1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Epizode 10 - Pupils

Rasprava u 'PBF Arhiva' pokrenuta od Uniq, 22. Svibanj 2007..

1. Uniq

Uniq Novi Član

...

Vratio sam se u ured, docekao Lt. Youna i Lt.Chuthlaga koji su dosli u dogovoreno vrijeme.

"Dobili smo novi zadatak, 10 novih clanova dolazi na brod, svi ce biti zaduzeni za osiguranje u buducnosti na brodu, zelim da vas dvoje uspijete napravit u sljedecih tjedan dana sto bolje ljude od njih. Istrenirajete ih koliko je god moguce, kada obuka zavrsi vi cete im biti jedini nadredjeni tako da ih naucite sto bolje i upoznajte ih s brodom..."

*comm*

"Kapetane saljemo vam dodatno jos 3 ljudi za rad s warp jezgrom, pobrinite se da i oni dobiju isti tretman kao i ostali, i oni neka probaju u tjedan dana nesto nauciti od vas na brodu."

"U redu admirale..."

"Lt. Youn vi cete preuzet ovu trojicu i poducit ih svemu sto znate, nadam se da ce ubuduce biti dobri clanovi posade pod vasim ravnanjem. To je to za sada, ostajemo u bazi do daljnjega, trenutno se nista ne desava tako da se u potpunosti posvetite novacima kada dodju, oni stizu za odprilike sat vremena, znam da je iznenadno ali mislim da vas dvojica mozete odraditi najbolje taj zadatak. Zapamtite samo da su to nasi ljudi, ostat ce na ovom brodu stoga budite strpljivi s njima da se sto bolje upoznaju s situacijom na brodu u oko njega."

"Naravno kapetane..."

"Jos jedna stvar, znate i sami da smo ostali bez prvog oficira i zelim da mi nadjete kandidate za to mjesto do danas navecer jer brod nemoze funkcionirati bez prvoga. Nadalje zelim da su ti kandidati spremni na ovakav izazov i rad na brodu. Slobodno mozete stavit na listu bilo koga za koga smatrate sposobim za taj posao. Donesite mi to do 20 sati danas u ured da proucim koji kandidat je pogodan za to mjesto, Naravno vase misljenje iznimno cijenim i postujem, i sami znate da ste sad jedini ljudi kojima mogu vjerovat u potpunosti.
    Iskreno neznam odkud idea da mi sad treniramo nove ljude na brodu, ali ja cu se s tim pozabavit a vi dotle nastavite s duznostima..."

Obojica su otisla iz ureda zurno ali s zabrinutim izrazom lica, nadam se da nisu ovo shvatili tako olako ja cu dotle takodjer potrazit novog kandidata za prvoga nadam se da cu imat srece....

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Dobio sam naredbe, bilo je kristalno jasno sto kapetan trazi. Moj broj ljudi u strojarnici je sasvim dovoljan da novima pokazu posao, iako je i meni to bila glupa ideja. Nadam se da mi ne salju nekoga direktno s akademije jer to ce biti poprilicna muka. No imao sam srece, radili su prije na warp jezgrama i brzo su se adaptirali.

Chuthlag je takoder imao srece, ljudi koji su dosli pod njegovu komandu isto su bili sposobni.

To je zapravo bio laksi dio posla, kako smo navecer uz pice Chuthlag i ja zakljucili. Svaki je na svoj PDA slagao potencijalne kandidate te smo ih komentirali.

*comm*
    "Lt. Youn, Lt. Chuthlag dodjite u moj ured"
    *comm*

I mislio sam si zasto nas treba. Hoce sto prije novog prvog casnika. Pustio sam klingonca ispred sebe te dok nije gledao izbrisao cijelu listu kandidata na svom i upisao samo jedno ime. Upravo klingoncevo.

Dosli smo do mosta te usli u kapetanov ured i predali PDAove.

Kapetan ih je samo uzeo i pogledao

3. Uniq

Uniq Novi Član

"U redu je gospodo mozete ici"

Izasli su iz ureda, gledao sam sta su mi predali, svaki je napisao po jedno ime, nije me nista cudilo to posto znam da su jedino to dvoje sposobni da rade posao prvog oficira na brodu. Morao sam dobro razmislit koga postaviti na to mjesto. Nisam htio da se maknu njih dvoje s pozicija trenutno na brodu je r i tamo su mi prijeko potrebni. Bilo je kasno vec kada je stigao poziv iz baze....

"Kapetane upravo vam saljem novu misiju, krecete sutra ujutro, do tada nadam se da cete odrediti svoga novog prvog. Krecete u 8 sati ujutro, sretno kapetane"

"Hvala vam admirale..."

Prije spavanja proucio sam novu misiju, sutra ujutro prije polaska doci ce osoba koju cemo morat prevesti na romulansku granicu. Zasad nista odredjeno ne pise, mozda uutro dobijem jos koju informaciju. Krenuo sam na spavanje, popio do kraja pice i utonuo u san. Nazalost probudio sam se ranije nisam mogao vise spavati, sanjao sam nesto lose nisam se mogao sjetiti o cemu se tocno radi. Kada sam se istusirao, krenuo sam prema kuhinji doruckovat prije nego svi dodju, nisam bio neko drustvo pa sam brzo doruckovao i otisao do svoje kabine. Na putu do kabine imao sam nelagodu kao da me netko opet promatra. Nisam se mogao rijesiti te nelagode te sam iz svoje kabine provjerio opet senzore na vanzemaljska bica ali opet kompjuter nije nista registrirao. Par minuta prije 8 sati dobio sam poruku iz baze novu...

"Lt. Youn napraviute diagnostiku warp jezgre krecemo uskoro, molim vas osposobite na 100 postotni rad"....

4. Uniq

Uniq Novi Član

U poruci je pisalo da na brod stize novi covjek koji je upucen u stanje na brodu i zamoljen sam da ga privremeno postavim za prvog oficira. Takodjer je pisalo da ukoliko se Lt. Grant pokazem sposobnom za prvog oficira da ostane na brodu do danjega, od mene se ocekuje njegova ocjena nakon misije dali je sposoban za taj posao ili nije.
    Misija se sastojala od dva dijela, moramo odvesti namjernice do planeta udaljenog odprilike dva dana od baze i tamo pokupiti usput znastvenika i prevesti ga u istrazivacku bazu par sati udaljenu od tog planeta i vratiti se nakon svega toga natrag u ovu bazu. Kao i uvijek cinilo se jako jednostavno...
    Taman kad sam zavrsio citata izvjesce netko je bio na vratima...

"Slobodno"

"Lt. Grant kapetane, javljam se na duznost..."

"Dobrodosli prvi, nadam se da su vas smjestili vec u neku od kabina?"

"Da sve je u redu, upoznao sam i par ljudi vec, a s nekim ljudima sam i sluzio na proslim brodovima."

"Idemo na most gdje cu vas sluzbeno predstaviti ljudima prije nego krenemo na misiju. Da li ste upoznati s misijom na koju idemo?"

"Da, procitao sam sve pojedinosti koje nas ocekuju..."

"U redu onda, krecemo za manje od 5 min, vrijeme je da krenemo na most i da vas predstavim..."

Stigli smo na most i predstavio sam novog prvog i nakon toga sam naredio da brod krene prema planeti na koju trebamo stic, takodjer sam rekao prvom da prodje malo brodom i upozna se s ljudima s kojima ce radit, barem onim dijelom glavnih ljudi.

"Kapetane stizemo za 36 sati do cilja ovom brzinom..."

"Nastavite istom brzinom i provjerite sve sustave jos jednom...."

5. Sherpa

Sherpa Legenda

Pobrao sam se u strojarnicu i napravio detaljnu analizu warp jezgre, testirali smo je na par nacina sto do sada nismo imali priliku. Znao sam koliko nam treba do odredista, i veliki dio tog vremena sam proveo u strojarnici. Zapravo, jedino sam otisao iz nje prespavati kojih tri - cetiri sata.

Izmoren, no zadovoljan rezultatima, zaputio sam se na most. Nacuo sam pricu o prvom casniku no nisam ga josh imao prilike upoznati. Tesko da ce me se takva osoba dojmiti, no tko zna. Bez imalo ustrucavanja direktno sam se zaputio prema kapetanovom uredu jer ga nije bilo na mostu.

Novi casnik htio me je zaustaviti no bilo je prekasno, vec sam dobio dozvolu za ulazak u kapetanov ured. Jedino kapetanu odgovaram, ionako nije da sam sluzbeno clan flote, vise sam ovdje igrom slucaja.

Predao sam PDA kapetanu, na sto je kapetan odobrio ulazak josh jednoj osobi, nije bilo tesko pogoditi o kome se radi.

"Kapetane..." - progovorio je - "...zasto ste pustili ovu osobu nutra bez da se je meni prije javila?"

"Lt. Grant, ovo je Lt. Young, glavni tehničar. Njega vam nisam stigao predstaviti, radio je diagnozu warp jezgre, i po ovom sto vidim napravljena je vrlo temeljito."

"No kapetane, zar niej potrebno poštovati lanac zapovjedanja?"

"Je, no lt. Youn ima naredbu da iskljucivo meni odgovara, dok to ne promjenim ostati ce tako"

"Oprostite kapetane nisam znao to!"

6. Uniq

Uniq Novi Član

"U redu je Lt. Grant."
    "Podjite na most ja moram nesto rijesiti s Lt. Youngom"

Prvi je otisao na most, Young je sjeo na stolicu, vidio sam mu u ocima da je zamisljen i da ga nesto muci...

"Recite dali vas muci nesto..."

"Ma nista kapetane..."

"Recite slobodno, znate da u vas imam potpuno povjerenje. Prije nego mi kazete sta vas muci samo da vas obavjestim da cete i nadalje samo meni odgovarati, ne vjerujem bas ljudima na brodu, cini mi se da jos postoji sabotera na brodu i zelim da to istrazite kada cete naci slobodnog vremena, Provjerite u kompjuteru gdje se tko krece, ima li sta sumnjivog na brodu, o cemu se prica, pa me izvjestite kada saznate nesto zanimljivo. Nadalje s Lt.Chuthlagom probajte sto prije uspostaviti mir na brodu, sve trakavice koje su se desavale, probajte smiri svoje ljude ako cete moci. Neka vam Lt.Chuthlag pomogne i oko sabotera ako ima vremena, odogovarate osobno meni.
    Krecemo prema planetu odnesti namjernice koju su im hitno potrebne, za to ce nam trebati oko dan i pol, potrudite se da warp jezgra bude stabilna. Znam da puno trazim ali nemam izbora trenutno...

"A sad mi recite sta vas muci, vidim da ste zamisljeni Lt. Young..."

7. Sherpa

Sherpa Legenda

"Nemam vam sto reci kapetane. Sve sto ste rekli je meni na pameti. No, bez uvrede, smatram da je glupost da upravo sada trazimo potencijalnog sabotera, ako ih i ima josh vjerojatno ce se pritajiti na neko vrijeme."

"Moguce" - odgovori kapetan ponovo me nudeci casom coca-cole koju sam ovog puta i prihvatio

"Muci me samo pitanje zasto. Trenutno nemam ideju sto je cilj tim saboterima ni tko stoji iza njih. Kada bi to napokon doznali lakse bi se branili od sabotaza i spijunskih aktivnosti"

Kapetan je samo klimnuo potvrdno glavom

"Kapetane mozda cu ovim pitanjem prekoraciti svoje ovlasti, no recite li mi, ako znate naravno, da li smo mi jedini brod kojem se dogadjaju ovakve stvari ili ih ima josh?"

Taman se zacuo poziv s mosta u trenutku kada se kapetan spremao odgovoriti na pitanje.

"Kapetane" - zacuo se glas prvog casnika dok je ustajao sa svojeg mjesta - "primamo poziv u pomoc, federacijska obiljezja."

"Zaputite se prema tamo, Lt. youn zauzmite neku konzolu sada dok ste tu na mostu"

Zastao sam kod znanstvene konzole te senzorima poceo skenirati podrucje iz kojeg dolaze poziv.

"Kapetane, jedan vrlo slab zivotni signal u nasem satlu, mozda ima svega par minuta prije nego mu se zivot zgasi"

"Krenite prema tamo, teleportirajte osobu direktno u bolnicu"

Krz manje od minute ucinili smo sto nam je kapetan zapovijedio, no doktorovo javljanje ipak je pokazalo da smo stigli prekasno. Uvukli smo satl u hangar te krenuli dalje svojim putem.

.............................................................................

Napokon sam ulovio dovoljno sna, zaputio sam se prema bolnici pobrati medicinska izvjesca te do hangara pobrati izvjesce o aktivnostima satla. Kapetan je to zahtjevao na svom stolu za sat vremena...

8. Uniq

Uniq Novi Član

Proslo je oko sat vremena od kada smo primili onaj poziv u pomoc, nazalost nismo nista mogli napraviti da spasimo tudji zivot...
    Pregledavajuci takticke podatke koje sam dobio zamislio sam se o mogucoj prijetnji na brodu...

"Crvena uzbuna!"

"Kapetane zatvorio sam cijeli dio oko bolnice sa stitom razine 5. dok sma ulazio primjetio sam nesto cudno, nije bilo strazara ispred bolnice i pohitao sam unutra. Svi su mrtvi, leze na podu..."

"Lt.Youn o cemu se radi ?"

"Ne znam jos kapetane ali svi su na podu, lica su im isusena, zapravo cijeli tijelo je isuseno, mogunost zaraze na brodu..."

"Ali kako?"

"Nebi htio nagadjat ali moguce da je doslo do zaraze prilikom teleporta nepoznatoh humanoida na brod."

"Nije li doktor stavio stit oko tijela dok se ne ustvrde sve cinjenice?"

"Najvjerovatnije je stavio, ne razumijem ni ja kapetane sta se desava..."

"Zatvorit cu sada cijeli kat s maksimalnim stitom da ne dodje do zaraze na cijelom brodu..."

"U redu kapetane..."

"Pogledajte sta su unijeli u kompjuter doktori mora postojat razlog zasto se to desilo, nazalost morat cete ostat tamo jer ste najverovatnije zarazeni, poslat cu drugu smjenu doktora u odijelima da probaju s vama rijesiti sta se desava, ako se sve ovo desilo u roku od sat vremena moramo pozurjeti..."

"Krecem odma na posao."

"Neka vam je s srecom Lt.Youn."

Samo mi je jos to falilo na brodu, ne zelim ni pomisliti da je rijec o namjernoj sabotazi broda... krenuo sam an most odma...

"Lt. Chuthlag zatvorite sve izlaze s nivoa gdje je bolnica, ne zelim da nitko osim doktora udje a pogotov izadje iz kontaminiranog dijela broda... nadam se samo da je zaraza ostala samo na tom dijelu..,"

"Svoj posadi, ovdje vas kapetan, prije par minuta dobio sam obavijest o mogucoj zarazi na brodu, do danjega ostaje crvena uzbuna. zelim sve ljude na svojim mjestima..."

"Lt. Chuthlag pobrinite se da na mir na brodu, ne zelim paniku na brodu, moram do ureda obavijestiti SF!"

Otisao sam do ureda i pozvao admirala u bazu, nakon sto sam mu objasnio situaciju trazio sam da brod okrenem i vratim do baze dok se sve ne sredi ali dobio sam neugodan odgovor... nakon par sekundi dobio sam odgovor da moram nastaviti s planom i da se niposto ne vracam u bazu. Bilo mi je cudno sta nesmijemo natrag, nadodao je da se pobrinemo oko toga da misli da imam dovoljno kvalificirane ljude da srede problem...

Nekako nisam bio bas uvjeren u te odgovore ali morao sam slusat zapovjedi...

Obavjestio sam sve na bordu o odluci admirala i naredio da svi ostanu na svojim mjestima da cemo probat riejsit problem sto prije...

9. Sherpa

Sherpa Legenda

Naredbe od kapetana bile su jasne. Dovraga. Sva sreca da mi pomisao o mogucoj smrti nije bila strana pa sam ostao hladne glave. Ponovo sam usao u bolnicu te modificirao prvu konzolu na koju sam naisao. Spojio sa se direktno sa inzinjerima u strojarnici kako bih imao direktno vezu s njima. Pokreno sam s njima simultanu provjeru analize zraka, te im naredio pregled najviseg stupnja teleportera, prvenstveno biofiltera.

Također sam konzolu spojio sa mostom za direktno vezu s kapetanom. Sto god da je izazvalo smrt svih ovih ljudi koji su sada bili trupla na podu pocelo je i mene pogadajati. Glava me je pocela boljeti, vid mi se je poceo magliti, imao sam osjecaj kao da gorim. Napokon sam dobio analizu zraka iz strojarnice te napravio usporednu analizu. Kapetanu sam poslao rezultat analize, shvatio sam sto se dogadaja. Bojni otrov, bio sam uvjeren da je unesen sasvim slucajno, da mi je neki doktor tu pomogao bi mi. Krenuo sam proroštati po medicinskoj bazi da nadjem protulijek. Eureka! Ustao sam da dogram lijek s drugog kraja bolnice no nisam stigao do tama.

Nakon sto sam ustao i napravio 3 koraka srusio sam se na pod. Bez svijesti.

10. Uniq

Uniq Novi Član

"Lt. Youn dali ste tu? Youn!!!"

Nije se javio, naredio sam odma da se ode do bolnice u medicinskim odijelima da ne dodje do daljnje zaraze.

"Kapetane Lt.Youn je u nesvjesti dali smo mu protuotrov ali nemam za cijeli brod..."

Naredio sam maximalni warp da dodjemo do baze gdje imamo misiju sto prije.

"Javite mi cim se Youn probudi, trebamo sve ljude u kontaminiranoj zoni, moci ce nam pomoci posto u krvi sada ima protuotrov... Sta je s ostalim ljudima?"

"Kapetane mrtvi su, cijela smijena doktora je mrtva i ljudi koji su se nalazili u ambulanti takodjer..."

"Sve ih odnesite u posebnu prostoriju i zatitite maximalinim sititom da se zaraza ne prosiri..."

Prenio sam sve zapovjedi i krenuo prema svom uredu, znao sam da moram rijesiti ovu situaciju sto prije, nesmije nastat panika na brodu.

Proslo je oko pola sata...

"Kapetane Lt. Youn se osvjestio..."

"Lt. Youn dali ste u redu ? Sta se desava dolje kod vas ?..."

11. Sherpa

Sherpa Legenda

Zacuo sam par ljudi oko sebe, glava mi je pucala i odzvanjala kao crkvena zvona, Osjecao sam se kao da gorim iz nutra, htio sam kozu sa sebe strgati kako bi se ohladio no nekako sam se uspio pribrati. Priupitao sam nekoga što se dogodilo, dobio sam odgovo istovremeno sa kapetanovim pozivom.

"Lt. Youn dali ste u redu ? Sta se desava dolje kod vas ?..."

"Bojni otrov je usao na brod, no mislim, zapravo gotovo sam uvjeren da nije bio namjenjen da nas zahvati"

"Pa kako se onda to dogodilo?"

"Ja mislim da ne netko bojnim otrovom napao neki nama za sada ne indentificirani brod, jedna osoba je na vrijeme shvatila sto se dogadja i pokusala pobjeci kaspulom, na njenu nesrecu ipak nije na vrijeme shvatila, bojni otrov ju je ubio."

"No kako ga onda mi nismo otkrili"

"Kapetane znaci li vam sto ETA-86L?"

"Da!"

"Ovo je malo bolja verzija!"

"Bolja? Kako je to moguce?"

"Ni ja neznam. Kapetane kakvo je stanje sa posadom?"

"Ljudi koji su bili izlozeni, a nisu umrli cijepljeni su, sto ukljucuje i vas. Zapravo to znaci da ste u karanteni, dok su ostali izolirani te nastavljamo sa zadatkom, iako malcice desetkovani sto zrtvama sto gubitkom ljudi koji su u karenteni?"

"Kolika je karantena?"

"Paluba gdje je bolnica, te dvije susjedne joj palube"

"Nista znacajno, za funkcioniranje broda, no kapetane mogu li zamoliti da mi nekako iz strojarnice posaljete neke stvari. Trenutno ovdje mogu samo dvije stvari, ili pomoci u sintezi cijepiva sto vidim da kolege rade, ili probati preko medicinskih podataka ustvrditi gdje neke stvari kako je do ovga doslo"

"Posaljite popis nekom u strojarnici i dobit cete sve sto trebate"

Pol sata kasnije, dobio sam potrebne stvari te medicinsku konzolu pretvorio u pravu takticku konzolu, spojio sam se sa mostom da pratim dogadjanja iz ove proklete karantene. Poceo sam proucavati nalaze kapsule i njenog putnika. Pokrenuo sam par algoritama te odlucio malo odmoriti jer unatoc cijepivu josh uvijek je bojni otrov imao ucinka no smanjenog. Ipak josh uvijek sam ziv

12. Uniq

Uniq Novi Član

Bio sam u svom uredu, citao sam izvjesca s broda o steti koja je nastala i gubitcima. Nekako sam imao utisak da nas netko namjerno sabotira, nesto se desava na brodu a da nismo ni sami svjesni sta. Uskoro cemo stici do nase destinacije, tamo cemo se morat ponovo reorganizirat. Nakon svega pregledanog dao sam ljudima naredbe sat moraju raditi do dolaska na odrediste, mora sve ici po planu od sada. Lt.Youn se oporavljao jos, morao sam dati neke zadatke njegovim zamjenicima, nadam se da ce sve proci dobro zasad...

"Kapetane na most..."

"Stizem..."

Otisao sam na most...

"Kapteane ocitavam neobisnu anomaliju na nasem kursu prema odredistu, kao neka maglica koja je umjetno stvorenea nedavno, po nasim kartama tu se nebi trebalo nista nalazit..."

"Koji je sastava maglice?"

"Kapetane u tome je problem, nepoznat je sastav..."

"Zaobidjite onda i krenite dalje prema kursu..."

"Maglica je dosta velika, izgubit cemo oko 2 sata na obilasku..."

"Kapetane Lt.Youn ovdje dodjite do mene hitno ne prolazite kroz maglicu..."

"Hm, zaustavite brod i probajte saznati sto vise o ovoj maglici ja se vracam za 10tak min..."

Otisao sam s mosta do Lt.Youna, oporavljao se polako od svega...

"Lt.Youn... nemojte se ustajati..."

"Kapetane zao mi je..."

"Sve je u redu, drago mi je da ste zivi, o cem se radi, sta je ova maglica..."

"Kapetane izgleda mi kao zamak, takav tip maglice sam vec sreo kada sam bio na proslom brodu..."

"O cem se radi Lt.Youn..."

Bio sam pomalo zbunjen kako Lt.Youn zna nesto o toj maglici posto sam ju ja prvi puta vidio u zivotu kao takvu, cudna mjesavian je bila u njoj nepoznata, ali boja kakve nemogu opisat...

13. Sherpa

Sherpa Legenda

"Kapetane" - rekao sam prilicno umoran, no osjecao sam da je otrov izgubio bitku sa antitijelima protuotrova te kako mi samo treba san no nisam imao priliku na taj luksuz - "Ova maglica je prilicno tajanstvena, no znam samo da iako senzori nista ne ocitavaju kako je njeno radijacijsko djelovanje za par stupanjeva vise nego sto nama poznate maglice imaju"

"Zanimljivo. Kako ste do doznali?"

"Najstarijim i najprimitivnijim nacinom, odlucili smo uci u maglicu, brzo smo pozalili, na minutu sto smo bili u njoj izgubili smo 4 clana posade zbog djelovanja radijacije, nisu bili na smjeni nego u kabini jednog od njih kartali belu, na zalost taj dio je bio malo ostecen sto nismo primjetili na vrijeme nego tek kada je bilo prekasno za njih. Doktor je tek obdukcijom odredio vrijeme smrti."

"Kakav ce efetk biti ako idemo oko nje?"

"Neznam, mi smo tada unjeli kurs u suprotnom smjeru za povratak u bazu, pozvali smo istrazivacki brod kada smo stigli no nije bilo koristi, maglice vise nije bilo tamo. Jedna od glasina koja je kruzila je ta kako je maglica zapravo svemirsko bice sposobno da putuje nadvjetlosnom brzinom, no nravno takvo sto nikada nismo imali prilike dokazati"

*comm*
    "Gospodine Wayam unesiti siroki zaobilazni kurs"

"Da kapetane"
    *comm*

"Nadam se da cete se sto prije oporaviti da budete u punoj spremi"

"I ja se nadam kapetane"

14. Uniq

Uniq Novi Član

Krenuo sam prema mostu natrag, krenuli smo oko maglice, nadao sam se da ce se Lt.Youn oporaviti sto prije. Stanje na brodu se popravljalo iz minute u minutu. U zadnje vrijeme desavale su nam se lose stvari, nadam se miru sad da rijesimo do kraja nasu misiju. Otisao sam u svoj ured pregledati izvjesca s broda, sve se zasad cinilo dobro, svi sustavi su radili normalno, jos uvijek ne sto posto ali bio sam ponosan sta su moji ljudi u malo vremena postigli.

"Kapetane presli smo maglicu..."

"U redu, unesite kurs do nase misije, warp 5. Koliko ce nam trebati do planete?"

"Manje od dva sata kapetane ovom brzinom..."

"Nastavite s tom brzinom, javite mi ako se sta desi."

Sve je proslo po planu, stigli smo bez problema na planet, prebacili smo sve namirnice i pokupili misterioznog znanstvenika kojeg moramo prevesti do istrazivacke baze. Par minuta prije njegovog dolaska rekao sam da ga docekaju s svim pocastima, poslao sam svoje najvise casnike osim Lt.Youna koji je jos bio u bolnici nadam se.

"Kapetane spremni smo za docek."

"U redu nastavite samo, recite nasem gostu da cu ga kasnije posjetit da sad imam previse posla da me isprica do jutra..."

Morao sam malo odspavati, par sati samo, previse toga mi je bilo na pameti odjednom, otisao sam u krevet i utonuo u san...

15. Sherpa

Sherpa Legenda

Nadgledao sam preko nadzora docek znanstvenika, prva stvar sto bi svakome upala u oci je marama koja mu je skrivala lice, cak i od skeniranja brodskih senzora. Odveden je u posebnu kabinu gdje ga je docekalo sve sto je trazio. Moja konzola se ubrzo upalila ispisujuci zahtjev tog znanstvenika.

Imao sam cudan osjecaj da osoba koju prevozimo i nije bas znanstvenik, makar je njegova narudjba bila sasvim normalna. Zapravo prenormalna. No pricekao sam da se kapaetan vrati u svoju kabinu, ipak i njemu je trebala pauza.

................................................................................

"Slobodno udjite" zacuo sam sa druge strane vrata

"Dobar dan kapetane" dosao sam i pruzio PDA sa nekim podatcima i analizama prvenstveno strojarnice kapetanu na stol

"Vrlo dobro, zadovoljan sam" odgovori kratko proletjevsi kroz PDA

"No to nije razlog zbog kojeg sam dosao. Ovo je razlog" pruzivsi kapetanu josh jedan PDA sa podatcima. "Ovo su narudjbe znanstvenika kojeg smo nedavno ukrcali"

"Dobro" odgovori kapetan naslonivsi se u stolicu

"Ovo je prenormalna narudjba, po mojim dosadasnjim iskustvima samo je jedan od deset znanstvenika na putovanju trazio opremu, vecina njih je trazila zabavu i kratkotrajan odmor od svog istrazivanja. A kada uzmemo u obzir da neznamo tko je ovaj, ovo josh vise dolazi do izrazaja."

Kapetan je samo ostao naslonjen u naslonjacu bez i da je rijeci progovorio...

16. Uniq

Uniq Novi Član

Nisam bio raspolozen za duge razgovore cak niti s Lt.Younom...

"Vidim i sam da tu nesto ne stima bas, dali mozete vi to istraziti jednostavno ima previse posla da se i s tim zamaram, nadam se da nije nista strasno onda..."

"U redu kapetane, u zadnje vrijeme desavaju se same lose stvari, svi smo nekako postali pesimisticni, javit cu vam kad nesto saznam."

"Mozete ici, javite mi kad saznate nesto."

Otisao je iz ureda sav zabrinut, morao sam se sad bavit drugim stvarima, jednostavno sam bio preumoran za rijesavanje svake sitnice na brodu. Razmisljao sam samo o odmoru makar mi kapetanska duznost to nije dozvoljavala, htio sam bar dva dana mira da se nista ne desi. Nisam ni slutio sta ce se tek desiti u tom trenutku...

Otisao sam natrag u krevet premoren opet od pregledavanja silnih izvjestaja s broda, morao sam odmorit oko bar na pola sata. Ustao sam i krenuo prema kuhinji, gladan i zedan razmisljao sam o nekom dobrom obroku nakon svega sta se desilo. Dosao sam do kuhinje i narucio nesto za pregrist i popit. Jeo sam sam za stolom kao i uvijek, jer kapetan je morao sam jesti po propisima a i u ocima ostalih vidio sam da imaju strahopostovanja. Sjetih se usred jela sta se desilo s Lt.Younom pa sam ga probao kontaktirat...

"Lt.Youn gdje ste ?... Lt.Youn?"....

17. Sherpa

Sherpa Legenda

Naredio sam standardno osiguranje za novopridoslog znanstvenika na brodu, ako nesto i smjera to nece napraviti dok je pod mojim budnim okom. Zato sam odlucio povuci prvi potez. Odlucio sam posjetiti holodek, mozda mu dam vremensku priliku da nesto izvede, ako uopce to ima u planu, ako nema barem cu se malo opustiti. Bio sam spreman istog trena reagirati na bilo kakve probleme "Racunalo, Mauricijus pocetak 21. stoljeca Zemlja, suncan dan, ne prevruc." te zakoracio u holodek.

Lezaljka na plazi me je vec cekala, kraj mene koktel, lepeza i knjiga C. Clarke-a. Odmah sam primio knjigu u ruke iako sam je vec procitao, bilo je zanimljivo razmisljanje ljudi dvadesetog stoljeca o buducnosti. No odjednom sam se trznuo iz te svoje zamisljenosti. "Racunalo, provjeri diagnozu sustava".

"Hologramski progam C37509 radi po zadanim parametirma, autenticno razdoblje, mjere sigurnosti ukljucene" - odgovorio mi je dobro poznati zenski racunalni glas.

Ocigleno je netko odgovorio na prvi potez. Preko komunikatora probao sam pozvati most, no nitko se nije javljao. Kvragu. "Racunalo kod Alfa-4-Eta-Pi-8". Kratka destabilizacija programa koji se je instatno nastavio.

Potrcao sma do svog apartmana i iz kovcega izvadio pistolj kojeg sam maloprije svojim potprogramom za nuzdu stvorio. Sva sreca da sam takve stvari isprogramirao za slucaj nezgode. Zaputio sam se ponovo do plaze pogledati odbojku na pjesku koja se igrala. To je i razlog radi cega sam se ovako opremio. U autenticnom programu 21. stoljeca nije smjelo biti romulanaca, a ovdje je jedan upravo igrao odbojku.

18. Sherpa

Sherpa Legenda

Sjeo sam na tribine, romulanac je dobro igrao. Netko je napravio kardinalnu gresu pre reprogramaciji, ostavio je generiranej likova po parametrima koji su bili u prethodnom progreamu. Nasmio sam se no bas mi i nije bilo smjesno. Promotrio sam oko sebe i primjetio iza palme i vidio josh jednu stvar koje ovdje nije smjelo biti. Jedan brodski kolega, nizi casnik u brodskom znanstvenom laboratoriju. Ocigleno josh jedan spijun kojeg nismo uocili, potrcao sam prema njemu na sto je on instantno poceo bjezati. Dobar je, no ne dovoljno dobar, mlad je i zelen u onome sto radi. Mogao me je srediti no sredio sam ja njega cim sam se sjetio da u ruci imam pištolj koji pripada 21. stoljecu. Jedan pogodac u nogu uz krikove btrzo ga je onesposobio. svi u programu se se bacili na pod uz vrisak i opcu histeriju. Taman se jedan konobor zaletio u mene dok je probao pobjeci, pustio sam ga no otrgnuo sam mu kosulju koju je imao na sebil. Smotao sam je i gurnuo je ovom maldicu u zube da mi se nekim tabletama u zubu ne ubije prije nego sto oda infomacije. Repetirao sam pistolj i naredio kompjuteru da ugasi program.Mogao sam to i prije nastaviti, no prihvatio sam igru te osobe koja mi je smjestila i ulovio sam je.

*comm*

"Kapetana ulovio sam josh jednog spijuna, probao me je likvidirati u holodeku"

"Izvrsno, sredite situaciju i dodjite sto prije na most"

"Jasno kapetane"

*comm*

Javio sam glavnom doktoru sto je bilo je timu osiguranja da ga dodje pobrati. Najgore sto se moze dogoditi kada si spijun da te uhvate zivot.

........................................................
    Pojavio sam se na mostu, kapetan je bio na svojoj poziciji, prvi casnik do njega. Malo sam zalio prvog casnika jer dosao je na brod gdje se je dogodilo previse sranja, a o nicemu nije obavijesten.

"Kapetane" - progovorio sam

Kapetan se je okrenuo i pozvao me je u svoj ured. Sjeo ja na svoje mjesto dok sam ja ostao stajati te je ovaj puta on meni pruzio PDA.

"Za 22 minute nalazimo se sa brodom U.S.S. Galaxy koji će nam dovesti tri nova člana posade, svi su tražili premještaj na Executioner. Ovo su njihove biografije, provjeri ih, nakon sto ih prvi casmik upozna sa brodom, da im rande zadatke i rasporedi ih po smjenama možeš s njima obaviti informativni razgovor ako želiš"

"U redu kapetane, no kako je vas prvi časnik na to reagirao? Mislim, ako se vama nesto boze dogodi on preuzima brod, a ja radim sve vazne stvar, uz duzno postovanje"

"Nije reagirao, ako se pokaze kao pouzdan upoznat cu i njega sa situacijom, sada je bolje da sto manje ljudi zna sto se dogadja."

"U redu kapetana. Mene ceka ispitivanje."

"Javite mi rezultate"

Samo sam potvrdno klimnuo glavom i izasao iz kapetanovog ureda prema sobi za ispitivanje citajuci biografije koje mi je kapetan dao. Dva nezanimljiva zastavnika i jedna bajoranska porucnica.

19. Uniq

Uniq Novi Član

Bio sam sretan sta smo ulovili novog spijuna, ali imao sam osjecaj da nije zadnji na brodu. Pouzdao sam se u informacije koje cu dobiti nakon sto Lt. Youn ispita zatvorenika. U medjuvremenu zelio sam otisi malo do stojarnice da provjerim kako je tamo.

"Prvi, most je vas."

Krenuo sam prema turboliftu i ubrzo nasao se se u hodniku koji vodi do strojarnice. Razmisljao sam o situaciji koja se razvija na brodu, i hitno smo morali poduzet nesto da se ljudi smire jer ovako se vidi tjeskoba na njihovim licima. Nadao sam se da ce...

"Kapetane, presreli smo poziv u pomoc, samo sec..."

"Prvi sto se desava?"

"Brod s kojeg dolazi poruka je nevidiljiv za nase rade, izgleda da se radi o uredjaju za skrivanje."

"Ako su u opasnosti mozda ga nemogu iskljucit, povecajte skeniranje dolazim za 10tak min, obavjestite doktora da pripremi tim za moguce ozljedjene...!

"U redu kapetane..."

"Lt.Youn..."

"Da kapetane?"

"Jeste li otkrili sta novoga?"

"Za sada nista, ni rijeci od osumnjicenog..."

"U redu. samo nastavite..."

Dosao sam do strojarnice sav zabrinut o novo nastaloj situaciji, dosao sam do sefa strojarnice i ispitao ga o stanu warp jezgre i inpulsnog pogona, iznio mi je teoriju kojom bi se mogao poboljsat pogon na nacin da se trosi manje enegije, zanimljiva stvar, rekao sam mu da napise puni izvjestaj i da mi posalje samo da cu procitat kad cu imat vremena, taman kad sam krenuo prema natrag prema mostu...

"Kapetane... otkrili smo da signal kojim se trazi pomoc ima romulanska obiljezja..."

"Neka brod stane s mjesta, zuta uzbuna.... Lt.Youn dodjite na most odmah..."

"Da, kapetane..."

Stigao sam na most nakon Lt.Youna...

"Kapetane o cemu je rijec..."

"SOS je upucen s romulanskog broda, recite mi dali je ovo mozda zamka, ne vidimo brod ocito je sakriven, a ipak poruka se ponavalja, kao da je automatska poruka koja se aktivira u slucaju opasnoti, i ponavlja se... dali ste se susreli vec s ovakvom vrstom diverzije kod romulanaca...!"

"Sve je moguce od njih ovih dana, ja bi pristupio jako oprezno..."

"U redu, pola impulsne brzine i skenirajte i dalje podrucje da otkrijemo odkud dolazi tocno signal..."

"Kapetane, otkrili smo odkud dolazi signal..."

Uspostavilo se da smo bili jako blizu broda posto je bio skriven, samo par km od nas s lijeve strane, ne cini se kao zamka ili nesto, jednostavno kao da se nesto desilo u trenutku s njima...

"Lt.Youn nastavite s duznostima pozvat cu vas ako bude potrebno..."

20. Sherpa

Sherpa Legenda

"Kapetane... Dozvolite mi da povedem minimalni tim na romulanski brod, zanime me sto im se dogodilo, mozda je samo kvar, a mozda je u pitanju neka nepriljateljska sila. Bilo bi bolje da znamo i da se pripremimo"

"U redu, smijete povesti tim."

"Hvala kapetane, ako nije problem neka mi medicinski tim i osiguranje posalje po jednog clana u Hanngar A te naravno pilota, ne pada mi na pamet teleportirati se na nevidljivi brod i zavrsiti u nekoj pregradi"

"U redu, prvi casnice pratite knjihove signale da ih mozemo izvuci od tamo u slucaju nevolje"

..................................................

Dosao sam na vrijeme no dosao sam zadnji, neki mladi golobradi doktorcic koji je tek izasao sa akademije izgledao je kao Ewansa, tja pripadnik osiguranja iako nije bio gorostas u pravom smislu te rijeci ulijevao je strah u kosti, no zapravo bio je vrlo zanimljiva i saljiva osoba. Sva sreca da on meni duguje pice, a ne ja njemu jer bojim se na koji nacin bi to naplatio.

Ušli smo u šatl na čijem pilotskom mjestu je bila novopristigla Bajoranka. Nije bas bilo previse vremena za pricu, cim smo se ukrcali krenuli smo.

"Pripremite se za nepoznate uvijete, idemo u zaštitnim odijelima, neznamo štto se tamo dogodilo"

Spojili smo se sa Romulanskim brodom nakon trazenja spojnog mjesta, no sva sreca na Executionerovim dobrim senzorima koji su nam u tome pomogli. Romulanski brod bio je u rasulu, nesto se dogodilo. Takticke konzole nisu radile.

"Lt. ocitavam 2 zivotna signala i to vrlo slaba, jedno 50ak metara odavde tri razine iznad"

Zaputimo se tamo. Na podu su lezali romulanci koji su nastradali od necega, no to nesto dogodilo se iznenada jer ove koje vidimo nisu bili na duznosti. Dosli smo do mjesta gdje smo ocitatli tragove zivota, bila je to rijec o bolnici.

Na silu smo otvorili vrata koja su zaglavila, jedan romulanac lezao je na krevetu, do njega na podu lezao je po svemu sudeci doktor koji ga je lijecio

"Pobrinite se za njih, ja cu dotle provjeriti konzole ako su aktivne ovdje u bolnici"

Radi duljeg ne odrzavanja nisu primjetili napuknuce u sistemu napajanja te je tokom ispitivanja warp jezgre otrovna smjesa usla u sustav ventilacije i sve ih pobila, dogodilo se instantno. Po svemu sudeci uredjaj za skrivanje ukljucen je slucajno, a poruka o pozivu u pomoc je automatska. Jedino se bolnici to nije dogodilo radi drugoga ventilacijskog sistema kako bi se sprjecilo sirenje mogucih epidemija...

Podijelite ovu stranicu