1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Egipatske Piramide

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Nea, 11. Studeni 2006..

1. Nea

Nea curica

Općepoznata stvar je da su piramide sagradili Egipćani kao grobnice svojim faraonima. No, još uvijek nije stopostotno utvrđeno kako su izgrađene. Mnoga njihova svojstva i danas su neodgonetnuta dok druga (priča o tupom žiletu) daju uvid u poznavanje matematike, astronomije, fizike i ostalog za koja se pretpostavlja da ih ljudi toga doba nisu mogla posjedovati, zbunjuju.

Što se zaista nalazi u njima? I da li je faraonima samo jednog jutra pao na pamet plan o njihovoj izgradnji ili su ga dobili od nekih drugih naroda visoke razvijenosti? Atlantiđana recimo? Da li ste gledali onaj dokumentarac o ekipi koja je s robotom istraživala hodnike za strujanje zraka i pronašla vratašca? Da li itko zna što je s ekipom bilo poslije?

Koja je vaša teorija o piramidama?

:belj:

2. genesis

genesis Novi Član

Piramide su izgradili vanzemaljci, ustvari mozda ih nisu u potpunosti izgradili ali su pomogli ljudima (ozbiljno, ne zezam se)

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Ta postoji teorija ali nigdje nista nije dokazano... Isto tako je i teorija da su svemirci gradili piramidu, o dok god nema dokaza od o tome to ja smatram da su ljudi to isradili... A vjerujte... to nije nemoguce da ljudi tako sto naprave ( i ja iskreno vjerujem da su ljudi to sami napravili)

4. Eniyel

Eniyel Vampiruša

tu se u potpunosti slazem s tobom

5. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Što se zaista nalazi u njima?
    Apsolutno ništa. Goli kamen. Slikarija nema jer ih nikad nije ni bilo, a stvari nema jer su popljačkane. :gun:

6. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

lol, nema duhova, i zasto se konstantno spominje Gost u posprdnom kontekstu svaki put na ovom podforumu... Ako se ne slazete sa njegovim pogledom na svijet onda bar budite normalni i postujte taj stav! Ismijavanja nikad nisu nigdje dovela.

Postoji jedna teorija koja se bas ne svidja egiptolozima jer se nekako ne uklapa u njihov kalendar egipta. A ta je da su piramide u Gizi i Sfinga sagradjene puno prije pojave egipatske kulture, a razvoj piramida koji je danas prihvacen, poznat po slijedu mastabe-stepenaste piramide-piramide je pokusaj imitacije piramida sa gizinog platoa. Ima tu puno cudnih stvari kao sto su ta da (sada cu konkretno govoriti o keopsovoj) jos egiptolozi uopce ne znaju cemu sluzi pola stvari u piramidi, keopsova mumija, kao ni bilo kakav drugi dokaz da piramida sluzila kao grobnica nije pronadjen. [​IMG]
    U kraljevoj komori se nalazi veliki "sarkofag" kako ga nazivaju koji je zapravo neukrasena skrinja od granita kao sto vidite na slici. Ima savrseno ravne bridove, kutovi su pravi, a to je sve navodno napravljeno kamenim ili bakrenim orudjem. Fora je sto je bakar na ljestvici tvrdoce materijala za par jedinica ispod granita sto znaci da bi se bilo kakvo orudje od bakra pri pokusaju obrade skrivilo ili puklo. Iako bi bilo moguce izdupsti
    rupu, postici savrsene prave kutove od 90° je nemoguce.
    Onda recimo puno je geologa vrsilo istrazivanja na tom platou, posebice na sfingi i dosli su do zakljucka da erozija na donjem djelu sfinge insinuira da je morala jedno vrijeme biti pod vodom! Svim povjesnicarima su takve teorije smjesne, ali mislim da geolozi znaju svoj posao bolje od povjesnicara...
    Jos vise cudi kako su egipcani u tako malo vremena dostigli toliki napredak. Prva stepenasta piramida, Djoserova je sagradjena oko 2700 BC, a Keopsova samo 150 godina kasnije. S tim da ova Djoserova izgleda vise kao gomila naslaganog sitnog kamenja nego kao piramida...
    ovo su sve cinjenice koje te tjeraju da se zapitas, barem mene :)

7. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Apsolutno ništa. Goli kamen. Slikarija nema jer ih nikad nije ni bilo, a stvari nema jer su popljačkane. :smile:

A što je sa Tutankhamonovim prokletstvom? :nice:

8. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Smrt ce svojim krilima zatuci onoga koji remeti faraonov mir.
    to je pisalo na ulazu u grobnicu .........

njah, ne vjerujem da je tu bilo ikakvo prokletstvo, bilo je u nekom dokumentarcu, mislim od nacional geographica, radili su istrazivanje i dosli do zakljucka da je za sve to kriva neka gljivica koja je bila u toj grobnici :cocky: :yeah:

9. abominacije

abominacije (/:=D

*snip* dosli do zakljucka da je za sve to kriva neka gljivica koja je bila u toj grobnici :smile: :laugh:

ae, par tisucha godina stara plijesan... svi koji su prvi ushli unutra dok se nije provjetrila umrli su na "tajanstven" nachin nakon nekog vremena... ovisno o konstituciji... zapravo nisu bili upoznati sa djelovanjem te vrste gljivica na ljudski organizam... SO THE MUMMIES DID IT! :sad:

10. Nea

Nea curica

Apsolutno ništa. Goli kamen. Slikarija nema jer ih nikad nije ni bilo, a stvari nema jer su popljačkane. :lol:

Zapravo još ima neistraženih hodnika, a ispod Sfinge također nešto postoji jer su istraživali s onim vojnim instrumentima za dubinske mine ili što već, te s nekim spravama s kojima se inače mjere kretanja u Zemlji (zbog potresa ili tak nešto). No, problem je u egipatskoj vladi koja dopušta sve manje istraživnja oko i u piramidama... Nažalost davno sam gledala taj dokumentarac pa se ne sjećam detalja. :lol:

11. pasion of love

Ja sam jučer gledala dokumentarac o piramidama i ok mi je. Bilo je riječi o tome kako su gradili piramide. Prvo se postavljalo pitanje da su možda vanzemaljci pomagali oko izgradnje pa je ubrzo pobijena ta činjenica. Onda je bilo pitanje od kuda toliko kamen koji su vukli ako je okolo njih pustinja a daleko se nalazi kamenolom od kud su vukli kamenje. Pa su zaključili da se vrlo blizu piramida nalazio veliki kamenolom iz kojeg su iskopavali kamenje. Onda su našli robove koji su radili piramide i svaki je imao deformaciju kičme jer su radili neprestano. Ispred svake grobnice je bio crtež koji je predstavljao čime se pojedinac bavio-od "inženjera" (kako su oni to nazvali-to mi je bilo presmješno jer kaj su egipćani,tj. faraoni znali kaj jer inženjer???) do...nečega :tired: :belj:
    Uglavnom,da sad ne pišem...e da,i još kaj me impresioniralo,ljudi koji danas rade na istraživanju piramida, mumificirali su nekog čovjeka koji je odlučio nakon smrti darivati svoje organe. I uspjeli su. Najgore je ustvari bilo kad su mu vadili organe (:bljak: - srećom nije sve prikazano jer brijem da bi se zbljuvala :lol: ).
    I tak,ima toga još. U svakom slučaju,vrijedi pogledati :)

12. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

navodno da sam oblik piramide kao geometrijskog tjela ima neka cudna svojstva
    navodno ako stavis komad sirovog mesa ispod staklene piramide i drugi takav komad ispod staklenog neceg drugog ovom ispod piramide ce trebat dosta duze da istrune
    naravno nisam nikad probao :)

13. pasion of love

navodno da sam oblik piramide kao geometrijskog tjela ima neka cudna svojstva
    navodno ako stavis komad sirovog mesa ispod staklene piramide i drugi takav komad ispod staklenog neceg drugog ovom ispod piramide ce trebat dosta duze da istrune
    naravno nisam nikad probao :)

Da,točno,to sam i ja čula. Zato kaj kao piramide imaju neki oblik dobre energije koji se širi po kući ak imaš piramidu. I mislim da veći učinak imaju prozirne,staklene piramide.

14. pasion of love

15. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Damn neko me prestigao sa onim linkom o piramidama , tak da sad bez veze pisem :laugh:
    al aj da ne budem totalno off , kolko sam shvatio piramide su neki veliki kapacitatori energije, malo mi je nevjerovatno da je to covjek napravio prije nekoliko tisuca godina :lol:
    Cuo sam jednu jako zanimljivu teoriju , koju mi se ne da u cijelosti tu pisati jer bi ispao ludjak :D , al ima veze sa atlantidom i "vanzemaljcima" tj. sa visokom tehnologijom ... nije da sam lijen , nego lakse je ispricati :wtf:

16. pasion of love

Damn neko me prestigao sa onim linkom o piramidama , tak da sad bez veze pisem :laugh:
    al aj da ne budem totalno off , kolko sam shvatio piramide su neki veliki kapacitatori energije, malo mi je nevjerovatno da je to covjek napravio prije nekoliko tisuca godina :cry:
    Cuo sam jednu jako zanimljivu teoriju , koju mi se ne da u cijelosti tu pisati jer bi ispao ludjak :D , al ima veze sa atlantidom i "vanzemaljcima" tj. sa visokom tehnologijom ... nije da sam lijen , nego lakse je ispricati :cry:

Da, da su vanzemaljci pomogli u gradnji piramida jer je bilo pitanje od kud su te blokove vozili jer oko piramida nema tih kamenih blokova. Al na kraju se uspostavilo da ima.... Al to su sve samo pretpostavke :lol:

17. Nea

Nea curica

:w00t: stavi tupi žilet na par dana... ali ne znam u kojem smjeru treba biti okrenut :cocky:

18. Aronys

Aronys Pleb

Jesu li piramide u Gizi djelomično sagrađene od betona? Debata o toj ideji tinjala je preko 20 godina i ponovno su je rasplamsali Michel Barsoum sa Sveučilišta Drexel u Philadelphiji, Pennsylvania, i dvojica njegovih suradnika koji su analizirali tri uzorka kamenja iz Kufuove Velike piramide.
    Tim je otkrio da dva uzorka uključuju amorfni silicij - vezivni materijal za koji kažu da je betonsko "ljepilo" koje povezuje kamene građevne blokove piramide (Journal of the American Ceramic Society, sv. 89, str. 3788).
    "Ako u svijetu postoji ijedan ovakav kamen, o njemu nema izvještaja u bilo kojoj literaturi koja je meni poznata", kaže Barsoum. On vjeruje da je možda do 20 posto građevina bilo sagrađeno korištenjem ovog materijala.
    Ideju da su Egipćani koristili beton u gradnji piramida prvi je put iznio Joseph Davidovits 1986.
    Barsoum sada iznova stvara primitivni beton u svom laboratoriju. On tvrdi da je koristeći samo vapnenac, dijatomejsku zemlju, vapno i vodu - tvari koje su bile lako dostupne drevnim Egipćanima - dobio smjesu koja je usporediva s najčvršćim modernim betonom.
    (Izvor: New Scientist, br. 2581, 11 prosinca 2006, str. 6)

19. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Ja sam jednom gledao dokumentarac gdje su iznjeli jednu zanimljivu usporedbu..

Naime, mars surveyor je fotografirajući mars u legendarnoj Cydoniji,odmah pored onog navodnog lica, fotografirao kamene strukture koje nalikuju na gotovo savršene peterostrane piramide. Onda su oni nekakvim izračunom (za mene višom matematikomn) došli do zapanjujućeg zakljućka.. Te strukture su na marsu u identićnom položaju i zemljopisnoj širini i dužini kao piramide u Gizi. Ustvari, kada biste tu "piramidu sa marsa" uvećali toliko da stane unutar zemljine kugle, njezina donja ploha bi iscrtavala zamljopisni položaj piramida u Gizi.

Uz to, navodno su nekakvim mjerenjima ustavnili da se ispod piramida u Gizi nalazi radioaktivni materijal, i da je 10,000 godina stariji od egipatske kulture. Uz sve to, vrlo je poznato da su,kao što je netko već ranije spomenuo,piramide kapacitatori energije. Također, 3 velike piramide u Gizi raspoređene su zemljopisno tako da imitiraju Orinov pojas, a najveća, Keopsova, predstavlja zvijezdu Sirius na tom pojasu.

O samoj gradnji piramide jasno im je mnogo stvari, sem jedne bitne.. Naime, stranice piramida tolko su uber savršeno ravne da naši veliki arhitekti DANAS to nebi mogli ponoviti.. (otklon ravnine stranice piramide je 0,001% a danas najbolje kaj možemo izgraditi je 0,1% otklona)

Pa sad vi meni recite da scenarij filma i serije STARGATE nije zakon i vrlo realistićan..

20. Nea

Nea curica

Nove vijesti...

Keopsova piramida građena iznutra prema van?

PARIZ - Jedan je francuski arhitekt objavio da je riješio četiri i pol tisuće godina staru tajnu Keopsove piramide: zdanje je građeno iznutra prema van.

Dosadašnje teorije počivale su na pretpostavci da je grobnica faraona Keopsa, posljednje preživjelo veliko svjetsko čudo antike, građena uz upotrebu velike frontalne rampe ili rampe oblika odvijača oko vanjskoga dijela, a preko te rampe radnici su dovozili kamen.

No, Jean-Pierre Houdin tvrdi da je 3D tehnologijom dokazao da je glavna rampa kojom su na vrh piramide dolazili golemi kameni blokovi zapravo bila 10-15 metara ispod vanjskoga sloja, što znači da je postojala piramida unutar piramide.

"Ova je teorija bolja od ostalih jer jedino ona stoji", rekao je Houdin nakon što je objavio svoju hipotezu na svečanom predstavljanju, uz pomoć računalne trodimenzionalne simulacije.

Kako bi dokazao svoju tvrdnju, Houdin je surađivao s francuskom tvrtkom Dassault Systemes koja izrađuje 3D modele automobila i zrakoplova. Na tom je projektu dvije godine radilo četrnaestero arhitekata.

Sad se okuplja međunarodni tim stručnjaka koji će, dobije li dopuštenje egipatskih vlasti, ispitati piramidu pomoću radara i kamera koje reagiraju na toplinu.

"Ova je teorija suprotna postojećim teorijama. I sam ih predajem već dvadeset godina, ali u dubini duše znam da su pogrešne", rekao je egiptolog Bob Brier na svečanom predstavljanju najnovije teorije.

"Houdinova je vizija vjerodostojna, ali zasad je ipak samo teorija. Svi misle da je treba shvatiti ozbiljno", kaže Brier, viši istraživač na sveučilištu u Long Islandu.

Keopsova ili Velika piramida sagrađena je prije 4,500 godina. U trenutku gradnje bila je visoka 147 metara (danas 139 metara). Prema postojećim teorijama, gradilo ju je oko 100.000 ljudi punih 20 godina.

Podijelite ovu stranicu