1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Đragon Age

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Ivanhoe, 28. Veljača 2007..

1. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Dal još netko iščekuje ovaj obećavajući naslov od legendarnog Biowarea? :yeah:

* Epic open ended storyline
    * Cinematic story-driven single-player campaign
    * Separate single-player and multi-player campaigns
    * Full character customization (race, sex, class, abilities, spells, etc)
    * The character development is class-based; on higher levels, one can choose more specialized classes
    * The magic system is mana-based; there is only one kind of magic
    * Set in a new fantasy world created by BioWare for fans of its past titles
    * Party-based gameplay for outstanding tactical combat and immersive character interaction
    * Participate in massive battles
    * Mod tools for great custom content / End-user content creation tools
    * Top down party-based tactical 'combat mode'
    * Cinematic 3rd person camera 'exploration mode'

The developers have cited 'realistic' fantasy fiction such as George R.R. Martin's A Game of Thrones :bless:

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Well... neka izadje vec jednom pa cemo vidit :bless:

3. abominacije

abominacije (/:=D

Dal još netko iščekuje ovaj obećavajući naslov od legendarnog Biowarea? :yeah:
    The developers have cited 'realistic' fantasy fiction such as George R.R. Martin's A Game of Thrones :bless:

Epic open ended storyline

mozhesh biti ili zao ili dobar. na kraju te cheka zmaj chija je velichina preko nekoliko ekrana.

Cinematic story-driven single-player campaign

znachi da se nisu udostojili raditi animacije nego je sve engine-based.

Separate single-player and multi-player campaigns

ista kampanja ali pochinjete bez introa. gradovi se drugachije zovu.

Full character customization (race, sex, class, abilities, spells, etc)

dvije rase i dva spola. fighter, mage, thief.

The character development is class-based; on higher levels, one can choose more specialized classes

right.

The magic system is mana-based; there is only one kind of magic

pretty frickin self explanatory. woooo, teh feared mana system! onoz!

Set in a new fantasy world created by BioWare for fans of its past titles

*prozhvak* zli charobnjak. zhivi u dvorcu. dvorac je u mrachnoj shumi. shuma je na zabranjenom dijelu kontinenta.

Party-based gameplay for outstanding tactical combat and immersive character interaction

losh ai te iritantna ponavljanja uzvika. inache preslika final fantasya.

Participate in massive battles

veoma bitan dio rpga. neigrivo osim ako imate xy grafichku.

Mod tools for great custom content / End-user content creation tools

kreatori nemaju ideja pa nagovaraju korisnika da kreiraju conent.

Top down party-based tactical 'combat mode'

like, whatever. morate stisnuti space da udjete u turn based mode. inache je real time. real time je prebrz i rachunalo vara, a turn based je bugovit i zna uchi u loop.

Cinematic 3rd person camera 'exploration mode'

rotirajucha kamera. wow.

*naravno. ne mora nuzhno ovako zavrshiti ali...

:,(

4. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

LOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
    aj neka ga izdaju već jednom pa će mo vidjeti, ali više manje brain_fart je to dobro opisao........

5. Sammael

Sammael Knjižničar

Dvije rjeci. Ingejm enđin

6. barbara

barbara MIŠO KOVAČ

poslje obliviona mi sve nove igre izgledaju slicno :omg:

*odoh na abandonware dot kom*

7. Ryu

Ryu Novi Član

jada mi dobro izgleda.. A BioWare radio.. bit ce to cool

8. Kathegar

Kathegar =I=

Sviđa mi se trailer, iako igru ne isčekujem s nestrpljenjem...malo je već overdose fantasy RPGa od kad su počeli izlaziti MMO-i

vi šel si kad nešto konkretno izbace na vidjelo...ako je još jedan u nizu "Oblivion RPG-ova" Bioware će me jako razočearati...al oni nisu poznati po tome, jel tako? :D ima tu nekakav twist ;P

9. Sammael

Sammael Knjižničar

Ja MMOove ne racunam pod RPGe
    MMOovi su redovito diablo slash and hack igre. To meni nije roleplay.

10. Isenhart

Isenhart Fantasy-Hr Urednik

Pogledao sam trailer, pročitao Brain Fartov post i onda mi je sve bilo jasno.
    http://dragonage.bioware.com

Nemam više vremena za takve igre.. Čeka se Diablo III.

11. Sammael

Sammael Knjižničar

Pogledao sam trailer, pročitao Brain Fartov post i onda mi je sve bilo jasno.
    http://dragonage.bioware.com

Nemam više vremena za takve igre.. Čeka se Diablo III.

Citati kao: nemam vremena za igre koje zahtjevaju mozak. Ceka se clickfest.

12. abominacije

da, a ovo će biti prokleti masterpiece koji će u vremenu koje dolazi u potpunosti zamijeniti standardne testove inteligencije. završetkom igre će igrač dobiti kod kojim će ostvariti pravo na članstvo u mensa-i.

daj, sammael, onako, totalno, e.

13. Sammael

Sammael Knjižničar

Ne nego ce imati dugacku intrikantnu pricu. Tone teksta, morat ces razmisljati kad ces rjesavati questove a ne samo posjeci sve na putu i tvoje akcije ce imati posljedice koje ces moci vidjeti.
    Znas Brain, inteligentna racunalna igra. Ne standardni test inteligencije, ne teska intelektualna zabava, nego inteligentna igra sa hrpom teksta i pricom koja te tjera na razmisljanje.

Sto je stoljecima daleko od Diablo igara koja moze proci bot.

14. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Kakve to veze ima, Diablo je akcijska igra s rpg elementima, nije ni Unreal Tournament pretjerano IQ zahtjevan pa je svejedno super igrica. Glupost je da se ima vremena za Diablo a ovo ne, pogotovo zato jer postoji opcija save i svejedno je jel pol sata trošiš miš ili trošiš miš i čitaš dijaloge.

15. abominacije

iskreno sumnjam da će od ove igre biti išta. posebno uzevši u obzir trailer.

teško da si bioware može dopustiti (financijski) da izda novi planescape. iako izvrsna igra danas se ne bi prodala ni pod razno.

ostavite diabla na miru, inače ću vam oči iščupati.

16. Sherpa

Sherpa Legenda

Trailer za igru je zapravo jadan, no po onome sto je bioware do sada radio ocekujem jako dobru igru. Mene isto puno vise privlaci Dragon Age nego Diablo, prvenstveno jer bih htio dobru pricu.

Daleko od toga da Diablo nije zabavan

17. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Nije mi jasno kakve veze ima trailer. Najbolji rpgi koje sam igrao su imali meh trailere. :sad:

Ali to ni nije poanta, ima nekih stvari iz gameplaya koje mi se sviđaju i nekih koje su mi tako-tako. Npr. inzistiranje na filmskim međusekvencama. Al treba to iz prve ruke vidjeti. Vidi se da ima neke wow elemente isto kao i Baldurs gate elemente. Svakakva juha bi mogla ispasti.

18. Sammael

Sammael Knjižničar

iskreno sumnjam da će od ove igre biti išta. posebno uzevši u obzir trailer.

teško da si bioware može dopustiti (financijski) da izda novi planescape. iako izvrsna igra danas se ne bi prodala ni pod razno.

ostavite diabla na miru, inače ću vam oči iščupati.

Hmm ajmo malo pogledati Bioware kao takav.
    Zadnjih 5 igara:
    Mass effect - average score 91%, dobtnik vise od 10 nagrada ukljucujuci IGNov Best RPG, Best Story, Best Score, prodaja fantasticna, igra je bila toliko popularna da su ljudi kupovali X-Box 360 da bi je igrali.

Jade Empire - neke od nagrada: E3 2004 Game Critics Awards: Best Role Playing Game, IGN Xbox RPG of the year; Xbox game of the year; Best Story on Xbox 2005; Best Artistic Design on Xbox Metacritic: RPG of the Year, 2005.
    Prodaja, fantasticna

Star Wars: Knights of the Old Republic: samo na x-boxu prodana u preko miliun primjeraka, dobitnica nagrada poput: IGN, GameSpot, Computer Gaming World, PC Gamer, GMR Magazine, The Game Developers Choice Awards, Xbox Magazine i G4 Game of the year. Na IGNovoj listi smjestena je kao 27 najbolja igra svih vremena.

Neverwinter Nights: E3 2000 Game Critics Awards: Best RPG, Best Online Multiplayer, sjajna prodaja, nastavak, jos uvjek danas igrana na internetu, golemi modding comunity. Prodaja fantasticna.

Baldur's Gate 2: 6 na listi Metacritikovih najboljih igara svih vremena. Freshness rating od 100% na Rotten Tomatoes. Na listi Gamespotovih najboljih igara svih vremena. Prodaja fantasticna.

Bioware do sada nije izdao niti jednu igru koju bi se objektivno moglo nazvati losom. Prodaja im je takva da si mogu dopustiti da izdaju samo jednu igru svake 2-3 godine. Jedan od najnagradjivanijih studija u povjesti su. Do sad su uvjek isporucili sve sto su obecavali.

Dakle Brainovo pljuvanje mi je blago reci smjesno.

19. abominacije

jedino što je smiješno jest to da ti uspoređuješ mass effect, jade empire, kotor i neverwinter nights s planescapeom (na kojeg sam ja jedino obratio pozornost u svom postu).

kotor, jade empire i mass effect su, usput, jedna te ista igra, pošto su im storylineovi praktički identični, kao i mehanika unutar igre.

20. kalthir

kalthir woof woof

(ovo zapravo nema neke veze sa topicom, i ne želim ulaziti u diskusiju, ali se nadovezuje na sammaelov popis biowareovih igara i zabavilo me. možda zabavi i vas.)
    2008: Sonic Chronicles:The Dark Brotherhood

kotor, jade empire i mass effect su, usput, jedna te ista igra, pošto su im storylineovi praktički identični, kao i mehanika unutar igre.

jade empire je konzolaški h&s, pa baš i ne.

Podijelite ovu stranicu