1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Diskusija

Rasprava u 'Povijest i Mitologija' pokrenuta od Nazgul_rulez, 16. Veljača 2007..

1. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Dakle u ovaj topic možete pisati nešto o člancima na povijesti , molim bez pretjeranog offtopica i spama jerbo će glavni i odgovorni takove postove eleminirati po kratkom postupku

2. Sajla

Sajla Novi Član

weeeee!!! history chat!!!!

dakle..kada sam prvi puta sa 9 godina krenula citati gricku vjesticu marije juric zagorke zapanjili su me trenkovi panduri iliti trenkovci...
    bili su olicenje casti..dostojanstveni u odorama sa ulastenim cizmama... :love:
    mislim da iako njezine knjige u sustini jesu "ljubici" daju dobar uvid u povijest tj to vrijeme i nacin i obicaje zivota toga vremena...
    zato mi je jako drago sto je nas naz spomenuo trenkove pandure :laugh:

i zasto se nitko ne primi snimanja filmova na temu gricke vjestice? zar nebi bilo super kad bi imali nasu verziju tj nas uvid u taj dio povijesti? sa onim velikim haljinama i spaljivanjima vjestica..starim zagrebom i svime?

3. Nazgul_rulez

Ok ljudi ... očekivao sam malko više aktivnosti na ovom topicu ...

Dajte prijedloge o člancima koje želite vidjeti , kritike komentare ...

4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Možda bi bilo fora otvoriti topic Jeste li znali ali samo o povijesnim činjenicama koje su jako zanimljive ali ih malo ljudi zna. I to bi bilo rečenica-dvije o svakoj stvari.

Ak kužiš kaj hoću reći. ^^

A ovo o indijancima si ti sastavio na temelju izvora ili si samo kopirao gotovoe materijale. :nice:

Posljednje uređivanje: 19. Travanj 2015.
  5. Nazgul_rulez

kombiniram , malko po netu, malko u knjigama koje imam doma , malko iz glave ... sve materijale koje skine ms neta obradim , ubacim pokoju rečenicu i postam ... :nice:

Gle da imam toliku količinu podataka u tikvi bio bi nuklearni fizičar :nice:

Pa mislio sam otvoriti 2 topica , upravo to History facts i Na današnji dan :wtf:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ok, dok se otvore ih pinnam gore.

A ovo facts bi bilo fora da su one skroz nepoznate a opet zanimljive. :)

7. Sin

Sin Paladin of Eydis

@Sajla: jer znas da postoji predaja da su barun Trenk i tadasnja carica bili u ljubavnom odnosu i da su u jednom dvorcu u Slavoniji toliko zestoko vodili ljubav na jednom kamenom stolu da su napravili duboku udubinu u njemu... toliko o hrvatskoj potenciji.... :nice: :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  8. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Hmm, da su carica i Trenk bili ljubavnici nije nishta novo, no ovo sa stolom je fakat imba :laugh:

9. Nea

Nea curica

Trenk je i po Brodu haračio..imao je i svoju "gostionicu" a priča se i puno brodskih žena :unsure: :ninja:

@Talesin - predobar post ovaj o Keltima :fight:

:fight: :fight: koji su to dobri ratnici bili...

:fight: danas više nema pravih ratnika...

10. Nazgul_rulez

Taliesin bravo !!!!

Izvrstan članak :unsure:

11. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

12. Nechrarh

Nechrarh Gost

Hmm, da su carica i Trenk bili ljubavnici nije nishta novo, no ovo sa stolom je fakat imba :love:

E pa da ideš na žive slike u Muzej grada Zg. znao bi za to i za ostale pizdarije koje je Trenk okolo radio :ninja:

13. Nazgul_rulez

Kaj ste imali live performance ? :love: ehh što ne dođoh ...

Inače ne bi bilo loše da još netko napiše pokoji post na temu povijesti ...

Od danas kreću dvije nove sekcije : Na današnji dan i Malo poznate činjenice iz povijesti , očekujem da svi sudjeluju u tome :ninja:

14. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Joj sad samo čekam da ekipa počne u na današnji dan nabrajati svoje rođendane :ninja:

15. Nechrarh

Nechrarh Gost

Kaj ste imali live performance ? :ninja: ehh što ne dođoh ...

Si su imali live prefrmance.....te Žive Slike su nešto kao dan otvorenih vrata, samo što su svi zaposlenici (i "družine" poput naše) kostimirani u neke povijesne ličnosti i pričaju svoju priču. Te povijesne ličnosti su u većini slučajeva vezane uz sam grad Zagreb - od kralja Bele IV, Baruna Trenka, Jelačića, Singera, Bolea, Zagorke, Barbare Celjske...i tako dalje ( u svakoj prostoriji je jedna ili dvije - zavisi o vremenskom periodu iz kojeg dolaze )

16. Nazgul_rulez

Awww maaan .. sad mi je fakat žao kaj nisam došel ... :ninja:

Imaš PM

17. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

tealsin svaka cast

18. Nea

Nea curica

Hoćeš li ti u topicu na današnji dan započeti svaki dan a mi ćemo samo postati iza za taj dan? :belj:

19. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

tealsin svaka cast

:belj: :belj: ovakvo zlostavljanje mog nicka još nisam videl :belj:

al thx :omg:

20. Nechrarh

Nechrarh Gost

Awww maaan .. sad mi je fakat žao kaj nisam došel ... :belj:

+ upad je bio pesplatan i djelile su se krafne i pereci :belj:

Podijelite ovu stranicu