvoj, ne vidim nista totalni je mrak. Nisam siguran koliko vremena je proslo, ali prlazi mi kroz glavu da zadnje cega se sjecam da sam isao u svoju kabinu i da sam se okrenuo ali ne sjecam se da sam ista vidio. Onesvjestio sam se izgleda i sad sam tu zavezan na stolici. Pokusavam kroz taj mrak nesto vidjeti ali mi ne ide.

Neznam ni sam koliko vremena je proslo, tama je bila sve mracija, nista se niej culo, totalna tisina. Postalo je sve vise naugodno na samu pomisao o toj tami i tisini. Kao da sam sam na svijetu ostao. Sva sreca da je moja vulkanska strana ostala smirena i vodila me kroz tu tminu.

Koliko je vremena proslo nikad necu saznat, svijetlo se upalilo odjednom direktno u mene, morao sam zazmiriti jer je bilo prejako. Cuo sam korake da je netko usao u prostoriju, barem mi se cinilo tako. dosao blizu mene i sjeo. Svijetlo se ugasilo, opet sam bio u mraku.

Tisina je opet vladala prostorijom, sutio sam jer nisam znao sta se desava. Proslo je oko 2 minute kada se cuo zenski glas:

"Gospodine Max, oslovljavat me mozete kao osobu X, moje ime nije vazno u ovom trenu. Trebate znati da se daleko od svog broda i baze u kojoj ste bili. Razlog sta smo vas doveli ovdje cete sami shvatiti vremenom ako ste dovoljno pametni."

"Oprostite X, dali mogu dobiti malo vode molim vas zedan sam?"

"Gospodine Max bit cete sve u svoje vrijeme, ako cete suradjivati dobiti cete i vise od toga"

"Ali..."

"Gospodine Max imate dvije opcije samo, ili cete suradjivati ili cete biti eliminirani, trece opcije ne postoji"

"Na koji nacin zelite da suradjujem?"

"Gospodine Max sve u svoje vrijeme..."

Cuo sam ustajanje i korake, svijetlo me naglo opet obasjalo u osi, moram sam zatvoriti, osoba X je izasla, ostao sam ponovo sam u sobi. Nisam znao sta ce se desit sljedece, bio sam sam u tamnoj sobi razmisljajuci o nasem razgovoru koji se vodio.
    Svaka njena recenica pocela je s iste dvije rijeci, to bi moglo znaciti da me postuje ili da me se boji na neki nacin. Osjetio sam to u njenom glasu.
    O boze kako sam zedan, sta bi sad dao za ledeni caj od brusnice....onesvjestio sam se....

4. Sherpa

Sherpa Legenda

Usao sam zamraceni brod, nije bilo potrebno za maksimalnom potrosnjom enrgije kada na bordu nije bilo puno ljudi.

"Racunalo, koliko je ljudi na brodu"

"Jedna osoba"

Vjerojatno su senzori u kvaru, nisam vise htio gubiti vrijeme te sam se zaputio prema mostu. Ipak vrata turbolifta se nisu mogla otvoriti, izgleda da je netko zatvorio most. Probao sam preko brodskog teleportera doci do mosta no ni tu nisam bio uspjesan. Ostao mi je zadnji pokusaj Jefferiesovim cijevima sto je na kraju uspjesno rezultiralo. Most je bio prazan, no izgleda da je prilaz brodu zatvoren radi rutinske provjere. Probao sam josh jednom saznati broj ljudi na brodu no odgovor je bio isti. Nadao sam se da je mozda otisao na stanicu nesto obaviti no njegovo prisutstvo nije bilo zabiljezeno na stanici.

Provjerio sam broj kapsula za bijeg te satlova no nista nije ukazivalo da je kapetan otisao s broda, zapravo brodsko racunalo mi je potvrdilo ono sto sam nagadjao, kapetanov signal je zadnji puta ocitan na brodu. Istog trena javio sam svim visim casnicima da mobiliziraju svoje ljude prvenstveno da se mobilizira osiguranje. Javio sam kapetanu stanice takoder o cemu se radi kako bi nam i on josh malo pripomogao, na sto je on pristao...

5. Uniq

Uniq Novi Član

Neznam ni sam koliko sam dugo bio u nesvjesti, zadnje cega se sjecam je bila ona nepodnosljiva zeđ.
    Otvorio sam oci, nalazio sam se u svojoj kabini na brodu. Nista mi nije jasno sad, jesam li bio iscrpljen pa sam sve sanjao ili je ono bilo stvarno. Jos uvijek sam bio zedan, otisao sam do replikatora i uzeo si casu vode hladne i popio na iskap.

"Racunalo koliko je ljudi na brodu?"
    "256 ljudi je trenutno na brodu"

Izgleda da sam sanjao, ali kakav je to bio san, cinilo se tako stvarno stvarnim. Glava me malo bolila ali nista strasno. Izasao sam iz kabine na most, cim sam usao svi su me cudno gledali.

"Kapetane gdje ste bili?"

"U svojoj kabini Prvi a gdje bi bio ?"

"Ali sve smo pretrazili nije vas bilo koliko ja znam 2 sata nigdje na brodu."

"Mislim da sam zadrijemao ili tako nesto, provjerite senzore opet, nisam siguran sta se desava..."

"Senzori su u redu kapetane."

Mora da sam jednostavno spavao, niceg se ne sjecam od onog cudnog razgovora, jel bio san ili ne....

"Kapetane preporucan da odete do doktora?"

"U redu Prvi, dodjem cim rijesim taj pregled...."

"Kapetane posada je skoro sva na brodu vec, kada krecemo?"

"Cim dobijem iz SF naredjenje krecemo dalje. dotle idem do doktora Sobeka glava mi puca lagano..."

Usao sam u turbolift i krenuo do ambulante, prisjecao sam se razgovora sa misterioznom osobom i ni sam nisam bio siguran jer umisljam vec od svih losih stvari koje su se desile u zadnje vrijeme ili je bilo stvarno, nadam se da ce doktor reci da sam jos uvijek pri zdravoj svijesti....

Usao sam u ambulantu i rekao doktoru da mi puca glava lagano da tako nesto jos nisam osjetio...

Kod pregleda nista nije otkriveno, dobio sam sredstvo protiv glavobolje bilo je malo bolje i otpusten sam nakon pola sata iz ambulante...

Krenuo sam na most natrag, na putu sam sreo gospodina Youna i pozdravio ga, rekao sam mu sta se desilo na brzinu a on me samo cudio pogledao i rekao da sam samo mozda umoran od svega sta se desavalo...

Rekao sam mu da provjeri ako mu nije problem senzore i waro jezgru i da mi javi dali je brod u pripravnosti da krenemo kad dobijemo novi zadatak. Nisam se mogao odvojiti od osjecaja da mu je nesto bilo poznato u toj prici sta sam mu rekao ali neznam sta....

Nastavio sam prema mostu....

6. Sherpa

Sherpa Legenda

Nisam bas od kapetana uspio doci do rijeci no ipak sam mu uspio reci.

"Kapetane, zar se ne sejcate da je warp jezgra bila izbacena? Tim inzinjera kojeg sam zaduzio vec je poceo sa ugradnjom i prilagodbom jezgre, isprobavamo novu metodu ugradnje tako da mislim da smo za jedno pola sata - sat gotovi te krecemo sa testovima koje cemo izvesti sto je brze moguce"

Kapetan je samo klimnuo glavnom te nastavio svojim putem

"Kapetane, mislim da bi trebali posteno odspavati"

Kako sam dovrsio recenicu kapetan je vec skrenuo u hodnik. Ionako sam krenuo ka strojarnici nadgledati ugradnju pa mi nije problem usput i provjeriti senzore.

Strojarnica je trenutnovise izgledala ko sajam, svi nesto govore i svi nekuda jure. Novi sistem ugradnje warp jezgre pokazao se ucinkovitim iako josh nije sve islo glatko kao sto je to bilo predvidjeno. I dok je sve to trajalo ja sam napravio prvo stupanjsku procjeru senzora koji su nakon par sitnih preinaka radali savrseno.

No jedna drugostupanjskom provjerom primjetio sam jednu gresku u radu senzora proteklih tjedan dana. U intervalu od svaka 3 sata i 47 minuta rad svih senzora bi se na 5 sekundi prekinuo. Senzori bi ocitavali stanje koje je zabiljezeno tocno u trenutku prekida, te bi se nakon tih 5 sekundi vratili u pravo stanje. Sve je izgledalo kao greska sistema, no ipak cu ovo prenjeti kapetanu kada ga budem trazio dozvolu za testiranje warp jezgre...

7. Uniq

Uniq Novi Član

Krenuo sam prema mostu polako, imao sam opet onaj cudan osjecaj da me netko promatra. Previse toga mi se nakupilo mozda u zadnje vrijeme, bolje da prihvatim savjet i odem lec malo dok ne primim nove zapovjedi. Dosao sam u svoju kabinu, dosao do replikatora narucio vruci kakao da lakse zaspim.
    Taman dok sam legao u krevet sjetio sam se da moram reci Prvom da pripremi kompletni report o stanju broda kada odmorim malo. Bilo je vec oko 2 sata popodne...
    Malo sam samo zaklopio oci ali to mi je izgleda bilo dovoljno da zaspim reci cu mu kasnije...

Probudio sam se na podu ispred vrata, nije mi bilo jasno kako sam dospio tamo. Pridigao sam se malo ocistio prasinu s sebe i sjeo za stol.

"Kompjuteru koliko ljudi je na brodu"

"1024 ljudi je trenutno na brodu"

Bilo je pola 3, nije moguce da sam bio tako umoran da sam spavao 4 sata skoro, nista mi nije bilo jasno.
    Izasao sam na most, tamo je sve bilo u redu, svi su bili na svojim mjestima.

"Kapetane jeste dobro, malo ste blijedi?"

"Sve je u redu, nastavite..."

Vratio sam se u kabinu, narucio caj, glava me boljela malo ali nadam sam se da ce proc. Moram priznati da mi neke stvari nisu bile jasne ali nisam previse razmisljao o tome. Sjetio sam se osobe X, odnosno njenog glasa, ali ne sjecam se sta smo pricali tocno. Sve mi se pomjesalo, ma kvragu i sve samo los san...

Sjeo sam za stol ponovo i vidio da sam dobio razne izvjestaje s broda, krenuo sam citat polako da vidim u kakvom je stanju trenutno i dali je pogodan za daljnje misije...

Usred citanja netko je bio pred vratima...

"Udjite..."

"Kapetane oprostite sta smetam" , usla je savjetnica u tom trenutku.

"Niposto sjednite samo, recite?"

"Moram vas obavjestiti da nismo napravili znacajne pomake u otkrivanju tko je spijun medju nama, tragovi su jako dobro sakriveni, Lt.Xis i ja smo provele istrazivanje jucer i danas i nemam znacajnog pomaka. Mora da je netko s broda bas, jer predobro skriva tragove za sobom. Pregledale smo zapise u racaunalu nismo nista nasli cudno, provjerili smo u bazi pricajuci s ljudima, ili nitko nista nezna ili ne zeli reci..."

"U redu je, nastavite samo, molim vas izvjestavajte me i hvala"

"Kapetane jeste li dobro ? Izgledate malo blijedo ?"

"Sve je u redu malo sam samo umoran ne brinite, nista sta 8 sati sna nece rijesiti"

"Niste se naspavali ovu noc?"

"Ma jesam ali umor me svladao nakon svega onoga."

"To je razumljivo, glavno da ste se vi odmorili sada tih par minuta..."

"Par ? Pa bilo je malo vise ali nema veze bit ce u redu, to je sve?"

"Da, kapetane."

Izasla je prema mostu, nije mi bas bilo jasno zasto par kad sam spavao par sati...
    U tom trenutku dobio sam poziv iz SF...

"Admirale dobar dan..."

"Kapetane Max, nova misja..."

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Provjerio sam josh jednom senzore te odlucio ispraviti glupu gresku do koje je doslo prilikom pokretanja jednog bezveznog holodek programa. Taj hologram program je od autora koji je imao cudan smisao za ukazivanje na problema pa je u svakom svojem programu stavio ovaku neku glupost. Odlucio sam izbrisati program i zamjeniti ga mnogim novim programima koje sam nabavio u bazi. Poslao sam jednog nizeg casnika da to sredi.

*comm*

"Kapetane, warp jezgra je ugradjenja, volio bi je testirati"

"Uredu, no testiranje cemo odrzati cim dobijemo novu misiju, nemamo vremena za gubljenje"

"Gospodine, kada budete imali vremena htio bi vam pokazati neka saznanja do kojih sam dosao putem svojih izvora"

"Pozvat cu vas kad budem imao vremena"

*comm*

Strojarnica je bila spremana za polazak, svi su iscekivali kako ce se ponasati ova warp jezgra...

9. Uniq

Uniq Novi Član

Warp je bio spreman, javili su mi da mozemo krenuti cim mi se jave iz baze s misijom.
    Poziv od admirala:

"Kapetane Max poslat cu vam sada vasu novu misiju. Nadam se da cete ju sto prije obaviti, jer vrijeme je najkljucniji faktor sada. Procitajte sve sta pise i krenite u 18:00, dotle osigurajte brod da bude u najboljem mogucem stanju trebat ce vam."

"U redu admirale pokusat cemo napraviti sve sto je u nasoj moci..."

"E da i Max sretno, trebat ce vam sreca kao i svima nama u ovim trenucima."

"Nadam se da cemo uspjet..."

Admiral mi je zvucao malo zbunjeno i rastreseno, procitao sam i procuio nasu sljedecu misiju.
    Ovo mi se nije cinilo bas previse sigurno, moramo krenuti prema romulanskoj granici i tamo sacekati njihov warbird, poslat ce diplomata na razgovor. Kako pise dat ce nam ime spijiuna u nasim redovima i pokusat pregovarat o prekidu sukoba.
    Bio sam vrlo skeptican oko ove misije, romulanci ce nama pomoc, to mi je bilo cudno jako pa nismo u nekim dobrim odnosima, sigurno imaju neke koristi od toga inace to nebi radili.
    Mrze nas tako da moramo krenuti s oprezom u ovu misiju jer ovo moze biti zamka lagano.

"Lt. Youn dodjite sada imam par minuta vremena da me obavjestite o cemu je rijec..."

10. Sherpa

Sherpa Legenda

*comm*

..."Odmah kapetane"

*comm*

Na putu do mosta otisao sam do svoje kabine uzeti PDA koji sam htio pokazati. Pozurio sam prema turboliftu dok sam na brzinu josh jednom proletio kroz podatke koje sam imao. Tako uzurban nisam ni primjetio da sam vec bio na mostu, sve dok me nije trznuo Morganthov glas

"Kapetan vas ocekuje"

"Da znam" - odgovorim sa smjesnom te se zaputim prema kapetanovoj radnoj sobi.

Usao sam u kapetanovu sobu koji je upravo od replekatora zatrazio caj od brusnice. Kao da sam znao da ce i meni ponuditi jedan, samo sam odgovorio.

"Hvala lijepa, nije potrebno"

Kapetan je sjeo u svoju stolicu

"O cemu se radi"

Pruzio sam mu PDA kojeg je kapetan istog trena poceo citati. Na njegovom licu nije bilo znaka iznenadjenja no to cak i nije bilo cudno kada je kapetanom tekla vulkanska krv.

"Da, znam" - odgovorio je kapetan hladnim glasom, kao da ga smeta to sto zna.

"Meni se cini da vi cak i malo vise od toga znate"

"Racunalo, ukljuci zastitno polje oko moje sobe, naredba Alfa-Pi-73." nakon svega nekoliko sekundi tisine opet je jednako hladnim glasom rekao "Da znam"

Bilo je ocigledno da je polje ukljucio radi zastite od prisluskivanja.

"Pretpostavljam da necete nista vise od toga reci"

"Vezano uz to sto vec znate ne, no mogu vam reci da je iduca misija na Romulanskoj granici, ako budem mislio da trebate znati vise pozvat cu vas i obavjestiti. Sada bi bilo pametno da nadgledate prvo startanje warp jezgre, necemo imat vremena za test, test ce ujedno biti nasa misijia"

"Uredu kapetane, no samo pitanje, jeste li pronasli spijuna u redovima? Imam dilemu izmedju dvije osobe, a nakon pristanka u bazu taj broj se povecao za josh jednu osobu koju uopce nisam razmatrao kao moguceg spijuna, zelite da se time pozabavim..."

11. Uniq

Uniq Novi Član

"Taj zadatak sam vec dao savjetnici Syr i Lt. Xis ali molim vas posto vidim da ste dobro upuceni pomozite im posto im ne ide bas previse uspjesno, njima vjerujem kao i vama tako da cu im javiti da cete nakon sto vidimo dali warp pogon radi, javit cete im se i suradjivati na tom slucaju. Nadalje nadam se da ce warp sto prije proraditi, jer ne smijemo si dopustiti dolazak na romulansku granicu a da na waro pogon nije spreman u potpunosti jer iskreno ne vjerujem bas u tu njihovu prijateljsku naklonost"

"U redu kapetane, idem odmah do jezgre pa krecemo na vasu zapovjed"

"Lt. Xis"

"Recite kapetane"

"Lt. Youn ce s vama raditi na otkrivanju spijuna ima par osoba koje sumnjici javit ce vam se nakon sto krenemo na novu misiju"

"U redu kapetane"

Izasao je iz sobe, citao sam dalje misiju od admirala, jedan dio na kraju je bio pod sifrom.
    Upisavsi sifru jos jedan dio teksta se otvorio koji je bio samo za moje oci. Hmm ovo nije bilo dobro, nadam se da nece do toga doci...

Kada sam zavrsio s svim nakon par minuta, popio sam ledeni caj i krenuo na most.
    Jos je ostalo par minuta do 18:00 sati...

"Kapetan na mostu"

"Nastavite..."

Sjeo sam na svoju poziciju i razmisljao jos malo...

12. Sherpa

Sherpa Legenda

*comm*

"Savjetnice trebam se naci s vama za 5 minuta u restorana, budite tamo"

*comm*

Isti taj sam razgovor ponovio i s Lt. Xis. Obje su se tamo pojavile no bilo im je sumljivo zasto sam ih upravo pozvao na mjesto koje vrvi ljudima da raspravimo o osjetljivim stvarima kao sto je spijun medju redovima. Uz lagano ispijanje napitaka sam proucio PDA s njihovim podatcima. Pomaknule su se no josh idalje nisu bile blizu soluciji tko je spijun. Sveli su spisak mogucih spijuna na jedno 15ak ljudi. Dva imena koja sam ja imao u glavi su takoder bila na njihovom popisu.

"Gospodjice Syr, kaze li vam vas betazidski um nesto vise?"

"Da, spijun je u ovoj sobi i zna da ga promatramo, no od prevelike kolicine umova nemogu razaznati tko je"

"To i sam znam" - odgovorih mrtav hladan

"Tocno 8 ljudi sa popisa je ovdje" - ubaci se Xis u razgovor

Samo sam se nasmjesio "Onda ovih 8 ljudi koji su tu u sobi pozovite na ispitivanje jednog po jednog"

"Uredu" - Odgovori Lt. Xis, ispije zadnji gutljaj limunade te se zaputi prema izalzu, za njom krene i savjetnica.

Narucio sam josh jednu kavu te se zaputio prema izlazu ciutajuci podatke na svom PDAu kada sam se sudario s gospodjicom Vreenak koja me je prilicno grubo odmjerila.

Preko komunikatora sam zamolio Lt. Xis da mi rezultate ispitivanja za svakog pojedinog ispitanika. Samo sam cekao trenutak da kaze jedno ime te sam se uputio u privatne kabine te osobe. Po smjeru kretanja i brzini kojom se krecemo znao sam da mi je vrijeme neprijatelj te sam svoju provjeru napravio iznenadjujuce hitro.

Rezultat je sada bio jasan, jednom cu morati to objasniti gosodjicama s kojima sam suradjivao, jer sam ih ovdje samo iskoristio za diverziju.

Urzanim sam korakom krenuo prema mostu te sam u PDA ukucavao zadnje podatke. Kapetan je sjedio u svojoj stolici na mostu te promatrao takticke podatke broda te osobno prati kalibraciju senzora. Cim me je ugledao ustao je te uzurbanim korakom krenuo prema svojem uredu, nisam ni cekao da me pozove nego usao direktno za njim, izgleda da nikom na mostu nije bilo jasno sto se radi

U sobi sam kapetanu pruzio PDA

"Znaci otkrili ste spijuna..."

13. Uniq

Uniq Novi Član

"Zanimljivo Lt.Youn procitat cu sve pa vam javiti za sad nista nemojte poduzimati samo pazljivo pratite ovu osobu skupa sa njih dvije da ne napravi nesto dok ne rijesim ovo s romulancima. Samo vas troje to zna tako da nikoga vise u to ne uvlacite."

"U redu kapetane, izvjestavat cu vas i dalje. Nadam se da nece biti problema dok to ne rijesimo."

"Sada pozurite i probajte to izvest sto neupecatljivije s njih dvije."

Otisao je iz ureda, ostao sam jos malo i proucavao izvjesta s PDA, nesto mi tu nije stimalo, mislim da on nije sposoban za tako nesto. Do sada nije pokazivao nekakve neprijateljske namjere. Nadam se da ce ga uspjet pratit dok rijesim ovo...

"Kaptane dolazimo za 5 min na odrediste..."

"U redu stizem za 2 min, zelim puni scan podrucja odmah, detektirajte ima li kakvih drugih brodova osim nas dok ne dodjem..."

Procitao sam opet onaj zadnji dio kodirani koji sam donio, nije mi se cinilo ovo dobro. Samo da sve prodje bez ikakvih incidenata... krenuo sam na most.

"Izvjecsce..."

"Kapetane nema nikoga osim nas za sada"

"U redu nastavite s skeniranjem podrucja, ne zelim nikakva iznenadjenja...."

Dosli smo na zadane koordinate i zaustavili se.

"Zuta uzbuna, neka svi budu u pripravnosti"

Minute su prolazile ali nije bilo nikoga, brod je bio usred svemira bez igdje icega ni planeta samo zvijezde oko nas. Sto je vise vremena proslo to je bilo gore za nas, svu su postali sve vise napetiji u iscekivanju...

"Ima li sta na scenerima ?

"Nista kapetane."

comm

"Lt, Youn jeli sve u redu?"

.........

"Lt, Youn ? Javite se..."

.........

"Lt. Xis?"

.........

"Sta se desava ? Jel komunikacjski uredjaji rade na brodu?"

"Da kapetane."

"Kompjuter gdje se nalazi Lt.Youn?"

"Lt.Youn je skladistu broj 3"

"Kompjuter gdje se nalati Lt.Xis i savjetnica Syr ?"

"Lt. Xis i savjetnica Sye su u skladistu broj 5 "

"Lt.Morganth povedite tim u skladiste broj 3 a vi Lt. Chuthlag u skladiste broj pet ASAP. Doktore Sobek pripremite ambulantu za svaki slucaj."

"U redu kapetane, o cemu se radi?"

"Samo napravite sta sam vam rekao."

Morgath i Chuthlag su kreunili odma prema turbo liftu, nista im nije bilo jasno. Ali vidio im se strah u ocima, na nacin koji sam ovo sve izveo. Nadam se da ce stici na vrijeme, nesto mi je govorilo da nesto nije u redu s njima.... ponovo sam probao pozvat svo troje ali nista....

Nakon manje od 5 minuta, oba osiguranja su bila na ulazu u skladiste...

14. Sherpa

Sherpa Legenda

Izasao sam iz kapetanovog ureda s PDAom u ruci. Josh dvije osobe bi trebale saznati tko je spijun. Mozda su tokom ispitivanja uspjele i same shvatiti.

*comm*
    "Lt. Xis, jeste li zavrsili s ispitivanjem"

"Upravo zavrsavamo sa zadnjom osobom"

"Uredu, ja sam na putu ka tamo, trebali bi porazgovarati"
    *comm*

Nisam pricekao da zavrse s ispitivanjem, usao sam u sobu, uzeo stolicu zasjeo se te naslonio noge na stol. Cekao sam da zavrse ispitivanje s ovom neduznom osobom. Cim je osoba izasla iz sobe dobacio sam im PDA sa svojim saznanjima. Time sam samo potvrdio njihove neutemeljene sumlje. Prenio sam im kapetanove zapovijedi da treba pratiti osumljicenike na sto je vise moguce suptilan nacin.

Krenuli smo prvo na kavu u brodski restoran jer smo ocekivali tamo naci ono sto trazimo.

"Osjecam nelagodu kod sumljivaca" - ubaci se Syr "znaju da ih netko prati no cini mi se da upravo radi vas gospodine Youn se osjecaju sigurno od nas"

Opusteni razgovor je prekiniti kada se je dvojac za stolom ustao te krenuo van restorana, svaki na jednu stranu.

"Dame, nadam se da imate fazore kraj sebe, pripremite ih je mozda ce vam zatrebati. Moja preporuka je da ugasite komunikatore kako vas nitko nemoze kontaktirati da subjekt ne otkrije vasu poziciju. No ostavite sistem koji locira polozaj za svaki slucaj. Vas dvije krenite za onime, te pogledom pokazem na jedna vrata. Ja cu za drugime, ne brinite se za mene snaci cu se ja"

Nisam vise nista govorio nego sam krenuo za svojim subjektom. Trag je vodio do skladista broj tri u koje sam odlucio uci Jefferiesovim cijevima jer ce svako opaziti otvaranje vrata skladista. Nakon 5 minuta bio sam u zamracenom skladistu s fazorom u ruci, culo se je neko sustanje no nisam mogao razaznati sto je to, bar ne od tuda...

15. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Dobio sam naredbu od kapetana da hitno okupim svoj TARS team i da požurim prema skladištu broj 5 .
    Putem sam zakapčao kopče opreme koju sam pokupio na stanici .

Dobar stari zemaljski lovački prsluk je navika koja mi je ostala od život na Zemlji . Morao sam još jednom zahvaliti kapetanu što mi je dopustio da ga nosim preko uniforme kad sam na dužnosti .

*comm*
    Sgt.Pucchi , pripremite TARS 1 i krenite ASAPa prema skladištu broj 5 , naći ćemo se ispred
    *comm*
    Da gospodine , imate li kakve posebne naredbe ?
    *comm*
    Postavite perimetar , nitko nesmije proći tim područjem , očitajte kretanje senzora , želim potpuni izvještaj kada dođem .
    *comm*
    Na zapovijed gospodine
    *comm*
    Chutlagh out ...

Užurbanim korakom sam se kretao prema skladištu broj 5 ...
    Dočekao me pravilno postavljen perimetar , narednik Pucchi je znao obavljati svoj posao ...

"Naredniče , jako dobro ... molim izveštaj ..."
    "Gospodine , područje osigurano , u skladištu očitavamo dva bio signala ..."
    "Možete li odrediti o kome se radi ?"
    "Nažalost ... nešto ometa senzore ... na trenutak se potpuno izgubi bilo kakav signal "
    " U redu . "

*comm*
    Kapetane , poručnik Chuthlag ovdje ...
    *comm*
    Recite poručniče ...
    *comm*
    Moj team je na mjestu , spremni smo za ulazak ... senzori očitavaju dva bio signala ... molimo odobrite borbeno djelovanje po potrebi
    *comm*
    Poručniče , to bi trebale biti dvije članice posade , molim oprezno ... ne želim gubitke od prijateljske vatre , jeste li me razumjeli , jeste li me doista razumjeli ?
    *comm*
    Da kapetane , jasno i glasno ...ulazimo unutra ... Chutlagh out
    *comm*
    Samo polako poručniče ..samo polako

"OK , ljudi raširena formacija , pazite na moguće napade , unutra bi trebale biti i dvije članice posade , ne želimo kobne zabune ..."
    "Naredniče preuzmite čelo , vodniče Nowitzky preuzmite začelje ... krećemo ljudi "

Vrata skladišta su se otvorila i polako smo ulazili u mrak , jedina svjetla su bile naše svjetiljke ...

Osjećao sam nečiju prisutnost ... ali nisam mogao odrediti odakle i kako ....

Čuli su se samo koraci teških borbenih čizama po metalnom podu ....

16. Uniq

Uniq Novi Član

"Lt. Morgath i Lt. Chuthlag dali ste na mjestima?"

"Da kapetane!"

"U redu, nastavite, pribajte napraviti oto s sto manje buke i da ne ozljedite nikoga, trebam te ljude jer mozda je netko od njih saboter!"

"U redu kapetane..."

"Kapetane...."

Brod se pojavio pred nama, rumalnska ratnaptica se otkrila. Zasto su poslali svoj ratni brod na pregovore, zanimalo me sta se desava.

"Crvena uzbuna!"

Bilo mi je malo cudno kako to da se brod pojavio u istom trenu kad smo otkrili spijune na brodu.
    Cekao sam minutu nisu nas jos kontaktirali....

"Skenirajte brod..."

"Kapetane ovaj broj je hologram!!!"

"Skenirajte podruje okolo, negdje mora biti pravi!"

Nije mi se svidjalo ovo, igraju se s nama. Mozda zele vidjeti kako ce reagirati.

"Otvorite sve frekvecije... Ovdje Kapetan Johnatan Max sa broda Executioner, ima li koga?"

Nikakav odgovor nismo dobili...

"Dali ste poslali to na svim frekvencijama?"

"Da kapetane!"

Nakon nekoliko trenutaka brod je nestao ispred nas, nista se nije desavalo. Cekao sam da vidim sta se desava, na drugu stranu zanimalo me sta se desava u ona dva skladista, ali sad im se nisam mogao javit.
    Morao sam nesto poduzeti....

"Upalite impulsni pogon...."

Kao sto sam ocekivao dobili smo taj tren poziv....

"Na ekran..."

"Dobro dosli kapetane Max, moje ime je Sathrana, ocekivali smo vas."

"Da i ja vas, mozete mi reci o cem se radi? Cemu tolika tajanstvenost?"

"Kapetane o tome cemo kada se vidimo uzivo, dali smijemo ja i moja dva suradnika doci na brod?"

"Mozete li malo pricekat molim vas, imamo jednu situaciju na brodu koju trebamo rijesiti."

"Kapetane ovo je hitno, molim vas spustite stitove teleportirat cemo se direktno gdje zelite."

"Samo 10 minuta molim vas cim to rijesimo..."

Dao sam znak za prekid veze...proslo je jedno 10 minuta....

"Lt. Morgath i Lt. Chuthlag dali je sve u redu ?"

"Lt. Morgath?"

"Lt. Chuthlag?"

Ne javljaju se, sta se dogadja kvragu....

17. Sherpa

Sherpa Legenda

Idalje nisam mogao razaznati jezik kojim je netko pricao, mozda zato sto je sapat prilicno tesko za cuti. No sad sam bio siguran, moj osumljiceni nije bio sam, tu je bila josh neka osoba. Probao sam locirati njihovu poziciju po sluhu. Nakon 10 minuta suljanja po prostoriji uspio sam odrediti njihovu lokaciju. Izvadio sam fazor koji je bio namjesten na stun te zapucao u smjeru .

Mislim da sam nekog pogodio, no ona druga osoba, sa izgleda munjevitim refleksima je mene uspjela pogoditi prije nego sto sam stigao josh jednom zapucati. U tom trenutku su se otvorila vrata skladista, izgleda da je kapetan poslao tim. Srusio sam se na pod sa mislju sto se je dogodilo mojim kolegicama u drugome skladistu... Nisam vise mogao drzati oci otvorenima te sam utonuo u san

18. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Polako smo pretraživali skladište , još nismo našli nikoga ... moj scanner je očitavao na trenutke 2 , a na trenutke 4 bio signala ...

*comm*
    Ljudi molim oprez , nešto čudno se dešava
    *comm*
    Nowitzky , situacija ?
    *comm*
    Poručniče začelje čisto
    *comm*
    Pucchi , kakva je situacija kod tebe ?
    *comm*
    Poručniče sve čisto

Nastavili smo polako napredovati , kada sam primjetio da je Pucchi zaustavio napredovanje ...
    Krenuo sam prema naprijed do narednika ....

"Zašto ste stali naredniče ? "
    "Gospodine , tamo naprijed kraj onih sanduka sa dijelovima ... vidite li ono na podu ? "

Pogledao sam u označenom smjeru i u tom trenu jedna zraka iz phasora je pogodila vojnika kraj mene .
    Scanner je pokazivao 4 bio signala u tom trenutku ...

"Naredniče otklonite svaku prijetnju ! Pokrivajte nas ..."

Povukao sam dvojicu vojnika sa sobom prema mjestu koje je pokazao narednik ...
    Napadač se nije pokazao , no znali smo da je negdje ovdje ...
    Došli smo do mase na podu i prizor me pomalo osupnuo , Lt.Xis i savjetnica Syr ležale su na podu onesvještene . Naredio sam vojnicima da ih podignu i da krenu prema izlazu ...

Napadač ili napadači se još nisu otkrivali ...

*comm*
    Bolnica , ovdje poručnik Chutlagh , moj vam vojnici donose savjetnicu Syr i Lt. Xis , onesvještene su ...
    *comm*
    Da Lt. Chutlagh ... sve je spremno da ih dočekamo
    *comm*
    U redu , Chutlagh out ...

Nakon što sam bio siguran da su savjetnica i Lt. Xis na putu za bolnicu bio sam spreman obračunati se sa onim koji je bio odgovoran za ovo ...

*comm*
    Sgt. Pucchi , pokušajte locirati napadače , imate odobrenje Alpha-9 za uzvraćanje vatre , molim podesite phasore na stun ... trebali bismo ispitati odgovornog za ovaj napad ...
    *comm*
    Na zapovijed ...

Uskoro su tamu skladišta proparale laserske zrake sa ciljnika pušaka i snopovi svjetlosti sa naših kaciga ...

Bilo je samo pitanje vremena kada ćemo otkriti napadača ...

Nije dugo vremena proteklo kada su dvije sjene promakle između kutija , uskoro je u tom smjeru cijeli rafal zraka iz phasora ispunio prostor ... čuo se tup udarac tijela o pod ... scanner je pokazivao 14 bio signala ... 12 naših i 2 strana ...

"Polako ljudi , približite se području ,razoružajte ih i odvedite u zatvor na ispitivanje ..."

Moja je naredba bila uskoro ispunjena , dvije siluete su podignute sa poda i odvedene u zatvor ...

*comm*
    Kapetane ...
    *comm*
    Kapetane ...

Nema odgovora ...

Računalo gdje se nalazi kapetan ?
    Kapetan je u svojoj kabini ...

Nešto nije bilo u redu , izletio sam iz skladišta i potrčao prem kapetanovoj kabini ...

19. Uniq

Uniq Novi Član

Nitko se nije javljao, krenuo sam u svoju kabinu, usao sam unutra, vidio sam na stolu ledeni caj, bio sam malo zedan i popio malo. Sjeo si i poceo razmisljat...

Probudio sam se, izgleda da sam na minutu zaspao, htio sam jos malo popit caja ali ga sad nije bilo. U tom trenutku dobio sam pozic s mosta...

"Kapetane dodjite na most odmah."

Krenuo sam odma na most, na ekranu su bili romulanci opet.

"Samo sekundu molim vas."

Dao sam znak za prekid veze...

"Lt. Chuthlag dali me cujete?"

"Da kapetane bas stizem na most do vas, trebam vas nesto."

"Morat cemo to za sad ostaviti, recite mi samo dali ste rijesili situaciju u oba skladista?"

"Rijeseno je sve kapetane, moram vam rec da...."

"Ne sad Lt. Chuthlag reci cete mi sve kasnije, molim vas odite do teleportersku sobu 1 i dovedite nase romulanske goste u sobu za sastanke, kasnije cu vam objasnit situaciju."

"U redu kapetane..."

"Lt. Morgath dali ste vi u redu..."

"Da kapetane u bolnici smo s ostalima koju su ozljedjeni."

"U redu obavjestavajte me kada cete moc sta se desava, molim izvjestaj sto je prije moguce, to je sve zasad."

Dao sam znak za ponovo uspostavu video poziva....

"Sve je u redu sada, molim vas teleportirat cemo vas pa ce vas Lt. Chuthlag dopratiti do sobe za sastanke."

"U redu kapetane, dolazim s dva pomagaca, nadam se da nije problem?"

"Nije, slobodno vidimo se za par min..."

Nekako su prelagano pristali da ih samo tako teleportiramo, kao da nisu ni malo na oprezu. Nadam se da nam vjeruju jer cini se da imaju dobre informacije kada smo se morali tako brzo naci.
    Krenuo sam prema sobi za satanek, kada sam ulazio u sobu s druge strane dolazili su romulanci.

"Molim vas kapetane mozemo li ostat sami na par minuta jer ovo je samo za vase usi, a pratnja neke priceka vani."

Pogledao sam prema Lt. Chuthlagu da vidim jel sve u redu dali su naoruzani mozda, kimnuo je glavom sto je znacilo da je sve ok.

"U redu, izadjite svi van molim vas."

Svi su izasli van, Sathrana je bila vidno nervozna.

"Izvolite sjesti molim vas..."

"Nema vremena moram vam reci tko su spijuni na vasem brodu..."

"Pa recite onda..."

"Znam da ce vam biti sok sada ali na vasem brodu je vise spijuna, ja znam za dva a dali ih ima vise neznam. Spijuni su Lt. Xis i Lt. Morgath...."

to be continued....

Podijelite ovu stranicu