1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Dokumentarci

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Aronys, 12. Listopad 2007..

1. Aronys

Aronys Wolves Die Young

U ovom topicu, progovorimo o filmovima i serijama koje prikazuju zbilju, stvarni prikaz nekih stvari. Tu su dakako, svi oni filmovi o divljini, o našem planetu, povijesni dokumentarci, pa čak i dokumentarci o raznim mitologijama.

U početku bih htio izdvojiti hrvatsku dokumentarnu seriju Zagonetni mit, napravljenu prema istraživanjima prof. Aleksandra Durmana. Epizoda pod nazivom Bogovi vatre, koja se emitirala danas "govori o novom dobu i najcjenjenijem metalu po kojem je razdoblje i dobilo ime - bakru. Vrijeme je enolitika. Kroz opis razvoja metalurgije, otkrivamo kako se promijenio pogled na život. Došljaci s istoka donose nova božanstva. Sastavljamo priču o majstoru ljevaču koji se u obrednom prostoru smještenom na istaknutom mjestu unutar vučedolskog naselja, u metalurškoj radionici, natječe s prirodom."

2. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Zanimljivo kako i mi imamo nešto zanimljivo :omg:

Zadnje što sam gledala od odmaće produkcije, a da je bilo kvalitetno obrađeno, bio je serijal o južnoameričkim Indijancima.

3. Velena

Velena vintage queen

Samo to više nije odabrao Đelo Hadžiselimović-smijenili su ga, sad je netko drugi. Nadam se da to neće utjecati na kvalitetu serija koje budu prikazivali.

4. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

ja bih izdvojio 2 domaca dokumentarca: Ludi rimski carevi i Najveci brodolomi Jadrana (ili tako nekako).
    dobro su isproducirani, strucni domaci i strani govornici, zanimljiv scenarij...sto cete vise?

5. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Samo to više nije odabrao Đelo Hadžiselimović-smijenili su ga, sad je netko drugi.

Lol, znam. To sam napisao samo zato jer se ne slažem s njihovom odlukom. Odabrao Đelo Hadžiselimović je nekako postao trademark, kao izvorno Hrvatsko. I time su uništili, ne samo godine i godine prepoznatljivosti, već i jedan dio Hrvatske. :think:

6. Nea

Nea curica

:think: ali on će i dalje odabiarti dokumentarce, pročitala sam da je upravo na putu s tom zadaćom...

7. Sin

Sin Paladin of Eydis

Đelo je odlučio promijeniti profesiju.... i otisao u glazbene vode... sada se naziva J.Lo i govorka se da ima svijetlu karijeru... koju jedino zaklanja njegova guzica, koja je jos vise popularnija od njega....

Zagonetni mit je super emisija... kao i Veliki brodolomi jadrana... jedino sto mi smeta kod nasih dokumentaraca je to sto svi govore presluzbeno i ono... osoba iza nje mrak i onda ona prica i prica i prica i prica... totalno monotonim nezanimljivim glasom.... malo bi se trebali ugledat na BBC, gdje to sto oni pricaju prica voditelj, koji je obrazovan da zvuci zanimljivo, te sa vise snimaka s terena (pri tome mislim na Zagonetni mi), a u Brodolomima mi smeta sto razogovor medju ljudima koji je ono kvazi prirodan je totalno napisan i ono zvuci bedasto...

8. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

ovaj znam da nije hrvatski dokumantarac ali jeste gledali Superveliki ja? o tipu koji 30 dana jede samo mcdonalds hranu da dokaže koliko je ne zdrava...mene zapanjio...

9. abominacije

abominacije (/:=D

*snip*
    Zagonetni mit je super emisija... kao i Veliki brodolomi jadrana... jedino sto mi smeta kod nasih dokumentaraca je to sto svi govore presluzbeno i ono... osoba iza nje mrak i onda ona prica i prica i prica i prica... totalno monotonim nezanimljivim glasom.... malo bi se trebali ugledat na BBC, gdje to sto oni pricaju prica voditelj, koji je obrazovan da zvuci zanimljivo, te sa vise snimaka s terena (pri tome mislim na Zagonetni mi), a u Brodolomima mi smeta sto razogovor medju ljudima koji je ono kvazi prirodan je totalno napisan i ono zvuci bedasto...

meni to odgovara.

u konachnici nije bitna forma nego sadrzhaj. a sadrzhaj je vrlo kvalitetan. zadnje shto bih htio je da neki tip poput steve irvinea histerichno vrishti u kameru.

10. Merlin

Merlin Novi Član

Eh da se malo hvalim..imao sam intervju s đelom hađiselimovićem na sajmu knjiga.Za radio pulu,za neki projekt

11. Nea

Nea curica

:omg: :omg: :omg:

:w00t: :lol: :cool:

ajd jel moš postati da pročitamo' :w00t:

12. Merlin

Merlin Novi Član

za radio pulu je bio. Sniman na diktafon :w00t: Nemam ga u pisanom obliku, a kod sebe nemam ni audio. Ali znam otprilike što mi je rekao i što sam ga pitao. Ful je ok tip :w00t:

13. Nea

Nea curica

:w00t:

pa de reci već jednom :w00t:

14. Merlin

Merlin Novi Član

Evo napisat ću pitanja i odgovore iako nisu to sva pitanja nemogu se baš svega sjetiti.

1.Dobar dan, možete li nam se ukratko predstaviti?
    Dobar dan, ja sam Đelo Hađiselimović, radim na HRT-u (dalje znate i sami)....
    2.Kako je to biti slavan, a ne eksponiran?
    Pa nisam ja slavan, slavno je moje ime. Malo ljudi zna kako izgledam, ali mnogi su čuli za mene. To vam je jako lijepo
    u mom poslu
    3.Koje su čari vašeg posla?
    Pa ja jako volim gledati dokumentarce, oduvijek sam to volio, a sad mi je to i posao. Mislim da dokumentarci na razne zabavne načine mogu poučiti ljude svih uzrasta raznim stvarima. Vi ne gledate dokumentarac kako biste vodili bilješke, i učili, gledate tek tako, a mnoge informacije vam ostanu u glavi.
    4.Kako odabirete dokumentarce? Odabirete li ih prema vlastitom dojmu ili zato što mislite da će se svidjeti široj publici?
    Pa naravno, gledam oba faktora. Ulogu također igra vrijeme emitiranja dokumentarca. Tako znamo hoće li ga gledati djeca, tinejđeri, studenti, zreli ljudi, ljudi srednjih godina ili penzioneri (ovu riječ je doslovno upotrijebio). Tada birate dokumentarac koji vam se čini najprimjerenijim tom uzrastu

Ali dalje se nesjećam u detalje. Bilo je bar još pet pitanja...

15. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Ajde da malo oživimo ovu temu.

Koje ste dokumentarce u posljednje vrijeme pogledali?

Ja sam naišao na genijalnu stranicu na kojoj se nalazi masa dokumentaraca koje možete sve pogledati na njoj:

http://topdocumentaryfilms.com/

Ima fakat svega. Od prirode, preko misterija, znanosti, psihologije... Evo upravo gledam jedan o duhovima. :lol:

16. madame_psycho

madame_psycho Persephone

Upravo to mi je buraz neki dan poslao mejlom. Dobra, yep ^^

Sviđa mi se što je sve kategorizirano i svašta se može pronaći :lol: Problem je samo što neki filmovi nisu više tamo iako su nabrojani :(

17. PiHKAL

PiHKAL Psychedelic Astronaut

18. Loukas

Loukas Novi Član

ako imate kod kuće History, Discovery i Nat Geo na telki onda vam netreba gotovo ništa više XD

History je stvarno odličan program pun odličnih sadržaja poput Warriors, Ancient Discovery, Cities of the Underworld, te hrpa drugih sadržaja o WWI i WWII, srednjem vijeku, napoleonovim ratovima, ma nema čega nema, stvarno jako jako dobar program, ako ga imate znate o čem pričam, a za one koje nemaju neka se raspitaju, ali mislim da ima i live stream negdje na internetu, pa ako naletim pošaljem vam link

evo jedan dobar link
    http://www.snagfilms.com/films/browse/cate...nal_geographic/

19. Nea

Nea curica

20. Rindora

Rindora Novi Član

ako imate kod kuće History, Discovery i Nat Geo na telki onda vam netreba gotovo ništa više XD

History je stvarno odličan program pun odličnih sadržaja poput Warriors, Ancient Discovery, Cities of the Underworld, te hrpa drugih sadržaja o WWI i WWII, srednjem vijeku, napoleonovim ratovima, ma nema čega nema, stvarno jako jako dobar program, ako ga imate znate o čem pričam, a za one koje nemaju neka se raspitaju, ali mislim da ima i live stream negdje na internetu, pa ako naletim pošaljem vam link

evo jedan dobar link
    http://www.snagfilms.com/films/browse/cate...nal_geographic/

Mi smo imali ViaSat History i jednostavno sam obožavala taj program. Bilo je svakakvih dokumentaraca - od nastanka Helloweena i kraljice od Sabe pa do Hitlera i Marilyn Monroe, pa čak kada neke osobe traže svoje korijenje :sad:.
    I onda je mama isključila kabelsku.

Podijelite ovu stranicu