1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Dijonice T-hta

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Mithrandir, 12. Rujan 2007..

?

Sto se tice kupnje

1. Kupujem svakako!

0 glas/ova
    0.0%
  2. Zanima me, ali nemam love )-: (a koliko mi uopce treba?)

0 glas/ova
    0.0%
  3. Zvuci ok, ali ne znam puno o tome? Daj nam reci jos!

0 glas/ova
    0.0%
  4. Ne kupujem jer ima i boljih investicija.

0 glas/ova
    0.0%
  5. Ne kupujem jer sam zatucana seljacina i dionice su kapitalisticko smece. brain_fart ne smije odabrat

0 glas/ova
    0.0%
  6. Nemam kicmu ni misljenje.

0 glas/ova
    0.0%
  1. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Ajde da vidimo. Tko je na eydisu siguran da ce ih kupiti, tko ih zeli kupiti ali ne zna kako, tko ih zeli kupiti ali nema love, tko uopce ne zna sto je to itd.

Spreman sam zrtvovati svoje dragocjeno vrijeme da i TI zaradis, stoga iskoristi to :))

Potvrdite svaki glas svojim postom i malo obrazlozite. Ja cu svoje obrazloziti kad pochnu pitanja :)

Moj glas kao prvi: Kupujem sigurno.

2. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Ne kupujem jer sam zatucana seljacina i dionice su kapitalisticko smece.

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Aye, kupujem, bas izvadio pare iz fondova. Nego, navodno postoje brosure po finama i slicno di pise kakav je postupak oko ovoga, dakle koji dokumenti su potrebni i slicno? Vec prije si reko da ce se u finama/postama or something to kupovat ak se ne varam...

4. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Tko je jos odgovorio da ne kupuje jer je zatucana seljacina, a nije to potvrdio svojim postom? Ne priznajem taj odgovor :) I exxar zasto ti nisi odgovorio da kupujes?

Exxar, sve podatke mozes saznati u FINI, Erste i HPB bankama. Ne znam tocno koji ti papiri trebaju, mislim da samo osobna, jmbg i tekuci racun (u bilo kojoj banci).

5. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

ne kupujem jerbo nemam svoje love, a majka moja trenutno kupuje inine.
    :hugz:
    iako, i da imam viška novaca, teško da bih kupila. jednostavno mi se ne bi dalo baktati s dividendama, okupljanjima dioničara, mahnitim praćenjem pada i rasta vrijednosti mojih dionica i ostalih gluposti. radije bih odmah pobrala tu lovu i otputovala negdje. :unsure: prilika za brzu (relativno) i laku zaradu jest, ali eto.. nisam osobito zainteresirana.

6. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

jednostavno mi se ne bi dalo baktati s dividendama, okupljanjima dioničara, mahnitim praćenjem pada i rasta vrijednosti mojih dionica
    jesi svjesna da apsolutno nista od toga ne bi morala raditi?

Majka ti kupuje INAu? SADA? Katastrofa :D Pa sta ne uzme THT?

Svima koji ne zele kupiti: Zasto ne zelite zaraditi? Spremni ste raditi mjesec dana za 3000 kn, a ne zelite sad kupiti i zaraditi 5000 kn za 2 dana.

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

I exxar zasto ti nisi odgovorio da kupujes?
    Ke nisam :unsure:

8. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Ne kupujem jer sam zatucana seljacina i dionice su kapitalisticko smece.
    potpisujem

9. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

jesi svjesna da apsolutno nista od toga ne bi morala raditi?

Majka ti kupuje INAu? SADA? Katastrofa :D Pa sta ne uzme THT?

slažem se, rekla joj i ja... then again, ona radi u ini. sad je jasnije, right? :unsure:

10. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Aaaaaa tako reci :-D Onda svakako mora kupiti, imaju jako dobar popust :)

Ljudi, razocaravate me :) Zasto ne zelite zaraditi? Mislim jasno mi je da Quix i Belm moraju imati identicno misljenje, ali opet..

11. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

yup. a i politika poduzeća prisiljava zaposlene da kupuju dionice. em zbog motivacije radnika, em zbog činjenice da ih nitko drugi razuman ne bi kupio trenutno..:)

nego, vidim da goriš od želje da podjeliš s nama sve što znaš, pa hajde- lijepo ti nama neukima i neukijima sve objasni.. :hugz: kao prvo- tko, što, kako, gdje, zašto? drugim riječima, kako u 2 dana do 5000 kn? koliki je rizik? otkud ti informacije? koliko je potrebno ulagati? što s dividendama?
    i što god ti još padne na pamet. :unsure:

12. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Dionice su zl0, pare leže u nekretninama i zlatu...

13. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

drugim riječima, kako u 2 dana do 5000 kn? koliki je rizik? otkud ti informacije? koliko je potrebno ulagati? što s dividendama?
    Tako da ce u roku keks dionice T-Hitlera narasti za par stotina posto. Rizik je zanemariv s obzriom da je vrlo unlikely da firma propade ikada skoro. Ulazes koliko imas. Dividende odj♥♥es, zaradjuses od porasta vrijednosti dionica.

14. Sherpa

Sherpa Legenda

Vadim sve pare iz banke i kupujem dionice... To sam odlucio josh kada sam prvi puta cuo da idu na prodaju...

15. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Zanima me, ali nemam love )-:

j♥♥oled, al imam 3 prioriteta na koja trošim pare koje još ovaj mjesec čuvam. previše sam odgađo ove dvije stvari... a i morat ću srezat troškove za osobnu prehranu ovaj mjesec... damn... a t-hitler je dobra prilika...

16. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Exxar u principu dobro rece, ali ja bih malo detaljizirao.

Drzava prodaje 20ak posto dionica T-HTa koje ima. Pohvalan potez, buduci da je to bit privatizacije i privatnog vlasnistva. Inace 51% drzi Deutsche telekom, ostatak drzava i fond za branitelje.
    Drzava zeli da gradjani zarade. Pogotovo jer su blizu izbori. Stoga drzava daje najjace dionice koje ima (T-HT je nasa najjaca firma) i daje ih jeftino. Zbog toga sto ih daje jeftino gradjanima. Kad dionice izadju na burzu (tržište dionicama) veliki igraci ce ih kupovati i cijena ce rasti jer vrijede. Ponuda i potraznja.

Rizik je toliki da je moja mama, a mi nemamo love, dignula kredit na skro 150.000 kn da bi kupila dionice.

Otkud mi informacije? Joj, duso, zivim to.. :D Dionice me zanimaju i mislim zaradjivati na njima. Vec par mjeseci se spremam na ovo, imao sam i neki seminarski rad na faksu o tome.

Dividendu zanemari. Sto je dividenda? Ona lova koju firma zaradi i odluci dati svojim vlasnicima. To je jako malo u odnosu na cijenu dionice. I dogadja se jednom godisnje, ako se uopce dogodi. Bit zarade na dionicama je : prepoznati dobru dionicu, kupiti, prodati kad cijena naraste.

Nadam se da sam odgovorio na neka pitanja ali ne i na sva. Tako da topic nastavi :D

Klosh, ako se mozes iako strpiti jos 3 tjedna, imat ces vise love :)

Dionice su zl0, pare leže u nekretninama i zlatu...

S prvim dijelom naravno da se ne slazem, ali s drugim itekako da. Pare leze i u nekretninama. Ali reci mi tko na eydisu ima love da kupi nekretninu?
    U zlatu ne lezi lova :D Osim ako pronadjes rudnik.

17. Sherpa

Sherpa Legenda

Daj samo reci kada pocinje prodaja i do kada traje...

Inace Mith... Mislis li sve prodati u odredjenom trenutku ili ipak dio zadrzati? Recimo ja mozda planiram zadrzati do 5% od broja kupljenih dionica. Jednostavno da ostanu, pa ono, mozda jednom zatreba...

18. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

Otkud mi informacije? Joj, duso, zivim to.. :D

:belj: :unsure:

blagodarim. :hugz: prenijet ću to majci, glavi kuće, pa ćemo vidjeti što će ispasti iz svega.

19. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Mozes se predbiljeziti od 17. do 27., a na burzu krecu prvi tjedan u sljedecem mjesecu. (tada ih mozes prodati)

Ja cu vjerojatno sve prodati odmah. Treba mi novac za druga ulaganja. Mislim osobno da ti se ne isplati zadrzati 5%, premalo je. Bolje tih 5% isto prodaj pa stavi u investicijski fond. Ako pak zelis 'da stoje ako zatrebaju', mogu ti preporuciti neke druge dionice za dugorocnije ulaganje.

Elear, svakako mislim da bi tvoja mama trebala kupiti INAu. Cak i bolje to nego T-HT. Ma obavezno bolje to nego T-HT! Tu nema uopce dvojbe :) Znas li koliko ce imati popust od staza?

20. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

ma ona svakako kupuje ina-u, ovo će možebitno ići pride ako tako izglasa obiteljsko vijeće. :nice:

Podijelite ovu stranicu