1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Disney Kriv Za Predrasude?

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Aelis, 14. Lipanj 2007..

1. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Prema znanstvenoj studiji u crtićima je Disney starije osobe prikazivao kao zle

U SAD-u je objavljena znanstvena studija u kojoj se tvrdi da je slavni autor crtanih filmova Walt Disney bio nepravedan prema starijim osobama, jer ih je često prikazivao kao zle, pokvarene i ružne osobe, te tako djeci stvarao loš imidž o njima. Studija je napravljena na Sveučilištu Brigham Young u američkoj saveznoj državi Utah, a u radu na njoj sudjelovalo je desetak sociologa i psihologa. Oni su analizirali najpopularnije crtane filmove, njih 34, koje je napravio studio Walta Disneya u posljednjih 70 godina, te su analizirana 93 lika starijih osoba. Dobar dio tih likova osoba za koje se procjenjuje da imaju više od 55 godina su vrlo simpatični, dobri i mudri, kao, na primjer, Geppetto, otac dječaka-lutka Pinocchija u istoimenom filmu, ali ih je mnogo koji su sasvim drukčiji te plaše djecu svojom zločestoćom i ponašanjem, pa djeca mogu pomisliti da su svi stariji ljudi zlo.
    Kao posebno zli likovi spominju se kraljica u "Snjeguljici", čarobnica Madame Mim u filmu "Mač u kamenu", te Cruella de Vil u filmu "101 dalmatinac". U studiji se tvrdi da su stariji ljudi prikazani kao zle ličnosti i ružne osobe, pa su najčešće pokvarenih zuba, grbavi, raskuštrane kose i prljave odjeće. Studija je objavljena u medicinskom časopisu Journal of Ageing Studies kao prilog kojim se želi pokazati zbog čega djeca imaju negativne predrasude prema starijima.
    ~ZG News, 13. lipnja 2007.

:yeah: Samo to ću reći.

2. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

glupost.

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Potpisujem bela :cocky:

4. Sajla

Sajla Novi Član

apsolutno totalno cisti bull...
    te pare sto su potrosili na studiju(i nemogu vjerovati da stvarno daje vlada pare za takve stvari..al ono..ameri..) su mogli dati za pametnije stvari(al opet ameri..to bi znacilo rat u iraku)

5. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Da stvarno... na šta ono troše pare... :cocky:

6. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

ma ameri sta ces drugo rec?!!!

7. Sin

Sin Paladin of Eydis

Krive sve i svasta, a ne shvacaju da oni odgajaju tu djecu... a ne crtici...

8. Elvenstar

Elvenstar missing

Da nije tragično, bilo bi smiješno :lol: .

:lol:

Ah, ipak je smiješno :lol: :lol: :lol: .

9. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

neću komentirat...

10. Psychaki

Psychaki Gost

a što je tek sa ideološkom manipulacijom u Tomu i Jerryju ?

11. Anria

Anria Aktivan Član

u potpunosti se slažem!!!!

12. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

pa sad.. vjerojatno i ima istine u svemu tome. morao sam za engleski naucit neki clanak o Disneyu pa sam saznao par zanimljivih cinjenica kao naprimjer da je imao jako tesko djetinjstvo, bili su veoma okrutni prema njemu i zapravo je cijeli svoj zivot kroz svoj rad pokusao "vratiti" svoje prakticki izgubljeno djetinjstvo tako da to prikazivanje starijih osoba kao "zle" ipak ima neku pozadinu i nije skroz bezveze.

e i disney nije prvi zamislio mickey mousa, neg jedan njegov suradnik, zaboravih ime. :yeah:

13. khm.. moooje strucno misljenje :w00t:
    ugl...
    postoji nesto istine u ovome clanku... istina je da se klinci boje ruznih starih osoba, tak neko istrazivanje je provedeno u skolama u hrvatskoj.. naime, dokazano je da klinci zele lijepe i mlade uciteljice (tko ne zeli :yeah: ) u skoli, a ne stare i ruzne jer se njih boje.. ali mislim da za to nije kriv samo walt d. vech i starci...

14. Elvenstar

Elvenstar missing

Pospisujem ovo Sinovo. Roditelji odgajaju djecu a ne crtići, i ako roditelj uči dijete da treba poštivati starije i da ih se ne boji, onda tu nikakav crtić ništa ne može. Ja sam odrasla na Disneyjevim crtićima i nisam imala takve probleme. Moje dijete se ne boji ni vještica (njih obožava) ni duhova ni vampira jer sam joj ih ja objasnila na na takav način da joj nisu strašni. Idu mi na živce te milijarde znanstvenih istraživanja koje iz mjeseca u mjesec izviru i onda nakon par mjeseci pobijaju sama sebe :yeah: .

15. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

To mi je još uvijek totalna glupost. Možda na nekoj podsvjesnoj razini crtići i utječu na dječiji mozak, ali po toj logici trebalo bi im zabraniti bilo kakvo gledanje tv-a do 20. godine jer nema šta nije ili nasilno ili diskriminirajuće na tv-u.

16. Freya

Freya goddess of eydis

Hm........daaaaa........ :love:

Pa uglavnom su svugdje u bajkama i crtićima i dječjim filmovima zločeste osobe ružne, a često i stare..... (iznimka je Final Fantasy!! :w00t: ali to i tako nije dječji film!! :nice: )

Tako da to nije specifičnost samo Disneyevih filmova. Osim toga on je od mnogih klasičnih dječjih bajki napravio crtiće (Snjeguljica, Trnoružica, Pepeljuga .......sigurno ih je još samo se ne mogu sjetiti!), a u njima zločesti likovi i jesu ružni i stari....On to nije sam izmislio.

Slažem se sa svima koji misle da na djecu najviše utječe roditeljski odgoj i ako roditelji pogledaju crtić zajedno s djetetom i pravilno mu ga protumače, neće biti nikakvog lošeg utjecaja na dijete......

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  17. Nea

Nea curica

Ma de ..sranje... :lol: tko je nas (mislim na Elven, Dorcu, mene i nama slične :lol:) uopće upućivao na dobre i loše likove i bilo što nam objašnjavao, a tek one prije nas pa smo, imo, imali kvalitetnije i bolje djetinjstvo ... danas se toliko vremena i novca gubi na glupa istraživanja da je to nevjerojatno, a djeca i mladi su sve više sj♥♥ani :evil2: unatoč svim novim pravilima o tome kako djecu treba odgajati djeca su sve "neodgojenija", a s druge strane nitko se ne trudi zaustaviti i smanjiti broj ratova, uništavanje ove planete i prirode... :lol:

18. Freya

Freya goddess of eydis

Tako je! :lol:

19. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

hm.. ja dosad nisam ni osobito zamjetila tu sitnicu.. mislim da su vecini djece oni zapravo dobri likovi...
    uostalom, svi imaju svoje bake i djedove.. a i kao sto ste svi rekli, mislila sam da roditelji imaju veci utjecaj na djecu od crtica... pogotovo disney.. on ima prelijepe crtice.. samo amerikanci mogu vidjeti ono lose u njima...

20. Sammael

Sammael Knjižničar

pa sad nisu ameri najgori u studijama.
    jedno australsko sveuciliste je ubilo parsto tisuca da izracunaju koliko se prosjecno roduzi spaget kad ga kuhas.

Podijelite ovu stranicu