1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Dno Dna

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od abominacije, 12. Ožujak 2007..

1. abominacije

abominacije (/:=D

shto za vas predstavlja drushtveno dno dna?
    koji chin vodi do toga?
    koje je utjelovljenje ultimativnog dushevnog propadanja iz kojeg, prema vama, nema povratka?
    ili ima?

konkretno, za mene su dno dna dosegnuli oni likovi koji reklamiraju sredstva za chishchenje rublja na tvu. ivan horvat etc... vanish... zbilja zhalosno. ta koncentracija propalih tezhnji, prodanih ideala i zasigurno stravichnan niz okolnosti proizveo je zbilja unikatan nachin propadanja. shto se tom chovjeku u zhivotu dogodilo? kroz shto je sve morao prochi da padne na tu razinu? nekako ne nalazim opravdanja za to. jedino zahvaljujuchi chinjenici da mi je toliko odbojna nisam pustio suzu kada sam prvi put reklamu vidio.

te, naravno, vlasnici bivshih hard rock birceva u kojima se danas pushtaju cajke.

2. Psychaki

Psychaki Gost

oni čije duše i ideali imaju cijenu plativu šarenim papirima.

3. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Mene svatko može kupiti pristavši igrati Monopoly sa mnom. Očito sam dosegla tu razinu. :evil2:

4. Sin

Sin Paladin of Eydis

dno dna je za mene kada netko konstantno krši svoju čast, danu riječ i drugima nanosi zlo kako bi se osječao bolje...

5. Nea

Nea curica

hrvatski političari :belj:

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Društveno dno dna je kada u cijelom društvu nema ništa na dnu krigle.

7. Sin

Sin Paladin of Eydis

hrvatski političari :lol:

halleluyah!!!

činjenica je da je naše cijelo društvo dno dna, jer u Hrvatskoj je stvarno korupcija na zavidnoj razini...

8. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

koje je utjelovljenje ultimativnog dushevnog propadanja iz kojeg, prema vama, nema povratka?

Dno dna... Ne znam... Mislim da ne postoji dno dna... Uvijek se moze jos vise propasti.
    Moj profesor bugarske knjizevnosti je uvijek govorio da su Big Brother i Azis (bugarski turbo folk pjevac transvestit) dno dna, apokalipsa, totalna dekadencija.

činjenica je da je naše cijelo društvo dno dna, jer u Hrvatskoj je stvarno korupcija na zavidnoj razini...

Ima i gore korupcije od hrvatske.

9. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Bugarski folk turbo pjevac transvestit :-D :-D AJME :D Moze li biti veci overkill od ovoga...

Što se tiče korupcije, prije nego osudimo sve političare i moćnike i zapitamo se kako mogu biti tako nepošteni, skrenuo bih vam pažnju na to da pod definiciju korupcije spada i učenikovo prepisivanje na testu.
    Pogledajmo svi malo u sebe prije nego krenemo u akciju protiv korupcije. Mislim da će korupcija biti na zadovoljavajuće niskoj razini onog dana kad djeci neće biti cilj prepisati u školi nego vidjeli koliko znaju, a bojim se da je Balkan od toga predaleko.

I da, korupcije je j♥♥eno previše.

10. Valtel Zau'ett

Valtel Zau'ett Novi Član

sposobnost da se izvrne svaka drustvena vrijednost tipa prijaeljstvo ili pomoc poznanika u svoju korist pod cijenu tih istih

11. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Bugarski folk turbo pjevac transvestit :-D :-D AJME :D Moze li biti veci overkill od ovoga...

Evo ga... Azis...

Meni dno dna predstavlja ona fotografija umiruceg djeteta i lesinara koji ceka da to dijete umre...
    Radije snimiti senzacionalisticku fotografiju i proslaviti se, nego pomoci...

12. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Dno dna je kada covjek odustane od svega i umire u monotoniji svog zivota

13. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Evo ga... Azis...
    Meni dno dna predstavlja ona fotografija umiruceg djeteta i lesinara koji ceka da to dijete umre...

a kak znaš da nije pomogao?

14. Veoma istinito, Sh8d. Ali i Mithrandir isto.
    Zapravo ste rekli sve što bih ja rekao da sam došao prije vas, ako da ne znam što dodati..

Dno dna je prema mitu bile Sodoma i Gomora, gdje se niti jedna pristojna obitelj nije mogla naći.. danas ima nemali broj mjesta na svijetu koja podsjećaju na to...

Hmm, priznajem da zapravo ne znam što se dalje razvijalo s tom situacijom, no znam da je fotograf par mjeseci kasnije ili umro od kapi ili nečeg, ili da je počinio samoubojstvo.

Logički bi se moglo zaključiti da bi on tom djetetu pomogao, ako je mogao. No moguće da je jednostavno stigao prekasno i da mu je umrlo na putu; mislim lešinar je čekao dva koraka dalje, znači već je bilo u finalu.... pa ako ga je i smjesta strpao u džip, naprosto nije stigao. Naravno, sve su ovo nagađanja... no da mu je stvarno bilo samo do senzacije, bi li onda umro/ubio se?

15. abominacije

abominacije (/:=D

*snip*
    Što se tiče korupcije, prije nego osudimo sve političare i moćnike i zapitamo se kako mogu biti tako nepošteni, skrenuo bih vam pažnju na to da pod definiciju korupcije spada i učenikovo prepisivanje na testu.
    Pogledajmo svi malo u sebe prije nego krenemo u akciju protiv korupcije. Mislim da će korupcija biti na zadovoljavajuće niskoj razini onog dana kad djeci neće biti cilj prepisati u školi nego vidjeli koliko znaju, a bojim se da je Balkan od toga predaleko.

u ovu klasifikaciju ubraja se i prelazhenje ceste dok svijetli crveno svjetlo. ima li ona zbilja smisla?

16. ?
    Pretjeruješ. Prebanalan ti je taj primjer. Neću sada nadugačko i naširoko dokazivati, valjda se vidi.

Možda je korupcija preteška riječ za prepisivanje; i svakako nije za usporediti to sa pravom korupcijom, onom koja uključuje pare i varanje itd.; ali u popuštanju impulsima da se test riješi iz šalabahtera umjesto iz glave definitivno postoji zametak kasnije korupcije. Stvar jeste složena, ali veza postoji. Ne znam kako si sad to povezao sa crvenim svjetlom....>_>

17. suring

suring Novi Član

Čovjek je u pravu...prvo nauči puzati da bi hodati znao...nijel tako? Pohlepa...ponos i nemogućnost priznavanja i prihvaćanja poraza i/ili greške i/ili psihičke izopačenosti...a sve se vidi i čovjeku je pred očima...

18. suring

suring Novi Član

?
    Pretjeruješ. Prebanalan ti je taj primjer. Neću sada nadugačko i naširoko dokazivati, valjda se vidi.

Možda je korupcija preteška riječ za prepisivanje; i svakako nije za usporediti to sa pravom korupcijom, onom koja uključuje pare i varanje itd.; ali u popuštanju impulsima da se test riješi iz šalabahtera umjesto iz glave definitivno postoji zametak kasnije korupcije. Stvar jeste složena, ali veza postoji. Ne znam kako si sad to povezao sa crvenim svjetlom....>_>

A što znači prava korupcija?... svi misle da je korumpiranost povezana sa visokim dužnosticima, državnim službenicima, zdravstvu itd... e nije samo to boga ti... kad god ti želiš s nekom curom na kavu, pozvati ćeš ju na spoj, al ćeš joj na tom prvom spoju pokloniti nešto u svrhu da joj se svidiš...jer si uvjeren da ćeš prijevremeno steći njenu sipmatiju...a tako je i u braku, samo što u braku korumpiranost moraš održavati... nema čovjek kojki nije napravio nešto takvo... Korupcija - poklanjanje i/ili davanje nečega(vrijednosti/materijalne/nevrijednosti) osobi koja plijeni vašu pažnju i/ili vam može pomoći da dođete do cilja prijevremeno... korupcija je kao shortcut...ako znaš s kim, kako i zašto...to je loše kad obujmi široke razmjere ali dok nije bilo običnih ljudi koji bi primjetili "korumpiranost" u svojim vodama, ne bi se žalili ni na tu, do tada "ne vidljivu" korumpiranost...

19. Psychaki

Psychaki Gost

a ja sam mislila da kad nekoga voliš , onda ćeš toj osobi nešto pokloniti zbog toga što je želiš razveseliti i pokazati da ti je stalo, a ne zato da konkretno nešto dobiješ, ideš prečicom do nekog cilja :lol:

20. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Za mene je ljudska rasa općenito dosegla dno dna, jer kako je moguće da se u jednom djelu svijeta hrana doslovce baca dok na drugom tisuće svaki dan umiru od gladi, kako je moguće da ljudski život ima cijenu manju od nekog stroja kojim upravlja, kako je moguće da smo mi ljudi, kao rasa, koji smo se toliko dugo razvijali od jednostanićnih organizama do organizama sa dušom i svješću,u samo 3000 godina uz sve to svoje golemo znanje uspjeli nepovratno sj♥♥ati planet, a oni koji su za to najviše i krivi uopće ne miću prstom da to poprave? (ameri)

Većina ovoga što dragi moji eydisani smatrate dnom dna je zapravo jako malo i nevažno, jer toga je uvjek bilo i uvjek će toga i biti, ali ne ako se nešto hitno i radikalno ne promjeni u razmišljanju čovjećanstva kao rase.. (Ajme što apokaliptićno zborim) :lol:

Podijelite ovu stranicu