1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Demoni

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Elvenstar, 17. Lipanj 2007..

1. Elvenstar

Elvenstar missing

http://forum.net.hr/thread.jspa?threadID=3...=0&tstart=0

:love:

:nice: :w00t: :lol:

Spominju se u svim mitologijama a ljudi u njih vjeruju i danas.

Vjerujete li da postoje i šta mislite o njima? Kako je počelo vjerovanje u njih, da li su oni samo ljudski strahovi koje je primitivan narod utjelovio u liku demona ili su stvarno tu?

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  2. kalthir

kalthir woof woof

fejker. ne možeš "dobiti moći gratis". nadnaravne moći se stječu radom i žrtovanjem drevnim bogovima. :love:

3. Nea

Nea curica

:love: :nice: :w00t: :lol: o hebemti ne mogu vjerovati :lol: :lol: :lol:

a kad ga je lik pitao: jeste li probali ubijati demone kineskim štapićima? čuo sam da su ubojiti

:lol: :lol: :lol:

No da. Demoni postoje.

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  4. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Ne moze se iskljuciti mogucnost postojanja bica iz visih razina postojanja, kao ni cinjenicu da o njihovim razlozima, prirodi i sposobnostima mozemo samo nagadjati. Ljude su rastrgani sa jedne strane faktom da su tijekom povijesti toliko puta spominjani misticni dozivljaji da ih ne mogu zanemariti, a sa druge strane znanstvenicima u ciju su se vjerodostojnost djelovanja mogli uvjeriti bezbroj puta a koji jos nemaju nikakve naznake o postojanju doticnih.
    Rezultat je cesto agnosticnost jer istinu govoreci takvim stvarima se rijetko tko zamara...
    Sa druge strane ogromni neistrazeni ocean ljudske podsvijesti je toliko cudan da moze iskljuciti postojanje visih energetskih bica negativnih naboja i preuzeti odgovornost u stvaranju demona svakom covjeku. Istina je da vjerujem da smo u mnogome slicni racunalima. Ne postoji univerzalno prihvatljiv oblik svijesti covjeka kao sto i ne postoji jedna prihvatljiva osobnost. Covjek je produkt svoje okoline, bas kao i sto je racunalo ovisno o softwareu kojeg u njega ubacis...mmm da. Uvijek se raspisem kada trebam uciti :love:

5. She-Ra

She-Ra princess ^^

Ja mislim da demoni NE postoje.

6. Elvenstar

Elvenstar missing

E Xipo, pazi ovo :lol: :lol: :evil2: :

> Vatrena oruzja ne koristimo nikako. To nije u duhu
    > tradicije a i culo bi se.

> > > Što nisi čuo za prigušivaće?
    > > Ma nije cuo za kineske stapice, kamoli za
    > > prigusivace... :D
    > Da a baš smo mu neki dan objašnjavali koliko su
    > ubojito učinkoviti! :roll :D

Pogotovo protiv malih demončića zvanih jarolisti. Njima kineski štapić dođe kao nama sablja duga 2 metra. ;) :D

7. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

jel pričamo o demonima ili devilima? :lol:

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Ah da... pazite sada ovaj neocekivani odgovor od mene

Demoni ne postoje XD

9. Gost

Gost Iluminata Ultima

Ocigledno je da je ovo s linka slucaj gdje je netko namjerno isao ismijavati ljudsku glupost i praznovjerje.
    No meni su bili zanimljivi neki postovi.
    A masu tih svakojakih magova znam s drugih foruma, no nisam ih dugo susreo jer su ti forumi ugasli.
    Tako da mi je zanimljivo bilo vidjeti njihove stavove i razmišljanja danas.

10. Anria

Anria Aktivan Član

Moje mišljenje o demonima nikad nije blo totalno načisto.
    Egzrocisti i ta sve čuda, lovci ii tako dalje su mi uvijek bili zanimljivi, ali nikako nisam mogla shvatiti da postoji nešto takvo.
    Pitanje - koliko su demoni i duhovi slični???

11. Gost

Gost Iluminata Ultima

Pitanje - koliko su demoni i duhovi slični???
    Nimalo.

Duhovi su astralno-mentalni ostaci živih osoba. Demoni bi spadali po ezoternim definicijima u neku vrstu elementarnih bića, tj. više slijepih sila do li bića.
    Jedino im je zajedničko što oboje egzistiraju u astralnoj ravni, no i ona ima različite razine titraja i različite fluktuacije brzina struja.
    U principu, pravilo glasi da ukoliko ne izgovarate i ne zazivate te sile (tj. demone), mogućnost infekcije je veoma mala.

12. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

QUOTE:
    "magijska metoda hvatanja demona bacanjem soli na rep". sve ja to kužim, j... ga, ak je demon, red je da ima i nekakav rep, makar i mali, sol je sol, nego nije mi jasno kak mu se prišuljat u pozadinu, a da te ne skuži ??? Kak, imaju nekakve tihotapke na nogama, šta? il ga dignu na onu foru :"gle, Elvis!"? Navodno da ta metoda najbolje pali tu kod nas na Balkanu, a koriste je neki i za hvatanje zečeva, jel to istina?

s tog foruma.. od jednog lika upuceno famoznom lovcu.. potrgala sam se od smijeha..

13. :cry: :lol: :wtf: :wtf: :wtf: :cry: :cry: :lol:
    sad che ovo zvuchat chudno.. i nije zbog hp-a... ali ja sam chula za tak nesh slichno... samo, naravno nisu bile ukljuchene magichne stvari i to... ali sve one koje su moguche-da.. tipa ono neshto vezano za napitke i tak..
    interesting..
    ali naravno da tipu ne vjerujem, to treba na lijechenje dok nije ubio nekog i na sudu rekao da je to bio demon.. :cry:

14. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

glupe, onako od milja, inače ih volim, znai ih 505 (s crtom) komada, meni oni simpatični, sve u svemu, duhovi su isključivo bezmatrijalni, dok demoni mogu biti i materijalni (oku vidljiva stvorenja, s kanđama i zubima), i bezmaterijalni (oni koji opsjedaju ljude)..... barem ja živim u tom uvjerenju......

15. Freya

Freya goddess of eydis

Prema definiciji demoni su zli i opaki duhovi, vragovi, neka božanstva, osobito ona nižega ranga. U Novom Zavjetu demoni se definiraju kao zli duhovi. U židovskom vjerovanju demoni su duhovi pokojnika koji su za života bili osobito loši.
    Također vjeruju da se demoni mogu istjerati iz opsjednutog čovjeka egzorcizmom i posebnim molitvama......

......... S druge strane, demoni su pali anđeli koji predstavljaju zavodnike i iskušavatelje čovječanstva. Demone kao takve možemo pronaći u mnogim religijama. No jednako tako, demoni nisu posve samovoljni i čak i najmoćniji među njima i dalje su pod Božjim utjecajem i ne mogu učiniti ništa ako to Bog prije toga nije odobrio (ovo mi je malo čudno, ali ajde, tako piše!!). S druge strane, odnosi Boga i demona ne moraju uvijek i u svakom slučaju biti loši. Očito je da su njihovi odnosi puno složeniji od samo protivničkih.....

.......Jedna druga teorija govori o nastanku demona kao o posljednjoj karici evolucijskog razvoja zla. Naime, kaže se da nakon sedam godina muška hijena postaje šišmiš, šišmiš nakon sedam godina postaje vampir, vampir nakon sedam godina postaje kopriva, kopriva nakon sedam godina trn, a trn na kraju razdoblja od sedam godina postaje demon. :happy2:

..........No u samom početku termin "demon" nije se koristio samo s negativnim konotacijama, kako ga znamo danas. Homer spominje demone i bogove gotovo na isti način. S druge strane, postoje izvori koji vjeruju da su demoni nekada bili ljudi, odnosno da su nastali zi veza ljudi s nadnaravnim stvorenjima. neki pak izvori spominju demone kao posrednike između ljudii bogova........ (ima još!)

Thomas H. Knight, Demoni

16. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Ja vjerujem da demoni postoje, a na ovome svijetu se najviše oćituju kao zli ljudi, ili ljudi koji su prije bili dobri pa su odjednom naglo promijenili ponašanje i postali zli ili autodestruktivni bez oćitog razloga.. (opsjedanje)

Vjerujem da su nematerijalni, ali mogu postati materijalni ako ih se prizove na ovaj svijet dovoljno moćnim ritualom, ali takav ritual zahtijeva veliku žrtvu jer bićima poput demona, anđela ili preminulih duša je zapravo bolno biti u ovome svijetu pa demon neće doći ako od toga nema neke koristi.

Također, vjerujem da su nekada ljudi koji su štovali mnogo bogova zapravo štovali demone i anđele, te su im ti demoni i anđeli, prema zasluzi ili "dogovornoj razmjeni" davali razne moći.. Imam ćak i jednu knjigicu o tome koja je jako zanimljiva, ali ju još nisam proćitao do kraja jer me poćela pomalo... hmmm... recimo samo da sam ju odložio s razlogom :sheep:

17. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Nedavno se vrsilo nekakvo istrazivanje, kako se mislima, pozitivnim i negativnim, moze utjecati na vodu. Navodno je polucilo iznenadjujuc uspjeh.

U biti, grupica ljudi bi se skupili i svoje pozitivne il negativne misli usmjeravali na casu vode u susjednoj prostoriji dok ona formira kristale iliti se ledi. Poslije su probali isto na vecoj udaljenosti i ucinak se nije promijenio. Dok su slali pozitivne misli, voda je stvarala prekrasne kristale, a dok negativne ruzne kristale. Posto je vise od 70 posto covjeka voda, sami izvucite zakljucak.

Mislim da u pripremi imaju jos jedno istrazivanje, djelovanje p i n misli na biljke
    Smatram da u tome ima vise istine nego u demonima i sl. jer demone, barem vjerujem tako, identificiraju kroz djelovanje ljudi, zar ne? Sve je to psiha :lol:

18. Elvenstar

Elvenstar missing

To istraživanje nije bilo baš nedavno, već dugo se zna za to. Ne kužim kakve veze imaju voda i demoni :lol: , ovo je topic o demonima :lol: .

19. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

"Trostruko bacanje predmeta tek nakon poslednjeg pokušaja zaprečava put demonu što ukazuje na posebnu važnost poslednje prepreke. U velikom broju varijanti to je voda, najčešće izazvana bacanjem ogledala, ali i masla ili suze. Ogledalo kao predmet ima značajnu ulogu u zaštiti ljudi od uroka ili demona, a voda kao granica svetova deli ljude i sotonska bića."

http://www.rastko.org.yu/knjizevnost/nauka...ic-bekstvo.html

Nije se s tim demonima za igrati. Sam sam iskusio neke "stvari" i upoće ne želim ponavljati iskustvo... :think:

20. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Sto sam htjela rec je da ne mislim da postoje demoni, vec samo evil people :great: !!!

Podijelite ovu stranicu