1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Epizode 6 - Resurrection

Rasprava u 'PBF Arhiva' pokrenuta od Uniq, 3. Studeni 2006..

1. Uniq

Uniq Novi Član

"Koliko detektirate tragova zivota?"
    "15 humanoida kapetane, ne ocitavam niakakve znakove oruzja na brodu. Dovoljna razina kisika na
    brodu pogodna je za disanje"

"Lt. Morgath vi i prvi oficir povedite tim i teleportirajte se na sigurnu lokaciju na tom brodu te napravite istragu sta se desava, dovedite mi nekoga od njih da popricam s njima! Odmah !

*comm*
    "Kapetane Lt. Einstein je mrtav, nasli smo ga mrtvog u njegovoj kabini"

"Sta ? Kako ? Sta se desava na ovom brodu !!! Lt.Xis smjesta dodjite u moju kabinu sto je prije moguce!"

"Lt. Youn vi cete privremeno mjenjati Lt. Einsteina znam da imate iskustva u tom podrucju, molim vas zelim izvjesce sto prije jeli sve u redu s warp jezgrom i pogonima. Rasporedite ljude i uzmite koloiko god vam ljudi je potrebno da sve osposobite sto prije. Racunam na vas."

"Lt. Syr krenite samnom u kabinu, trebam vas nesto hitno."

Krenuo sam u svoju kabinu uletio unutra i dosao do replikatora, uzeo sam ledeni caj i sjeo na stolicu i okrenuo se mirno promatrajuci svemir. U tom trenutku netko je bio na vratima, pustio sam Lt. Syr u kabinu i rekao joj da sjedne. Ponudio joj caj ako zeli, pristala je i rekao sam joj da cekamo Lt.Xis da dodje da im dam zadatak.

*comm*

"Kapetane spremni smo na teleportaciju na tudjinski brod"

*comm*
    "Imate zapovjedi krenite sto prije"

U tom trenutku netko je opet bio na vratima, dozvolio sam da udje, bila je to Lt.Xis. Rekao sam
    joj da udje i ponudio cajem. Sjela je i pozorno cekala sta cu rec, vidio sam da je malo nervozna
    kao i savjetnica.

"Pozvao sam vas dvije zato sto znam da..."

*comm*
    "Kapteane Lt. Morgath ovdje, ovdje je 15 ljudi, ali svi su mrtvi!!!"

2. Sherpa

Sherpa Legenda

*comm*
    "Jasno kapetane. Preuzet cu tim da vam odma pogon osposobimo. Kako mi mozete dati tri sata sve bi moralo biti spremno za nastavak, volim upoznati stroj s kojim radim."

"Imate sat vremena, trenutno nemamo vremena da se upoznajete s karakteristikama warp jezgre... zelim da radi funkcionalno.
    *comm off*

Odmah sam se ustao od znanstvene konzole i krenuo put turbolifta, no ubrzo sam se okrenuo.

"Kapetane jer mi mozete odobriti pristup nekim podatcima?"

"Da moze al za sada ce te imati limitirani pristup" - odgovorio je Max te ponovo pogledao na video zaslon na kojem se je vidio nepznati brod

Odlucio sam ne smetati vec iscrpljenog kapetana, mislim da i njemu treba sna kao i vecini vec ljudi na brodu. Nisam ni shvatio da sam vec dosao u strojarnicu dok su me mucile misli oko cijele ove situacije.

U strojarnici je vladala nevidjena guzva, neorganiziranost je bila jasno vidljiva. Mozda je bio problem sto je rat protiv Dominiona ostavio posljedice na nedostatak strucnih ljudi s mnogo iskustva. Izgleda da nitko nije bio obavjesten o naredbi da ja preuzimam vodstvo.

*comm*
    "Kapetane, da li ljudi u strojarnici znaju za vasu direktivu da ce od sada biti pod mojom komandom"

"Ne josh, zaboravio sam javiti. Sad cu to napomenuti. No da mislim da bi vas moglo zanimati stanje koje je otkrio nas tim. Nasli su 15 ljudi no svi su mrtvi"

"Kapetane, da li je brod doboljno velik da ga ulovimo vucnom zrakom i spremimo u hangar"

"Ne nije."

"Kapetane mislim da bi bilo pametno da ga pregledamo detaljnije prije nego krenemo. Do tada ce i Warp pogon biti aktivan jer vec sad znam da ne radim"

"Onda osposbite warp pogon sto je prije moguce"
    *comm off*

Krenuo sam prema samo sredistu strojarnice te se stao na poziciju koja se vidi iz bilo kojeg kuta strojarnice.
    "SLUSAJ OVAMO" - zaderao sam se iz sveg glasa

U svega par sekundi zavladao je muk.

"Ako niste josh vidjeli obavjest na svojim konzolama ja sam postavljen da mjenjam Lt. Einsteina. Sada nam je primarni cilj osposbiti warp jezgru. Kad to ucinimo svi cete se nacrtati ovdje da vam objasnim nove uloge i da vas organiziran. To bi bilo sve za sada, a sada idemo ponovo ustabiliti temperaturu ove warp jezgre"

3. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

pokusao sam osposobiti racunalo ovog broda, no nista nije radilo. sve konzole su bile zakljucane nekakvom autorizacijskom sifrom. rasporedio sam tim u 3 grupe. jedna grupa je otisla pregledati oruzarnicu i pogon ovog broda, druga grupa je otisla u patrolu po kabinama broda i spremistima, a moja grupa je ostala na mostu. lesevi na brodu su bili ljudi. nisam na prvi letimični pogled otkrio nikakve tragove nasilne smrti. aktivirao sam trikorder, i probao skenom dobiti vise informacija o uzroku smrti. No nesto je ometalo skenere. Rekao sam ljudima neka traze bilo kakav izvor energije, jer nesto nam ometa rad skenera. na svu srecu smo mogli komunicirati sa svojim brodom ako nista drugo.

"kapetane Max, ovdje Lt. Morganth. Nismo otkrili nista zasad. Poslao bih ovamo jedan znanstveni tim da otkrije nesto vise o brodu, uz veliku prisutnost osiguranja. Iako na brodu jos nismo otkrili nikakvu prijetnju, nesto nam ometa skenere, a i imam gadan osjecaj da je jos nesto tu."

"u redu. poslat cu znanstveni tim cim mi javite da ste spremni za njihov dolazak."

"na zapovijed"

otkrili smo skoro potrosenu oruzarnicu na brodu. ovaj brod je bio u poprilicno puno borbe. no problem je sto nismo vidjeli ostecenja na trupu. cudno. rasporedio sam strazu po brodu, i vratio se na nas brod. smjena mi je zavrsavala, i bio sam mrtav umoran. odredio sam smjene za iducih 24 sata, i poslao nova pojacanja na tudjinski brod. znanstveni timovi su poceli raditi na brodu. vidjet cemo rezultate. utonuo sam u san.

4. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Probudio sam se i zmireci uzeo crve iz replikatora
    Kad sam ih pojeo izasao sam u hodnik i krenuo prema baru

Kad sam otvorio bar uslo je desetak ljudi i narucilo ljudsku kavu
    Kao da ce im to pomoc ujutro pomislio sam i nasmjesio se

Nakon par ljudskih sati poceo sam pogledavati dali itko igra kakve igrice da mogu otvoriti kladionicu
    Ali nitko se nije zasad okusao u nikakvim igrama

Prosetao sam se po baru da vidim dali ikome treba piće
    Neki su narucili, a neki su samo dosli sjediti

Na baru sam popricao s jednim iz osiguranja i dao mi je neke vrijedne informacije, koje bi mogao prodati da nisam na ovom brodu i da se nisu dogodile neke odredjene stvari

Poslije sam dao svom pomocniku da me zamjeni i otisao sam u holodeck u kojem sam proveo par sati

Tad sam otisao u svoju kabinu i jeo neke ljudske crve, ali mi se nisu svidjeli jer nisu bili socni kao s Ferenginara
    Otisao sam spavati

5. Uniq

Uniq Novi Član

Lt. Syr i Lt.Xis su bile vrlo zbunjene sto sam pozvao bas njih dvije u kabinu. Obavijest da su ljudi mrtvi na tudjinskom brodu malo mi je poremetila koncentraciju ali morao sam ostat pribran.

"Imam za vas specijalan zadatak, zelim da vas dvije od sada prisno suradjujete kako bi se otkrilo tko na ovom brodu radi sabotaze i tko nam ne zeli dobro. Ovo ne smije izac iz ova cetiri zida sta cu vam sad reci. Medju nama postoji jedan ili vise spijuna koji rade za neprijateljsku stranu, nije li vam cudno da nas uvijek uspiju pronaci i da se uvijek neka sranja desavaju bas na ovom brodu. Sumnjam da nas netko zeli zaustaviti u namjeri da otkrijemo sta nebismo smijeli znati. Vama vjerujem zato vam dajem ovja vazan zadatak, pokusajte upoznati ljud e na brodu sto bolje, savjetnice vi cete dnevno davat savjete ljudima i upoznavati ih sve vise, ako pocnete sumnjat na nekoga obavjestite mene i Lt.Xis tako da ona moze bolje to istraziti sto prije. Pokusajte raditi uz to i dalje svoj posao koji inace radite da ne postanete sumnjivi ljudima na brodu pa da na vas netko ne uperi prst. To je sve zasad, molim probajte me izvejstavat svakodnevno da znam u kojoj ste fazi. To bi bilo sve za sada, sretno."

Izasle su van a ja sam nastavio piti caj dalje razmisljajuci koliko sam uopce sposoban da rijesim ovo sve.

"Krenite prema najblizoj bazi, izvucite iz warp pogona koliko god se moze, Lt. Youn dajte mi maximalno energiju koju mogu doboti za warp pogon, moram smjesta natrag u bazu. Pricekajte samo da obavjsetim tim na tudjnskom brodu"

"Lt. Morgath kakvo je stanje na tudjinskom brodu ? Vratite sve natrag krecemo nemamo vremena vise, morat cemo ostaviti taj brod za nama pa cemo se kasnije mozda sresti opet da bolje istrazimo, cim se teleportirate natrag krecemo natrag u najblizu bazu."

"Doktore dali je sve u redu u bolnici?"

6. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

probudio me comm sa mosta. Kapetan je zahtijevao izvjestaj. Zamolio sam ga da priceka minutu, i pozvao dezurnog casnika na tudjinskom brodu. poslao mi je izvjestaj na padd, i procitao sam kapetanu podatke.

"sve je razrovano na brodu. Nisam siguran, no cini mi se da je ovdje mozda bilo jos putnika, i netko je taman prije nas pretrazio brod i odnio nesto. nasli smo jedan sef sa raznesenim vratima. Ostatci upucuju na koristenje nekakve jako neobicne i mocne kiseline koja je progrizla kroz 4 inča debela vrata. unutra nisam nasao nikakve tragove sto se nalazilo, osim jednog malog generatora koji se napajao na zasebnoj mrezi. Nesto je bilo unutra sto nije smjelo biti dostupno posadi ili vecini posade, a zahtijevalo je, prema ocitanjima, enormnu kolicinu energije."

"u redu. snimite sve podatke, i povucite timove na brod. odlazimo."

"na zapovijed. Morganth out."

"Lt. Morganth timu, culi ste, svi se pakirajte. pokupite stogod se moze ponijeti za analizu."

"na zapovijed, gospodine."

par minuta kasnije, vec sam bio na mostu za taktickom konzolom, posao ne smije cekati, iako sam bio dosta umoran, salica kave me odrzala budnim.

7. Sherpa

Sherpa Legenda

"Treba snizite temperaturu reaktora za barem 200 Kelvina. Ti tamo pazi da ne dodje do preopterecenja voda koji bi sruzio napon u cijeloj strojarnici"

"Da gospodine"

I dok sam izdao sve naredbe tko da sto radi osobno sam pazio da ne dodje do mjesanja materije i antimaterije.

Nakon petnaest minuta stabilizirali smo warp jezgru koje je bila spremna da nas odvede do baze... za neki dulji let bi je trebalo ugasiti i ocistiti sve taloge.

"Gospodine" - zacuje se glas jednog od strojara - "netko je onesposobio teleportere te ih je povezao s holodekovima. Nemoguce je iskljuciti teleportere dok ne se ne isprazni holodek."

"Imate 20 minuta da mi osmislite nacin kako cete to rijesiti" - zgrabim PDA i trkom prema izlaznim vratima. "Ja idem kapetanu javiti stanje"

-----------

(glupi zvuk vrata)

"Udjite" - odvrati kapetan

Lagano udjem u prostoriju. "Kapetane, jer se izvidnicki tim vratio"

"Ne nije josh. Zasto?"

"Jer spijun je iskljucio teleportere i povezao ih s holodekom"

*comm*
    "Kapetan timu teleporteri su nam se iskljucili morat ce te ostati josh neko vrijeme na brodu"

"Da kapetane"
    *comm off*

"Ima da to popravite sto je prije moguce"

"Moji ljudi vec rade na tome. No to nije razlog zasto sam dosao, jer kao sto znate ovo sam mogao i preko komunikatora reci."

"U cemu je problem"

Pruzim PDA kapetanu

"Jel to vasa naredba bila" - Priupitam

"Da je"

"E pa vidite. U slucaju opasnosti standardno radno vrijeme u osiguranju se sa 6 sati skracuje na 4 sata"

"Da znam to... To sam stavio jer su onda clanovi osiguranja bistriji i nisu umorni"

"Jako dobra ideja, no milim da je to u zatvoru nastupilo kada sam ja dosao. Bila je promjena straze 2 sata ranije. A u tih dva sata su se romulanci pojavili"

"Sto zelite reci"

"Malo sam pogledao. Soba prvog strazara je odmah do sobe preminulog Lt. Einstein. Osobno mislim da je on samo pijun no trebali bi provjeriti njegovu sobu"

"Slazem se, mislite li da je i on nastradao"

"Da, apsolutno, no samo bi bilo dobro da zataskamo njegovu smrt. To jest da prosirimo vijest da je u komi ako ga zbilja nadjemo mrtvog"

"Vidim na sta ciljate, i ja mislim da bi ga ubojica probao ponovo ubiti ako je josh uvijek na brodu"

*comm*
    "Gospodine Youn, popravili smo teleportere no iamo problema s holodekovima, u svakom tekucem programu je tempirana bomba a mjere sigurnosti su iskljucene"

"Odmah dolazim"
    *comm off*

"Ispricajte me Kapetane, posao zove"

*comm*
    "Kapetan timu teleporteri rade. Odmah se vratite"

"Na zapovijed"
    *comm off*

8. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Izašla sam iz kapetanove kabine i uputila se prema mostu, namjeravajuću od tamo zapoćeti svoju istragu.

Taman kad sam ušla u turbolift javio se kapetan

*comm*

''Lt.Syr zamolio bih vas da zajdeno sa Lt.Xis odete provjeriti kabinu stražara koji se nalazi odmah do kabine Lt.Einsteina, no budite na oprezu.''

''Na zapovjed kapetane, odmah krećem.'' brzo sam izašla iz turbolifta.

*comm out*

*comm*

''Lt.Xis molim vas da mi se pridružite na ulazu u stražarevu kabinu, vjerujem da ste ostatak čuli od kapetana.''

''Nema problema, ubrzo sam tamo.''

*comm out*

Požurila sam se do kabine kako bi što prije obavili posao. Došla sam pred vrata, Lt.Xis je došla trenutak poslije mene. Otvorila je vrata i polako smo krenule unutra. Bio je mrak.

''Računalo, svjetla molim.''

U pokušaju da se svjetla upale samo se moglo vidjeti treperenje žarulje koja je bila napuknuta te je ubrzo potpuno pukla.
    Krenule smo opreznije unutra i pokusale potraziti neki izvor svjetla osim hodnika....

9. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Sa Lt. Syr polako sam ušla u polumračnu prostoriju. Već na samom ulazu smo mogle primjetiti da su stvari bile razbacane kao da je bilo borbe. Oprezno smo pregledale glavnu prostoriju no stražar nije bio u njoj. Na podu smo primjetile kapi krvi koje su vodile do kupatila gdje je ležao ranjeni stražar. Popipala sam mu bilo. Još uvijek je bio živ, ali mu je puls bio jako slab.

*comm*

''Kapetane, stražar je još uvijek živ iako ga je netko napao! Pretrpio je jaki udarac u glavu. Tko god ga je napao bio je dovoljno pametan da ne koristi fazor jer bi otkrili paljbu na brodu.''

''Odmah ću poslati doktora.''

*comm out*

Još uvijek sam pregledavala stražara na podu kada sam začula Lt Syr.

''Lt. Xis, pogledajte ovo.''

Prišla sam joj i pogledala na mjesto koje mi je pokazivala. Na podu se nalazio krvavi otisak nečije cipele. U polumraku sobe nisam isprva primjetila o kakvom otisku se radi. U tom trenutku došao je doktor i brzo se bacio na posao oko palog stražara.

''Računalo, svjetla!''

U kupaonici su se upalila svjetla i natjerala me da malo prožmirkam. Vratila sam se proučavanju otiska cipele.

''Čini mi se kao otisak jedne od cipela koje nose ljudi na našem brodu.''

''Ni jedna od nas nije stala u krv i prohodala ovuda.''

''Moramo odmah javiti kapetanu.''

10. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

"aaaaaaaaaaaaahhhhhh"
    Probudila me nocna mora

*computer*
    "Dobro Jutro
    Vrijeme je za ustajanje"

"Budan sam"

Dosao sam u bar

"Dobro Jutro"
    "Dobro jutro Holq"

"Sto zelite popiti?"

"Moze jednu Klingonsku kavu"

"O, Dobar izbor. Imamo i izvrsnu Humansku kavu."

"Htio bih probati Klingonsku, cuo sam da je jaka"

"O, da. Vjerujte mi da je. Stize jedna klingonska kava."

Donosim kavu

"Sta se to dogadja izvan broda??"

"Ma nasli su jedan brod pa istrazuju sta sve ima na njemu i sta se dogodilo"

"Vrlo zanimljivo. Dali bi mi mogli reci nesto vise o tome??"

"Nazalost nesmijem. Jer ste Ferengi, i to bi iskoristili nekako"

"Uredu, razumjem vas."

Otisao sam do bara i nastavio gledati tog inzinjera

11. Uniq

Uniq Novi Član

*comm*
    "Kapetane teleporteri su osposobljeni."

"U redu. Prebacite ljude s tudjnskog broda uzmite sve potrebne stvari i krecemo natrag."

*comm*
    "Kapetane svi ljudi si na broju"

"Hvala vam, unesite kurs prema najblizoj bazi. Zelim stici sto je prije moguce tamo."

Unesen je kurs i krenuli smo napokon, htio sam sto prije otici s ovog mjesta, nesto tu nije bilo u redu. Imao sam osjecaj kao da sve ovo radi vise osoba a ne sumnjam u nikoga sada jer su svi na svojim mjestima. Morat cu promjeniti nacin rada na brodu. Moram saznati sto prije zasto pokusavaju sabotirati odredjene ljude na brodu. Mora biti neke povezanosti. Otisao sam u kabinu.

"Lt. Syr i Lt.Xis javite se, imate li kakve nove podatke ?
    Trebam nesto pod hitno dok se ponovo nesto ne desi. Ne zelim da se vise ista desi dok ne pristanemo.

*comm*
    "Kapetane netko s broda ovo sve radi, nasel smo otisak cipele kakvu nose mnogi ljudi na bordu. Pokusat cemo otkriti cija je to cipela gospodine."

"U redu, pozurite ako je ikako moguce ne zelim nove probleme!"

Nakon sat vremena vratio sam se na most.

"Koliko jos do baze?"

"Jos pola sata kapetane."

"U redu nastavite s radom, Lt. Morgath dodjite na most sto prije imam zadatak za vas."

12. Sherpa

Sherpa Legenda

Krenuo sam iz kapetanove kabine prema holodekovima

*comm*
    "Gospodine Youn, otkrili smo koliko ce trebati da se tempirane bombe detoniraju"

"Koliko?" - Zainteresirano odgovorim

"Jedva pet minuta vremena" - Zabrinuto odgovori
    *comm off*

*comm*
    "Kapetane, imamo problem holodekovima, imam li vase odobrenje da evakuiram svo podrucje"

"Da imate, odma cu vam poslat tim"

"Nemojte, ostavite sve meni na odgovornost"
    *comm off*

*comm*
    "Odmah evakuirajte podrucje i micete se ovog dijela palube"

"Ali gosopodine..."

"Nema ali, ostavite mi alat te odlazite odavde"
    *comm off*

Potrcao sam prema najblizem holodeku, nikog nije bilo okolo.

"Racunalo. Aktiviraj zastitna polja na palubama 7 sektori A7, B14, D5 i F1. Zastitno polje najjace snage"

Pogledao sam na ekran na kojem je svaki progam imao josh svega 3 minute prije nego ce bomba ubiti ono malo clanova posade sto su bili unutra.

"Racunalo ukljuci mjere sigurnosti u holodekovima"

"Pristup odbijen"

"Probaj sad. Omega - 7 - K - Eta - 9 - Pi"

Vrijeme je otkucavalo. No na samo panelu se je vidjelo da tkogod daje ovo radio je znao svoj posao, no onda mi je jedna stvar zapela za oko. Osoba je to radila u zurbi.

"Racunalo iskljuci napajanje cijele ove palube na jednu minutu, te automatski pokreni pomocni sistem."

Odjednom su se svijetla ugasila kao i svi paneli, skoro pa istog casa pokrenuo se pomocni sustav

"Racunalo pokreni kaskadni program resetiranja holodekova"

Sve je sada bilo pitanje vremena, ovo ce upaliti, samo je bilo pitanje prije ili poslje eksplozije. panel je odbrojava 10,9,8,7,6,5,4...

"Kaskadno resetiranje holodekova zavrseno" - Pao mi je kamen s srca jer su svi prezivjeli

*comm*
    "Gospodine youn molim vas da dodjete u strojarnicu odmah"
    *comm off*

Krenuo sam prema strojarnici te nisam znao sto me ceka. Kad sam napokon dosao imao sam sta vidjeti, jezgra je bila pod preopterecenjem, bacio sam oko na zapise te primjetio podudaranje vremena spasavanja holodekova i pocetka pregrijavanje jezgre.

*comm*
    "Kapetane imamo problema s jezgrom, ukljucili su se nakon sto smo uspjesno sredili holodekove"

"U cemu je problem?"

"Preopterecenje jezgre nemozemo je iskljuciti , velika je sansa da dodje do razaranja cijelog broda. Mislim da nesmijemo riskirati da ova jezgra dodje u blizinu baze"

"Sto predlazete?"

"Ja cu istrog trena isprazniti strojarnicu te te je zatvoriti zastitnim poljem. dat cu vam maksimalana Warp sto ce ubrazti opterecenje. Izbacit cu jezgru nesto prije eksplozije no vistog trena trebate narediti maksimalan impulsni pogon. Tako cemo izbjeci i val eksplozije te cemo ga mozda moci i iskorisiti kao dodatan pogon. Ako sam dobro izracunao bit cemo jedno 2 i pol sata od baze pri maksimalnoj impulsnoj brzini. Nemorate brinuti za mene ja cu izaci na vrijeme."

"Mislim da nemamo drugog obzira... izgubit cemo dva sata vremena no barem cemo prezivjeti"

"Izgleda da je spijun imao u planu raznjeti brod ako nebude imao priliku pobjeci. Mislim da ga treba uloviti prije nego dodjemo do baze gdje se lako moze izgubiti medju ruljom"

"Imat cu to na umu"
    *comm off*

13. Edrana

Edrana Novi Član

Tražila sam da me teleportiraju na brod jer više nisam mogla čekati u bazi. Ako sam išta mrzila, to je čekanje. Osim toga, rečeno mi je da imaju nekih tehničkih problema, i da ionako neće stići ovdje tako skoro. Uzela sam svoje stvari i ušetala u teleporter i za koju sekundu osvanula na Executioneru, gdje me dočekao simpatičan ensign koji mi je pokazao moju kabinu. Ostavila sam stvari i zaljepila comm badge na prsa.

Krenula sam prema mostu, žustrim korakom, kako bih popričala s kapetanom o tome što mu SF headquarters imaju za reći. Mrzila sam glumiti glasnika, no situacija je takva da bilo kakve digitalne poruke nisu dolazile u obzir, posebno ne sada, kada na brodu postoji saboter.

Pojavila sam se na mostu, i pogledom tražila kapetana...

14. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Probudio sam se u kabini , glava me užasno boljela ... pogledao sam oko sebe sve je bilo uredno , pokušavao sam se sjetiti nečega ... zadnje čega se sjećam je bio razgovor sa kapetanom i da je Lt. Morganth otkrio skrivenu letjelicu , sjetio sam se da sam krenuo Sgt.Pucchiju dati naredbe i nakon toga potpuni mrak ...

*comm*
    Kapetane , Lt.Chutlagh ovdje ...

*comm*
    Recite Poručniče

*Comm*
    Prijavio bih napad , u tom trenutku sam osjetio da mi krv navire u glavu od bijesa , napad na sebe ...

*comm*
    Molim Poručniče , molim Vas ponovite ...

*comm*
    Da gospodine , netko me onesvijestio i ostavio u mojoj kabini ...

*comm*
    Pođite doktoru da vas pregeleda , a potom izravno na most , trebam popričati s Vama

*comm*
    Na zapovijed kapetane

Popravio sam uniformu i krenuo prema bolnici ...

15. Uniq

Uniq Novi Član

Dosli smo do baze i pristali smo, nista konkretno nismo nasli jos, neznam tko pokusava sabotirat brod, dobio sam naredjenje od admirala da rijesim to kako znam i umijem, ali prije nego krenemo naredio sam svim ljudima da napuste brod i da su razrjeseni duznosti 24 sata i da se vrate sutra tocno u podne krecemo na novu misiju.

"Svi napusite brod razrjeseni ste duznosti 24 sata, molim samo sljedece ljude da ostanu na brodu :

Lt. Syr, Lt.Xis, Lt.Chutlagh, Lt. Morgath, Lt. Youn, Dr. Sobek, Gospodin Holq i pridruzit ce nam se Lt. Vreenak, ostali odpust do sutra u podne, odmorite se i obnovite snage za sljedecu misiju.

Polako brod se poceo prazniti, znam da me Lt.Chutlagh nesto trebao ali to ce moram malo pricekat a i Lt. Morgath ce morati nesto napraviti nadam se da ce razumjeti ono sta cu im reci. Vidio sam u ocima pojedinaca koji su bili na brodu da su zbunjeno ovom odlukom ali nitko nista nije reko.

Nakon sat vremena brod je bio skoro potpuno prazan, bio sam u svojoj kabini, za pola sata nadam se da ce svi biti u sobi za sastanke koje sam prozvao, moramo rijesiti neke stvari. Za to vrijeme proucavat cu neke spise za koje sam ja imam autorizaciju, njihove osobne logove, provjeravam dali postoji nesto sumnjivo da su radili zadnjih par dana. Nadam se da necu nista naci sto bi moglo ugroziti ostale.

Uzeo sam si ledeni caj od brusnice i krenuo u citanje profila i zapisa, naisao sam na vrlo zanimljive podatke o nekim ljudima ali to cu zasad ostavit za sebe ostali ne trebaju znati, u jednom trenutku imao sam osjecaj kao da je samnom netko u sobi, mozda mi se samo pricinilo...

Vrijeme je brzo proslo imao sam jos 5 min samo da odem do sobe za sastanke, iskreno sam se nadao da ce se svi pojaviti. Popio sam caj do kraja i otisao se umiti malo i urediti da ne dodjem bas sav nikakav, trebam na te ljude ostaviti dobar dojam, ali nesto mi je govorilo da sastanak nece proci tako mirno i lezerno kako zamisljam.

"Kompjuteru koliko zivotnih znakova ocitavas na brodu"

"13 znakova zivota"

Hm kao sto sam mislio, imamo i goste, na to i racunam...

16. Sherpa

Sherpa Legenda

Uvjek mi je ko strojaru tesko pada vidjeti eksploziju warp jezgre, no na svu srecu savrsenim tajmingom smo uspjeli izbjeci eksplozivni val. Ostavio sam strojarnicu praznudo daljnjega, tu unio u program cinjenicu da je brod raznesen te ga resetirao. Jer netko se je posteno potrudio, jer iduce na redu bi bili sustavi za odrzavanje zivota, no ovako sam ga preduhitrio.

Dva i pol sata voznje na dosadnom impulsnom pogonu je nekako uspjelo proci dok sam listao bazne profile clanova posade. Par stvari mi je zapelo za oko no odlucio sam se ne mjesati jer to sada nije moja briga. Da sam imao vece odobrenje mozda bi i uspio naci pocinitelja samo pregledom profila putnika.

Malo me je iznenadila kapetanova odluka da odobri jednodnevni odmor posadi jer postoji velika sansa da se uljez izgubi u bazi. No nimalo me nije iznenadilo to sto sam bio pozvan od kapetana. On je imao nesta na umu no nisam znao sta. Vrijeme ce pokazati. Shvatio sam da cemo dobiti josh jednog clana posade, bilo mi je zao sto necu imati priliku vidjeti profil te osobe prijenego se sretnemo, no i za to ce biti vremena pogotovo kad sam imao ideje o kome je rijec.

Zaputio sam se u sobu za sastanke i stigao tamo prvi sa izvjescem o stanju warp pogona. Naravno znam da je i kapetanu jasno da trebamo novu warp jezgru jer do tada smo prakticki pa nepokretni...

17. Edrana

Edrana Novi Član

Čini se da se kapetan povukao u svoju kabinu. Nerado sam nadređenima ometala privatnost, no ovo je bilo hitno. Žustrim sam korakom hodala prema kapetanovim odajama, a kroz glavu mi je prolazilo sve ono što sam mu trebala reći.

Zastala sam ispred kabine, pogledala u pod i pozvonila. Na intercommu se čuo ugodan muški glas - ''Tko je?''

''Lt.Vreenak, kapetane. Nerado vam smetam, ali moram s vama na samo popričati.''

Nakon kratke stanke, čulo se samo pomalo umorno ''Uđite.'' i vrata su se otvorila. Kraj stola je sjedio poluvulkanac koje je nešto prčkao po svom datapadu. Ja sam se lagano nakašljala i on je svoj pogled uperio prema meni.

''Lt.Vreenak se javlja na dužnost, kapetane. No prije nego prisustvujemo sastanku, trebam vam prenijeti poruku od Starfleet stožera. Admiral bi vam se javio sam, ali smatraju da veze na ovom brodu nisu sigurne. Pa su poslali mene da vam priopćim neke stvari...''

Stavila sam ruke na leđa i isprsila se, zauzimajući formalan stav.

''Kao što već sami znate, na brodu postoje uljezi. No, ovo nije jedini brod gdje se to događa. Osobno sam bila u inspekciji na više brodova, i na više njih postoje nekakve sumnjive pojave. Stožer smatra da postoji organizacija koja kordinira svim tim saboterima, jer se određene stvari događaju u isto vrijeme. Na vama je da iz razotkrijete i saznate za koga rade i koji su im interesi. Očito je da su određeni pojedinici uspjeli proći kontrolu. Ili im nije rađen dobar background check, što sumnjam, ili su uspijeli dobro falsificirati biografije i osobne podatke, a s obzirom koliko osoba godišnje završava SFA, nemoguće je svakog pojedinca ponaosob znati. No iskreno mislim da je najbolje da nikome ne vjerujete, jer Stožer još nezna do koje razine su časnici umješani. Još da spomenem da Stožer sumnja da je riječ o separatističkoj udruzi Vanadis koja već neko vrijeme pokušava izazvati sukobe između pojedinih rasa u Alfa kvadrantu kako bi poticali ksenofobiju i tako naštetili Federaciji. No to se još mora istražiti, ali najbolje je da budemo na oprezu.''

18. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Otisao sam u hodnik i detaljno pregledavao gdje se sta nalazi na brodu

Stalno sam se okretao da me nitko nevidi

Tad je naisao jedan casnik

"Dobar dan gospodine"

"Dobar dan. Sta to radite?"

"Evo pregledavam gdje sve ima holodecka, da znam gdje mi je blize za zabavu"

Casnik me pogledao cudnim pogledom i otisao

Ja sam pogledavao za njim i krenuo prema svojoj kabini

Svaka osoba ima svoju cijenu.
    Pomislio sam

I zatvorila su se vrata od kabine

19. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Sobek je upravo dovršavao rutinsku kontrolu kultura tkiva kad se na vratima pojavio chtul...Chutlagh lagano pepeljaste boje lica, susprežući se da ne stavi ruku na oveću kvrgu koja se vidjela na tjemenu njegove krestaste lubanje.

"Opet smo se zapili, poručniče?", izvije doktor desnu obrvu. "Ili ste napokon našli klingonku i posvetili se ritualima prokreacije?"

Uhvativši klongonca za ruku, Sobek ga povede dos tola za preglede. "Da vidimo...hmmm...udarac po tupom predmetu...pardon, tupim predmetom..", prijeđe preko ozljede trikorderskom sondom, "nema energetskog traga, tako da izgleda da vas je netko stvarno pošteno raspalio nečim tvrdim. Samo malo..."

Uzevši povećalo i pincetu, izvuče nekoliko tankih ulomaka iz kože, dok je chutlagh škripao zubima.
    "Vrlo zanimljivo", izviju mu se obje obrve. "Drvo! E sad, da smo u mornarici ujedinjenog kraljevstva prije 500 godina, ne bih riječ rekao. Ali gdje se nalazi drvo na ovom brodu?", glas mu se pretoči u mrmljanje "mrmlj...spektrometar...mrmlj...lignini...mrmlj..tanini...", trgne se.

"Pardon, znanstvenički zanos. Evo, sad ćemo srediti tu strašnu ozljedu.", uzme hiposprej i ubrizga ga klingoncu u vrat. "Tako, to će ublažiti bol i smanjiti otok, te pospješiti resorpciju hematoma. pamet u...glavu"

...

Oko pola sata kasnije

"Por. Sobek kapetanu. Imam podatke o predmetu kojim je udaren por. chutlagh."

"samo trenutak", začuje se kapetanov glas, "da prebacima na osiguranu vezu". klik. "recite."

"Po sastavu radi se o drvetu, i to jedne zemaljske vrste. Javor, točnije gorski javor, Acer pseudoplatanus.", nastavi nakon dramatske pauze. "kapetane, imamo li glazbenika na brodu?"

20. Uniq

Uniq Novi Član

Lt.Vreenak je otisla iz kabine, imao sam jos 5 min prije nego krenem prema sobi za sastanke.
    Sumnjao sam na ono sta mi je rekla tako da sad nisam smio nikome trenutno vjerovati jer ni sam neznam do kud je doslo to na mom brodu. Nadam se da to nije jedna od mojih glavnih oficira jer ako njima ne vjerujem onda nemam kome drugome. Ustao sam i ispio caj do kraja, sredio samse koliko sam mogao i krenuo. Na putu sam razmisljao o tome sta im tocno reci, mislim da su i oni svjesni situacije koja se desava samo nitko en ma hrabrosti to reci javno.

Nadao sam se da su svi do sad dosli jer ja sam kasnio par minuta nenamjerno. Opet sam imao cudan osjecaj da nisam sam, nisam se mogao skoncentrirati tocno na ono sta trebam reci dok dodjem.

Usao sam u sobu svi su ustali

"Sjednite" rekao sam zapovjednim glasom.

"Nadam se da shvacate zasto sam bas vas pozvao da budete na ovom sastanku. Vi kao moji najbliskiji ljudi na brodu znate i sami da na ovakvom sastanku morate biti i ljudi na brodu vam vjeruju i slusaju vas sto je najbitnije. Od sutra u podne imate novi zadatak, svi ljudi koju su pod vama i vi ste im nadlezni odgovaraju samo vama i meni i nikome vise, osobno ce te ih sve provjeravati s vremenom ali na nacin da oni to ne zamjete onda. Zelim sto prije naci ljude koji sabotiraju nas brod."

"Doktore Sobek vi cete provjeravat svoje osoblje i pacijente koji dolaze, ako cujete ili vidite nesto sumnjivo, direktno se samo meni javite, ja cu dalje preuzet osumnjicenog."

"Lt. Syr i Lt.Xis vi cete i dalje raditi na onom slucaju na kojem ste i do sad bile, isto tako vrijedi i za vas cim doznaze nesto javite meni."

"Lt. Youn vi cete preuzet svoj dio i postajete trajni glavni inzinjer na brodu, jako sam zadovoljan s vasim radom do sad, nastavite s dobrim poslom, takodjer sve meni javite ako posumnjate ista."

"Lt.Chutlagh, Lt. Morgath i Lt. Vreenak vi cete se baviti svojim osobljem, odnosno svima ostalima na brodu koji ne ukljucuju navedene osobe do sada, radite zajedno koliko cete moc, nemojte da ljudi ista posumnjaju dok ovo sve ne bude gotovo."

"Gospodie Holq vi imate svaki dan dosta gostiju probajte saznat nesto od njih, mozda nekome nesto izleti slucajno, odmah prijavite jednom od ovih ljudi ovdje, na vas posebno racunam jer znam da ljudi kad se opuste onda svasta znaju pricat, sta treba i sta ne treba"

"Ne trebam vam posebno objasnjavat vaznost ovog zadataka, dalje nemozemo dok to ne rijesimo, krenut cemo na neku kratku misiju koja ce biti samo kamuflaza da ponovo sve ljude pozovemo na brod i imat cemo samo nekoliko dana da rijesimo sve sta mormo, jos moram tocno vidjet koliko vremena ce nam Admiral Data dati da to rijesimo. U medjuvremenu i vi ste na dopustu do sutra u podne, ako ikako mozete saznat nesto u bazi sta se desava, ima li ko kakvih novih novosti slobodno donestie sutra izvjesce. Nadam se da cete se odmorit i sretno."

"Jos jedna stvar samo, dobili smo Drugog Oficira na brodu, Lt. Vreenak ce od sada s nama biti, premjestena je na nas brod po naredjeju s vrha, nadam se da ce njezino iskustvo pomoci u rijesavanju misterija."

"Svi voljno osim Lt.Xis, molim vas ostanite jos par min trebao bi vas nesto."

U tom trenutku svi su se upoznali s novom oficirkom i krenuli van broda, ostao sam sam s Lt.Xis u sobi.
    Kada su svi izasli, prisao sam konzoli kraj stola i proveo par skeniranja. Lt.Xis cudno me gledala sta radim, rekao sam joj da cu joj objasniti samo da nesto napravim. Nije bilo nikoga drugoga u sobi osim nas, nije bilo znakova zivota, postao sam malo paranoican ali to nisam pokazivao.

"Lt.Xis nazalost za vas nema odmora kao ni za mene, objasnit cu vam sta trebate napraviti..."

Podijelite ovu stranicu