1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Doniranje Organa

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Ivanhoe, 7. Srpanj 2007..

1. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Da li ste potpisali ili namjeravate potpisati ono da dobrovoljno ostavljate zdrave organe u slučaju nesreće, ljudima kojima su potrebni. Ja osobno budem čim mi se bude dalo dići dupe do lječnika. :)

I bez ikakvih debilizama ovdje. -_-

2. kalthir

kalthir woof woof

damn. zaboravio sam na to. baš sam mislio to napravit kad navršim 18.

htio sam i donirati bubreg tek toliko nekome kome je potreban, ali mi nitko nije dosad uspio objasniti koja je procedura za to i da li je uopće moguće. morat ću pitat doktora, mislim da sam ga vidio kako pije u krivom. :laugh:

3. Velena

Velena vintage queen

U slučaju neke nezgode neka si uzmu sve osim rožnice( to mi je nekako bed), ali nemam namjeru ništa potpisivat, to mi se nekako podsvjesno čini kao izazivanje nesreće.

4. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

neznam.. dala bih, to mi se cini pravilnim no kako velena kaze nekako me frka potpisat ista prije vremena... nije da sam praznovjerna ili tako nesto al opet.. malo mi je cudno..

no da.. dala bih...

5. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

mislim da sam negdje cuo da netreba potpisat da dajes organe vec da se treba potpisat da ne das. jel ti oni kao po defoultu mogu uzet..

6. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

omg! e pa to mi se vec ne svidja... sad se osjecam kao punopravno drzavno vlasnistvo.. do sad sam zivjela u ruzicastom uvjerenju da sam jos uvijek svoja.. tj. bar moje tijelo :laugh:

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

do sad sam zivjela u ruzicastom uvjerenju da sam jos uvijek svoja.. tj. bar moje tijelo

Nationalized whore :laugh:

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Da! To cu napraviti samo je pitanje vremena. Meni vise nece trebati, a drugome mogu pomoci.

9. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Ja sam prije čula da kad umreš automatski daješ organe osim ako potpišeš da ne daješ organe... :laugh: tako je zapravo i najbolje...

10. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Naravano da dajem :laugh:
    Ionako mi ne koriste pretjerano kad sam 6 feet under, družeći se sa crvima i inim stvorenjima, a drugima bi itekako mogli pomoći.

11. Terranea

Terranea evil turtle

navodno ti mogu uzet organe kad umreš, al to rijetko tko fakat radi.
    Tako da uzimaju samo onima koji imaju tu donorsku karticu...

ja bi da moje uzmu ako išta valjaju... šta će mi...

12. Kron

Kron Novi Član

Mislim da je isto problem sto vecina ustanova nema mogucnosti niti opreme za vadenje organa. KBC-ova nazalost nema posvuda. :laugh:
    Zna li netko nesto vise o tome?

13. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Čekajte... zar kod nas nije propisan onaj zakon da u slučaju nesreće (ako umrete) lječnici imaju pravo uzeti organe bez tvog peistanka? Samo što se taj zakon ne provodi? Jer mi kod našeg lječnika imam potvrdu za potpisati da u slučaju nesreće NE DOPUŠTAMO da nam uzmu organe nakon smrti.

Meni je doniranje sasvim ok jer kad sam mrtva ionako mi organi neće ničemu služiti, a nekome mogu spasiti život. Jedino što nebi dala je koža (ah ta taština :belj: )

14. pandora

pandora Aktivan Član

true ^^
    triba se potpisat da ne želiš (ako ne želiš) dati...

ja se slažem s velenom... sve osim očiju... :belj:

15. abominacije

abominacije (/:=D

ja ne bih dao svoje organe nakon (niti prije) smrti. isto tako ih ne bi niti primio. takodjer sam protiv doniranja/primanja krvi.

protivi se mojim stavovima. smatram da je tijelo jedna cjelina koja bi na taj nachin bila, u nedostatku bolje rijechi, oskvrnuta. obilje nas je uchinilo siromashnima.

16. Drizzt

Drizzt Novi Član

Prije smrti ne ali nakon smrti nek uzimaju sta hoce(boli me..)

17. Versius

Versius shajzeshit

slazem se, dajem sve osim očiju.... to mi je nekako... ogledalo duše....

18. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Pa sta ce ti onda oci nakon smrti kad ti dusa vise nije u tijelu?

19. Versius

Versius shajzeshit

:evil: ajmo onda ovak reci... dam im sve, ali oci su moje :smile:

20. abominacije

abominacije (/:=D

a shto ako te udari kamion te ti ochi ispadnu dok ti ostatak tijela bude smrskan i zdrobljen. bi li ih onda dala?

Podijelite ovu stranicu