1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Dina - Butlerijanski Džihad

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Kron, 24. Listopad 2007..

1. Kron

Kron Novi Član

Ocjena: 0 bodova.

Ovo je jedna od najgorih knjiga koju sam imao nesrecu procitati u zadnjih par godina. Knjiga je predvidljiva, povrsna, grozno napisana, i puna svakakvih rupa.
    Likovi nemaju nikakvu dubinu i ne mogu biti jednostavniji. Slozenijih karaktera sam vidao u slikovnicama. Svaki lik se ponasa kao da ima neki tezi oblik mentalne retardacije (ukljucujuci i AI likove).

Stvari o kojima pricaju su nepovezane, a posebno pateticni su "znanstveni" razgovori.

Frank Herbert se sigurno okrece u grobu. Svijet o kojem je on pisao nema veze sa ovime. Promjenili su povijest i izbacili su iz knjige sve elemente koje su ucinile orginal tako dobrim. Oslalo je samo politicki korektno preseravanje.

Ovu knjigu ne bih preporucio nikome osim mozda djeci do 8 godina kao uvod u SF. A i to samo ako imaju problema u razvoju i nisu vec procitali HP i dobili neke standarde.

2. abominacije

abominacije (/:=D

*snip*
    nisu vec procitali HP i dobili neke standarde.

jadna djeca s takvim standardima.

3. Kron

Kron Novi Član

HP je u svim pogledima bolji od ove knjige.

4. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Baš mi je žao. Čitala sam početke Dine, Pešćani planet, Mesija Dine, Djeca Dine i tako to. Bilo mi super. Plus Kuća Atreida. (Gotovo) Ništa za spočitnut. :( Možda je problem u prerazrađenosti cijelog serijala, pa se čar izgubio nakon gubljenja osnovne inspiracije. A možda je stvar u tome da je drugi autor nastavio pisti što je kako-se-zove-Herbert? započeo... :tired:

Naj-limunada scena :ave: (inače, tip je uzgojena replika nekog slavnog učitelja mačevanja i u vezi s mentalno opsjednutom -zaista! barun Harkonnen ju je opsjeo i iskorištavao dok joj nije puko film, te se ubila- dvostruko mlađom ženskom):
    -Poteban si mi Duncane. -zajeca ona- Voli me!
    -Volim te. - prošapće on.
    Ona podigne glavu i zagleda se u mjesečinom obrubljene konture njegova lica.
    -Znam, Duncane. Ljubav osjeti ljubav.

Mislim ono. Kako debilan razgovor. To mi je jedina primjerdba. Sve super i onda nešto ovako sumanuto. Moglo se to puno bolje reći. :happy:

5. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Kron, onda definitivno ne eliš pročitati kraj sage... :gay:

6. Polythene Pam

Polythene Pam Aktivan Član

zanimljivo da se vodi kao jedan od najvećih sf-ova ikad!

7. Kron

Kron Novi Član

Orginalne knjige jesu jedan od najacih SF-ova ikada. Da nisu onda mi ovi tragicni knjizevni promasaji ne bi toliko smetali.

@Valento
    Ne zelim, ali kada sam vec poceo..... Nije da ne znam kako ce se zavrsiti. :laugh:
    Sada sam uzeo malu pauzu dok ne pocnem sa drugom knjigom. Moram proci par kolokvija i prvo procitati It ;)

8. nelchee

nelchee Udruga "3. zmaj"

actually po reviewima na amazonu, sve nakon "Mesije Dine" je otišlo u k♥♥♥c... a sudeći po daljnjem razvoju priče (mesija je zadnja knjiga koju sam pročitala), jasno mi je zašto to misle. dakle, čak ni Frank nije baš znao kad treba stati...

mene je par stvari jako naživciralo kod Džihada, ali sam ih srećom pozaboravljala. i antipatična Serena koja je trebala umrijeti u mukama puno ranije.

9. Sammael

Sammael Knjižničar

nelchee
    Frank je znao sto radi. Njegova prica je bila epski krug o Atreidima i putu ljudske rase, evoluciji, vjerskom fanatizmu.
    Daljnji radovi su sjajni, samo nisu tako jednostavni i crno bjeli kao prve knjige.

Ovo sto rade njegov sin i Anderson sa zadnjom knjigom je... stravicno.
    u potpunosti upropasten setting, likovi i...
    ma rasplakat cu se ako nastavim.
    EVERY TIME YOU READ SEQUELS OF DUNE AFTER FRANK DIED GOD KILLS A PUPPY!

10. Versius

Versius shajzeshit

Čitala.... dosla do Džihada..... prosla ga.... i pitala se "Zašto?"

najgori nastavak čak i od ovih novih
    drago ti je kad si gotov

11. Sin

Sin Paladin of Eydis

Ja nisam procitao ni pola knjige vec mi je digla tlak.... moje misljenje.... ok su mi kuce i ok mi je sve staro...

12. Mordred

Mordred AcidMancer

inače obožawam dinu...ali the Butlerian Jihad je smeche nad smechem... nisam doso dalje od 100 str.... :yuck:

13. BlackSnake

BlackSnake DragónA

inače obožawam dinu...ali the Butlerian Jihad je smeche nad smechem... nisam doso dalje od 100 str.... :yuck:

Vjerujte mi da sam u zivotu nedovrsenim ostavila svega par knjiga (ako su lose, ma daj procitat cu ih makar da vidim na cem je netko digao lovu :tired:).... al ovo...pa to je bilo suicidalno! Jos sam je i kupila!! :wtf: :laugh:
    Naivka.

14. Lord Connor Atreid

Lord Connor Atreid Novi Član

čekajte malo....Butlerijanski džihad kao knjiga jest loš ali ne zaboravite da je ona samo prvi dio trilogije....Najezda Strojeva i Bitka za Corrin su genijalni....Brian Herbert se nema čega sramit

15. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

No malo pretjerava u ovim posljednjim knjigama.

Uskrsnuti sve likove i originalnih knjiga?! :lol:

16. Lord Connor Atreid

dobro to je malo je pretjerano...ali daj zar itko može zamjeriti što je uskrsnuo Muad Diba i Leta Crva? Mislim ipak u Chaptzehouse Dune i Heretics Of Dune likovi nisu bog zna kako zanimljivi.....ova dvojica ipak su srž Dine

17. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Srž su sage o Dini upravo zato što su neponovljivi, oskrvnuće je ponovno uvoditi ih u priču samo zato da bi se osvježila cijela stvar...

18. Lord Connor Atreid

Možda i jest tako kako ti kažeš ali kako onda objašnjavaš Duncana Idahoa koji praktički u svakoj knjizi o Dini osim u Mesiji Dine umire?

19. Mordred

Mordred AcidMancer

Možda i jest tako kako ti kažeš ali kako onda objašnjavaš Duncana Idahoa koji praktički u svakoj knjizi o Dini osim u Mesiji Dine umire?

It's a ghola thing :onoz:

20. Sammael

Sammael Knjižničar

čekajte malo....Butlerijanski džihad kao knjiga jest loš ali ne zaboravite da je ona samo prvi dio trilogije....Najezda Strojeva i Bitka za Corrin su genijalni....Brian Herbert se nema čega sramit
    isuse... pa kaj ti inace citas?
    Battle of Corrin je takvo generalno smece da je to nevjerojatno.
    Te knjige su uzele sve sto je genijalno u dini, zatim to silovale, analno napastovale, urinirale po tome, i zatim prodale pod "Dinu"
    zajedno te tri knjige nemaju dovoljno dobrih trenutaka za kratku pricu.

Podijelite ovu stranicu