1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Edition Fight: 2nd vs. 3rd

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Black_Raven, 19. Lipanj 2007..

1. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

nish...nish. tipichni 3rd edition playahz stil spike. daj josh dodaj ovo, trebam josh ovaj feat, jerbo se bez tog ne isplati igrat ovu i ovu klasu...daj josh i ovu prestige, daj josh i +57 vorpal mercurial greatsword of haste and life stealing, i plate mail of heavy fortification +78, i onyx epix dire legendary half-celestial half gold dragon badger figurine :)))

ljudi...ste vidjeli onaj tag na pochetku knjige da je to ROLE PLAYING game? ne KILL PLAYING game :)))

totalno se navlazhim kad se pochne prichat o troznamenkastim attack bonusima i armor classovima :D

:w00t2:

2. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Kad ja roleplayam osobno mi je najdrazha prestige klasa daemonic gut ripper virgin devourer bringer of the thousand screaming deaths. mozhe se nachi u uberleet handbooku 'lords of slaughter and ownage'. ali ono, to igram samo kad sam raspolozhen za roleplay. ostale klase su mi nekak... onak... neefikasne.
    - brain_fart

Mislim da odgovara raspravi..

Kvragu i ti 3rd edition playeri. Bitno je uzivljavanje i ufuravanje u lika, a ne optimiziranje borbenih performansi. DM te moze ubiti koliko god ti protectiona stavio.

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Naime klase kao Wizard ili Cleric se uopće ne isplate igrati ako ih ne prestige-aš,
    Iznenađen sam. Niti od najvećih munchkina nisam ovo još čuo. Oke, za priesta malo manje, ali wizard... Znam da ima dosta zanimljivih featova i racial templateova okolo koji se daju iskoristavat do bola, ali wizardu ne treba ama bash niti jedna prestige klasa. Spell Compendium ftw.

@ Raven & Mith: A ja cu sad zamolit modove da moveaju vaše topice koji pljuju po određenom stilu igranja jer im ovdje fakat nije mjesto... svi znaju vaše mišljenje o dotičnome, pa ako ocete srat, serite u odgovarajucim topicima.

4. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Onda i ti makni svoje sranje da ovo nisi ni od najvecih munchkina cuo jer tome nije mjesto u ovom topicu.

5. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Necu :unsure:

Neka makne moderator ako zeli, ipak mislim da je to puno relevantnije za ovaj topic od vasheg blebetanja... argument: to je nova informacija, za razliku od ovog vashega :fight:

Fakat neznate prestat...

6. Black_Raven

@ Raven & Mith: A ja cu sad zamolit modove da moveaju vaše topice koji pljuju po određenom stilu igranja jer im ovdje fakat nije mjesto... svi znaju vaše mišljenje o dotičnome, pa ako ocete srat, serite u odgovarajucim topicima.

ajd, ajd...I will behave... :unsure:

sowwy... :)

ali jedna napomena: ochito ne znaju svi nase misljenje :P pa ga je potrebno tu i tamo ponovno ispalit :))))

^^

7. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

E da nisi ti komentirao, Exxar, sad bi ovo bilo 5 postova krace :-D

Naime, ti si komentirao a) 3rd munchkine i b) ravenov i moj post

A ja sam komentirao samo 3rd edition munchkine. Nisam nista gori od tebe, samo si ti pljuvao po nama pa ljepse izgleda :D

I sad budi pametniji pa popusti :-D

8. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ma e ja sam glup do nebesa :fight:

Znas kae najgore? Moj komentar o wizardu ima potencijala za diskusiju... vasi komentari o 3/3.5 nemaju, jer je sve vec receno :unsure:

9. Black_Raven

*pokushava izvuchi situaciju*

mda, i mene bi zaista zanimalo koja je to prestige klasa da je doista neophodna za clerica i wizarda, a bez koje su navedene klase "neigrive"? :)))

:unsure: :fight: :evil2:

10. Cognis

Cognis Telepath Extraordinare

Da želim igrat čiste klase igro bi 2E, a to što želim da mi lik ima abilitye, featove i skillove u skladu s tim kako ga igram ne znači da tražim puno, i BTW ja igram samo ROLEPLAY a ako sumnjaš u to Vrano Crna odi na linkove koje sam stavio u svom prvom postu i pogledaj razvoj likova i (b)logove oko njih; jerbo čemu je poanta u svim source bookovima ako se ne koriste; a clerici i wizardi nisu neigrivi ali zašto bi rougeovi, barbari itd. dobivali hrpu abillitya a clerica ne imo ništa osim turn undeada

11. Black_Raven

imash problem...90% toga sto se nalazi u tim sourcebookovima je cisto sranje, i imash pun kufer stvari koje se ponavljaju u pun kufer knjiga...tj. drugim rijechima... money makes the world go round...world go round, world go round...a ravno 0% kvalitete u svemu tome. ;D

a za linky...meh...treba se registrirati... -.o

cant be arsed now :)))

12. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

E fakat... ae probaj stavit te svoje likove i blog negdje gdje su pristupačni kroničnim ljenčinama :unsure:

13. Cognis

Cognis Telepath Extraordinare

90% sranje i 0% kvalitete, mora da si neko opsežno istraživanje proveo kada si došao do takvih egzaktnih rezultata, nekom ljudima je možda zanimljivo da igraju isti build likova slažeći ih iz jedne, dvije knjiga ali meni nije zabavno slagat sorcerera koji uvijek uzima iste spellove ili fightera koji uvijek uzme power attack, a ako želiš raznovrsni izbor treba ti više izvora; slažem se da hiperprodukcija novih knjiga služi zaradi ali zato ih skidaš s neta i koristiš samo one najbolje (a Complete serija je stvrano izvrsna)

14. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ne fakat. Bash me zanima. Ae reci koje bi ti to prestige klase koristio za wizzija i klerika.

15. Black_Raven

true, ali probaj poreci da se na kraju sve svede na tko ima veci (duzi) attack bonus i vise hp-a? :))

i da, moje istrazhivanje se temelji na 9 godina igranja AD&D-a i D&D-a i kojekakvih raznih RPG-ova on the side...no naglasak na prva dva ^^

16. Seeker

Seeker semi-retired

Iznenađen sam. Niti od najvećih munchkina nisam ovo još čuo. Oke, za priesta malo manje, ali wizard... Znam da ima dosta zanimljivih featova i racial templateova okolo koji se daju iskoristavat do bola, ali wizardu ne treba ama bash niti jedna prestige klasa. Spell Compendium ftw.
    :laugh: osjecam se pozvanim da na ovo odgovorim, neznam zasto :unsure:
    za munchkiniranje nisu uopce potrebne dodatne knjige, a bome ni za raznovrsnost
    ako si jednu klasnu igrao toliko da ju znas napamet ni dodaci to nece previse promjeniti. za fightera bih jos razumio, ali kod ostalih klasa, pogotovo castera vec ti phb i dmg pruzaju dovoljno mogucnosti

a sto se tice 2nd vs 3rd svaka ima svoje prednosti i mane i svaka je podjednako dobra za role play i za roll play, to ovisi iskljucivo o DMu i igracima

i za kraj GURPS FTW

17. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

i za kraj GURPS FTW
    [in the voice of Father Alexander]: AMEN!!!1!1!!

:unsure:

18. abominacije

abominacije (/:=D

netko je jednom davno rekao da gurpsu nema premca za modern day/future kampanje. bio je u pravu.

ali po meni gurps ne pashe bash u fantasy setting. ne znam, nekako me previshe tih brojki automatski tjera da pochnem vishe misliti o njima a manje o ufuravanju u lika.

a shto se tiche 2nd vs. 3rd... to je kao da netko tko slusha indie mjuzu ide razgovarati sa hip hopperom i objashnjavati zashto glazba ovog drugog ne valja.

ali... da uvijek je taj ali:)))

razlika je, kao i uvijek, u percepciji. kako netko promatra aktivnost? za nekoga subotnji gejmovi mogu biti poligon na kojem che se njegov lik uspjeshno suprotstavljati epskim nevoljama... dok za drugog mogu biti mjesto gdje che sudjelovati u razvoju nekog svijeta aktivno sudjelujuchi u toj prichi.

19. Black_Raven

aye...kad trebam pucat iz uzija, ili vozit tomcata, d20 je shite...no kad treba chopit mach i nauchit orka da ne zaj♥♥ava, tu mi je ADnD ftw

20. abominacije

abominacije (/:=D

al gle... zashto umjesto macha recimo ne bi uzeo falchion? ima vechi critical range...

:unsure: :laugh: :laugh:

Podijelite ovu stranicu