1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Deja Vu

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Aronys, 22. Listopad 2006..

1. Aronys

Aronys Pleb

Svi smo čuli za deja vu (deža vu). Neki su to i iskusili.

Jeli vam se ikad to desilo?
    Ako jest, kakav je bio osjećaj? Da li ste se htjeli riješiti i prekinuti deja vu?

Raspravimo o tome ovdje!

2. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

događa mi se povremeno. fora je kad ga skužim u početku i ne stignem reagirat, a već se sve odvrti kao što sam očekivao. :evil:

3. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Nema tu sto misticno, mozak jednostavno napravi gresku pri prebacivanju iz trenutne memorije koja traje nekih 6 sekundi u dugorocnu. Tako mozak misli da je slika koju je upravo vidio zapravo sjecanje na nesto davno... to je znanstveno objasnjenje, a sada koliko je tocno ne znam...

4. Aronys

Aronys Pleb

Ja sam ga nekoliko puta prekinuo. Znao sam što se treba dogoditi, što trebam učiniti, no nisam to učinio i istog je trenutka prestao.
    Jednom mi je deja vu trajao pet minuta. Već sam skoro počeo šiziti, :belj: kad je odjednom prestao. Bilo je upravo nevjerojatno. Znao sam što će se dogoditi, no nikako to nisam mogao spriječiti. Baš se sve odigravalo onako, kako se trebalo. Trey bizzare... :laugh:

5. Psychaki

Psychaki Gost

Ja se uvijek mahnito borim da spriječim odvijanje deja-vu.
    Namjerno učinim nešto skroz neuobičajeno, što se u prijašnjoj situaciji nije desilo.
    Bojim se takvih stvari :D

6. Aronys

Aronys Pleb

Nema tu sto misticno, mozak jednostavno napravi gresku pri prebacivanju iz trenutne memorije koja traje nekih 6 sekundi u dugorocnu. Tako mozak misli da je slika koju je upravo vidio zapravo sjecanje na nesto davno... to je znanstveno objasnjenje, a sada koliko je tocno ne znam...

Samo malo. Znači sve što vidimo i osjetimo se dogodilo prije šest sekundi?

7. Eniyel

Eniyel Vampiruša

meni se to dogodi i traje jako kratko tako da ne mogu prekinuti, vecinom je vezano za neko mjesto ili nesto sto napravim ali ne utjece pretjerano na daljnje događaje u mom zivotu

8. Aronys

Aronys Pleb

Meni donekle utječe. Zapamtim to mjesto, gdje se dogodilo.

9. mhm, ima toga. Neko sam vrijeme razmišljao o tome i nastojao mu uočiti dolazak, s promjenjivim uspjehom...

Mislim da se radi o tome, da ljudi podsvjesno na iste podražaje reagiraju isto, ili makar slično. A budući da je podsvjesno (dakle nisu toga svjesni), čini im se da se situacije na misteriozan način ponavljaju.

Mada, nekad je fakat teško oteti se dojmu da je djelić neke ranije situacije ugrađen u sadašnju, baš kao da si komadić filma ulijepio na neko drugo mjesto na traci...

10. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

ja sam jednom čak uspio djelomično utjecat na deja vu, izmjenio sam jednu reakciju na kraju, iako ovo zvuči nategnuto, ja vjerujem da jesam, so sue me :laugh:

11. Dark angel

Dark angel Novi Član

događa se, ništa novog. nekad mi je čak i drago kad se dogodi, al većinu vremena ga ignoriram, prečesto je, a ne želim ga prekidat mislim da ak je već tu, tu je s razlogom i neželim ga spriječavat. :black:

12. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Samo malo. Znači sve što vidimo i osjetimo se dogodilo prije šest sekundi?
    ako se tocno sjecam psihologije iz 2. srednje(davno je to bilo :D )
    ne, nego nase pamcenje je organizirano u tri vrste: trenutno, kratkotrajno i dugotrajno. trenutno je ono koje traje otprilike 1 sekundu ili 2. To je ono sto non-stop gledas i ne obracas previse pozornosti na to. Npr. prelet ociju po prostoriji ili gradu etc. Onda kratkotrajna traje 6-7 sekundi ako se ne varam i to je ono sto malo bolje uocimo, zapazimo, al ako se dovoljno ne usredotocimo na to mozak brise informaciju. I konacno dugorocno pamcenje su ono sto nazivamo sjecanjima. Traje od nekoliko dana do puno godina, ovisi o tome koliko nam je vazna ta informacija ili koliko je mozak "uvjezban" da pamti...
    nek me netko ispravi slobodno ako sam negdje pogrijesio

13. Heh, tajne se saznavaju, misterije objašnjavaju.... ne znam je li baš tako kako je Sam naveo no budući se radi o ljudskom mozgu, a on ima svoje neke zakonitosti funkcioniranja, sve se može objasnitiˇˇ...mada si ne mogu zamisliti vrijeme kada će ljudi imati toliki uvid u njegovo funkcioniranje da im ništa neće biti tajna. No to će se sigurno dogoditi^^

14. Aronys

Aronys Pleb

Jednom sam gledao neki dokumentarac u kojem je bilo rečeno da kod muha, informacija od oka do mozga stiže puno brže, pa one vide više slika u sekundi. Znači da vide sve usporeno, pa mogu prije reagirati. Ako bi mi tako vidjeli, sve bi nam bilo u slow motionu. cool ha? No, dobro, to nema veze s ovim topicom. Samo me ono samwysevo podsjetilo na to.

carry on...

15. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Puno mi se puta znalo desiti da sam nešto proživjela,neki trenutak. Nekad uspijem otkriti jesam li možda nešto sanjala ili sam već prije vidjela tu osobu.
    Najčešće vidim neku radnju i imama feeling da se to već dogodilo. To me pomalo plaši... :coffee:

16. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Dogodilo mi se to par puta ... ( No za posve beskorisne stvari :coffee: )

A par puta se ljudim dogodilo zbog moje preinspirativne pojave :fight:

17. Orion

Orion Novi Član

Dogodilo mi se mnooogo puta, no najviše prošle godine kada sam u tri tjedna imao oko 60 takvih osjećaja, dakle 2 dnevno. :book: No ne znam baš je li to deja vu, jer sam te događaje već sanjao par mjeseci prije nego su se dogodili. :cocky: Totalno weird.

18. pandora

pandora Aktivan Član

a baš... nisan nikad sanjala budućnost... :) jel neš bitno bilo?
    što se deja vu-a tiče... a dogodi se, al ne mogu njima upravljat... al uglavnom razgovori... ili su ljudi dosadni i stalno pričaju isto?

btw, jesi ti orion sa mos croatie?

19. Portico

Portico Novi Član

:onoz: Možda vrijeme nije linearno :yeah:

20. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Deja vu se dešava kad nešto promjene u matrixu :dry: :belj:

Ne za ozbiljno, meni se to full često dešava, i gotovo uvjek kad mi se desi, vezano je uz neki detalj, jednu ili dvije slike, u biti jako kratko, i UVIJEK imam feeling da sam to sanjao.

Jedino kad sam skužio da nije deja vu je kad mi se desi na mjestu gdje 100 puta sam već bio i vidio istu ili jako slićnu scenu.. tipa vožnja busom do doma.. kad znaš svaki komadić puta, onda nije ni čudo da imaš feeling već viđenoga..

Podijelite ovu stranicu