1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Eberron

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Belmorn, 22. Listopad 2006..

1. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Šta volim kod Eberrona?
    Artwork, ugođaj, nove rase, dragonmarkove... sve!
    Donio mi Mith iz Vž-a Magic of Eberron. Bila je na sniženju, pa sam ga zamolio da ju uzme.
    knjigica mi je odgovorila na neka pitanja koja nisu pokrili u Campaign Setting knjizi.

Inače, primjetio sam da "mlađi" igrači preferiraju Eberron, dok se veterani zgražaju.
    Zanima me zašto je to tako?

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Meni nije privukao... ja nevidim nista preposebno u njemu kao ni u jednom premade setingu od strane wizardsa niti ikog drugog

3. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

iskreno, volim J(E)berron, priča i background drže vodu, a neke fora stvari poput dragonmarkova i artificiera su bas cool, te manja naglašenost bogova i njihovog utjecaja na svijet :laugh:

4. kalthir

kalthir woof woof

Nije da se zgražamo, koliko ga jednostavno mrzimo. Svi 'veterani' imaju svoj omiljeni setting koji je ukinut, za kojeg misle da je trebao bit vraćen, umjesto da se uvede Eberron.

Ne volim ga. Nemam nekog dobrog razloga. Slijepa mržnja. Tbh, nisam nikad ni pročitao u potpunosti campaign setting. Neki ljudi mrze crnce, neki šparoge, neki crvenu boju. Ja mrzim Eberron.

5. Belmorn

@Sherpa: Mislim da je stvar u romanima...
    Wizardsi izdaju puno romana za Forgotten Realms i za Eberron.
    Jednostavno mi se sviđaju lokacije, povijest, ugođaj. Dosta stvari je preokrenuto naglavačke.

6. Sherpa

Sherpa Legenda

Ma sve je to vec manje vise isfurano

7. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Ma sve je to vec manje vise isfurano

:laugh: si ti procito eberrron campaign setting? za razliku od FR-a je potpuno drugi koncept :belj: :belj: :gun:

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Jesam... no meni se ni FR ne svidja

9. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

pa i meni se sviđa više vlastiti svijet od bilo kojeg :laugh:

10. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

hebesh to sve...

ravenloft 2ed AD&D ftw! :cocky:

11. kalthir

kalthir woof woof

hebesh to sve...

ravenloft 2ed AD&D ftw! :cocky:

My point exactly.

12. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Hmmm.... j♥♥erron bi bio jeeeeeeebeni setting za GURPS. Ali ovo u D&Du... Neznam, mislim da bi bio puno bolji high magic / high level setting od FR.

ravenloft 2ed AD&D ftw!
    Strahd is the land :cocky:

13. pa i meni se sviđa više vlastiti svijet od bilo kojeg :laugh:
    Baš :cocky: uvijek mi je super kad se sjetim nečeg novog za njega, i dok promišljam uspotstavljanje međuodnosa sa već izmišljenim radnjama...

Neke ideje Eberrona mi zvuče prilično zanimljivo, no nisam ga proučavao pa ne znam. Ljudi se koječemu dosjete i to kasnije bude kojekako prihvaćeno; sve je teže biti originalan kako vrijeme ide, tako da ne čudi - previše - netrpeljivost starijih fanova prema novotarijama; no da ništa ne valja ili da je čista kopija nitko ga niti ne bi fermao, tako da vjerujem da bi ovaj seting mogao biti dosta dobar^^.

14. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

svaki setting je dobar uz manje modifikacije, IMO :cocky:

15. I tako ti se Belmorne po drugi puta izjalovila ideja o topicu za Eberron, budući ga premalo ljudi poznaje tako da će prije kraja prve stranice ovo opstati topic 'O fantasy setinzima' :viking: :viking: :viking:

16. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Meni je Eberron OK... FR obožavam i moram priznati da ga više igramo od Eberrona, ali tu pridodaje i činjenica da nam je DM za Eberron otputovao u drugi grad

17. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Meni se svidja Eberron jer je uveo puno novog. Kad je izisao ni ja nisam bio da pocnemo igrati, ali Belmorn je forsirao da moramo (: I sad mi je svijet skroz ok. Inace sam uvijek vodio nesto svoje, ali ovako je ipak lakse, potpunije, smislenije.. Naravno, dok mi ne zavrsimo Novi svijet :)

18. Lucky Fakerz

Lucky Fakerz Novi Član

mislim jednako kao i mith, preok setting

19. abominacije

abominacije (/:=D

meni je eberron malo truo zato shto po onome shto sam vidio genetichki je modificiran da bude playground ... nema niti malo feelinga da je to zapravo zhivo... ono, imash cijeli kontinent koji je stvoren da se na njemu levela... onaj xendrik ili kako vech... mislim... wtf...

20. Belmorn

Tak nešto, al ne u potpunosti...
    Xen`Drik je originalno trebao biti utočište za kreativne DM-ove koji su htjeli dodati malo svoga štiha u Eberron.
    Ali rulja je navaljivala na Wizardse s glupim pitanjima ("di drowi žive?"), pa su odlučili zaraditi extra buck i napraviti knjigu o tom kontinentu.
    Meni je Xen`Drik skros ok jer igračima treba takvo mjesto. Gledaj na to kao otkrivanje Amerike...

Podijelite ovu stranicu