1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Donnie Darko

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Aronys, 17. Lipanj 2007..

1. Aronys

Aronys Pleb

Ovaj film se bavi putovanjem kroz vrijeme, a smješten je u 1988. godinu. Donnie Darko je ime glavnog lika, koji kako sam kaže, pati od emocionalnih problema. On je asocijalan i ima izmišljene prijatelje, od kojih je jedan veliki zec Frank. On također i mjesečari, a i posjećuje psihijatricu, uglavnom u početku filma vidite kako je to stvarno mentalno sj♥♥an tip. Jedne noći, on legne spavati, da bi odmah zatim ustao iz kreveta i izašao iz kuće, gdje susreće Franka - velikog zeca, koji stoji na dvije noge i čovjekove je visine. On mu govori da će svijetu doći kraj za 28 dana, 6 sati 42 minute i 12 sekundi. No, Donnie se te noći ne vraća kući, već spava na obližnjem golf igralištu. Tim činom on izbjegava vlastitu smrt, koja bi bila prouzrokovana padom turbinom zrakoplova na njegovu sobu i tu počinje priča. Nitko ne zna odakle je ta turbina došla, nijedna aviokompanija ne prijavljuje gubitak turbine s zrakoplova. No, turbina ne zabrinjava toliko Donnieja, već ono što mu je Frank rekao. Donnie započinje istraživati ono što mu Frank govori, a govori mu da dolazi iz budućnosti. No, nitko osim njega ne vidi Franka. Jedne večeri, Frank mu pokazuje jedan od portala kroz koji se može putovati kroz vrijeme. Taj portal je zapravo crvotočina, koja povezuje dva vremena. Jedna od tih crvotočina je zapravo i uzrok svemu tome, od iznenadne pojave turbine, pa do Donniejeve mogućnosti da promijeni svoju sudbinu, kao i sudbinu svih njemu bližnjih.

Da biste u potpunosti (donekle) shvatili film, treba ga odgledati barem dva puta. Po mom mišljenju, film je genijalan, jer se bavi jednim od popularnih vremenskih paradoksa, a sve je to genijalno ukomponirao u priču o ljubavi i shvaćanju svijeta redatelj Richard Kelly. Usto, neki od poznatih glumaca su Drew Barrymore, Jake Gyllenhall, James Duvall, Patrick Swayze, Mary McDonnell (koja glumi predsjednicu kolonija u SF seriji Galactici), Jenna Malone, kao i Noah Wyle (dr. Greene iz Hitne Službe).

2. Freya

Freya goddess of eydis

Je genijalan film i kako sam ga do sada odgledala jednom samo sam ga donekle (a o potpunosti da i ne pričam!) shvatila........ Ali imam ga snimljenog tako da ga mogu odgledavati koliko god puta bude potrebno dok ga ne skontam skroz. :lol:

3. Terranea

Terranea evil turtle

Jako mi je dobar taj film... A najbolji mi je osjećaj nakon prvog gledanja, ja i sestra smo ostale buljit u ekran s upitnicima iznad glave. :evil2:

Al stvarno je zakon...

4. fearghas

fearghas Novi Član

me loves tha mouuuuvie :lol:

samo ne kužim kako to da nitko ne shvaća kraj? mulci...

5. Aronys

Aronys Pleb

Ako ga kužiš, onda mi objasni kraj.

Ja imam svoje viđenje kraja. Reci mi svoje.

6. Terranea

Terranea evil turtle

samo ne kužim kako to da nitko ne shvaća kraj? mulci...

kako znaš da si shvatila kraj na pravi način? :love:

7. Kathegar

Kathegar =I=

Pogledao sam film jedno...

iskreno imam fobiju od zečeva :ninja:
    možda ga pogledam opet kad izmisle antibunny spray :lol:

ok sad ozbiljno...gledao sam ga davno i trebao bih opet da se svega sjetim, al sveukupni dojam nakon jednog gledanja bio je: "Blah?"

baš sam ga razmišljao opet pogledat da prokužim...al sve skupa zanimljivo

8. Aronys

Aronys Pleb

Pogledaj ga samo. Toplo preporučam :ninja:

9. Archer

Archer Novi Član

Davno sam gledao taj film. Sva tematika putovanja kroz vrijeme u svakom se filmu prikazuje na drukčiji način. Rijetko koji kultni film ispadne toliko zanimljiv i duhovit. Tada još mlad Jake Gyllenhaal pokazuje izvanredno glumačko umijeće. Fascinirao me jedan izraz iz filma, da, "svako živo biće na ovome svijetu umire samo" ...

10. Kron

Kron Novi Član

IMHO odlican film. Svi koji ga niste shvatili ili ste ga gledali samo jednom pogledajte directors cut. Duzi je i ima vise objasnjenja.

Soundtrack iz filma je fantastican i nevjerovatno prikladan.

11. fearghas

fearghas Novi Član

ljepota filma i jest u tome što te nagna na razmišljanje i sam možeš izvesti vlastiti zaključak. smatram da je donnie određena vrsta superjunaka koji se žrtvovao za dobrobit čovječanstva - izabrao je smrt, kako bi spasio druge makar time uzgubio ono što je proživio od ljubavi do spoznavanja drugog svijeta. tako ja to vidim :unsure:

12. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Jako zanimljiv film , odlican sto vise , znam da sam prvi put ostao sa wtf na licu , al sam ga jos jednom gledao samo dio pa sam skuzio neke stvari , al sad nikako da se sjetim kraja ...hmm

13. Aronys

Aronys Pleb

Na kraju on odluči žrtvovati sebe za ostale i time je spriječio mnogo smrti. A to je učinio (mislim barem) tako što je ubio Franka, nakon što je Frank ubio Donniejevu djevojku. To je IMO jako potresna priča o ljubavi, u koju se upliće pojam putovanja kroz vrijeme i činjenica da sve završava smrću.

14. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Nije to učinio tako što je ubio Franka, nego kada se vratio u ''normalno'' vrijeme ostao je ležati u krevetu, a nije krenio za zecom Frankom i time je promjenio budućnost kakvu je on vidio.

15. Aronys

Aronys Pleb

Da, ali kako se on vratio u normalno vrijeme? Ako je ubio Franka, tad Frank nikako ne bi mogao putovati natrag u prošlost i zvati ga da izađe iz kuće te noći. Mislim da ovdje imamo paradoks. No, ako ga nije zvao da izađe iz kuće, tad je Donnie umro, a Frank je opet ostao živ (što vidimo na kraju, kad Donnie umre), te opet ima mogućnost putovanja natrag u prošlost, da se sve ponovi... no on to ne čini. No, ne kužim onu pretposlijednju scenu, kad Donnie umre. Tad se svi likovi bude u krevetu kao da znaju što se desilo, kao da znaju da je Donnie promijenio sudbinu svih njih time što je sam umro. A vidimo i Franka, koji se drži za desno oko, gdje ga je u budućnosti Donnie upucao, te ga ubio. Veoma nerazumljiva scena, no zamislite se nad njom. Možda su se i neki od njih "vratili" u normalno vrijeme, te su shvatili da su umrli, te da moraju neke stvari sad učiniti drukčije da bi opstali. No, naravno, nisu se svi vratili, jer Gretchen (Donniejeva djevojka iz moguće budućnosti) nije nikad upoznala Donnieja, kako kaže. Nikad nije zapravo za njega ni čula.

16. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

:snip:Mislim da ovdje imamo paradoks. :snip:
    to je poanta filma - vremenski paradoks. uvid ili čak put u moguću budućnost i oblikovanje iste. teorija kaosa. :nice:

17. Kron

Kron Novi Član

Ali nema paradoxa.
    Nitko se nije vratio iz buducnosti osim Darka.
    On je znao da se mora zrtvovati i Frank iz buducnost je postojao sve dok se Darko nije zrtvovao (ostao u krevetu). Tek kada je umro timeline se promjenio (spojio?) te su neki ljudi osjetili promjenu ali i dalje nisu svjesni sto se desilo i zasto.

Alternativno, probudio ih je udar avionskog motora u kucu :girly:

18. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Evo sad sam opet pogledao film.
    Zanimljiva mi je jedna od zadnjih scena , kad Gretchen kaze da nema pojma ko je Donnie Darko , al onda digne ruku i mahne Donnievoj staroj koja njoj odmahne nazad, sta bi to trebalo znaciti?

19. charlotte

charlotte Novi Član

iskreno imam fobiju od zečeva :love:
    možda ga pogledam opet kad izmisle antibunny spray :love:

oooo da. ja sam umirala od straha par tjedana nakon što sam pogledala taj film.
    mislim da ću ga gledati opet ovej tjedan :love:

20. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Bolesnoće.

A i zec pokazuje rane stadije capricornuetastasisa :love:

Podijelite ovu stranicu